Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pred 34 minutami, motoGPSfan pravi:

Dobra stran teh kitajcev je, da delujejo na winCE, kar pomeni, da lahko namestiš popolnoma nov sheel, ki podpira celotno IGO navigacijo z vsemi bonbončki. Sem imel par teh naprav.

Nove so že na Androidu, ta ki jo ima Tepko :) kar pomeni "neomejena" izbira aplikacij in vsega kar spada zraven.

WinCE je bila kar hiba glede aplikacij, za android pa je bil tudi prešvoh HW. Zadnji iGO, ki je tam delal, je bil Primo 2.4 po spominu.

Sedaj so glede tega napredovali, le ekran je ostal še v preteklosti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar ima Tepko, piše, da je winCE 6.0.

So pa to stare zadeve, sem šel iskat na PC, kdaj sem nazadnje "delal" s temi napravami in gre v leto 2017. Takrat še GM ni bil tako dodelan, kot je danes in mi je folk nosil poceni kitajce, da sem jim naložil nov sheel z IGO navigacijo. Ali karkoli drugega, kar je takrat podpiralo navigacijo, od TOMTOM, Sygic, itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, motoGPSfan said:

Dobra stran teh kitajcev je, da delujejo na winCE, kar pomeni, da lahko namestiš popolnoma nov sheel, ki podpira celotno IGO navigacijo z vsemi bonbončki. Sem imel par teh naprav.

V bistvu je Android in verjetno rPi hardware. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 24. 4. 2023 ob 13:51, Snečer pravi:

Tako je, treba kreirat na roko mape in potem je :) 

Dami, točno na tej tvoji verziji tudi dela, imam enako ... 

sem kreiral...in je zadeva še vedno NO GO  in to na I GO :P 

image.thumb.png.22540dda9db0524d754d3c41878c290e.png

Screenshot_20230527-092405.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snečer pravi:

nekompatibilen .kml morda

Ja sem študiral da zna bit. Ker sem kar slo tet konvertiral. Igo pa nima vseh kozjih stezic. Samo narisal bi pa vseeno lahko ravno črto. Bom naredil se enega lj piran po ac 😁 pa da vidimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Joker pravi:

TET je sled in se ne lepi na ceste!

od Wajdušne do Pirana deluje, torej je bil problem v sledi. aja...še vedno mi gre na qurtz igo (no za ofroad, za cesto je čist qul)...za šoder prisegam na Osmand + boljši uvoz in vse ceste, tudi cestice in kozje stezice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj zasilno/stalni setup. Sw motech tank torba, odmontirana torbica za gsm/navigacijo, s kosom aluminija in drzalom za tablico predelan nosilec, namensko kupljen blackview android, osmand.
Plusi:sestavljeno s kosov ki so bli doma, nizka nabavna cena, soliden in velik ekran v liniji pogleda, glede na ceno kar zadovoljivo hitr in odziven instrument.

Minusi:osmand je mal tečen, v direktem soncu se bol švoh vidi, rabim še usbC kabel, telefon zakriva obratomer in neutral lučko, upravljanje z rokavicami ni čist enostavno. 
 

Osmand se mi je med postankom zgubil/zmedel. Črpalke, sploh na AC so ga čist vrgle s tira. Je blo treba navigiranje veckrat prekint in na novo pognat. Druga cudnost, po prevozeni vmesni tocki se je hotel vracat, ceprav sem vztrajal na poti k naslednji, se ni sprijaznil, in na sledi kazal obe smeri. Je komu jasno kaj pocnem narobe? 

IMG_4031.jpeg

IMG_4032.jpeg

IMG_4033.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

po prevozeni vmesni tocki se je hotel vracat

Pri kreiranju poti na AC moraš bit zelo natančen. Če je točka slučajno na nasprotni smeri AC se ti to dogaja zaradi tega.

Sem imel enak problem ampak pri Garminu.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, MiNa said:

Pri kreiranju poti na AC moraš bit zelo natančen. Če je točka slučajno na nasprotni smeri AC se ti to dogaja zaradi tega.

Sem imel enak problem ampak pri Garminu.

ni bilo to. Na AC sem ustavil, tankal, mala pavza, gremo dalje. ruta je bila Solero-Gorizia, brez umesnih. Po startu s postanka je bil obakrat popolnoma zmeden. 

 

Glede tiste vmesne točke pa...bom še enkrat preveril, morda sem res vozil drugje kot sem si zarisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kugelschreiber pravi:

ni bilo to. Na AC sem ustavil, tankal, mala pavza, gremo dalje. ruta je bila Solero-Gorizia, brez umesnih. Po startu s postanka je bil obakrat popolnoma zmeden. 

 

Glede tiste vmesne točke pa...bom še enkrat preveril, morda sem res vozil drugje kot sem si zarisal.

signal ti morda skakal pa prestavil na drugo stran ali kaj podobnega (je tudi opcija zakleni na cesto, po defaultu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

ni bilo to

Na garminu je bilo mogoče "spustit-preskočit" planirano točko na ruti, če si trmaril v svoji smeri.

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

Po startu s postanka je bil obakrat popolnoma zmeden

Da ni kej močnega popil al pa skadil :lol1:

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osmand je zlo trmast pri "preračunavanju" ko ubereš drugo pot. V tem primeru je igo velik hitrejši. Osmand bo pa lep čas trmaril svojo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo idejo, kako spraviti radarje na BMW Motorrad Connected?

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/18/2023 at 10:21 PM, raza said:

Boš poročal, če se kaj tepejo karte med sabo... Podvojeni, potrojeni podatki ob sočasni uporabi vseh kart...Čudni izračuni, vodenje in podobne težave...

Huh, že pred časom odgovarjal, pa ne najdem svojega zapisa :

Vse dela bp, tudi dodatno naložena NT USA(delna) je na dopustu špilala, ko je vse ostalo odpovedalo(brez signala).

Je bil pa vedno samo po en zemljevid odkljukan.

Še enkrat hvala za pomoč😀

On 4/19/2023 at 4:37 PM, motoGPSfan said:

Nikoli ne sme biti vključenih več, kot samo en zemljevid ! To je jasno od pamtiveka obstoja navigacij.

Flight69, dal si premalo informacij, kaj si naložil oz. kaj si dobil. Če si NT dobil nekje na netu in ti jo naprava prepozna brez problema, potem se da predelati xml datoteko, da dobiš vse, kar original podpira tvoja naprava., brez, da spreminjaš FW naprave.

Thx, sem bral o predelavi xml datoteke, pa se premalo resno lotil in potem pustil za drugič…🫢

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za znalce,z bih sim kartico za podatke imaš enotno tarifo tudi za Črno goro,S.Makedonijo in Albanijo,ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAN pravi:

z bih sim kartico za podatke imaš enotno tarifo

Vprašaj BiH ponudnika.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Imam BMW Navigator V in mi sedaj noče posodobit map, ker ni prostora. Imam vstavljeno kartico 16GB ki je prazna (14,4 GB prostega). Ko priključim GPS na računalnik jo vidim, ko pa zaženem posodobitev map pa GPS javi da ne najde kartice.

Kaj zdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vstavit kartico, ki bo pravilno formatirana FAT do FAR32 sistem.

Winsi formatirajo v naprednem načini zgoščevanja podatkov, ki ne paše Garminom. Računalnik kartico sicer vidi, Garmin pa podatkov ne zna prav zapisat in šmorn je tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, raza pravi:

Vstavit kartico, ki bo pravilno formatirana FAT do FAR32 sistem.

Kako pa to pravilno naredit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ne vem, ali spada to k tej temi, ampak bi kljub temu postavil vprašanje:

primer: Ljubljana- Trebinje(BIH) me po google maps vodi mimo Metkovič, če pa vstavim v garmina, pa me vodi preko otoka pelješca do Dubrovnika in gor proti Trebinje

Nikakor si ne znam razložiti zakaj RAZLIKA

Na garminu imam vse tko kot treba

Lp Bankir

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!