Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Snecer,

kje dobiti poi za stacionarne radarje v Italiji (Garmin)?

Sem jih naložil iz Poiplaze pa jih vsaj pol radarjev manjka (stestiral v severni It).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze z navigacijo, pa vendar ...
Daleč najboljše polnilne baterije, glede na ceno in kapaciteto, je dobiti v Ikei. Že za stare. zelene je to veljalo. Nove so 2450 mAh.

0410731_PE582395_S5.thumb.JPG.2dbe382497ae454eecb378a3b50fd636.JPG

Na Oregonu 650 so se v štirih urah in pol izpraznile samo za 50%. Čudovit podatek.
Kupiš jih seveda v Ikei ;)


 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

Ne zaupam.

Panasonic/Eneloop pro na oregonu držijo 16 ur

Snecer - ti imaš izkušnje :D povej mi imel sem navigacijo Garmin 60CSX katera je imela izredno dober ekran predvsem ko je nanj svetel sonce na polno... Gledal sem Oregona 450 pa sem nekje na youtube opazil da je ekran precej slabši ? Naj raje gledam za kakšno 62-tko al so še kakšne druge opcije.? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oregon 300/450 je star model in ima slabši ekran od 60csx.

Od Oregona 600 dalje pa je druga pesem...na soncu vrhunski

Tak da glej oregon 600 oziroma naslednika 700

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Snecer said:

Ne zaupam

Zaupanje, ali ne, lahko temelji zgolj na izkušnjah.
Sam uporabljam Ikei-ne baterije zadnjih 15 let in z velikim zadovoljstvom ugotavljam, da me nikoli niso pustile na cedilu. Odlično se obnašajo v zelo mrzlem, kakor tudi v vročem vremenu. Cena/kvaliteta nedvomno #1.

Jaz recimo ne zaupam Panasonic/Eneloop pro baterijam, če se zastopiva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Snecer pravi:

Dobro, bom nabavil in sprobal, baje da so rebrandan eneloop.

 

 

 

 Ansman Emax praktično enake baterije po namenu kot enelop.  Eneloop baterije zadržijo do 90% svojih zmogljivosti tudi po enem letu skladiščenja - to je njihova največja prednost (pozabiš, vzameš in je polno)

Velika prednost teh baterij je, da niso po mesecu dni prazne ali pa s polovično kapaciteto. Že preko 10 let uporabljam Ansman Emax - poezija še po 10 letih (vseskozi imam samo en komplet, ki je še sedaj v uporabi). Enelop pa uporabljam več kot leto dni, če bodo držale kot Ansman Emax - lahko samo pohvalim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja kje kak dober tutorial for beginners za Basecamp Garmin?

...zelo ne zadovoljen glede novega Zumo 595LM (prodam!! ali menjam za TomTom-a....).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, cb650f said:

obstaja kje kak dober tutorial for beginners za Basecamp Garmin?

...zelo ne zadovoljen glede novega Zumo 595LM (prodam!! ali menjam za TomTom-a....).

Na YT imaš. Samo BaseCamp odtipkaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, cb650f pravi:

obstaja kje kak dober tutorial for beginners za Basecamp Garmin?

...zelo ne zadovoljen glede novega Zumo 595LM (prodam!! ali menjam za TomTom-a....).

Basecamp je za začetnika v Garmin svetu res nekoliko prezahteven, ali pa moraš dojeti filozofijo razvijalcev. Poskusi s starejšo verzijo MapSource, ki je enostavnejša za uporabnika in služi istemu namenu. Sicer kao ni prilagojen za novejše naprave, vendar ga sam uporabljam že od prvih Garminov in ne povzroča nikakršnih problemov pri kreiranju in uvažanju-izvažanju rut, sledi.

In kaj te tako zelo moti pri zumotu, da bi ga menjal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moti me predvsem to, da sem včeraj 2 uri porabil, da je PC sploh zaznal Garmin-a kot povezovalno (komunikacijsko) napravo s PCjem. Ko sem ga povezal s PCjem se je stalno prižgal, kot da želim routing..

 

Update mi kao išče in nekaj dela že celo noč, pa še ni nič naredili.. nevem no..

 

če ga kdo kupi, ga takoj prodam (490€).

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si naložil najnovejše gonilnike za Garmin?

kakšne barve ikona za povezanost se ti prikaže na zumotu - rumena ali bela?

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjaj kabel od Zumo do pc. Vtakni v drug port USB. To so pogosti problemi povezovanja naprav na PC.  Si ne bi mislil nikoli. 

Drugače pa Snecer je mojster. Na Alter. Si imaš temo Garmin pa si kaj preber. Veliko naprav moraš prvo v red fat da delajo. Garmin je ena izmed. Imam tri Garmine pa delano odlično. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni zanesljive komunikacije težko kaj resnega narediš, prej dokončno kaj zaj...š!

Proba lahko spremeniti MTP Avto Detekt  v Mass Storage., pa tudi Clear Nonvol nebi škodil, da ga postavi v tovarniške pred nastavitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, cb650f pravi:

moti me predvsem to, da sem včeraj 2 uri porabil, da je PC sploh zaznal Garmin-a kot povezovalno (komunikacijsko) napravo s PCjem. Ko sem ga povezal s PCjem se je stalno prižgal, kot da želim routing..

 

Update mi kao išče in nekaj dela že celo noč, pa še ni nič naredili.. nevem no..

 

če ga kdo kupi, ga takoj prodam (490€).

 

lp

V pol ure naredim 10 rut na roke direkt v napravi -  garminu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo je kar napredna zadeva in je potrebno skapirat tako Basecamp kot samo napravo, predvsem za uvod pravilno nastavit izogibanja.

Potem pa steče...

Lahko pa se uporablja online jajc tyre to travel, ki je kompatibilen s tomtom in garmin.

Sicer pa ga ni če stari Mapsource = preprosto, učinkovito, nobenih cirkusov

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no..mi je vceraj uporabnik @raza pomagal, pa nisva uspela usposobit Garmina. Sploh ga ne zazna na Pcju. pa lahko menjavles kable, Pcje, hard reset garmina ni pomagal..skratka nic. bo sel nazaj (upam, da se uspeh dogovoriti in vzamem kar TomTom-a...). 

 

Kaj takega za tak denar... in baje da nisem edini, ki ima probleme :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti sem nekaj "čaral" na Garminu...sem vse pozabil, gre za skrite datoteke.

Si uporabil te nastavitve za Windows, če so sploh prave?

  • Odprite Raziskovalca iz opravilne vrstice. 

  • Izberite Pogled > Možnosti Spremeni možnosti mape in iskanja.

  • Izberite zavihek Pogled in v možnosti Dodatne nastavitve izberite Pokaži skrite datoteke, mape in pogone in V redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, cb650f pravi:

no..mi je vceraj uporabnik @raza pomagal, pa nisva uspela usposobit Garmina. Sploh ga ne zazna na Pcju. pa lahko menjavles kable, Pcje, hard reset garmina ni pomagal..skratka nic. bo sel nazaj (upam, da se uspeh dogovoriti in vzamem kar TomTom-a...). 

 

Kaj takega za tak denar... in baje da nisem edini, ki ima probleme :) 

jaz bi zadevo reklamiral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabila sva vse finte kar jih poznam (tudi tiste iz skritih menijev) pa žav ni in ni zaznal USB.

Ker je aparat kupljen preko spleta ima možnost vračila, če z izdelkom ni zadovoljen mislim da v 14 dneh po prejemu blaga.

Če mu to ne uspe ima še vedno na voljo servis in popravilo oz. menjavo aparata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navi V dela tip-top v kombinaciji z Macom in Base Camp. Ni pa enostavno in se je treba kar nekaj učiti. Verjetno je na PCju še enostavneje, ker je bil program najprej narejen za PC. 

Naš pokojni Samo (GSXF) je na 595 delal čudeže glede tras on in off road. Laptop ven in v po ure sva imela celodnevno offroad traso za po gozdovih okoli Sarajeva. Očitno je problem v pomanjkanju znanja, ne napravi in programu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, motolover pravi:

Navi V dela tip-top v kombinaciji z Macom in Base Camp. Ni pa enostavno in se je treba kar nekaj učiti. Verjetno je na PCju še enostavneje, ker je bil program najprej narejen za PC. 

Naš pokojni Samo (GSXF) je na 595 delal čudeže glede tras on in off road. Laptop ven in v po ure sva imela celodnevno offroad traso za po gozdovih okoli Sarajeva. Očitno je problem v pomanjkanju znanja, ne napravi in programu. 

Problem je v pekomplicirani napravi in softweru za običajnega uporabnika.

Folk v 99% kupi, da bi delalo out of the box.

Maš v sosednji temi majstra z novo gsko, ki še quickšifterja ne razume, kaj bo šele tako komplicirano napravo...

In to je problem te naprave, preprosto prekomplicirana in pomanjkljiva.

p.s.

na napravi ni delal nobenih čudežev, ampak na notebooku...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!