Skoči na vsebino

Maxi Scooterji (splosno)


ef100179

Priporočene objave

Spet jaz malce težim :yea1:

Upam ,da tokrat pa res zadnjič :) in potem končno kupim. Gre pa seveda za X9- 500 ccm.

Če bi imeli na izbiro 2 motorja, oba sta uvožena ,kaj bi izbrali

1. letnik 2001 , nekaj opreme (interfone, radio,kovček Givi, pa mislim ,da ima el. tačko, nisem pa ziher) ,cena 2600 , prevoženih 28.000

2. letnik 2002 , nič opreme ista cena ,prevoženih 22.500

Res ,da je drugi eno leto mlajši ,nima pa opreme , ki pa potem kar nekaj nanese (kovček 100-150 eur,nosilec, interfone) in pri prvem naj bi bil narejen servis.

Kaj pravite? Kaj bi vi izbrali ? Ta cena 2600 pa mi je max. kr tu je še pol reg. pa oprema in se kar nabere.

LP Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vzel novejšega, brez opreme. Moj ima radio, pa interfon, imam ga že 6. leto, pa teh zadev tudi še sprobal nisem... Če bi takrat imel možnost izbire, bi vzel verzijo brez tega sranja, saj je bila kar precejšna razlika v ceni.

Je pa seveda pomembno tudi koliko je kateri od teh dveh ohranjen (servisiran)...

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz malce težim :yea1:

Upam ,da tokrat pa res zadnjič :) in potem končno kupim. Gre pa seveda za X9- 500 ccm.

Če bi imeli na izbiro 2 motorja, oba sta uvožena ,kaj bi izbrali

1. letnik 2001 , nekaj opreme (interfone, radio,kovček Givi, pa mislim ,da ima el. tačko, nisem pa ziher) ,cena 2600 , prevoženih 28.000

2. letnik 2002 , nič opreme ista cena ,prevoženih 22.500

Res ,da je drugi eno leto mlajši ,nima pa opreme , ki pa potem kar nekaj nanese (kovček 100-150 eur,nosilec, interfone) in pri prvem naj bi bil narejen servis.

Kaj pravite? Kaj bi vi izbrali ? Ta cena 2600 pa mi je max. kr tu je še pol reg. pa oprema in se kar nabere.

LP Boštjan

Novejšega brez opreme (v primeru da sta oba enako ohranjena). S električnimi "tačkami" so bili problemi, originalni intercom pa po besedah prijatelja tudi ni bil "bog ve kaj".

Kovček in nosilec boš kupil pa malo kasneje če sedaj ni EUR, oziroma boš našel kaj rabljenega dobro ohranjenega.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ti nekdo zmeri napetost na akumulatorju, na vezju pri lučeh in pred regulatorjem in po njem ter pred alternatorjem in po njem.

Aja, jaz bi tudi vzel drugega.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Od danes dalje ponosni lastnik piaggia X9 500 . Imam pa eno težavo. Pri motorju nad oljnim filtrom je ena mala luknjica , narejen je odlitek ,tako ,da ni nekaj naknadno delano.Pri tisti luknjici malo kaplja-slini. tak da po nekaj urah vožnje je spodaj malce mastno ,se vidi kakšna kapljica na tleh. Pogledal sem olje in ga je preko max vsaj na palčki. Zdaj pa me zanima zakaj tam olje priteče. Je to zato kr je preveč olja in nekje morem ven it? Upam ,da ni hujšega je pa tak 1 mesec garancije ,tak ,da nazaj ga še vedno lahko peljem. Slike pridejo kasneje LP Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi da je to oddušek motorja, vsaj tako piše v mojih navodilih. Sicer nimam na enak način narejeno ampak imam pa cevko speljano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z zgornjim mnenjem, da je to oddušnik motornega olja. Pri vožnji se le to segreje in če ga je preveč, kakor v tvojem primeru (preko max na palčki), gre odvečno olje tam ven.

Nič hudega... morda ne bi bilo slabo zamenjati olja in ga tokrat natočiti pravilno količino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odg. Je res ja,da ko se segreje ,da ven kaplja oz. slini. Upam ,da je res to ,malo me je sicer blo strah ,ampak dokler imam garancijo 1 mes. ni panike imam pa tako ali tako namen zamenjati olje , pa filter ,kr je motor baje 1 leto stal na mestu. Zdaj moram se še edino pozanimat kakšno olje gre noter in koliko ,kr imam Ita navodila, pa mi ita ne gre od jezika :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, moj Burgi je spet kot nov :OK: :OK: :OK: :OK: Zamenjali so mi tesnilo, dušilec, valjčke in regulator napetosti. Ta zadnji je bil glavni krivec, da ni vžigal. Vse skupaj je bilo kar "slano", ampak če bom na vsakih 10k km užitka plačal 460€, bo še nekako šlo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, moj Burgi je spet kot nov :OK: :OK: :OK: :OK: Zamenjali so mi tesnilo, dušilec, valjčke in regulator napetosti. Ta zadnji je bil glavni krivec, da ni vžigal. Vse skupaj je bilo kar "slano", ampak če bom na vsakih 10k km užitka plačal 460€, bo še nekako šlo .)

Ja, regulator je bil kriv tudi pri mojem, da se mu ni polnil akumulator, ko sem imel prižgano prednjo luč. Sem mislil, da je bil moj drag, ko je stal 72€. Če bo vse po sreči, bom v soboto že lastnik ZR-7S-ke. Dovolj imam teh skuterjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, regulator je bil kriv tudi pri mojem, da se mu ni polnil akumulator, ko sem imel prižgano prednjo luč. Sem mislil, da je bil moj drag, ko je stal 72€. Če bo vse po sreči, bom v soboto že lastnik ZR-7S-ke. Dovolj imam teh skuterjev.

Tud men je že crknu regler. Pa kljub temu, da mam sedaj novga, še vedno ni čisto tako, kot bi moralo biti. Pri prižganih lučeh mi še vedno ne fila dovolj.

Nimam pojma zakaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi dobil nosilec kovčka za X9? Ima kdo kakšno idejo? Nov je pri nas 100 EUR ,kar pa ni malo

LP

V LJUBLJANI TC MOTOSHOP LESKOVŠKOVA 12 TEL:5240080 JAZ SEM GA TAM NABAVU JE BIL 90 EUR PA ŠE ZA KAKŠEN POPUST SE ZMENIŠ MENE JE PRIŠEL 72 EUR ORIGINAL GIVI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V LJUBLJANI TC MOTOSHOP LESKOVŠKOVA 12 TEL:5240080 JAZ SEM GA TAM NABAVU JE BIL 90 EUR PA ŠE ZA KAKŠEN POPUST SE ZMENIŠ MENE JE PRIŠEL 72 EUR ORIGINAL GIVI

če računaš s tem, da sem jaz dal (v drugi trgovini) za cel 46 l kovček z nosilcem vred 105 EUR, je ta nosilec svinjsko drag, če mi matematika v glavi še funkcionira... ampak ker je motoshop po mojih podatkih generalni uvoznik za givi, bo imel nosilec povsod takšno ceno, kot se bo njim ljubilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če računaš s tem, da sem jaz dal (v drugi trgovini) za cel 46 l kovček z nosilcem vred 105 EUR, je ta nosilec svinjsko drag, če mi matematika v glavi še funkcionira... ampak ker je motoshop po mojih podatkih generalni uvoznik za givi, bo imel nosilec povsod takšno ceno, kot se bo njim ljubilo.

A mi lahko prosim napišeš kje si kupil, lahko na pm ,da ne bo reklame. Lp Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Pozdravljeni

Imam pa eno težavo. Pri motorju nad oljnim filtrom je ena mala luknjica , narejen je odlitek ,tako ,da ni nekaj naknadno delano.Pri tisti luknjici malo kaplja-slini. tak da po nekaj urah vožnje je spodaj malce mastno ,se vidi kakšna kapljica na tleh. Pogledal sem olje in ga je preko max vsaj na palčki. Zdaj pa me zanima zakaj tam olje priteče. Je to zato kr je preveč olja in nekje morem ven it? Upam ,da ni hujšega je pa tak 1 mesec garancije ,tak ,da nazaj ga še vedno lahko peljem. Slike pridejo kasneje LP Boštjan

Tako olje več ne teče ven! Zanič je bil oljni semering, ki so mi ga na servisu zamenjali in zaenkrat vse suho. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

eno vprasanje okoli Kilowatov in zavarovalnega razreda ..

sem zadnjic gledal razpredelnico pri zavarovalnem agentu in v katalogu sem videl po podatkih moci v kW nizji placilni razred. ampak na zavarovalnici ga imajo v racunalniku v visjem rangu ze in je pol precejsnja razlika .. ker sem predračun delal za registracijo kaj se mi bol splaca tut posredno vzet ali 250 in 500.. ampak sem videl da imajo to v istem razredu .. od "mislim da 14-26 ali 27kW" je isti razred in tukaj pade vecina 500ccm še noter ..

me zanima kolko vam pise v prometni ..

in kak mate kaj? se splaca kasko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa potegnil staro temo iz naftalina in to čisto po nepotrebnem. Tu naj bi bilo govora o mehaniki, ti pa sprašuješ o zavarovanju??? Prava tema bi bilaMoj maxiscooter.

Sicer pa.... kasko nimam, za zavarovanje sem pa pri Triglavu dal ≈107€, tm nekje, zdej pa poglej v ker razred padem :)

aja, Nexus 500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi dobil nosilec kovčka za X9? Ima kdo kakšno idejo? Nov je pri nas 100 EUR ,kar pa ni malo

LP

Predlagam www.ebay.it, napišeš bauletto in prideš na kufre, potem pa X9. Tako sem kupil jaz svojega za bodočega nexusa pa me je prišel 48 Eur vse komplet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!