Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

4 minutes ago, Spasku said:

Ja vse to vem ampak ta spraj ni za verigo motorja na moji novi verigi nikakor ne bom uporabu ostajam na preizkušenih.Hiter test 

Oiler daj gor pa bo rešeno. Nihajka bo sicer umazana, namazano pa bo dovolj. Nosilce za CB-jko ti podarim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nakup motorja je druga tema (so se objave preselile), tule: 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/8/2020 at 3:16 PM, Spasku said:

Ja vse to vem ampak ta spraj ni za verigo motorja na moji novi verigi nikakor ne bom uporabu ostajam na preizkušenih.Hiter test 

1. Fuch preveč ljepljiv in gost dela kepo na sprednjem zobčeniku.

2. Motul ravno prav -Muc off je primerljiv Motulu, S 100 je ravno tako OK

3.Nano protech  se zliva preveč tekoč kar pomeni da ga bo zmetalo z veriger

Sm pa poizkusu še druge spraje samo zdaj se mi malo mudi .Spraj kupim ko dobim pravi včasi katerega kupim za poizkusit nikoli nje veš mogoče najdeš boljšega.

IMG_20200908_150016.jpg

Tako se je razlezu preko noči Nano protech ko sem postavil laminat navpično.posipal sem z moko da se lažje vidi medtem ko sta Motul in Fuch ostala enko.

IMG_20200909_151137.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Spasku pravi:

Tako se je razlezu preko noči Nano protech ko sem postavil laminat navpično.posipal sem z moko da se lažje vidi medtem ko sta Motul in Fuch ostala enko.

IMG_20200909_151137.jpg

jaz bi vseeno dodal še gibanje verige v različnih pogojih. Ker recimo olje iz oilerjev, bi pokazalo še slabšo obstijnost, ampak ker je časovno bolje dozirno opravlja boljše svojo vlogo. Enako velja za razne gel, razne redke in manj obstojne spreje.

Torej vprašanje je al:

mazanje z malo količino na kratke intervale

ali

mazanje na dolge intervale z veliko obstojnostjo, katera nase lepi razne kamenčke in podobno, ter namesto mazanja povzroči leplenje svinjarije in brušenje. Enako velja za manj obstojne zadeve, ki v primeru "pozabitve" mazanja, povzroči suho verigo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

jaz bi vseeno dodal še gibanje verige v različnih pogojih. Ker recimo olje iz oilerjev, bi pokazalo še slabšo obstijnost, ampak ker je časovno bolje dozirno opravlja boljše svojo vlogo. Enako velja za razne gel, razne redke in manj obstojne spreje.

Torej vprašanje je al:

mazanje z malo količino na kratke intervale

ali

mazanje na dolge intervale z veliko obstojnostjo, katera nase lepi razne kamenčke in podobno, ter namesto mazanja povzroči leplenje svinjarije in brušenje. Enako velja za manj obstojne zadeve, ki v primeru "pozabitve" mazanja, povzroči suho verigo.

Mazanje na daljše intervale in bolj pogosto recimo na 500km ,itak moj motor ni naredu več kot 20-30 km makadama od kar ga imam .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Spasku pravi:

Mazanje na daljše intervale in bolj pogosto recimo na 500km ,itak moj motor ni naredu več kot 20-30 km makadama od kar ga imam .

sem mazal nekaj časa, in potem prešaltal na oiler

še najraje sem imel srednje verzije sprejev, ne preveč, ne premal obstojne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

še najraje sem imel srednje verzije sprejev, ne preveč, ne premal obstojne

Motul Factory line in muc off sta  taka spraja ne preveč ne premalo.Motul mi je najboljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Spasku pravi:

Motul Factory line in muc off sta  taka spraja ne preveč ne premalo.Motul mi je najboljši.

nekaj takega, kar se spomnim ja..raj večkrat po malem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 5 urami, gift pravi:

mažem zelo poredko z Lidl šprejem, preko 20.000 km, ni problemov :) 

jst na Yamahi nikol nisem mazu in BP. Jermen ko nov.  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 51 minutami, DinDiin pravi:

30 tud vidla nau ?

A ti sploh ves kuko se to maze??? kdaj si nazadnje namazu sam ketno??? 150kkm nazaj?? ?

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 14 minutami, medvedr pravi:

živio

kje se da dobiti LPD sprej za ketno v Sloveniji

lp

tule so zadetki iskalnika o PDL spreju, mislim, da je omenjeno kje se dobi oziroma več ne dobi

https://motosvet.com/tabla/search/?&q=pdl&type=forums_topic&item=234&search_and_or=or&sortby=relevancy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Kje kupujete zobnike? Jst bi prvi zobnik zmanjšal za 1 zob, na 15 zob. Vidim, da ima okoli gumo za zmanjšanje hrupa. In koliko €€ je bil, če ga je kdo vzel na servisu? Za 520 verigo sem videl tip JTF1902.15RB. Gre za KTM 790 Adv. 

Screenshot_20220206-232749_Chrome.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kettenmax.de

če pa sam verižnik menjuješ je pa minimalna cifra, četudi majo na servisu 20 al 30% višje cene.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!