Skoči na vsebino

Maxi Scooterji (splosno)


ef100179

Priporočene objave

no po resnici povedano je tudi mene malo strah, da mi ga kdo ukrade. vendar sem k sreci v mbju, kjer je taksnih incidentov dosti manj kot v LJ.

sicer pa povej mi to slabost, magari na PM. razmisljam kako bi se nekako efektivno zavaroval pred krajo in ce se sploh splaca dajat dobrih 60 € za kljucavnico za disk + alarm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no po resnici povedano je tudi mene malo strah, da mi ga kdo ukrade. vendar sem k sreci v mbju, kjer je taksnih incidentov dosti manj kot v LJ.

sicer pa povej mi to slabost, magari na PM. razmisljam kako bi se nekako efektivno zavaroval pred krajo in ce se sploh splaca dajat dobrih 60 € za kljucavnico za disk + alarm.

Hja, sej mislim, da sem te že enkrat videl pred Štajerskim avtodomom (nekaj mesecev nazaj). Če se prav spomnim je skuter ene temne barve. Kje pa je "catch" v slabosti glede kraje pa ne vem. So mi pa povedali, da so Runnerji ravno zaradi tega zelo priljubljeni pri "prepečencih". Glede denarja namenjenega zaščiti... jasno, da se izplača! Raje 60€, kot pa, da ti ga kakšen "čokoladni" ukrade kje na Teznu in imaš potem 1000€ škode. Ampak, 70€ je samo alarm (z blokado vžiga seveda), 20-30€ pa je kakšen dober disc lock. Vprašaj v Stupitu. Drugače pa imaš srečo, da si lastnik FXR-ja v Mariboru in ne Ljubljani ;) Ker tam bi pomoje že enega čokoladnega gledal, kako se vozi z njim (to se je meni dogajalo) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomozuki cist neumestno vprasanje od koga si ti kupil runner 180 letnik in barva=?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomozuki cist neumestno vprasanje od koga si ti kupil runner 180 letnik in barva=?

Od našega forumaša Jasona. Bil pa je letnik 98 (kupljen 00), vkradla pa sta mi ga ena bivša forumaša iz Novih Jarš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cela svinjarija vprasal sem samo zato ker sem jaz mojo runner 180 prodal za 360k pa me je zaskrbelo da ni bila moja tista ki so jo :angry: ...sicer pa je runerce tako simpl ukrast da sam...joj do sedaj sem imel 3 runnerce vse lepo in prav ampak sam zascita proti kraji klucavnca je takoj zunaj...zato sem raje zakljucil s skuterji:) ceprav me vcasih ta nora voznja s ss motorjem malo mori in me neki mika tale kimko xciting cene so res ugodne 800k letnik 2005 samo kaj pa vem...mogoce kdo ve koliko ima kymco top speed 500seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cela svinjarija vprasal sem samo zato ker sem jaz mojo runner 180 prodal za 360k pa me je zaskrbelo da ni bila moja tista ki so jo :angry: ...sicer pa je runerce tako simpl ukrast da sam...joj do sedaj sem imel 3 runnerce vse lepo in prav ampak sam zascita proti kraji klucavnca je takoj zunaj...zato sem raje zakljucil s skuterji:) ceprav me vcasih ta nora voznja s ss motorjem malo mori in me neki mika tale kimko xciting cene so res ugodne 800k letnik 2005 samo kaj pa vem...mogoce kdo ve koliko ima kymco top speed 500seveda.

Ja, res je problem s temi starejšimi Runnerji. Ampak, kaj čemo. Za nazaj jokat? :doze: Vem samo, da če še enkrat vidim onega phizduna na cesti, ga bom tako z avtom zradiral, da še sam ne bo vedel kaj ga je doletelo niti takrat, ko bo prišel pred sveta vrata :devil:

Xciting je za svoj denar dober skuter in ima vse, kar imajo "veliki" :D Tudi z rezervnimi deli načeloma ni težav, saj so v Grazu pošteno založeni s najmanjšimi phezdarijami. Jaz sem ga peljal enkrat iz Ljubljane v Maribor in se mi je kar dopadel, drugače ga pa ima Buki, zato vprašaj njega za več nasvetov. Jaz sem ga spravil po ravnini AC proti Lopati - 170km/h po števcu. Realno naj bi šel dobrih 150km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nedavnega lasnik Xciting 500.

Zanima me, če ma kdo izkušnje, poraba goriva?

Pa zgodilo se mi je naslednje:

natankal gorivo, kazalec lepo kaže (od polnega prišel do malce nad polovico).

Ko sem se ustavil in kasneje ponovno vžgal motor kazalec komajda kaže malenkost nad rezervo.

Ker nisem prevozil kaj veliko kilometrov odkar sem tankal, sem se normalno vozil še cca 60 km.

Ali ima kdo torej izkušnje kakšna bi bila normalna poraba in kako bi ugotovil kaj je narobe s kazalcem za gorivo?

hvala vnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buki je lastnik enakega maxija. Pošlji mu PM (privatno sporočilo).

Člana foruma poiščeš lahko tukaj.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Zadnje čase mi Burgman 400 zjutraj noče vžgati. Nekaj časa verglam, potem ga moram pustiti cca 30 min. Po tem času vžge brez problema. Mehanik mi je rekel, da je to pač Burgman in da imajo vsi te težave. Ker mi je prej več ali manj normalno vžigal, me zanima ali ima kdo kak nasvet kako to težavo odpraviti.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno akumulator ni več tako napolnjen pa tudi hladna jutra pripomorejo k temu. Predlagam da daš kontakt, počakaš cca 30 sekund in potem vžgeš. Če tudi takrat ni bolje je verjetno težava v akumulatorju, dobro pa je preveriti tudi svečke in jih po potrebi očistiti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, bom jutri probal. Svečka je pa popolnoma nova.

lp

pomoje te pa dotok goriva zafrkava...

majesty ima pneumatsko elektronko, madison pa tlačno pneumatsko...

spomnise ko si dal nazadnje oni knof na RUN ali se je kaj oglašal ali ne ...

jaz bi sumil pumpo za gorilo!!!

LP T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal pa števec obilno goljufa. Pri 120km/h za 15km/h. Se bojim, da pri večji hitrosti, še več.

Moja ocena: top speed 150km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim, so jim kasneje števec "popravili", da kaže manj. 170km/h je za 34 KM ogromno, tako, da bi se strinjal s 150km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm...37KM (27Kw), podatek iz prometne. Malo sem šaril po različnih straneh za podatki o hitrosti in večkrat se pojavi top speed 147km/h. Kar verjetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm...37KM (27Kw), podatek iz prometne. Malo sem šaril po različnih straneh za podatki o hitrosti in večkrat se pojavi top speed 147km/h. Kar verjetno.

Aja, 37, sem se malo zmotil :blush: Drugače pa je 147km/h popolnoma verjetna hitrost. Vas pa ima dosti Xcitinge na motosvetu, ha? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal svečko in akumulator, vendar težava ostaja. Prvi vžig je prava tombola, vendar če vžge, potem nimam celi dan nobenih težav. Zdaj mi je še začelo smrdeti pod balanco na levi strani. (vonj kot po amoniaku). Luči mi nekaj časa močneje, nekaj časa pa bolj švoh svetijo (neenakomerno). Servis Pangas v Kranju je nemočen, zato vas prosim, če imate mogoče predlog za kak servis, kjer se resnično spoznajo na Burgmane?

Hvala in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal svečko in akumulator, vendar težava ostaja. Prvi vžig je prava tombola, vendar če vžge, potem nimam celi dan nobenih težav. Zdaj mi je še začelo smrdeti pod balanco na levi strani. (vonj kot po amoniaku). Luči mi nekaj časa močneje, nekaj časa pa bolj švoh svetijo (neenakomerno). Servis Pangas v Kranju je nemočen, zato vas prosim, če imate mogoče predlog za kak servis, kjer se resnično spoznajo na Burgmane?

Hvala in Lp

Jah, elektronika nekaj zafrkava. Lahko bi bil tudi alternator. Na servisu nič ne vejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No se pravi da si 2 stvari že izločil. Akumulator in svečke. Zdaj poglej naslednje dve stvari recimo altenator in dovod goriva (pumpo in filter). Še prej pa poglej točno kje in kaj smrdi po amoniaku. Bo treba pač malo plastik stran dat pa pogledat kaj se žge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal svečko in akumulator, vendar težava ostaja. Prvi vžig je prava tombola, vendar če vžge, potem nimam celi dan nobenih težav. Zdaj mi je še začelo smrdeti pod balanco na levi strani. (vonj kot po amoniaku). Luči mi nekaj časa močneje, nekaj časa pa bolj švoh svetijo (neenakomerno). Servis Pangas v Kranju je nemočen, zato vas prosim, če imate mogoče predlog za kak servis, kjer se resnično spoznajo na Burgmane?

Hvala in Lp

tako so pri moji katrci svetile luči,ko mi je na alternatorju crknil regler.

To je črna škatlica privita na zadji strani alternatorja.Že malo pozabil,

ker je že ene 20 let.Jaz se ne bi vozil ,ker boš kaj uniču.

Luči močneje svetijo zato,ker napetost naraste kar za nekaj voltov.

Brumer bi znal kaj več okoli tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!