Skoči na vsebino

MALTATAL


Dr_Jakob

Priporočene objave

Zivjo.

Za prvomajske praznike planiram krajsi izlet na MAL TAL. Je blizu Salzburga. Sprasujem pa vas, ce ima kdo kaj izkusenj s tem krajem. Skrbi me namrec, da bi bila cesta na MAL TAL zaprta ali celo neprevozna zaradi snega. Ima kdo kak info. ?

Hvala J

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEEEEEEEEEEEEE!!!!

Sicer sem nekje prebral, da se odpre malo bolj pozno, ampak NEEEEE!!!

Ne priznam! Hocem it gor za prvomajske!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEEEEEEEEEEEEE!!!!

Sicer sem nekje prebral, da se odpre malo bolj pozno, ampak NEEEEE!!!

Ne priznam! Hocem it gor za prvomajske!!!

Ja če pogledaš tole sliko je vse jasno . Sicer bi pa tudi jaz med prazniki skočil gor ampak ne na zaprto cesto :BUA:

[attachmentid=95261]

post-5391-1176127614.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlična lokacija, nedaleč od Gmunda, polna slapov...

Pa ko boste že gor si ne pozabite pogledat še razstave kristalov in pa seveda jezu. Imajo vodene oglede po notranjosti in se vsekakor splača. Žal pa sem bil gor z avtom, motor še čaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko boš že tam....ko pač boš, še nazaj grede skoči preko Inerkremsa čez Nockalm strasse(poglej na karto, je bol na vzhod od Malte)....zelo lepo in ovinkasto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko boš že tam....ko pač boš, še nazaj grede skoči preko Inerkremsa čez Nockalm strasse(poglej na karto, je bol na vzhod od Malte)....zelo lepo in ovinkasto.

Tako je. Prevozil že nekajkrat in še zmeraj me vleče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Prevozil že nekajkrat in še zmeraj me vleče.

Jap, poslušajte "starega" :P motorista :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=95316][attachmentid=95315]

Tkole zgleda jez. Ko si na njem je še bolj fascinantno. Dvomom pa da ti uspe 1. maja gor pridet. Povej, če ti bo uspel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole zgleda jez. Ko si na njem je še bolj fascinantno. Dvomom pa da ti uspe 1. maja gor pridet. Povej, če ti bo uspel.

ok, sedaj je uradno - popolnoma sta me prepričala... bom planiral to za izlet usput, ko grem k sestrični v Salcburk. verjetno je poleti fajn hladno, da ni neke hude vročine, a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je pa pozimi iz lufta... no sem pogruntal kako dve sliki pripnem :OK:

post-3804-1176198795_thumb.jpg

post-3804-1176198884_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Ozzie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

In včeraj od vsega svetovno maxi brihtnega in izobraženega Motoskretovskega občestva ni nilo nikogar gor?

Super, torej še ostaja moja priljubljena destinacija. :OK:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem !!

HHv je napisal : In včeraj od vsega svetovno maxi brihtnega in izobraženega Motoskretovskega občestva ni nilo nikogar gor?

Super, torej še ostaja moja priljubljena destinacija.

Poglej si na : http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...913&st=1770 pa boš videl , da smo nekateri bili gor !!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je trenutno (do naslednjega vikenda) še posebej spektakularno:

http://kaernten.orf.at/stories/289287/

HHV mogoče kaka fotka ali morda celo opis tvojega doživetja "doline slapov".

Fotk ni, ker se mi ni ljubilo. :blush:

Opis? Čudovito. Predvsem ker je prikladno za enodnevni izlet, ker ni tako noro oblegano kot kakšen Veliki klek in ker je čudovita narava.

Priporočam kovček in v njem pohodne čevlje in sprehod po pešpoti, ki se začne takoj iz parkirišča nad spodnjo mitnico. Seveda je možno tudi drugje. A spodaj so, kot sem ogledal, krasne razgledne točke nad vodo, kjer se je prijetno ohladiti pred nadaljno ožnjo. Definitivno se splača tam preživeti nekaj najbolj vročih uric sredi dneva.

Za ljubitelje prostega plezanja pa je na levi strani tunela (v smeri navzgor), ki je ob nekem Blaukajpavemkaj fina stena z že izdelanimi smermi. To sem sicer fotkal, a nimam tu. Doma pa ne bo časa :evilgrin:

Ceste prijetno potovalno zavite z nekaj enosmernimi propusti, ki jih usmerja semafor. Takoo da se da na easy, lahko pa tudi do tačk. As you wish.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi hotel biti preveč pameten, ampak če se ne motim, leži jezero na Fedai v Dolomitih višje, res pa je, da je jez visok "le" 60m.

Za sando

Iz Kranjske Gore - Spittal - Gmünd - Malta (jez) - Gmünd - Nockalmstrasse, Ebene Reichenau - Villach - Kranjska Gora ---> cca 230 km

koliko imaš pa do KG pa verjetno veš :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj. Že od Spitala naprej je po poti kar nekaj otroških hotelov in seveda omejitev hitrosti. Tam le malo pazite, čeprav res nisem videl nobenega mladiča po cesti letat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil včeraj gor :naughty: Zelo lepo,ampak 8.2€je cestnina,pa mi ni žal! :whistle: post-2665-1215004271_thumb.jpgpost-2665-1215004453_thumb.jpg

post-2665-1215004515_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo,ampak 8.2€je cestnina,pa mi ni žal! :whistle:

Če primerjaš z 5€, kolikor hočejo za 7 km Mangrta, je na dobljeno za ta denar zelo poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!