Skoči na vsebino

Long way down


Zdrawc

Priporočene objave

tak vam bo še lažje

to bo pa to :) vi pa sam klikajte.

Stari, ob priloznosti pade en ornk pir. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lihkar sm prestavil na National Geographic Channel pa je na sporedu lih Long Way Down... pa sploh ne morem gledat teh dveh razvajencev mamicinih... prov minil me je, ko sem zvdel kako ekipo sta s sabo vlekla, butla. To sploh ni vec motorizem, ampak prepucavanje. Grrrr... prov bruh je tole!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FAK, prov miru mi ne da zadeva!! Tkole sele prov zacnes cenit nekoga k gre sam, brez klinceve snemalne ekipe s osmimi tovornjaki pa 20 podmornicami nekam. Razvajene riti usrane. Pol se pa mal spomnis na kakega Darka Labasa, k svojo Yamaho pelje sam in to vse do kajpavem, Nepala... s svojimi stroski itd...

benti, presnete razvajene angleske riti. cudn, da si nista zrihtala kakega letala just in case...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh ni vec motorizem, ampak prepucavanje.

To je biznis pa ziheraštvo. Fajn so se imeli, pa še zaslužili so zraven. :)

Jest bi šel takoj za kakšnega claudia ali podobno.

Pravi norci so pa uni, ki so šli s Suzukiji DR350 okrog sveta. Film ima pa naslov Mondo enduro.

Jaz si niti pod razno ne predstavljam, kako so s takimi mopedi opravili tako pot. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi šel takoj za kakšnega claudia ali podobno.

Jst pa ne, ker bi se sam sebi pocutil beden. Naredis tako pot, pa slucajno srecas enega pravega popotnika, pa se lahko sam skrijes pred njim

Pravi norci so pa uni, ki so šli s Suzukiji DR350 okrog sveta. Film ima pa naslov Mondo enduro.

Jaz si niti pod razno ne predstavljam, kako so s takimi mopedi opravili tako pot. :wacko:

No, na TAK nacin se taprav desc spravi okol sveta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa ne, ker bi se sam sebi pocutil beden. Naredis tako pot, pa slucajno srecas enega pravega popotnika, pa se lahko sam skrijes pred njim

Mene nebi bilo sram. Še vseeno bolje, kot da bi doma klikal google earth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste pogledal od Beograda do Tokia? Ste. Ok, vidimo, da se lahko ta pot opravi tudi z japoncem (tudi Darko je tu izjema pa še kdo...). To nas je, prepričalo da gre tudi brez BMW-ja.

V nekih drugih temah bi se skoraj "poklali" zaradi BMW-ja, ki je na nesrečo obstal. Pa vendar očitno je popravljen in bo nadaljeval začrtano pot bob7 :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni problem v motorju ampak v glavi. Dokler je človeku albanija na koncu sveta potem je vsak izgovor dober, ponavadi je to dopust ali motor.

Jajca fantje, jajca je treba met pa gre tudi s 125 kubičnikom okrog globusa.

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni problem v motorju ampak v glavi. Dokler je človeku albanija na koncu sveta potem je vsak izgovor dober, ponavadi je to dopust ali motor.

Jajca fantje, jajca je treba met pa gre tudi s 125 kubičnikom okrog globusa.

Ja seveda jajčar :whistle: . kako je pa z cajtom al tega pa itak nobeden nima,tako da se kar zadovolimo z gledanjem drugih kako uspevajo z jajci!

Mal za debato;

a je kdo opazu kakšni motorji so se nabrali na meji z Mongolijo???

BMW :worship:

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal za debato;

a je kdo opazu kakšni motorji so se nabrali na meji z Mongolijo???

2x Africa twin RD07

1x Africa twin RD03

1x Varadero MK1

1x V Strom

Sami tapravi stroji :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ravnokar ujel konec mislim da tretjega dela na national geographic. Morda kdo ve kdaj se te zadeve predvajajo?

tule si jih lepo prek Torrenta potegneš dol pa se ti predvajajo takrat k se teb zalušta :)

Glede fantov iz Srbije, ki sta se podala na prelepo pot do Mongolije, pa Sibir pa....pa sam spoštovanje! Včeri sm končno najdu čas pa ju do konca pogledu! :worship: Lepo, doživeto, ravno prav turistično povedano da ne moti popolnosti, lepo kak so gume pokale, kak komarji pikali, kak ljudje, pokrajina, ceste....vse! Edino krepko premalo - 2 meseca stlačit v šest 25minutnih oddaj, pa je krepko premalo. Me pa zanima (ker sm googlu pa nič najdu) kak sta fanta kaj stara in od kje denar, ker na koncu piše, da je Dane še študent matematike :blink: Če kdo ve pa naj pove :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lihkar sm prestavil na National Geographic Channel pa je na sporedu lih Long Way Down... pa sploh ne morem gledat teh dveh razvajencev mamicinih... prov minil me je, ko sem zvdel kako ekipo sta s sabo vlekla, butla. To sploh ni vec motorizem, ampak prepucavanje. Grrrr... prov bruh je tole!

Pustil bom ob strani osebno mnenje o scenariju in igri fantov v LWD. Vendar pa se mi dozdeva, da ste LWD narobe razumeli. Fanta nista šla v Cape Town in zraven zadeve posnela. Fanta (vsi vemo, da sta filmska igralca) je našla produkcijska hiša, ki se je odločila posneti visokoproračunski dokumentarni film o tem, kako izgleda, ko dva potujeta čez Afriko. LWD je torej zaigran film o tej poti, kar pomeni scenarij in u P.M. dni trdega dela, izbire lokacij in ponavljanja kadrov. Zato pa je nastal kakovosten dokumentarec (ponovno, lastno mnenje o samem scenariju tukaj puščam ob strani), v katerega osnovnem scenariju so potrebovali Američane, da so lahko odigrali pizdarijo z libijskim vizumom. In gleda se čisto drugače kot nizkoproračunsko amatersko snemanje poti z eno ročno kamero, ki buta ob čelado ali jo zanaša veter.

A mislite, da ko gledate družino oposumov skozi leto dni njihovega napetega življenja, gledate ves čas isto žival? Vse je zrežirano. Zato pa se dobro gleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustil bom ob strani osebno mnenje o scenariju in igri fantov v LWD. Vendar pa se mi dozdeva, da ste LWD narobe razumeli. Fanta nista šla v Cape Town in zraven zadeve posnela. Fanta (vsi vemo, da sta filmska igralca) je našla produkcijska hiša, ki se je odločila posneti visokoproračunski dokumentarni film o tem, kako izgleda, ko dva potujeta čez Afriko. LWD je torej zaigran film o tej poti, kar pomeni scenarij in u P.M. dni trdega dela, izbire lokacij in ponavljanja kadrov. Zato pa je nastal kakovosten dokumentarec (ponovno, lastno mnenje o samem scenariju tukaj puščam ob strani), v katerega osnovnem scenariju so potrebovali Američane, da so lahko odigrali pizdarijo z libijskim vizumom. In gleda se čisto drugače kot nizkoproračunsko amatersko snemanje poti z eno ročno kamero, ki buta ob čelado ali jo zanaša veter.

A mislite, da ko gledate družino oposumov skozi leto dni njihovega napetega življenja, gledate ves čas isto žival? Vse je zrežirano. Zato pa se dobro gleda.

Vecino stvari, ki si jih napisal, so resnicne. Ampak ravno to je problem in razlog, zakaj nam gre tako zelo v nos. Vecina nas motorizem spremlja kot dogodivscino, avanturo. Bistvena sta clovek in njegov motor, pot in dogodki na poti. Prebijanje, padanje, kvari, ... a vseeno neko guranje naprej. To po mojem naredi pravega moto popotnika. Ne pa, da imas s seboj 2 tovornjaka opreme in celotno ekipo, ki ti pomaga takoj, ko gre kaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, fanta nista moto popotnika, LWD ni Pulko ali Ravbar, od koder nismo dobili brilijantnega video materiala (da se razumemo, brilijanten = NGC ali Discovery kakovost), smo pa dobili zadovoljne ljudi, polne vtisov. Z LWD so fantje utrujeni, a zadovoljni prišli iz malo drugačne službe, z zajebanega snemanja. Zato pa se bo iz množice, ki je LWD videla širom tega sveta, nekaj desettisoč ljudi odločilo kupiti motor, nekaj tisoč bmw-ja, nekaj sto jih bo potem z njim šlo na daljše potovanje, določen odstotek celo po njihovi poti. In vsi so zadovoljni: "nezahtevna" nemotoristična publika, ki ob čipsu in kokakoli v domačem fotelju vozi motor čez "nevarno" Afriko, motoristi, ki dobijo kakšno idejo, produkcijska hiša, BMW, Nokia, NGC, Grandi Navi Veloci, "give-me-money" smrkavec ter lastnik obcestne restavracije s pečeno ovčko pred Addis Abebo.

Komerciala? Definitivno! A žal je dandanes brez komerciale zelo težko kakšen resnejši projekt speljati, če se nisi ravno s Paris poročil ali dobil milijonske odpravnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Desert :worship: :worship:

Pa kaj ste res tako naivni in mislite, da je ta dokumentarec posnet, da bo navduševal motoriste? Motorizem, ki se ga gredo v dokumentarcu je le začimba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madonca DS!!

Res mi je všeč tvoj način razmišljanja in to, da ne spljuvaš vsega povprek takoj zdaj brez milosti in brez pardona, kot večina tukaj (naj mi nihče ne zameri)... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 let pozneje...

Da malo obudim temo o dveh "igralcih"...

Seveda je spet zastavljeno v "Big Money" načinu. Nekaterin bo všeč drugim bo... @Desert Soul  je pred leti lepo zapisal kako in kaj in v katerem grmu tiči zajec, pravzapra motor. Ja pri BMW si še danes manejo roke zaradi prvih dveh potovanj.

Zima bo dolga in hladna, pa tudi :cov19: je zelo nepredvidljiva.

Dobi se na "travnikih", uživajte ali pa tudi ne.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, MiNa pravi:

Nekaterin bo všeč drugim bo...

Da popravim lapsus tipkus "nekaterim bo všeč, nekaterim pač ne..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal prve 3 dele in zaenkrat mi ni preveč všeč. Ampak to predvsem zaradi električnih motorjev. Kaj je smisel da električno vozilo polniš z dizelskim  agregatom? Ali pa da ga vlečeš z navadnim avtom samo da se napolni? Ve kdo kje se daa dobiti Long Way Down? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!