Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pred 4 urami, mladench pravi:

tak set-up imam v mislih... ampak... a se da tale Billet Multi-Mount for 12mm (1/2") Crossbar - RRP 643 (rally-raidproducts.co.uk) dobiti kje v EU? je našel kdo kaj podobnega? obračam gugla pa mi tale billet še najlepš

Kaj pa je to porezkat :D, 2urce dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, HyperJack said:

Kaj pa je to porezkat :D, 2urce dela.

jst lohk doma sam les švasam :) oz. še to ne, k nimam švas aparata :D sm enga kitajca naroču.

Čist pozabu nate, da bi ti zatežu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 8. 2022 ob 8:28, mladench pravi:

tak set-up imam v mislih... ampak... a se da tale Billet Multi-Mount for 12mm (1/2") Crossbar - RRP 643 (rally-raidproducts.co.uk) dobiti kje v EU? je našel kdo kaj podobnega? obračam gugla pa mi tale billet še najlepš

Ja jaz sem jih videl tudi drugje, recimo tole? 

https://www.radegarage.com/parts-us/garmin-adapter-us/

https://www.fc-moto.de/en/SW-Motech-GPS-mount-for-crossbar-O-10/12-mm-Black

Popravljeno . Popravil spuzvica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/3/2022 at 8:28 AM, mladench said:

tak set-up imam v mislih... ampak... a se da tale Billet Multi-Mount for 12mm (1/2") Crossbar - RRP 643 (rally-raidproducts.co.uk) dobiti kje v EU? je našel kdo kaj podobnega? obračam gugla pa mi tale billet še najlepš

Mogoče ti pa en s 3D tiskalnikom lahko reši zadevo - eno hitro iskanje:

 https://www.thingiverse.com/search?q=Garmin+zumo+12+mm&page=1&type=things&sort=relevant.

Če 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

čas za spremembe? Namesto garmina in tomtoma, ali lastnega founa, tablica? Kot jo ima AJP pr7? 

 

Že nekaj časa mi gre garmin total na qurtz (zastareli softwer, stalna posodabljanja, razni bugi, počasnost pri pregledu map, tomtom je v isti grupi, mal manj me nervira lastni foun z zaželjeno app tipa osmand+ ali kak igo, ampak, uničuje baterijo, vedno ga moram sneti dol za kako fotko itd...mali ekran za stare strice

Mogoče je čas, da si omislim nekaj bolj prijetnega  in preglednega po velikosti za moje oči? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas gre samo naprej in izboljšave so neizbežne. Toda brez posodabljanja in dela z računalnikom kot izgleda ne bo šlo.

Tudi sam si želim čim manj šare za krmilom....zato v kratkem pričakujem, da bo vse združeno v enem zaslonu. 

Kar me skrbi je to, da kot v avto industriji tudi v moto ne bo šlo v poenotenje, ampak bo vsak hotel svoj tržni delež in s tem raznolikost SW in posodabljanje na uradnih servisih, seveda ne brez mošnjička....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej je že sedaj na zaslonu, ktm ima bmw ima, ampak ni to to..je pa kar dobra rešitev, če rabiš samo za normalno vožnjo, celo gpx lahko uvoziš (vsaj za ktm to velja), pa foun v žep.

Sem pa malo skeptičen, če bo kdaj na tovarniškem zaslonu, kot je na tablici, katero lahko sam preurejaš.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi, @DAMI34, kupi. Ne bit škrt do sebe. 😄

 

Škilim za kakimi rugged androidi, pa ne vem, brand name so precej drage, čangšlang začnejo okrog 300. Namenski navi setup pride jurja. Meni predrago. Kaj si ti zacahnal? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vseh teh tablicah me bode v oči sistem napajalnih kablov. Ko vidim te mikro vtiče ala telefoni, me zmrazi. Sicer na AJP v kombinaciji z Brodit nosilcem ima dodatne pine v ležišču, toda offroad in pogoji tam? sem skeptičen, da bo delovalo b.p. 

Brodit nosilec sem uporabljal še v času navigacije z HP dlančnikom. V mokrem, ni šlo.

Tovarniški zasloni imajo priklop fiksen, zatesnjen, pa so še šibak člen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, raza said:

Pri vseh teh tablicah me bode v oči sistem napajalnih kablov. Ko vidim te mikro vtiče ala telefoni, me zmrazi. Sicer na AJP v kombinaciji z Brodit nosilcem ima dodatne pine v ležišču, toda offroad in pogoji tam? sem skeptičen, da bo delovalo b.p. 

Brodit nosilec sem uporabljal še v času navigacije z HP dlančnikom. V mokrem, ni šlo.

Tovarniški zasloni imajo priklop fiksen, zatesnjen, pa so še šibak člen.

Za to se pocenske ne upam kupit, zaresne pa so mi prevč cvenka. Tablice imajo nek avtonomije, so relativno velike in majo večje baterije kot navadni telefoni in navigacije. Če to spariš z nosilcem in  brezžičnim polnilcem, tudi če ne dohaja porabe, bi moral mirno prevozit dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kugelschreiber pravi:

Kupi, @DAMI34, kupi. Ne bit škrt do sebe. 😄

 

Škilim za kakimi rugged androidi, pa ne vem, brand name so precej drage, čangšlang začnejo okrog 300. Namenski navi setup pride jurja. Meni predrago. Kaj si ti zacahnal? 

 

točno to, kar ma AJP pr7 al pa kar ima tip na zgornjem posnetku (samo zacahnal sem, zadeva nikakor ni poceni) Samsung tablica (400-600€) + nosilec za zaklenit (spet čez 100€).

Ne vem pa kok zadeve zdržijo. ampak če majo na PR7, neki že mora zdržat. Je pa dobesedno tablica v plastičnem okvirju, še USB napajanje je dobesedno prelepljeno z izolir trakom, da se ne izklopi :P

kako je sestavljeno:

 

pa kaj vse ima/nima

dobro izgleda, velika uporabnost, seveda za motor, ki ima prostor za namestitev. Na kako ninđo ne paše :P

 

Kar se pa rugged founa tiče, mam (moj prejšnji foun) Crosscall in sem že imel idejo, da izdelam škatlico, pa mi je nekoliko premali, da bi se mi dalo zabavat z njim. Drgač deluje odlično, nobenih problemov, tut če je dež. Ampak isto zmore moj sedanji foun, oziroma bolje, ker ma zadnje nastavitve, mape in podoben šit. Pa smotano mi je 2 founa s sabo vlačit. Je pa nerodno in uničujoče za baterijo, ker je 2x letno po cele dneve na napajalniku, pa če hočem kaj slikat, stalno iztikanje itd..ampak ja, ga uporabljam tudi na terenu. Torej prah, voda, špricanje po njem, tresenje IP68 se obnese)

V hudem nalivu (na mestu) se mu mal meša, ker dežne kaplje tolčejo po ekranu in "tipkajo" :P . Med vožnjo problema ni.

Torej rabljen Crosscall ni drag. Nameski softwere Osmand+ je gratis (je dober za uvoze gpxa, pa za teren itd..)

 al pa si potegneš kak bolj cestni navi s pašnika, recimo Igo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena od rešitev (podobno kot si nabavil od mene, le bolj izpopolnjeno) men so take zadeve fajn, ker lahko vse zdrkam na founu, pa potem se lepo preslika, vsaj če prav razumem.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 19. 1. 2023 ob 16:14, HyperJack pravi:

koliko časa misliš, da bo kamera delala? Men je na Samsungu šla leča od vibracij na Tracerki...

image.thumb.png.ae32cb7428fb131012498c3d9f61264f.pngPoskitt po Islandiji, foun za navigacijo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem jaz bral naj bi bil problem pri telefonih, ki imajo kamere s stabilizacijo leč. Kar mislim, da so vsi novejši Applovi telefoni in del flag-ship Androidov. Ogromno telefonov čisto lepo prenese vožnjo na balanci, jaz to prakticiram ze od leta 2016 brez problemov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raj kupim 2x nov foun za 400€ (al pa uporabim prejčnjega, ki so mu leče crknile) kot odkartam isti denar za Garmina ali tomtom

 

ps. 2 leti nazaj sem nekaj spraševal tudi o wireles filanju...in so bili odgovori NO GO.

Z lahkoto potrdim, da moj nosilec fila ko zmešan. BP. (testirano) 15W max

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, DAMI34 said:

Z lahkoto potrdim, da moj nosilec fila ko zmešan. BP. (testirano) 15W max

tud jaz mam enega z Ali-ja, dela tip top, MOTOWOLF Universal ....

image.png.29e8e06bf23ea79d35e7af4df9c2198f.png

ker nimam USBja na motorju sem iskal taksen polnilec, da je zvezan na 12V, tako da ne rabim se locenega USB pretvornika. Ok, mal sem se namatral da sem nasel zadevo iz kovine, ne pa plastike, kar je v resnici cisto estetski zadrzek. Glavno je da:

- se telefon polni

- da se ne pregreva

- da ne crkne v dezju

- da je stabilen na balanci

Zaenkrat, po eni sezoni moram rect da vse to dela. Btw, pregrevanje je po mojem bolj problem telefona kot polnilca, sem imel pred leti Huawej-a, ki ga poleti nisem mogel polnit med vožnjo zaradi pregrevanja. Zdaj sem kot pravi dinozaver nazaj na nokiah in in je bp.  Seksi telefoni z maksimalno zmogljivim procesorjem/ekranom/kamero po mojem pac niso idealni za na balanco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
pred 1 uro, knedl pravi:

Pozdravljeni 

Zanima me ali ima kdo kake izkušnje z navigacijo Navitel G550 MOTO.

 

Kitajska generična moto navigacija z nalepko Navitel, ki pa ima napram drugim klonom eno posebnost.

Prodaja se pod rusko znamko Navitel, ki izdeluje tudi navi aplikacijo, ki temelji na OSM zemljevidih, tako da ima gor lasten software. Nekoč sem ga imel, ni bilo slabo, ni pa imel slo govora, sedaj je verjetno že urejeno.

Rus je firmo še registriral v EU, na Češkem, tako da je "čisto".

https://www.aliexpress.com/item/32737993490.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.726c4ca5RtO2FB&algo_pvid=36045c76-862a-46fd-bd52-49361cc27afa&algo_exp_id=36045c76-862a-46fd-bd52-49361cc27afa-1&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000015851337825"}&pdp_npi=3%40dis!EUR!186.51!126.83!!!!!%4021224e9b16776121114193462d074d!12000015851337825!sea!SI!706079717&curPageLogUid=x3xevvm9R7NS  primer enake generične

Torej: ne najboljši kitajski HW (švoh ekran na soncu) in soliden SW od Navitela. Sicer uporabno, da.

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Kitajska generična moto navigacija z nalepko Navitel, ki pa ima napram drugim klonom eno posebnost.

Prodaja se pod rusko znamko Navitel, ki izdeluje tudi navi aplikacijo, ki temelji na OSM zemljevidih, tako da ima gor lasten software. Nekoč sem ga imel, ni bilo slabo, ni pa imel slo govora, sedaj je verjetno že urejeno.

Rus je firmo še registriral v EU, na Češkem, tako da je "čisto".

https://www.aliexpress.com/item/32737993490.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.726c4ca5RtO2FB&algo_pvid=36045c76-862a-46fd-bd52-49361cc27afa&algo_exp_id=36045c76-862a-46fd-bd52-49361cc27afa-1&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000015851337825"}&pdp_npi=3%40dis!EUR!186.51!126.83!!!!!%4021224e9b16776121114193462d074d!12000015851337825!sea!SI!706079717&curPageLogUid=x3xevvm9R7NS  primer enake generične

Torej: ne najboljši kitajski HW (švoh ekran na soncu) in soliden SW od Navitela. Sicer uporabno, da.

 

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!