Skoči na vsebino

Peugeot Speedfight 2


BloodyShadow

Priporočene objave

Ja men je to zdej začelo vibrirat. prej mi je delal čist normalno pol pa kar na enkrat. pa pri manjši hitrosti manj vibrira kot pa pri večji.

Pa danes sm zamenal jermen pa valčke. Notr sem dal valčke enakih dimenzij, ampak motor bistveno slabše potegne. spelje pri manjših vrtljajih, pelje se pri manjših vrtljajih. Pa me zanima če je to normalno in če se bo udelalo-po koliko kilometrih. Sam se mi zdi zelo čudno, ker se vse dimenzije enake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja dimenzije so 100% točne teže pa nisi gledal mogoči dal pretežke zelo pretežke.

po mojem te je trgovec nategnil ker so mu ostajali teli valčki ni druge kot it še enkrat u trgovino pa kupit lažje velčke okoli 4-5gramske priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ko sem napisal dimenzije sam imel s tem v mislih tut maso. aja so pa originalni težki 8,5 grama. mislm da so to najtežji pri serijskih skuterjih. je pa masa ista, torej 8,5g, no, vsaj na embalaži tko piše. sam pismo, čist možno da so težji, ker opažam da motor v dolino doseže bistveno večjo hitrost, na ravnini mu pa moči zmanka. res pa je, da je tut nov jermen mal širši.

sam nekej še, a se vem ne zdi da so 6g mal prelahki, če to primerjamo z originalno maso valčkov???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ravno pri Speedfightu, danes mi je med vožnjo iz neznanega razloga odtegnilo matico spredaj na variomatu, začelo je ropotati in ružiti, cviliti.Nehalo je vlečt in obstal sem sredi ceste, zunaj pa +35 vročine.

Ko sem ga odprl, sem ugotovil, da je matica čisto odtegnjena, ravno tolko, da ni že vse skupaj dol padlo, ko sem vse skupaj vzel dol sem ugotovil, da ne morem odstranit zvezde- tisto železo, ko vstaviš valjčke in jih s tem pokriješ. Zgleda kot da jo je prijelo na os. Zato sem vse skupaj lepo staknil nazaj gor, in privil matico.

Samo pojma nimam kako jo je lahko odtegnilo, če pa sem jo privil z pnevmatsko pištolo. :headbang:

Očitno je nekje vzrok- ima kdo idejo, pa zakaj se zvezde ne da dol dobit.???

(variomat je brez blokade) :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pušo (tist valj ki je na gredi) se pa da dol dobit?

Ja, ja vse gre dol, le zadnji del variatorja- zvezda ostane gor kot bi jo "zaklemalo" gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimam kak je to sploh možno. Kva pa če bi mal našprical z wd40, odvijačem al pa kakšno podobno zadevo?

Ej, to pomen, da če bi mel še blokado gor, sploh ne bi mogu valčkov zamenat!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimam kak je to sploh možno. Kva pa če bi mal našprical z wd40, odvijačem al pa kakšno podobno zadevo?

Ej, to pomen, da če bi mel še blokado gor, sploh ne bi mogu valčkov zamenat!!!

Ee, točno tako kot misliš !!

Ni mi jasno zakaj. Zdaj sem zadevo lepo pustil pri miru. Matico sem privil najprej s ključem 14 dokler je šlo, nato pa s pnevmatsko pištolo še malenkost, nato pa sem malo potolkel po navoju, da se ne bo kar tako odtegnilo.

Upam da bo zdaj držalo. Kar se pa zvezde tiče, pa naj bo tako kot je, pri vožnji nič ne moti. :grim

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo danes sem dobil skuter z servisa. Skuter je zaribal, ker se je pokvarla ona mala naprava ki dozira olje, tako da skuter sploh ni več dobil olja. Škode je pa bilo za 400 eurov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Hello :P

Imam Speedfight 2...pa mam nekaj težav...če mogoče kdo ve kaj bi lahko to blo.....uglavnem skuter ima do cca 45 km/h norlamlen zvok in dobre pospeške.....pol k pride do cca 45 km/h pa se obrati zelo zmanjšajo in zelo zelo počasi pospešuje do 78km/h......pa če gre več kot 45 še sliši kot bi ropotalo neko želejzje.....mogoče kdo ve kaj bi to lahko blo???? mogoče mi padejo obrati zaradi valjčkov ali kaj? :(

pa še neki....a obstaja kešna možnost kako popravit števc za bencin ker mi kaže za 2 črtici preveč? :(

p.s:sm še bl nov na skuterju pa nimam še velik pojma o njih, pa upam da da ta tema še ne obstaja da nebom svinjal foruma....sm isakl pa nism našel :P

HOOAH :OK:

LP

Ja glede teh obratov nevem tocno to je blo tut pr men vcasih pa sm valcke zamenu zdej je ok.

To k se ti pa slisi zelezje pa prever ce mas dobr zategnen pokrov variomata pr men se je odsraufu ker so na servisu potrgal navoje debili... :closedeyes: :headbang: :headbang: :headbang:

Lahko pa da ti vibrira uno zelezo k je tm za akumulatorjem...

al pa ce kej druzga ni dobr zategnen mal prever sraufe pa to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lp sm David iz Nm im sm kupu SF2:LC leta 2004 do 2005 1 polovice ga je fotr furu da je uteku motor pol sm jst izpit naredu pa sm dobu v drugi polovici skuterja sm dal blokade vn in se vozu 2006 zacetku sm pa jst dal gor Leovince RR in 4 gramske valcke kr so ble najbolsa kombinacija in se jst furam in se furam in furam pa sm se fural vec k 1000 km pa mi na lepem enga dne skuter ribne 1 naredu je pa tku pr 95Km/h mi je buuu naredu ok pogledam bencin je olje je kontakti so ok pocakam 5 minut vzge ok cudnu grem jst v school po 7 uri grem dam pr 80Km/h nardi isti kurac sm zdej pa nc ne vze vec ga jst pelem na servis v Lj na pooblascen servis in mi rece da ni blo dost ola da je zatu ribnu sm se ksregu placu dobu garancijo na dele in su pa se kregu se tam prej kr skuter ni su lepo so mogl se porihtat prej predn sm ga odpelu lepo a ne pridem jst domov bi se hmal ubil kr mi je en na servisu zajlo okrog navil spodaj pod masko in k sm zavijal v desno mocno mi je skuter bloknu na full gas in ni hotu spustit tazn ce sm ga ugasnu popenu cist popravm to napakico in se furam naprej zdej 1 tedn nazaj spet se ne 1 mesec pa pol kr je popravlen mi isti kurac naredu in mi je model na servisu spet zaracunal 108 evru sicer sm placu sm 50 kr sm reku da jih bom postihal da me nategujejo reku mi je pa da je mel prevec obratu in se je premal mazu mel pa je 9000 obratu pr speljevanju in sm 8000 pr najvisji obremenitvi aja naj povem od kar je s 1 servisa prsu je pa 5 vec olja spil in bencia a se ne maze dovol sm prasu? mhm cudnu pol pa reku da so prelahki valcki prevec obratov in da je zatu ze 2 ribnu men cudnu da bi kr na lepem ribnu skuter in kao da mam preslabo blajerco baje da ne zdrzi obratov :) kr neki povejte kva naj anrdim zdej sicer do 1000 km bom mel 8 gramske pa RR da utecem motor pol pa bom dal nazaj na 4 gramske kaj naj se naredim ? da ne bo ribnu naj blajerco menam al kaj? resnicnu rabm en nasvet ali vec:)

Popravljeno . Popravil Crysis2909
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Lp sm David iz Nm im sm kupu SF2:LC leta 2004 do 2005 1 polovice ga je fotr furu da je uteku motor pol sm jst izpit naredu pa sm dobu v drugi polovici skuterja sm dal blokade vn in se vozu 2006 zacetku sm pa jst dal gor Leovince RR in 4 gramske valcke kr so ble najbolsa kombinacija in se jst furam in se furam in furam pa sm se fural vec k 1000 km pa mi na lepem enga dne skuter ribne 1 naredu je pa tku pr 95Km/h mi je buuu naredu ok pogledam bencin je olje je kontakti so ok pocakam 5 minut vzge ok cudnu grem jst v school po 7 uri grem dam pr 80Km/h nardi isti kurac sm zdej pa nc ne vze vec ga jst pelem na servis v Lj na pooblascen servis in mi rece da ni blo dost ola da je zatu ribnu sm se ksregu placu dobu garancijo na dele in su pa se kregu se tam prej kr skuter ni su lepo so mogl se porihtat prej predn sm ga odpelu lepo a ne pridem jst domov bi se hmal ubil kr mi je en na servisu zajlo okrog navil spodaj pod masko in k sm zavijal v desno mocno mi je skuter bloknu na full gas in ni hotu spustit tazn ce sm ga ugasnu popenu cist popravm to napakico in se furam naprej zdej 1 tedn nazaj spet se ne 1 mesec pa pol kr je popravlen mi isti kurac naredu in mi je model na servisu spet zaracunal 108 evru sicer sm placu sm 50 kr sm reku da jih bom postihal da me nategujejo reku mi je pa da je mel prevec obratu in se je premal mazu mel pa je 9000 obratu pr speljevanju in sm 8000 pr najvisji obremenitvi aja naj povem od kar je s 1 servisa prsu je pa 5 vec olja spil in bencia a se ne maze dovol sm prasu? mhm cudnu pol pa reku da so prelahki valcki prevec obratov in da je zatu ze 2 ribnu men cudnu da bi kr na lepem ribnu skuter in kao da mam preslabo blajerco baje da ne zdrzi obratov :) kr neki povejte kva naj anrdim zdej sicer do 1000 km bom mel 8 gramske pa RR da utecem motor pol pa bom dal nazaj na 4 gramske kaj naj se naredim ? da ne bo ribnu naj blajerco menam al kaj? resnicnu rabm en nasvet ali vec:)

Dej nauč se uporablat ločila. Neberljivo sranje totalno. Pejt nazaj v 3 razred al kej se to uči.

CJOOOOOOO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 13 let pozneje...
Ob 5. 7. 2007 ob 11:30, cesko pravi:

Lep pozdrav

 

Folk čim manj peugeote kupovat, ker majo res mašine v kurcu. Sam mam peugeot jet forca c-tech letnik 2005. Prevoženih mam okol 4000 km. Predelanega nimam nič razn blokade so odstranjene. Pred enim tednom sem se peljal s polnim gasom okoli 75 km/h pa je naenkrat sam buuuuuu naredlo pa se je hitrost zmanjševala in ko je na nulo prišla je skuter vgasno in od takrat naprej ne vžge več.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!