Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

No...pri teh zastopnikih sem že preveril cenike, pa je zelo nabita cena...

A kdo ve kako so te karte zaščitene pred kopiranjem? CD za slo in hr stane kar 30.000 sit :lol1:

Cena visoka ???

Odvisno iz kerga zornega kota gledaš!

Glej v Evropi so države dale del svojih sredstev za izdelavo digitalnih kart, katere lahko brezkrbno dobiš na internetu.

Žal Slovenija ni tako napredna država.

Karte so bile delane iz lastnih proračunov. Željene podatke se dobiva od geometrov, ki pa zahtevajo visoke denarje za karte oz. licenco za distribucijo kart.

In dokler bodo kle vladale take razmere, bodo karte drage. Pa še če računaš da nas je samo 2 miliona Slovencev, Zdej predvidevam -lahko da se motim in ne drži me za besedo - 5-10 % uporablja GPS. Od tega moraš vedeti da sem spadajo pohodniški, pomorski, letalski GPS-ji ki ne rabijo cestnih kart, ti je jasno da se v povprečju proda cca 100 kart na leto - iz tega pa potem tudi sledi nihova cena.

Je pa res, da se da del financ dobiti od sponzorjev in v karto zapisanih podjetij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za te odlične informacije... :rolleyes:

Se že malo pogledujem k 2610.

Edina velika napaka pa je v tem da nima baterij. Ne moreš ga zvečer vzeti dol in nekje v šotoru ali hotelu programirat za jutrišnjo pot...

Drugače pa kot opažam je pri Pilotu III slabost le v kartici. Ostale prednosti bi se dalo tudi preskočit...

Kar se tiče kart... Bo pač treba še to plačat.... Mislim pa da mi je en prodajalec lani rekel, da če kupiš novo napravo so karte potem nekaj cenejše?!?!

Nosilec pa sem gledal tistega od Turatecha ker ima urejeno tudi blaženje udarcev, pa še zakleneš lahko napravo na motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo izkušnje z nabavljanjem turatechove opreme?

Kar sem iskal... je najbližji v Italiji (Trento).

A kdo ve za kako podjetje ki uvaža to opremo v Slovenijo? :hmm:

Popravljeno . Popravil mk-r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A se komu kaj sanja, kje bi se dalo dobit nosilec za PDA za na krmilo od motorjaq.

lp

Rudi

p.s.

Sem včeraj po Dunaju TomToma sprobal, nor zakon, v glavnem, nikoli več v zahodno tujino brez navigacije, sploh ne vem kako sem dosedah vozil. No zgubiš se še vedno kot nor, ker GPS po mestu noče takoj prijet, sam ko prime GPS, si pa takoj na cilju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Street pilot III... Sem ga pravkar dobil in sem testiral cel vikend...

Odlična zadeva... Sem se vozil po udinah in sem prišel brez težav na vse cilje ki sem si jih že prej nastavil... Zadevo sem testiral v avtomobilu, zdaj pa moram še na motor zmontirati...

Rudi...

Sem dobil še ene nosilce ki bi meni prišli prav...

Mogoče se da predelat tudi za tvojega.

video posnetek za montažo nosilca

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem preletel temo in bi samo opomnil na moznosti, ki se jih posluzujem. Imam Garmin 12, in z neta sem snel OZI-explorer program v katerega sem recimo vnesel mapo, ki sem jo popreje preskeniral. To mapo skalibriras (dolocis referencne tocke) po tej mapi si naredis ruto z misko, in ruto preneses v bilokateri gps. po tej prej ruti se lahko peljes z avtom kolesom, pes ali z motorjem, le slediti moras puscici na gps-u. Lahko gres iz rima v london preko moskve in nimas kej velik zaribat, pa ce si bil tam kdaj al ne.Toliko na hitro. Recimo microsoftov autoroute ce ga priklopis na gps in notesnik prpopas na armaturo, te pripelje tud do vatikana itd .. BTW imam poskeniran atlas slovenije in skalibriran, ce koga zanima tud kej podrobneje razlozim.. Gps je sam pripomocek, mors pa vedet za kaj ga sploh rabis, k to enkrat ves pol je izi :) LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima zanima, kar zamor celo motoristično javnost, bo še kdo drug veselje do GPS-a dobil. A tisto tvoje misliš da tudi za PocketPc dela? Za mapo vem, da se da dat v kak program pa potem po njej orientirat, mam par programov, samo kaj ko jo moraš ponovno kalibrirat :cry: .

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse imetnike Garminovih naprav, ki imajo možnost razširitve spomina ena novica(SP3,SP,Colormap, Emap...):

GARMIN je pričel prodajati novo spominsko kartico kapacitete 256MB. V Ameriki stane 134$ kar se mi zdi dokaj ugodno, če želi imeti prodajalec v SLO za pol manjšo(128) kar 50.000 tolarjev.

http://www.gpscity.com/gps/brados/62121.1....81/mg256mb.html

Samo v Slovenijo jo je še potrebno nekak dobit.

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da je Garmin vsaj pri enih novih serijah na SD prešaltal, če ne, bi ratal problem, saj so nove karte večje in večje... no če imaš pa PDA na CF, potem je pa zadeva tko pocen, da je kar hudo.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima zanima, kar zamor celo motoristično javnost, bo še kdo drug veselje do GPS-a dobil. A tisto tvoje misliš da tudi za PocketPc dela? Za mapo vem, da se da dat v kak program pa potem po njej orientirat, mam par programov, samo kaj ko jo moraš ponovno kalibrirat :cry: .

lp

Rudi

Ja s kalibracijo je tko, potrebno je vedet v katerem koordinatnem sistemu (MAP DATUMU) je doticna mapa, ki jo mislis skalibrirat narejena. Iste parametre moras nastaviti v Gps-u in v softweru, sele potem ti bo gps na mapi kazal realno pozicijo. Prakticno poskeniras lahko bilo katero mapo, ce le ves v katerem MAP datumu je narejena:) ( Primer: Recimo jaz ne vem kje v ljubljani je tromostovje!? V Oziexplorerju nalozim mapo slovenije, poklikam si celo pot po kateri bi rad prisel v ljubljano in to uploadam v gps, kot RUTO, nato nalozim mapo ljubljane, poiscem tromostovje in vnesem rocno ali uploadam tudi to kot WAYPOINT, Gps namontiram na bilanco, kliknem GOTO in sledim puscici. Tako lahko gres kamorkoli se ti zljubi, izdelas RUTO in jo posljes prijatelju, izdelas ruto do lokacije kje bo motozbor v indiji, ali pa markiras kje si lani gobo nasel :) lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse imetnike Garminovih naprav, ki imajo možnost razširitve spomina ena novica(SP3,SP,Colormap, Emap...):

GARMIN je pričel prodajati novo spominsko kartico kapacitete 256MB. V Ameriki stane 134$ kar se mi zdi dokaj ugodno, če želi imeti prodajalec v SLO za pol manjšo(128) kar 50.000 tolarjev.

Sem jo tudi sam že opazil... :D

Gre pa na 128 kar lep kos evrope. Cela zahodna evropa je cca 1G.... To pomeni da gre na kartico več kot 10% površine....

V prihodnosti pa mogoče tudi 256...

Zdaj moram nekako tiste nosilce, ki sem jih zgoraj prilimal naročiti. Pa še en napajalni kabel bom verjetno potreboval, ker originalnega z adapterjem 12V ne bi rad uničil.

Imetniki street pilota...

A ste zvočno funkcijo na motorju zanemarili ali ste tudi to uredili?

Jaz bi lahko povezal na originalne zvočnike, ki so že vgrajeni na motorju?!?! :hmm:

Popravljeno . Popravil mk-r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš interkom(npr. BAEHR, Konrad..) lahko z7 navadnim kablom za slušalke priklopiš SP3 na audio vhod interkom-a. Če nimaš na motorju radia in če se voziš pretežno sam, si lahko priklopiš slušalke direktno na garmina.

Kako to misliš, da na 128 dobiš lep kos Evrope, jaz dobim samo Italijo z otoki, ali pa pol Nemčije in Avstrijo.

Tako, če bi sedaj planiral pot do npr. Portugalske in bi se peljal čez severno Italijo, Francijo in Španijo in po eni drugi poti nazaj bi bilo 128MB premalo, rabil bi sigurno dve ali pa eno 256MB kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa zgleda potem odtisek, ki ga pusti ta prtrdilna objemka na lepi, Rt-jevi aluminijasti bilanci?

Boljše rešitve enostavno ne najdem. Ta nosicec lahko obračaš po želji. Kovinsko žabico pa sem nameraval zaščititi z gumijasto cevko ki se ponavadi uporablja za ščitenje raznih el. konektorjev. Natakneš jo na objemko, malo segreješ in se stisne in lepo objame objemko...

Če pa maš kaki boljši predlog... NA DAN Z NJIM! :yea2:

Popravljeno . Popravil mk-r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si že sam podal link glej pod "BMW". Če že imaš tak način pritrditve, ga lahko uporabiš tudi tako:

post-22-1082712736.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj položaj si lahko nastaviš drugačen, kot je na sliki, samo mesto pritrditve se mi zdi boljše:

post-22-1082713053.jpg

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega sem videl apmak... :hmm:

Ročica je prekratka in ti vedno potem nekaj skrije. Če ga daš na levo ti skrije display radia, pa del števeca hitrosti, če ga daš na desno ti skrije kazalec goriva in temperature...

Je pa to vpetje verjetno boljše.

Se bom odločil ko dobim nosilec in ga bom malo obračal po motorju. Iz slik je težko razbrati najboljšo lego.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Od GARMINa za Grčijo ne obstaja nič. Obsatjajo pa neke karte, ki so jih nekateri naredili sami. Mislim, da sem nekaj takega celo nekoč imel, vendar se po natančnosti ne morejo primerjati s City Navigatorjem ali Metroguidom.

Za Atene z okolico so je firma NAVTECH izdala "NAVTECH Griechenland v1.0".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla !! :yea2:

Ko sem potoval po Angliji , sem srečal dva Nemca , ki sta imela zmontiran GPS Garmin - Sicer sta ga hvalila , najbojl smešno pa mi je bilo to , da sta se ZGUBILA - jaz sem bi na poti iz Birminghmena proti jugu - se ustavil na tankšteli , ta dva pa tudi , potem pa mene vpraša švaba kje se nahajamo . Ko sem mu pokazal , da smo na poti proti jugu , sta se začela smejati , saj je njun GPS pokazal da sta na poti (smeri) proti Glasgowu - severu !!

Samo toliko !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od GARMINa za Grčijo ne obstaja nič. Obsatjajo pa neke karte, ki so jih nekateri naredili sami. Mislim, da sem nekaj takega celo nekoč imel, vendar se po natančnosti ne morejo primerjati s City Navigatorjem ali Metroguidom.

Za Atene z okolico so je firma NAVTECH izdala "NAVTECH Griechenland v1.0".

Se mi je kar zdelo, ker ne najdem nič. Mi je pa v trgovini kjer garmine prodajao rekel da se da to karto kupit pri njih?!?!?

Kar se pa tiče same uporabe GPSa... Kot vsaka stvar. Se ga moraš navaditi uporabljati. Če ga pravilno nastaviš, se je skoraj nemogoče zgubit. No... Če se prav potrudiš lahko zgrešiš križišče, pa te on takoj opozori,da si ven iz trase. Enostavno se vrneš v isto križišče in ti nazaj vključi avtorouting... Lahko pa ti takoj prerečuna novo traso, da se ne vračaš...

V vsakem primeru je zadeva zelo uporabna. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!