Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Jaz sem jo (garmin) parkrat preizkusil,ampak se preveč blešči ekran.Če ne bo boljše,gre dol in nazaj tom tom rider.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, RaGlaSi said:

WayteQ ima v ponudbi nov model motoristične navigacije.

5 palčni TFT zaslon ločljivosti 800 x 480 točk, 800 NIT, MTK8163 Cortex A53*4 1.3GHz, 1GB RAM, 16GB ROM, Android 6.0, Bluetooth, WIFI, 3000 mAh, navigacijski program iGO

Motoristična GPS navigacija GP-AR

nikjer ne piše da je iGO lifetime upgrade kar pomeni da je limitirana po določenem času boš moral kupit licenco za iGO 99 eu mislim da je cena

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Spasku said:

nikjer ne piše da je iGO lifetime upgrade kar pomeni da je limitirana po določenem času boš moral kupit licenco za iGO 99 eu mislim da je cena

sem poklical na njihovo tel št.. in mi je reku da je fabriško nameščena iGO sm ga moral 3x vprašat če je z licenco na koncu mi je reku da posodobitve ne delajo.in ko sem mu reku potem bom moral kupit licenco je kar preslišal sem se zahvalil in odložu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Spasku pravi:

sem poklical na njihovo tel št.. in mi je reku da je fabriško nameščena iGO sm ga moral 3x vprašat če je z licenco na koncu mi je reku da posodobitve ne delajo.in ko sem mu reku potem bom moral kupit licenco je kar preslišal sem se zahvalil in odložu. 

No, mislim, da je bilo povsem korektno odgovorjeno na hitro zastavljena vprašanja.

Uporabnika #Spasku je še zanimalo ali je mogoče napravo kupiti brez navigacijskega programa. Žal ne. Kot rečeno je program iGO tovarniško nameščen na napravi. Seveda ga je mogoče odstraniti in tako sprostiti prostor za druge programe. Ker napravo poganja operacijski sistem Android je izbira programov široka. Program Google maps je že naložen, ena od opcij brezplačnih navigacijskih programov pa je tudi Here. Obstaja pa seveda možnost namestitve različnih plačljivih navigacijski programov kot so Sygic, iGO, TomTom itd. Cene programov se pričnejo pri dobrih 10€.

Glasovno upravljanje navigacijskega programa je mogoče spremljati tudi preko komunikacije v čeladi. (preverjeno s Sena SMH5-FM).

Namestiti je mogoče tudi druge koristne aplikacije kot npr. AMZS prometne informacije (radarji).

Ker ima naprava tudi WiFi jo je mogoče povezati z mobilnim telefonom, če je ta nastavljen kot prenosna točka in jo tako povezati z internetom za recimo prenos cestnih informacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, RaGlaSi pravi:

No, mislim, da je bilo povsem korektno odgovorjeno na hitro zastavljena vprašanja.

 

Uporabnika #Spasku je še zanimalo ali je mogoče napravo kupiti brez navigacijskega programa. Žal ne. Kot rečeno je program iGO tovarniško nameščen na napravi. Seveda ga je mogoče odstraniti in tako sprostiti prostor za druge programe. Ker napravo poganja operacijski sistem Android je izbira programov široka. Program Google maps je že naložen, ena od opcij brezplačnih navigacijskih programov pa je tudi Here. Obstaja pa seveda možnost namestitve različnih plačljivih navigacijski programov kot so Sygic, iGO, TomTom itd. Cene programov se pričnejo pri dobrih 10€.

 

Glasovno upravljanje navigacijskega programa je mogoče spremljati tudi preko komunikacije v čeladi. (preverjeno s Sena SMH5-FM).

 

Namestiti je mogoče tudi druge koristne aplikacije kot npr. AMZS prometne informacije (radarji).

 

Ker ima naprava tudi WiFi jo je mogoče povezati z mobilnim telefonom, če je ta nastavljen kot prenosna točka in jo tako povezati z internetom za recimo prenos cestnih informacij.

 

lahko bi se za test zmenla :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

lahko bi se za test zmenla :)

 

Vse to vem da se lahko istalira druga navigacija ampak zakaj bi kupoval iGo z napravo brez licence in ga potem deistaliral in še plačal povrhu.za test ko bom okrog se pa lahko dogovorimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Spasku pravi:

sem poklical na njihovo tel št.. in mi je reku da je fabriško nameščena iGO sm ga moral 3x vprašat če je z licenco na koncu mi je reku da posodobitve ne delajo.in ko sem mu reku potem bom moral kupit licenco je kar preslišal sem se zahvalil in odložu.

na vseh kitajcih je "nekaj" nameščeno, kasneje se pač znajdeš. 

 

Pravkar, Spasku pravi:

Vse to vem da se lahko istalira druga navigacija ampak zakaj bi kupoval iGo z napravo brez licence in ga potem deistaliral in še plačal povrhu.za test ko bom okrog se pa lahko dogovorimo

to je pač gor nameščeno, ne bomo se zdaj šli papeža... 

izbira je tvoja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tole sm skopal s celade, ker me je tiscalo v uhlje. C75832D4-5749-4803-9DA7-72179763DED5.thumb.jpeg.3de15592396f029c9b3ec1b0fda7b641.jpeg

 

Testiral sem eno popoldne. Po 25 letih met u celadi mir, je zdej en ceblal, in sva klepetala cel fakin popoldan. Ne vem ce mi je princip vsec. Twhnicno me je presenetlo. Vozim s cepki, in je blo cist lepo in razlocno slisat. Tud ko se mi je kolega javil na klic, med voznjo, je bil pogovor popolnoma normalen. Brez kakega hrupa, vetra, hrescanja. Pise da lovi 1,5km. Tega, med mostom na soci in idrijo ne doseze. Na bol odprti cesti, lovi zelo dalec. Ce se povezava podre, se hitro in samodejno ponovno poveze. Cel dan baterijo znuca na cca 80%. Pise da omogoca konferecno povezavo 6ih enot. Ker sva mela samo dve....

 

ce recm, de nima plusov, lazem. Je pa potrebno mal privajanja.  Ce bi meli konferencno povezavo 6ih, bi zadevsno zagotovo ugasnil, se priklopil ivsake tolko in prasal za povzetke.  

 

Povzetek, ce se bo to lepo zmontiralo v njeno celado, bom kupil se eno, samo za en motor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomtom Rider 2013 mi je zgleda odslužil svoje, ker po zadnjem updatu ni več možno imeti juge in severa naenkrat naložene. Če je že problem velikost map, bi bila lahko možnost poljubno odkljukat karte, ne pa kar cela področja.

Sem nekaj gledal Garmina 595LM pa je precej kritik (težave z baterijo, slaba vidljivost v soncu, debel kabel, pa še kaj). Tudi sicer mi je pretežak (cena tudi), ker ima africa bolj slaboten nosilec. Težkega Tomtoma sem imel zato na balanci, bolje bi bilo pa nad števcem. Na sliki mojega profila se lepo vidi.

Verjetno je 395 čisto v redu, mogoče še kakšen...

Kaj predlagate?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem, da ima Tomtom 550 Bosno pokrito le z glavnimi cestami. Pa prikaz omejitve je mal majhen. Tudi resolucija ni bogvekaj. 280g je pa Ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko sem prevozil Bosne je cesta bila pokrita. Edino omejitve so mogoce tu pa tam kje bolj boge, ostalo pa stima. Kakor komu, meni garmin ne odgovarja, mi je veliko ljubsi TomTom.

Je pa zagotovo oboje sam vrh glede kvalitete. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, našel en louisov bon z veljavnostjo do danes in kaj sem hotel drugega.

Louis je seveda dal popust 20% na polno ceno 399 in ne na 369€, vseeno pa je ugodno.

GARMIN ZUMO 396LMT-S EU GPS SAT NAV

1

€369.99

€369.99

Voucher 354
20 PROZENT AUF 1 PRODUKT for order no. 10012177
Discount on the catalogue price of gives a discount price of .
Saving on reduced price per item.

-€50.00

Total price of items

€319.99

Shipping costs Slovenia

€0.00

incl. 22% VAT = €57.70

Total amount

€319.99

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se prvic matral v tem basecampu turo zrihtat za maroko in sm se Kr Mal nasvical..... 3 ure am rabu da sm turco ko am jo imel v guglmapsu in seenkrat naredu v basecampu.... Ampak Mi je ratal... Upam sam da Bo delal. 

Tko ce neves kako in kaj in prvic delas, je Kr Mal zajeban.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zumo 590 softversko predelal na 595 in včeraj na furi imel kar nekaj sitnosti, ker mi je ob defolt nastavitvah skoz ene opozorila na zaslon metal in me na to  veselo opozarjal z zvočnim opozorilom. Opozarja na vse živo, od hitrostnih omejitev, bližino šol, možnosti prehoda živali čez cesto, bližajočih se ovinkih, nevarnih mest in ne vem kaj še vse. V glavnem, če se voziš po stranskih cestah, piska nonstop in kar parkrat sem moral ustavit, da sem izklopil zvočno vsa ta opozorila. Sicer je pa programsko kar velik napredek ta 595 varjanta napram prejšnji 590, ki že lep čas nima uradne softwerske posodobitve. Drugače pa predelava dela brez problemov tudi z vsemi  povezavami (PC, slušalke, telefon) in se normalno posodablja z Garmin Expresom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, gasperX pravi:

Sem se prvic matral v tem basecampu turo zrihtat za maroko in sm se Kr Mal nasvical..... 3 ure am rabu da sm turco ko am jo imel v guglmapsu in seenkrat naredu v basecampu.... Ampak Mi je ratal... Upam sam da Bo delal. 

Tko ce neves kako in kaj in prvic delas, je Kr Mal zajeban.

za ljubitelje google maps je na voljo tyretotravel, ki ponuja uzvoz v garmine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, raza pravi:

Sem zumo 590 softversko predelal na 595 in včeraj na furi imel kar nekaj sitnosti, ker mi je ob defolt nastavitvah skoz ene opozorila na zaslon metal in me na to  veselo opozarjal z zvočnim opozorilom. Opozarja na vse živo, od hitrostnih omejitev, bližino šol, možnosti prehoda živali čez cesto, bližajočih se ovinkih, nevarnih mest in ne vem kaj še vse. V glavnem, če se voziš po stranskih cestah, piska nonstop in kar parkrat sem moral ustavit, da sem izklopil zvočno vsa ta opozorila. Sicer je pa programsko kar velik napredek ta 595 varjanta napram prejšnji 590, ki že lep čas nima uradne softwerske posodobitve. Drugače pa predelava dela brez problemov tudi z vsemi  povezavami (PC, slušalke, telefon) in se normalno posodablja z Garmin Expresom.

v garmin expressu pa ti najbrž še vedno kaže 590 a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi registracija ostane pod isto številko vendar posodabja kot 595 b.p.

Ni pa nobene panike postavit nazaj na 590.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 5. 2019 ob 9:26, Snečer pravi:

za ljubitelje google maps je na voljo tyretotravel, ki ponuja uzvoz v garmine

Pa dobr sej je vseen ce se naucim tut s tem delat... Mam pa tudi tyretotravel ampak sem hotu v basecampu narest tako da se vsaj mal naucim se s tem delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, gasperX pravi:

Pa dobr sej je vseen ce se naucim tut s tem delat... Mam pa tudi tyretotravel ampak sem hotu v basecampu narest tako da se vsaj mal naucim se s tem delat.

za začetek si pravilno nastavi izogibanja na napravi in v basecampu (že večkrat tukaj opisano). od tega je namreč hudo odvisno, kako bodo potekale rute

potem pa je stvar že preprosta

prvo si narediš točke/waypointe, nakar jih povežeš v ruto, če ti kje kaj ne ustreza, narediš dodatne točke..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste ki imate ZUMO-te. Če imaš nastavljeno na motor drugače navigira kot na avto. Sem imel kar nekaj problemov s tem.

1972961367_753459110567-garmin-navigacija-zumo-390-lm-europe-43-inca-moto-navigacija-auto-set-opreme-bt-handsfree2_WRxI_Zami.jpg.bc26a0c174a6810849e315dddec27c36.jpg

Tiščiš na motor, ali avto in spremeniš v kar želiš. Basecamp routa motor, Zumo enako motor pa deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!