Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Motoristične trgovine v SLO.

..cena cca 15eur.

...prva trgovina mi je padla na pamet Motomirči v Konjicah...

V Novi Gorici ...imaš...itd..

Vsi imajo enako spletno stran...verjetno vsi od istega dobavitelja in iste cene....in ceneje kot drugje po eu...

 

In ta guma za zmanjševanje hrupa deluje, dokler ne odpade....

...ne odpade pa samo pri oem verižniku.

...na aftermarket mi je kar kmalu odpadla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 12. 2. 2022 ob 15:49, dolenc100 pravi:

Kje kupujete zobnike? Jst bi prvi zobnik zmanjšal za 1 zob, na 15 zob. Vidim, da ima okoli gumo za zmanjšanje hrupa. In koliko €€ je bil, če ga je kdo vzel na servisu? Za 520 verigo sem videl tip JTF1902.15RB. Gre za KTM 790 Adv. 

Screenshot_20220206-232749_Chrome.jpg

Če ga še nisi našel, ti ga lahko dobim v dveh dneh, cena 15€

slika.png.098294455946ec28b9d7ef34ab68bc11.png

Popravljeno . Popravil MitcH'
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ali lahko uporabimo čistilo za čiščenje zavor / zavornih diskov tudi za čiščenje verige.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pametno! Napihne ti lahko o-rinke, X-rinke…tesnila verige. Posledično…jih izvrže. Za čiščenje se uporablja nafta, kurilno olje, pertolej…

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Ni pametno! Napihne ti lahko o-rinke, X-rinke…tesnila verige. Posledično…jih izvrže. Za čiščenje se uporablja nafta, kurilno olje, pertolej…

in navadno "strojno" olje (lahko tudi rabljeno iz notorja).

2 deci in čopič delata hitro in učinkovito (seveda je odvisno od tega kdo drži čopič :naughty:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Agresivnih čistil raje ne uporabljat.

 

Jaz kupim svetilni petrolej, pa mam 1l za 2 leti. zobna ščetka in potegnem po verigi, da se fino namoči in prebrišem, odpeljem par km, tok da izmeče vs petrolej stran, spet obrišem in namažem z oljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mltor dam na štender.. 

...zalaufam, dam v 2. Brzino...našpricam verigo z WD40 ali kakim drugim odvijačem...ugasnem motor ...obrišem s suho krpo...in veriga je kot nova...

 

..aja..pa z oljem jo mažem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nitro ali aceton je zakon. Pošpricaš na debelo in je vse na tleh brez drgnjanja. Tud kaj ostalega odpade😜🤣🤣🤣

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

.

... sej ne vem, a bi bilo tole bolj za v temo, "Kaj vas je danes spravilo v dobro voljo", al je to kar za v to temo 😮💪💪💪

20220731_121340.jpg

20220731_121352.jpg

20220731_141123.jpg

20220731_141139.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pri 790 Adv sem začel zgubljati x-ringe, pač veliko makedama, čeprav pogosto pucam. Ketna ma 28k, ni videti raztegnjena. Zobniki so videti čist OK, brez zajed. Tako, da bi zamenjal samo verigo. Kot sem prebral, je original ketna za KTM čist ok- @Dami.  Kak DID Zmv-x ali kak EK enum ne zdržita kj več. Tudi original ni hudo draga- dobrih 100 flik, se mi zdi solidna cena. Mislim da rabim 118 člensko, tip 520. 🤔

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, dolenc100 said:

Pri 790 Adv sem začel zgubljati x-ringe, pač veliko makedama, čeprav pogosto pucam. Ketna ma 28k, ni videti raztegnjena. Zobniki so videti čist OK, brez zajed. Tako, da bi zamenjal samo verigo. Kot sem prebral, je original ketna za KTM čist ok- @Dami.  Kak DID Zmv-x ali kak EK enum ne zdržita kj več. Tudi original ni hudo draga- dobrih 100 flik, se mi zdi solidna cena. Mislim da rabim 118 člensko, tip 520. 🤔

lp,

Ce so verizniki OK, bos v najslabsem primeru zvozil se 20k, po tem montirano vrgel v kanto in dal nov set. 
 

vcasih, konec 90ih, so bili original verizniki Ok za 50-70k km, ce si verige menjal dovol zgodaj. Kako je z danasnji,i zadevami ne vem. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dolenc100 pravi:

Pri 790 Adv sem začel zgubljati x-ringe, pač veliko makedama, čeprav pogosto pucam. Ketna ma 28k, ni videti raztegnjena. Zobniki so videti čist OK, brez zajed. Tako, da bi zamenjal samo verigo. Kot sem prebral, je original ketna za KTM čist ok- @Dami.  Kak DID Zmv-x ali kak EK enum ne zdržita kj več. Tudi original ni hudo draga- dobrih 100 flik, se mi zdi solidna cena. Mislim da rabim 118 člensko, tip 520. 🤔

lp,

Jaz bom menjal verigo in verižnike. Preveri prvega. Moj je že zavihan. Veriga je še ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 7. 2023 ob 13:21, dolenc100 pravi:

Pri 790 Adv sem začel zgubljati x-ringe, pač veliko makedama, čeprav pogosto pucam. Ketna ma 28k, ni videti raztegnjena. Zobniki so videti čist OK, brez zajed. Tako, da bi zamenjal samo verigo. Kot sem prebral, je original ketna za KTM čist ok- @Dami.  Kak DID Zmv-x ali kak EK enum ne zdržita kj več. Tudi original ni hudo draga- dobrih 100 flik, se mi zdi solidna cena. Mislim da rabim 118 člensko, tip 520. 🤔

lp,

Tudi jaz vozim veliko makedama pa nikoli ne čistim verige.

Imam avtomatski oiler, po makedamu ga odprem na polno, očisti verigo, furam dalje...40.000km pa je veriga in verižniki ok...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 4/25/2022 at 12:54 AM, Drosa said:

ali lahko uporabimo čistilo za čiščenje zavor / zavornih diskov tudi za čiščenje verige.

To je podobno, kot bi poskušali uporabiti zobno pasto za pranje oblačil. Morda bi bilo bolje poiskati posebna sredstva za vsako nalogo, da ohranite zavore in verigo v dobrem stanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 8/1/2023 at 12:22 AM, Kmet2 said:

Tudi jaz vozim veliko makedama pa  https://www.shopsy.si/Blog/program_za_izdajanje_racunov/ nikoli ne čistim verige.

Imam avtomatski oiler, https://www.rcl-group.com/Dokumentni-sistem-cRCL-cDOCS/]dokumentni sistem  po makedamu ga odprem na polno, očisti verigo, furam dalje...40.000km pa je veriga in verižniki ok...

Morda bi bilo bolje poiskati posebna sredstva za vsako nalogo, da ohranite zavore in verigo v dobrem stanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!