Skoči na vsebino

MALTATAL


Dr_Jakob

Priporočene objave

:topic:

Se ne spomnim več, koliko je bila prej cena za Mangart še v tolarjih? Najbrž je bila kr krepko pod jurja.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če primerjaš z 5€, kolikor hočejo za 7 km Mangrta, je na dobljeno za ta denar zelo poceni.

Mangrt je lepšiiiiiiiiiiiii :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če primerjaš z 5€, kolikor hočejo za 7 km Mangrta, je na dobljeno za ta denar zelo poceni.

za Mangrt smo mi vedno, ko nas je bilo več zglihali pri kartah vsaj za ceno ene

(včasihsesplačaustaodpretpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maltatal je stal 160 šilingov.....700 šil. jeblo 100 dem.

mangart mislim da je še lani blo 500 sit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

biu u nedeljo ... vstopnina 8,20 € ... sicer je mal dežilo... je pa vseeno blo lištn, če ne zarad druzga, pa zarad družbe :notworthy:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biu u nedeljo ... vstopnina 8,20 € ... sicer je mal dežilo... je pa vseeno blo lištn, če ne zarad druzga, pa zarad družbe :notworthy:

Dej js bi šla tam gor, sam kolko je pa hladno zdaj tam , ker gor je precej razlika, tud visoko je ful !

A te je zdaj kaj zeblo, al je bla družba tko vroča, da ti mraz ni prišel do kosti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej js bi šla tam gor, sam kolko je pa hladno zdaj tam , ker gor je precej razlika, tud visoko je ful !

A te je zdaj kaj zeblo, al je bla družba tko vroča, da ti mraz ni prišel do kosti :P

nič me ni zeblo... vroče mi je postal na vrhu, ko mi je začela guma pušat in potem 14 km dol po napol prazni vozu ... bolj švoh sm kolenčku :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič me ni zeblo... vroče mi je postal na vrhu, ko mi je začela guma pušat in potem 14 km dol po napol prazni vozu ... bolj švoh sm kolenčku :P

:worship: MAUS

Sam da si ok, da si zdrav, nič zgodlo in da si mel kljub temu še lep dan ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej js bi šla tam gor, sam kolko je pa hladno zdaj tam , ker gor je precej razlika, tud visoko je ful !

A te je zdaj kaj zeblo, al je bla družba tko vroča, da ti mraz ni prišel do kosti :P

Mraza ni blo, čeprav je mal dež rosil in čeprav je parkplac na dobrih 1900 m višine. Družba pa odlična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej js bi šla tam gor, sam kolko je pa hladno zdaj tam , ker gor je precej razlika, tud visoko je ful !

A te je zdaj kaj zeblo, al je bla družba tko vroča, da ti mraz ni prišel do kosti :P

Ma, sem bil že večkrat gor, tudi, ko je padal leden dež. No, takrat sem ga popihal nazaj v dolino. Malček je pozeblo, ma ni bilo panike. Sedaj pri teh temperaturah, pa bo gor milina. Malček se obleči ali imej s seboj za vsak slučaj kak rokav več in bo.-) Sicer jaz sem takrat imel oblčeno pod obleko bikers tako zgornji in spodnji del. Drugače pa samo kratko majčko in dainese jopco in hlače.-) Je pa res, da sem bolj vroče sorte in imam raje mraz kot vročino:)

P.S.: Meni zelo ljubi kraj, imam še v profilu fotko iz tega kraja, kjer vidiš razmere dneva o katerem sem govoril. Po hribih je bil že sneg, potem pa je v popoldanskih dnevih sledil še leden dež:)

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepa turca, ste me prepričali z opisi in slikami, si že delam plan poti, da jo prevozim...

do share!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko nekdo prilima kako ruto do Maltaltala, kjer se splača iti gor? :rolleyes:

Villach,Spittal,Gmünd. Seveda po stari cesti. V Gmündu levo proti vasi Malta in po nimaš več kaj falit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko nekdo prilima kako ruto do Maltaltala, kjer se splača iti gor? :rolleyes:

gor vodi le ena pot(glej opis od @marja) in do gmunda nazaj ravno tako. če si pa že enkrat v gmundu... pa pojdi v innerkrems in čez nockalmstrasse nazaj v celovec ali čez visoke ture še en krog...

(ej, za ss pa ostale fore nemškega jezika me ne držat za tipkovnico...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem si naredil približno tako ruto, sam vrjetno jo bo treba še malo popraviti... ima kdo boljši predlog???

http://maps.google.c...ie=UTF8&t=h&z=9

Na poti gor bi se izognil Millstaterseeju zaradi prometa in bi šel raje čez Hermagor in mimo Weissenseeja, pa potem tiste kilometre nazaj do Spitala. Na Weissenseju (spet te stane par km v stran s poti) pa obvezno čez most v prvo oštarijo na haisse libe!:boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi sam opozoril da ko pridete iz Spittala v sotesko mal pazite, ovinki so super asfalt pa je rahlo drseč...... tko da za zmerno uživanje kul, kolenčkanje pa samo z zelo dobro ogreto gumo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi sam opozoril da ko pridete iz Spittala v sotesko mal pazite, ovinki so super asfalt pa je rahlo drseč...... tko da za zmerno uživanje kul, kolenčkanje pa samo z zelo dobro ogreto gumo.

Hvala za opozorilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bla zacetek tedna, na zalost samo malo naprej od vasi Malta, ker me je potem ujel dez...je pa super in ko bo cas ter lepo vreme, bom sla se do jeza pogledat..

..je pa res, da sem od Villacha do Gmuenda srecala vsaj 5 policijskih zased, radarji in kontrole :wacko:

Popravljeno . Popravil v3sn4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!