Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
Gregs

Verige, prenosi in spreji za verige

Recommended Posts

DAMI34
pred 22 minutami, maus pravi:

doktorji ketn evo moje izkušnje

js delam po cca 30000 kkm z 200+ konji ... redko perem, samo mažem ...

še sm žiu :P 

sam ti si neki posebnega :D

DAMI34

Zakaj napačno merimo ohlapnost verige, poučno

Hypo

ADDINOL KETTENHAFT-SPRAY

Zanima me mnenje predusem mnenje uporabnikov + in -? 

Glede na prebrano na netu je zanimivo, ter tudi dokaj ugodno v primerjavi z ostalimi ponudniki maziv za moto sport. 

Lp

Simon 

DAMI34
pred 12 urami, Hypo pravi:

ADDINOL KETTENHAFT-SPRAY

Zanima me mnenje predusem mnenje uporabnikov + in -? 

Glede na prebrano na netu je zanimivo, ter tudi dokaj ugodno v primerjavi z ostalimi ponudniki maziv za moto sport. 

Lp

Simon 

bo kar tule prava tema za vprašanje

Shillien
Grut
ligenjček
pred 6 urami, Shillien pravi:

včeraj kupil motul, čez kake 14 dni javim kako se obnese.

MiNa
pred 9 minutami, ligenjček pravi:

čez kake 14 dni javim kako se obnese

Takrat boš vedel ali svinja ali ne. Kako se pa obnese pa takrat, ko boš menjal verigo, če neboš prej prodal motorja...

ligenjček
pred 1 minuto, MiNa pravi:

Takrat boš vedel ali svinja ali ne. Kako se pa obnese pa takrat, ko boš menjal verigo, če neboš prej prodal motorja...

a ni bilo govora o svinjanju? :huh:

tomaz69
pred 6 urami, Shillien pravi:

imam PDL, Imam tudi oiler, vendar bolj za rezervo v primeru dežja, makadama itd...načeloma sprejam...sicer imam prvi motor in sedaj cca 33000 km....sem si pa pred časom shranil to, mogoče probam zmagovalca na testu..vendar običajno ne menjam nečesa, kar mi odgovarja, zadostuje...kako pa je s takimi testi (OK, ne vedno), kdor plača "reklamo", ta običajno zmaga.. :)

spray.png

Snečer
pred 19 minutami, ligenjček pravi:

a ni bilo govora o svinjanju? :huh:

Ob koncu sezone snami dol sprednji dekl pri verigi, boš videl če dela "kepo" ali ne.

Z motulom jo dela, sem ga imel.

Samo z ojlerjem ni kepe pa pogojno je s PDL najmanjša.

Vsi ostali, ki "lepijo" pa normalno naredijo kepo, ker lepijo nase umazanijo prah itd.

Podobne lastnosti kot PDL ima tudi Lidlov sprej za ketno, bi rekel da je ista zadeva, samo rebrandana.

@Gonca ti uporabljaš nek nano sprej, kako se zadeva obnese? in kaj za eno zadevo imaš.

maus
pred eno uro, ligenjček pravi:

včeraj kupil motul, čez kake 14 dni javim kako se obnese.

kater motul .. jih je več različnih ... factory line ima silikon ... tudi sam ga brizgam .... če ga ne na vročo ketno ali ga ne segreješ po ketni s kakšnim genom, ti bo malo razmetalo 

jaz včasih preko brizgnem (1 krog) wurthov dry lube, da ga prilima :P 

ligenjček
pred eno uro, maus pravi:

kater motul .. jih je več različnih ... factory line ima silikon ... tudi sam ga brizgam .... če ga ne na vročo ketno ali ga ne segreješ po ketni s kakšnim genom, ti bo malo razmetalo 

jaz včasih preko brizgnem (1 krog) wurthov dry lube, da ga prilima :P 

torej po furi našpricat?

motul chain lube road al nekaj takega...

Gonca
pred 1 uro, Snečer pravi:

@Gonca ti uporabljaš nek nano sprej, kako se zadeva obnese? in kaj za eno zadevo imaš.

Kupujem pri:

https://nanoprotech.si/

Uporabljam za mazanje verige:

https://nanoprotech.si/shop/auto-moto-lubricant/

Zadeva preverjeno deluje, praktično ni umazanije, šmira pa sploh ni. S hčerko sva se vrnila iz 3kkm tripa in je veriga še vedno lepo podmazana, vmes je tudi deževalo. Priporočam, zadeva je boljša tudi od oilerjev, da ne govorim o teh keten sprejih, ki so popolen mimobrc. Verige pa vam bodo služile precej dlje. Mažete pa na 3-5kkm.

Snečer
pred 2 urami, Snečer pravi:

Ob koncu sezone snami dol sprednji dekl pri verigi, boš videl če dela "kepo" ali ne.

Z motulom jo dela, sem ga imel.

Samo z ojlerjem ni kepe pa pogojno je s PDL najmanjša.

Vsi ostali, ki "lepijo" pa normalno naredijo kepo, ker lepijo nase umazanijo prah itd.

Podobne lastnosti kot PDL ima tudi Lidlov sprej za ketno, bi rekel da je ista zadeva, samo rebrandana.

Skoraj prelepo se sliši :) bi moral dejansko probat, čudi me edino, zakaj se masovno ne prijema?

In zakaj npr. motul, s100 & co ne "kopirajo".

Morda nabavim eno pa da vidim.

maus
pred 45 minutami, ligenjček pravi:

torej po furi našpricat?

ja .. priporočljivo je, da je vsaj topla, če ne že vroča ;) 

sredstvo se lepo zlije med valjčke in ne ostane samo na valjčkih .. bo šlo :P 

Gladiac
pred eno uro, Gonca pravi:

Kupujem pri:

https://nanoprotech.si/

Uporabljam za mazanje verige:

https://nanoprotech.si/shop/auto-moto-lubricant/

Zadeva preverjeno deluje, praktično ni umazanije, šmira pa sploh ni. S hčerko sva se vrnila iz 3kkm tripa in je veriga še vedno lepo podmazana, vmes je tudi deževalo. Priporočam, zadeva je boljša tudi od oilerjev, da ne govorim o teh keten sprejih, ki so popolen mimobrc. Verige pa vam bodo služile precej dlje. Mažete pa na 3-5kkm.

So ti oni priporočili ta sprej?

Jaz sem uporabljal njihovo zaščito za elektroniko in ni vedno delovala...

maus
pred 1 uro, Snečer pravi:

Skoraj prelepo se sliši :) bi moral dejansko probat, čudi me edino, zakaj se masovno ne prijema?

In zakaj npr. motul, s100 & co ne "kopirajo".

Morda nabavim eno pa da vidim.

dj .. mogoče ga tudi sam preizkusim .. prelepo, da bi bilo resnično ;)

MiNa

Par členov je bilo trdih...

Regina.thumb.jpg.6d722e27ea8e38965517626e5da15009.jpg

Očitno veliki "belomodri" za prvo vgradnjo zahteva od proizvajalca, da svojo oznako REGINA, obrne navznoter. Na zunanji strani verige ni nikakršne oznake.

Regina1.thumb.jpg.df40d39b928f14c1a0159ec58348e487.jpg

Posebej hude obrabe še ni videt (zatrjen člen)... 2. Xring uničen rob, sledovi korozije na ploščici in tudi pinu več kot na drugem.

MenjavaVerige.thumb.jpg.8eda68485d2bde6d87fa3aa7869534e1.jpg

Po 30 Kkm sem jo moral na vsake 2K malenkost napeti...

Nova pa DID ZVM-X 525

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• thumper
      na električno napeljavo ali v bencin?
    • BIF
      V kolikor te še kdaj pot zanese v to smer, priporočam smer Črnomelj-Dragatuš-Vinica. V Vinici zaviješ desno proti Staremu trgu ob Kolipi in spust do Mandroniča na ribe. Od tam pa nadljujeješ preko Petrine (Brod na Kupi)v deželo Petra Klepca do Osilnice...dvig po ridah in proti Kočevski Reki. Tam izbiraš med levo proti Gotenici in naprej proti Ribnici...ali pa v Kočevski Reki desno proti Štalcerjem in Kočevju dalje smer Smuka-Žužemberk preko Trebnjega do Sevnice. Vse naštete smeri so slikovite in uživaške...del od Kočevja preko Smuke pa pazljivo...tam te hitro zavede v desnem zapestju....je pa na tem odseku prav zaradi tega ugasnilo že prenekatero motoristično življenje.
    • raza
      Ker sem temo onečedil z par objavami med potjo, si zdaj lahko nekaj slik ogledate na povezavi. Pri nalaganju slik,  je tehnika obrnila zaporedje slik od konca proti začetku poti. Če administrator lahko kaj popravi, prosim za intervencijo. Hvala!
    • Tex
      Nič posebnega ozirom omembe vrednega/zanimivega. Gre za bivšo Lendavsko opekarno, ki je v fazi rušenja.. 3 opekarne (lendava, dolga vas, dobrovnik) so delovale v letih pred 1950 v domeni 'gradbenika' (prej 'remont') iz Lendave. Kssneje se je sgp gradbenik združil z Konstruktorjem mb.. Zgobda naprej je jasna.. Je pa gradbenik postavil marsikaj v Lendavi, še za časa Nafte Lendava.. Kot večina zadev v Lendavi, brez prave zgodbe, ki bi skomercializirala vso zadevo in jo naredila turistično zanimivo.. 
    • Mavti
      Ta vikend pa malo po prekmurju motorirat tja med Lendavske goricedobrih 700 km odlično je bilo Mogoče kdo ve čemu je služil ta precej velik  tovarniški objekt v Dolgi vasi
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!