Skoči na vsebino

MALTATAL


Dr_Jakob

Priporočene objave

..je pa res, da sem od Villacha do Gmuenda srecala vsaj 5 policijskih zased, radarji in kontrole :wacko:

z leti pride tudi to, da veš, zakaj se stare ceste vilach-spital ne splača uporabljati....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem prišel od tam. Super, priporočam vsem. Vreme je bilo naravnost fantastično.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bilo pa res lepo, tudi SLO tablic veliko opaženih.

Zgleda, da sva ta spodnje jezero iz istega dela slikala.

post-8405-035897300 1282572221_thumb.jpg

post-8405-038587900 1282572289_thumb.jpg

post-8405-093296200 1282572337_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jakATV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...
pred 29 minutami, BolhA^ pravi:

V info…  razočarala, da sploh ne znam povedati.

...

To sem pa spisala v vednost ostalim, da v okrožju Spittala dela policist na robu živčnega zloma, ki iz dna duše sovraži motoriste. Previdno pa po omejitvah ;) (itaq vam slednje ne bo pomagalo, če ga srečate :lol1:).

 

pred 19 minutami, Rogerg pravi:

Svašta ... :O

 

Ja, svašta!

Zanimivo, jaz imam pa z avstrjskimi pokemoni čisto drugačne izkušnje - korektne, prijazne..., ki, sicer niso zastonj!!!, ampak v primerjavi z našimi.....:OK:

Ampak, nikoli ne veš.....!, a ne Bolha^

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz samo upam, da si po uradni poti naslovil to zgodbo tudi na njihovo upravo. Jaz sigurno bi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah... z budalam se ne splača kregat. Te spravijo na svoj nivo in pokopljejo z izkušnjami. Škoda cajta in živcev. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sam mam s severnimi žandarji oz. njihovim odnosom vedno dobre izkušnje...no, razn to, da morn plačat kazen...zato me takšno obnašanje čudi...morala bi se pritožit njegovim nadrejenim...saj vem, čas, denar,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik problem je ta, da nas velika večina primorcev ne zna nemško :doze: Jaz sicer osnove razumem, ne znam pa sestaviti enega samega stavka. Žal so Avstrijci po mojih dosedanjih izkušnjah veliki patrioti in imamo najbrž iz tega razloga velike težave pri medsebojnem sporazumevanju, saj večina noče z nami govoriti v angleščini.

Če bi zgoraj omenjeni policaj govoril v angleščini, bi se mi vsekakor še bolj potrudili in vztrajali pri 'svojem', vendar ni imelo smisla. 'Moji' nadrejeni (tudi Avstrijci) radi rečejo: "You stupid Slovenians!" :) Ta stavek sem si predvčerajšnjem tudi večkrat ponovila v svoji glavi :) Predvsem zato, ker se tudi tukaj, na forumu, prebere stavke tipa: "Raje dam njim 45€, kot pa našim tolko in toliko". Jaz našim, ko merijo v naselju, ne rabim nič dati, ker spoštujem omejitve. Tudi v drugih državah nimam težav.. Samo v Avstriji me dobijo in še to ravno, ko sem na samomorilskem pohodu ;) 

Izgleda mi kot bi nagruntali, da Slovenci nosimo v povprečju 30-40€ s seboj v denarnici, torej če padeta dve glavi gre formula tako: 35×2=70€ :photo:

En mail bom spisala, ampak ne mislim vključevat svojih podatkov, ker z omenjenim policajem se ni za hecati. RES nima koles na mestu...  :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj je policaj...sori Borutt...kasirajo Hrvati, Srbi, Bosanci, Črnogorci (v svoj žep), pr nam te pa država odira, vsi se najraje na tujce spravijo, itak logika. Našim ko merijo v naselju res nič ne daš, boš pa mogoče kdaj kaj drugega, recimo pretečeno prvo pomoč :P pa bo več kot si dala v Avstriji.

Seveda se ne strinjam s tem kar je idiot od policaja počel, se pa ve, lahko se začneš kregat (se tudi ustrašijo in popustijo) lahko se mirno pogovoriš, verjemi, to kasiranje je cenkanje, on te lepo ocenjuje poskuša razne pristope, glede na tvoj odgovor/odnos/moped/starost, pa prilagaja svojo taktiko.

Ni 2x za rečt, da jim kot pri nas, predpišejo koliko je potrebno kasirat (Borutt, ne ber tega stavka :D )

Poleg tega dajmo mace izračunat koliko nas Avstrija skasira, že če 2 dni malce skačeš po GGju, Maltatalu, krimmlu, pa še mace tam okrog, 1x prespiš, in eno večerjo poješ. Moja cifra je pokazala da v romuniji v 6 dneh nisem porabil toliko kot v Avstriji v 2 dneh. Na koncu si rečeš, ko jih jebe, tiste dva hribčka in ledenika, pa slapek sem videl in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

majo avstrijci veliko za pokazat...pa na dohvat ruke so...lep asfalt, poceni gorivo...so atributi, zaradi katerih 80% svojih km naredim po avstriji...in izkušenj z brezobraznim obnašanjem policajev nimam..večinoma profesionalno...korektno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jim je treba spet pokazat, da so dve vojni zgubl :mad:

dve - tri pleskavice pa ćewl :mad:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 25. 7. 2016 at 6:58 PM, DAMI34 said:

Poleg tega dajmo mace izračunat koliko nas Avstrija skasira, že če 2 dni malce skačeš po GGju, Maltatalu, krimmlu, pa še mace tam okrog, 1x prespiš, in eno večerjo poješ. Moja cifra je pokazala da v romuniji v 6 dneh nisem porabil toliko kot v Avstriji v 2 dneh. Na koncu si rečeš, ko jih jebe, tiste dva hribčka in ledenika, pa slapek sem videl in to je to.

 
 

Jaz pa ne rabim biti v Avstriji več dni za tromestno štvilko :jezik:

In to je tudi razlog zakaj se tam tako malo vozimo, čeprav je čudovita :blush:

Da ne bom OT še ena fotka - če dobro pogledate naš prijatelj policaj ni imel dosti izbire komu morit :slap:

Jez4.jpg

Pa še vprašanje - ali se po gramozni cesti, ki pelje okoli jezera sme peljati? Sem želela do razgledne točke (glej spodnjo sliko) pa potem itaq ni bilo časa :dry:

talsperre-koelnbrein-im-maltatal-d166d7e1-1ca9-4b13-81a9-a85edc16984c.jpg

Maus, ti se čvičiš, ma sigurno bi za ključe dal letečmanu še mančo zraven :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, BolhA^ pravi:

Maus, ti se čvičiš, ma sigurno bi za ključe dal letečmanu še mančo zraven :D

če to pomen ćelna .. pol ja :P (ne poznam izrazov, ki so boldani)

ponavad nimam nobenih težav s policaji v tujini (ne doma), ker vozim po predpisih :jezik: 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BolhA^ pravi:

Pardon ;) Manča=napitnina. Ta prvo bi pa lahko vedel... miši se čvičite, cvilite, na koncu pa ni nič iz tega ;)

:lol1:

hvala za pojasnilo ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebrala celo zgodbo in se čudim 15 let se že voziva po Avstriji. Nikoli in res nikoli nisva imela slabih izkušenj. Tudi ko smo imeli prometno nesrečo so bili korektni in prijazni.Mi je pa zanimivo, da sta meni nič tebi nič čakala , da se je vrnil. Jaz bi obvestila njihovo policijsko postajo, da se je njihovemu uslužbencu malo zmešalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi hotela poklicati, pa je bil moj telefon skupaj z vodo zakljenjen v kufru :slap:(vem, da bi ga morala imeti pri sebi). Moj pa drugače razmišlja - glede na to, da je cesta slepa in se je na njej zgodila nesreča, je potrebno prvo rešiti nesrečo, nato pa pridemo na vrsto mi. Glede na to, da so na moto. nesrečo poslali enega samega policaja, dvomim da so imeli na voljo še koga, ki bi reševal naše "probleme".

Če bi se policaj odpeljal naprej, bi najbrž klicali kamjon in naredili malo večjo štalo ;)

Drugače pa ne rabi dvomiti v mojo resnico. Imam tracke s podatki o hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudičevo dvomim, da ti policaj lahko zakonito odvzame ključe (omejevanje svobode, nezakonito pridržanje ipd) . Če nebi hotela sodelovati v postopku, bi to še šlo. To, da pa nima časa je pa njegov in ne tvoj problem.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!