Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
tom rider

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)

Recommended Posts

maxxa
pred 33 minutami, MiNa pravi:

Nič sedaj pa v akcijo nabave prave "baterije".

Ce poves oznako baterije, pogledam, ce imam doma

MiNa
pred 46 minutami, Snečer pravi:

kar hitro je kipnila baterija?

Velik ekran (požeruh) in mala 700mAh baterija. Že od nakupa čas delovanja na baterijo ni blestel.

Sem uspešno stlačil "večjo" tudi po kapaciteti 1250mAh, le najhen nepomemben kos plastike sem moral odščipnit.

CINDAPP

Na napravi zumo 395 lm mi je zardi previsoke nap. (12 v)neslo napajalni del naprave.Naprav sicer deluje samo preko konektorja za povezavo z računalnikom.Ali kdo pozna koga ki bi lahko to poravil.

op:servis ne poravlja

lp

raza
pred 5 urami, CINDAPP pravi:

s tem sem bil na vezi pa pravi da ne more...

Mam tudi sam eno tako 390tko"Ducati"verzija, pa so jo prifali vse sorte maherji s področja elektronike. Neuspešno. Naprava čisto normalno dela priklopljena na USB napajanje, ne polni baterije in tudi na polno baterijo ne dela. Skratka samo preko USB in to čisto normalno. Za v avto čisto OK, tudi za na moped v suhih pogojih. Za igranje doma pa powebank ali napajalnik oz polnilec za starejše garmine. Za posodabljanje pa pravi USB kabel in PC pa si zmagal.

Baje je vsa pamet okoli napajanja v enem drobnem SMD čipu, ki je programiran za napajanje, polnenje baterije in preklapljanje zunanje napajanje - baterija. Čip ima sicer tovarniške oznake, mora pa biti prav sprogramiran in nabava novega čipa nič ne koristi doler se ga ne sprogramira. Več ali manj pomaga samo menjava osnovne plošče z recimo enega razbitega garmina zumo 350-395. Tak sem dobil odgovor od strokovnjaka. Okvaro pa lahko povzroči previsoka napetost zunanjega napajanja (okvara elektronike vgrajene v škatlici napajalnega kabla), nihanje te napetosti (slab kontakt na konektorju nosilec-naprava stalno preklapljanje med baterijo in zunanjim napajanjem) ali poškodba balanserja, ki je vgrajen v samo baterijo.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• GregaSLO
      https://www.rtvslo.si/crna-kronika/pri-senozetih-umrl-35-letni-motorist/524935
    • Guest JamesFaf
      Jeder Elektriker auf duesseldorfelektriker.de ist ein einzigartiger Spezialist, der die Arbeit schnell erledigt und fur Qualitat und Ergebnis verantwortlich ist. Seit der Grundung des Unternehmens wurden keine arbeiten abgeschlossen oder schlecht ausgefuhrt. https://elektrotechnik-moenchengladbach.de
    • mladench
      @dog66 +1 (do gibratarja, maroka in turčije nazaj, pa še v rusijo in gruzijo) @DAMI34 +1 jaz + 1 pa še kdo... pa smo delali 15k+ na sezono z sxom. Vsi smo si po višini (tudi sopotnic) različni. Jaz bi rekel da je za dva. Je pa res, kaj pričakuješ in kakšne so želje. Nemoreš pa primerjat s kako potovalno enduro. Za nekatere pare je tudi ss raketa potovalni motor. Navora in moči dovolj. Dovolj špotren, dovolj potovalen.  težko ga boš dobil za testno vožnjo. Uvoznik je pa tudi "šalabajzer" in jim ni za neko promocijo.
    • vandrovec
      Vidi se, da motorista prehitevata, ...zadnji je še v smeri izza avtomobila.
    • thumper
      kupiš tega za b kategorijo.. https://www.kamra.si/images/mmelementi/dokumenti/15494_AS_S-V_78.pdf glede na podatke iz prvih ust je bilo to o količini turistov sfejkano - tist list mu je pa komot nekdo za fotko namerno gor zalimal.. jaz sem oskrboval mamo iz domžal v kamnik enkrat tedensko - kp tablic v našem koncu kolikor hočeš ..če bi se mi dalo bi jih slikal tudi jaz in kaj potem ? objavil in sikal , da primorci nosijo korono od italjanov v centralni konec države?  to je bilo inscenirano namerno - lahko da imajo take finte pripravljene vnaprej saj osebno pač ne vem , če ob fotki piše datum - pa jih ponucajo ko jih rabijo..  nemože im korona ništa-- mogoče oni 14 dni na leto ne ležijo ..  poglej število opravljenih testov - čg 16000 /mio prebivalcev , slo pa 36000 .. ko izenačiš razmerje je čg  prek 900 okuženih na mio - kar bi pomenilo končni rezultat X2 - okuženih , verjetno tudi umrlih in bi verjetno imeli po uradnih podatkih tudi aktivne .. gostota prebivalstva , ki pomoje tudi nekaj vpliva na širjenje je v čg 45preb/km2 , v sloveniji 103 ..  
  • Similar Content

• jskrablin
      By jskrablin
      Ko sem zaradi čisto profesionalnih razlogov šal iz MacOS-a nazaj na Linux sem ostal brez nekega solidnega urejevalnika zemljevidov in gps sledi. Ker je vsake toliko dobro vsaj kak predogled terena narest (če se že pol rajš v živo zgubljam kot pa sledim GPX-u), sem se lotil iskanje in testiranja softvera za pripravo/predogled/urejanje sledi na Linuxu. Lih ogromno izbire ni, sem pa naletel na QMapshack, ki zgleda precej obetavno. Zadeva deluje na Windows, Linux in MacOS (samo 64 bitne inštalacije) in 'iz škatle' podpira OSM zemljevide. Zaenkrat nisem veliko delal s tem, takole na prvo uč zgleda dobro. Par slikic je spodaj, kaj več o sami uporabi napišem ko kaj pametnega uporabim Je pa zelo dober začetek že to, da se vmesnik brez težav prilagodi na 4K monitor, ki ga uporabljam... pri marsikakem kosu programske opreme temu ni lih tako. GPS sled je ena bicikl varianta okoli Slavnika. Sam program ima podporo za Garmin naprave, o tem napišem kaj več ko jo dejansko stestiram.

• Snečer
      By Snečer
      Mogoče bo koga zanimalo

Nizozemska firma izdeluje specialno motoristično karto Evrope, ki je kompatibilna z Garmin napravami.

Trenutno so pokrite države Beneluxa, Avstrija, Nemčija in Švica.
      http://www.gps.nl/onroute_motorkaart_2010.html#6
      http://www.onroute.nl/page/product/motorkaart_extra_regio

Te pa so očitno še v "delu":
      Frankrijk, Italië, Spanje, Portugal (nog niet beschikbaar) <LI>Engeland en Ierland (nog niet besschikbaar)<LI>Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland (nog niet beschikbaar)

Karta je razdeljena na 110fragmentov in skupno velika 860Mb, primerna tudi za starejše Garmin naprave, ker ni v formatu NT.

pokritost držav v Mapsourcu

Bistvena razlika glede na City Navigator:
      - avtomatsko iskanje najboljših motorističnih cest
      - izdelava rute na PCju ali v naprave
      - podprte vse Garmin naprave
      - preprosta uporaba

Potrudili so se tudi že pri samem izgledu, tako da ja karta bolj pregledna kot City Navigator.

Primer Nockalmstrasse

motokarta

city navigator 2011.10

Vsaj Italijo še morajo dodati pa bo zadeva kar zanimiva za planiranje.

V praksi še jasno nisem preizkusil, po testu na PCju je videti, da sili na motoristične ceste ob narejeni ruti, ruto naredi drugače kot City Navigator.

Primer "iste" poti v CN in motokarti.

in

• Snečer
      By Snečer
      Kot zanimivost.

Kolega me je opozoril na zanimivo aplikacijo, ki se namesti na telefone (podobno kot google latitude).

http://www.instamapper.com/

Gre za brezplačno zadevo.
      Če ima vaš telefon vgrajen gps ali agps (torej vsi običjani novejši telefoni) lahko preko te lokacije ob uporabi gsm omrežja sporočite svojo lokacijo.
      Poraba podatkovnega prenosa je minimalna, nekje 1kb za en podatek o lokaciji.

http://www.instamapper.com/fe?page=demo

Zemljevid z vašo lokacijo lahko integrirate na vašo spletno stran, blog, ni pa nujno, saj portal omogoča tudi "šeranje", torej direktna povezava na zemljevid (javni vpogled).

Zadeva je sila preprosta.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!