Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

to je zato da greš 1x čez most, drugič pa okrog, se ustaviš v Stonu, poješ stonsko torto se izogneš radarju, ki je tam blizu, ter občudiješ morje in otočke :P :D

pravilna pot je sam ena, in to je tista, ki jo ti določiš :D

 

imajo dobro torto? bom premislil o poti in jo bom morda res šel probat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, bankir pravi:

imajo dobro torto? bom premislil o poti in jo bom morda res šel probat

majo, z makaronov narejena :D

532871_329398963796329_1996717707_n.jpg.d4b429db89dfc3cf5c265af99060a256.jpg

pa še lokacija za navigacijo: Mali ston Bota šare 42.8467366581021, 17.70449590509336

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

majo, z makaronov narejena :D

532871_329398963796329_1996717707_n.jpg.d4b429db89dfc3cf5c265af99060a256.jpg

pa še lokacija za navigacijo: Mali ston Bota šare 42.8467366581021, 17.70449590509336

makaronov???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, bankir pravi:

makaronov???????

jop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 2. 2024 ob 12:54, bankir pravi:

ne vem, ali spada to k tej temi, ampak bi kljub temu postavil vprašanje:

primer: Ljubljana- Trebinje(BIH) me po google maps vodi mimo Metkovič, če pa vstavim v garmina, pa me vodi preko otoka pelješca do Dubrovnika in gor proti Trebinje

Nikakor si ne znam razložiti zakaj RAZLIKA

Na garminu imam vse tko kot treba

Lp Bankir

 

Ob 25. 2. 2024 ob 17:35, bankir pravi:

garmin drivesmart 66

očitno bom moral vstaviti , kakor si napisal, vmesne točke. Lansko leto me je garmin tako zmedel, da sva se z ženo ob ustavitvi zložila kot mambe

 

Ob 25. 2. 2024 ob 17:40, bankir pravi:

bom probal napisati, zakaj ne dajem vmesnih točk. Zgodi se, da cesta ne pelje do centra določenega mesta ali vasi, ampak gre mimo( kot obvoznica). Garmin pa me pelje do točke v mestu, ki sem jo označil.Če peljem naprej, določen čas oznanja( preračunavam, preračunavam)

Upam, da sem znal razložiti

Načeloma so ti že drugi podali nasvete, jaz bi samo dodala, da Garmin ponuja različne modele in npr. Zumota je za vnaprej ustvarjene poti dosti lažje uporabljati kot avtomobilsko navigacijo, ki ima določene omejitve (npr. ne dovoli preskočiti točke (waypoint-a) oz. ima drugačno logiko (npr. nima oblikovnih točk). Zato se moraš ti prilagoditi in biti miren (beri se ne zvračati z motorja :)). Jaz se z vso dobro voljo takemu navigiranju ne znam prilagoditi.

Preberi Snečerjeve poste v sosednji temi

Določiš začetno in končno točko, nato waypointe s pravimi imeni in šele nato fino oblikuješ pot. Vse waypointe, ki to niso, lahko kasneje spremeniš v oblikovne točke. Waypoint je točka skozi katero moraš zapeljati, če ne te bo naprava vračala do nje. Če nimaš funkcije za jo preskočiti, je edina možnost, da točko izbrišeš in zaženeš navigacijo iz naslednje točke. Zato je pomembno, da je teh točk 1. dovolj in 2. da so poimenovane. To, da ruto ugasneš in jo na novo zaženeš, deluje na starih napravah, na novejših pa ne, saj navigacija začne vedno iz začetne točke, torej če ne določiš naslednje točke, ki je še nisi prevozil, kot začetne, te bo navigacija vedno vračala na prvotno začetno točko t.j. na začetek poti.

Na Zumotu samo izklopiš preračunavanje in voila :)

(Znalci popravite me, če se motim.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, 3nity pravi:

 

 

To, da ruto ugasneš in jo na novo zaženeš, deluje na starih napravah, na novejših pa ne, saj navigacija začne vedno iz začetne točke, torej če ne določiš naslednje točke, ki je še nisi prevozil, kot začetne, te bo navigacija vedno vračala na prvotno začetno točko t.j. na začetek poti.

Na Zumotu samo izklopiš preračunavanje in voila :)

(Znalci popravite me, če se motim.)

Tole pa ne bo čisto tako.

Novejše naprave (od zumo 5XX dale) imajo za ponovni štart rute meni, kjer izbiraš štart med unešenimi waypointi od startne točke do cilja ali iz najbližje vstopne točke, kar pomeni, da te iz trenutne lokacije po najkrajši poti spravi nazaj na načrtovano pot. Če ne veš katera je naslednja oblikovna točka in izbereš napačno, te lahko pelje tudi nazaj. S tem pa bo naprava preračunala celotno pot od točke kjer si do cilja, kar pa ne bo več pot kakršno si si zamislil. Zato je najboljša opcija izbira najbližje vstopne točke, kjer naprava na novo izračuna le del do načrtovane poti.

Preračunavanja ni potrebno povsem izključiti, ampak izbereš opcijo "ob pozivu", kjer te vpraša, če preračuna. S tem te pač opozori takoj, da si falil. Potem izbereš opcijo ne preračunaj in sam popraviš napako. ( s tem se izogneš preračunavanju in s tem morebitne spremembe načrtovane poti. Če maš izklopljeno lahko to opaziš ali pa tudi ne, če je zemljevid malo bolj oddaljen in ne vidiš prav podrobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, raza pravi:

Tole pa ne bo čisto tako.

Novejše naprave (od zumo 5XX dale) imajo za ponovni štart rute meni, kjer izbiraš štart med unešenimi waypointi od startne točke do cilja ali iz najbližje vstopne točke, kar pomeni, da te iz trenutne lokacije po najkrajši poti spravi nazaj na načrtovano pot. Če ne veš katera je naslednja oblikovna točka in izbereš napačno, te lahko pelje tudi nazaj. S tem pa bo naprava preračunala celotno pot od točke kjer si do cilja, kar pa ne bo več pot kakršno si si zamislil. Zato je najboljša opcija izbira najbližje vstopne točke, kjer naprava na novo izračuna le del do načrtovane poti.

Preračunavanja ni potrebno povsem izključiti, ampak izbereš opcijo "ob pozivu", kjer te vpraša, če preračuna. S tem te pač opozori takoj, da si falil. Potem izbereš opcijo ne preračunaj in sam popraviš napako. ( s tem se izogneš preračunavanju in s tem morebitne spremembe načrtovane poti. Če maš izklopljeno lahko to opaziš ali pa tudi ne, če je zemljevid malo bolj oddaljen in ne vidiš prav podrobno.

 

pred 40 minutami, raza pravi:

Tole pa ne bo čisto tako.

Novejše naprave (od zumo 5XX dale) imajo za ponovni štart rute meni, kjer izbiraš štart med unešenimi waypointi od startne točke do cilja ali iz najbližje vstopne točke, kar pomeni, da te iz trenutne lokacije po najkrajši poti spravi nazaj na načrtovano pot. Če ne veš katera je naslednja oblikovna točka in izbereš napačno, te lahko pelje tudi nazaj. S tem pa bo naprava preračunala celotno pot od točke kjer si do cilja, kar pa ne bo več pot kakršno si si zamislil. Zato je najboljša opcija izbira najbližje vstopne točke, kjer naprava na novo izračuna le del do načrtovane poti.

Preračunavanja ni potrebno povsem izključiti, ampak izbereš opcijo "ob pozivu", kjer te vpraša, če preračuna. S tem te pač opozori takoj, da si falil. Potem izbereš opcijo ne preračunaj in sam popraviš napako. ( s tem se izogneš preračunavanju in s tem morebitne spremembe načrtovane poti. Če maš izklopljeno lahko to opaziš ali pa tudi ne, če je zemljevid malo bolj oddaljen in ne vidiš prav podrobno.

Se mi zdi, da govoriva isto stvar.. Seveda imaš prav, vedno si lahko določiš drugo začetno točko. Osebno se mi na poti ne da tipkati po navigaciji, zato rekalkulacije večinoma ne uporabljam z izjemo navigacije do določene točke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kakšen znalec ve, kje bi najbolj ugodno kupil bmw connectedride cradle, lahko tudi rabljenega? Torej nosilec za telefon, kateri se vstavi v obstoječ nosilec za navigacijo na motorju. Žal je zadeva kar pregrešno draga, iz nadomestkov pa pišejo po forumih, izgubljajo telefone.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!