Skoči na vsebino

Orožje


Priporočene objave

Nobene primerne teme nisem našel, oz. je iskalnik ni našel, zato odpiram novo. Lahko se bo govorilo o športu, vendar se mi nekak ni zdela primerna za v kategorijo "Zdrav duh v zdravem telesu", če se motim, naj presodijo moderatroji in po potrebi temo prestavijo/zbrišejo :doze:

No...sam sem navdušenec nad orožjem. Sicer ne nek velik, ampak, če že je priložnost, grem rad na kakšen dan odprtih vrat vojašnice ali pa na kakšno veteransko tekmovanje. Oče je tud velik ljubitelj orožja, v mojih letih je bil tud športnik in se bolj resno ukvarjal s tem (državna prvenstva itd).

Sam sem seveda, kot verjetno že vsak forumaš, streljal z zračno puško. Enkrat tudi s flobartom (lovska malo-kaliberska). Mel pa sem priložnost v roke prijet pravo ognjeno orožje. In tud sem. Seveda na organiziranem strelišču. Streljal sem že z beretto 9mm, češko zbrojovko, crveno zastavo 7.65, avstrijskim glock-om 9mm in še neko avstrijsko zadevo 12mm.

No tema bi bla namenjena predvsem večjim ljubiteljem in poznavalcem. Sam ne začet o naslilju. Mišljeno je kot šport, ljubiteljstvo, zbirateljstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam sem navdušenec nad orožjem... doma imam zračno puško, streljal pa sem že tudi s pravim orožjem: od malo novejših edino z zastavo, katero je omenil že cavalier, drugač pa z orožjem iz druge svetovne vojne: nemško polavtomatsko pištolo luger, ter sovjetsko repetirsko puško mosin-nagant--- slednja mi je tudi skoraj povzročila izpah ramena :D... vse pa so bile last dedeka, ki je bil sprva pri partizanih, kasneje pa pri policiji, tak da je mel pravo malo orožarno... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

luger bi pa tud js enkrat rad vsaj vidu, če ne probu. tist mi je tak zanimivo, kako se napne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

luger bi pa tud js enkrat rad vsaj vidu, če ne probu. tist mi je tak zanimivo, kako se napne :P

ja, dobra je bla... samo kurc ko smo po dedekovi smrti mogli vrnit....večino :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to nedeljo je v trdnjavi Kluže pri Bovcu sejem starega orožja in opreme....(če koga zanima)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam sem mahnjen na orožje,pa naj bo strelno ali hladno.Mam doma dva bajoneta eden je iz druge svetovne od m-48 drugi pa ne vem od kje bi bil,ker ima aluminijasti ročaj pa dalši je od nemškega.Mam tri večje nože,dva kupljena eden pa je ročne izdelave.Pa tud plinsko pištolo 9mm mam,za kar sem moral opraviti preizkus o ravnanju z orožjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo mogoče kje bi lahko dobil po solidni ceni kak samurajski meč oz. katano???.... sem namreč velik ljubitelj japonske kulture in vojaške tradicije... ko sn bil mali sn vedno bil ninja za pusta :D ... zaj bi pa rad bil še samuraj :D :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo mogoče kje bi lahko dobil po solidni ceni kak samurajski meč oz. katano???.... sem namreč velik ljubitelj japonske kulture in vojaške tradicije... ko sn bil mali sn vedno bil ninja za pusta :D ... zaj bi pa rad bil še samuraj :D :lol1:

na boljšem sejmu prodajajo oni od dol. meče z 1m rezilom in ni vrag da nebi ti one mačete zrihtal....

drugač pa men je orožje tut ql, sem streljal že z ak47, mp5,Colt M4A1, sam škoda ko so ble airsoft :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo mogoče kje bi lahko dobil po solidni ceni kak samurajski meč oz. katano???....

na bolhi se je en prodajal ne dolgo od tega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na boljšem sejmu prodajajo oni od dol. meče z 1m rezilom in ni vrag da nebi ti one mačete zrihtal....

drugač pa men je orožje tut ql, sem streljal že z ak47, mp5,Colt M4A1, sam škoda ko so ble airsoft :D

mater sn že mislo, da si strelo s pravim mojim najljubšim orožjem.... tega pa bi res rad imel enkrat.... bo treba spet v bosno malo na črnega po kakega ateja kalašnika :D

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

js sm že mel ak47 v roki. že večkrat. sam smo strelal tisto preko računalnika, z laserjem. sem zadeu vojaško jakno na dnevu odprtih vrat :P :OK: drgač sm pa tud meu prilko strelat z ak47 ampak s slepo municijo pa z minimijem tud. ampak nisem nikol šou.... s slepim ni tako zanimivo :whistle:

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tut mojemu dragemu že nekaj časa "težim" da bi šla streljat. Da mu ne bo glih tok časa brez veze stal ves orožje, ki ga ima :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tut mojemu dragemu že nekaj časa "težim" da bi šla streljat. Da mu ne bo glih tok časa brez veze stal ves orožje, ki ga ima :rolleyes:

Hm, brez zamere ampak se mi zdi da je od tebe odvisno kok časa mu njegovo orožje za brezveze stoji.... :whistle: :whistle: :whistle:

Drgač pa, da ne bom :topic:

Doma streljam z eno predelano zračno puško(močnejši fedr pa to) za kej več me pa trenutno ne mika, oz. ni nobene priložnosti, pol je pa tko k je :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam sem mahnjen na orožje,pa naj bo strelno ali hladno.Mam doma dva bajoneta eden je iz druge svetovne od m-48 drugi pa ne vem od kje bi bil,ker ima aluminijasti ročaj pa dalši je od nemškega.

Če je daljši in tanjši od nemškega, bi lahko bil iz prve svetovne vojne. Poglej na rezilo, mogoče je na rezilu kakšen znak, ki bi kazal, katera vojska ga je uporabljala. Seveda se po vseh teh letih lahko že zelo slabo vidi......

Jaz sem v mladosti streljal z zračno puško, ki sva jo kasneje z bratom prevrtala in predelala za uporabo z malokalibersko municijo.

Me kar strese, če pomislim, kaj vse bi se lahko zgodilo. Jaz sem bil star 14, on pa 12..........

No ja, potem pa sem zaradi poklicne poti streljal z vsem, kar je bilo na voljo. Najbolj se mi je dopadla polavtomatska puška. Pa tromblonska mina je tudi bila finta svoje vrste.

Od pištol pa je bila Bereta 92 najboljša. Bivše policijske orožje, Zastava 7,65 pa je bila slabša od frače.

Na eni gostiji v Bosni pa se mi je izpolnila želja, ki si je nisem mogel izpolniti na nobenem strelišču.

V enem šusu sem izpraznil cel okvir od M-70. (t.i kalašnikovega)

Sedaj pa imam doma samo še (neprevrtano) zračno puško in 200 tarč, ki že dolgo čakajo, da jih kdo preluknja, pa samostrel Hunter XJ 200.

Kurc, če mojemu fotru divjad vsako leto poje nekaj kil poljščin, lovci pa nič ne dajo, si pač moraš sam vzet..........

Saj je samo za en golaž.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-9445-1180910345_thumb.jpgNevem kaj bi napisal streljal sem z vsem mogočim orožjem: razne pištole, puške (navadne,polavtomatske,avtomatske),zračne -brez trzajne,tekmovalne malokaliberske,z RB-jem,z bazuko,z vodeno proti tankovsko raketo(samo 1-kom)cena ca 1500 DM,streljal sem tudi z enim od najtežjih orožji v JNA in to z Ameriško havbico kaliber 155 teža granate 55 Kg domet 15 Km sestrelil ca 12 kom za končni izpit in oceno ob končanem šolanju za oficirja v Zadarski šoli rezervnih oficirjev.Danes imam še dve puški in sicer tekmovalno zračno(breztrzajno) Feinverkbau z Tiroler schaftom(kundakom) cena ca 1500 Sfr in malokalibersko tekmovalno Anschutz cena ravno tako 1500 Sfr.

Tole pa je par odlikovanj iz raznih tekmovanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa zbirka odlikovanj :OK:

Drugače sem pa tudi jaz eden izmed tistih, ki se navdušujemo nad orožjem.

Enkrat v prihodnosti je v planu začetek športnega streljanja s pištolo, ampak zaenkret nekako ne najdem financ, da bi si financiral orožni list in kupil pištolo.. Ampak delam na tem :) Grem pa včasih s kolegom na strelišče ki strelja v IDPA in malce odstrelim z njegovim Waltherjim P99 :)

Drugače pa sem streljal še s par lovskimi puškami in z nekaj malokalibrskimi. Imam pa tudi 3 zračne puške.

Prav tako pa sem pred leti kar nekaj časa in relativno resno treniral lokostrelstvo, lok je konec koncev tudi neke vrste orožje, človeka komot fentaš :krneki: Je kar nekaj medalj in odlikovanj doma iz tistih časov.

Zadnje čase pa mi je interesantna zadeva tudi airsoft. Včasih se gremo s kolegi malo šicat z GBBji (plinska trzajna pištola za airsoft). V planu je tudi AEG (električna puška) ampak tako kot glede orožnega lista in nakupa prave pištole je tu problem omejenega proračuna :D Ah enkrat bo že, vse ne more bit, motor preveč denarja požre :rolleyes:

mater sn že mislo, da si strelo s pravim mojim najljubšim orožjem.... tega pa bi res rad imel enkrat.... bo treba spet v bosno malo na črnega po kakega ateja kalašnika :D

V Postojni lahko legalno kupš pravi AK47 blokiran na polavtomatski način streljanja za 600eur :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V roke bi rad prijel eno pravo "pumparco" iz filmov,in pa uzzija.

Streljal sem z zračno (Slavija-al tako nekak),in pa seveda s fračo! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem lastnik pištole cz 75 b in puške winchester 9422 tekmovanja me trenutno ne zanimajo,v službi pa sem imel čebelco,zelo uporabna reč na službenih tekmah sem dosegal lepe rezultate. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-9445-1180910345_thumb.jpgNevem kaj bi napisal streljal sem z vsem mogočim orožjem: razne pištole, puške (navadne,polavtomatske,avtomatske),zračne -brez trzajne,tekmovalne malokaliberske,z RB-jem,z bazuko,z vodeno proti tankovsko raketo(samo 1-kom)cena ca 1500 DM,streljal sem tudi z enim od najtežjih orožji v JNA in to z Ameriško havbico kaliber 155 teža granate 55 Kg domet 15 Km sestrelil ca 12 kom za končni izpit in oceno ob končanem šolanju za oficirja v Zadarski šoli rezervnih oficirjev.Danes imam še dve puški in sicer tekmovalno zračno(breztrzajno) Feinverkbau z Tiroler schaftom(kundakom) cena ca 1500 Sfr in malokalibersko tekmovalno Anschutz cena ravno tako 1500 Sfr.

Tole pa je par odlikovanj iz raznih tekmovanj.

Brumer...mogoče bi poznal mojega očeta. V mojih letih je bil namreč državni mladinski prvak Jugoslavije v streljanju z malokalibersko pištolo. Po osamosvojitvi je postal pa še Slovenski državni prvak. Ma precej odlikovanj z vojaško puško, nekaj tud z zračno, največ pa z mk pištolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam sem mahnjen na orožje,pa naj bo strelno ali hladno.Mam doma dva bajoneta eden je iz druge svetovne od m-48 drugi pa ne vem od kje bi bil,ker ima aluminijasti ročaj pa dalši je od nemškega.Mam tri večje nože,dva kupljena eden pa je ročne izdelave.Pa tud plinsko pištolo 9mm mam,za kar sem moral opraviti preizkus o ravnanju z orožjem.

Znalo bi biti, da je iz WW2.......ameriški!

Tega je bilo kar nekaj na naših tleh.

Preveri znak na dnu rezila.......(če je še ohranjen)........ga vtipkaj v vsemogočnega Gooooogla........več ali manj.......se odgovor nahaja tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-9445-1180910345_thumb.jpgNevem kaj bi napisal streljal sem z vsem mogočim orožjem: razne pištole, puške (navadne,polavtomatske,avtomatske),zračne -brez trzajne,tekmovalne malokaliberske,z RB-jem,z bazuko,z vodeno proti tankovsko raketo(samo 1-kom)cena ca 1500 DM,streljal sem tudi z enim od najtežjih orožji v JNA in to z Ameriško havbico kaliber 155 teža granate 55 Kg domet 15 Km sestrelil ca 12 kom za končni izpit in oceno ob končanem šolanju za oficirja v Zadarski šoli rezervnih oficirjev.Danes imam še dve puški in sicer tekmovalno zračno(breztrzajno) Feinverkbau z Tiroler schaftom(kundakom) cena ca 1500 Sfr in malokalibersko tekmovalno Anschutz cena ravno tako 1500 Sfr.

Tole pa je par odlikovanj iz raznih tekmovanj.

:kva1: :kva1: :kva1: ... legenda :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem velik ljubitelj orožja, se pa ne morem kaj dosti hvaliti s čim vse sem že streljal, cz75, zračna puška, skratka standard. Me pa strašno mika kakšen težki mitraljez ali ostrostrelska puška.

Poseben mik imajo tudi hladna orožja, pred nekaj leti sem kar pogosto izdeloval razno razna rezila( precej amatersko), pa me zanima če kdo pozna kakšno delavnico ali mojstra pri katerem bi se lahko obrti malo bolj izučil? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znalo bi biti, da je iz WW2.......ameriški!

Tega je bilo kar nekaj na naših tleh.

Preveri znak na dnu rezila.......(če je še ohranjen)........ga vtipkaj v vsemogočnega Gooooogla........več ali manj.......se odgovor nahaja tam.

Tega ne morem prevert,ker mi ga je kolega prinesel,ko so kopali krompir in ga je trektor vrgel ven.Je pa precej načet.Drugač pa mi je bilo dano streljati že z vsem mogoči od tankovskega topa do breztrzajca,pam-a dtm-a,škorpijon,cz,valter,tt,papovka,kalašnikov,m48,dolga devetka iz leta 1918,ki se zanimivo polni od zgoraj in z snajperjam od jugo vojske,ki pa sem pozabil oznako vem pa,da so optične merilnike delal v sloveniji,če se ne motim v Iskri optiki v Ljubljani.Ful huda zadeva,če je bila dobro nastrelena si zadel muho v rit.Pa tud bombe smo metal,mislim,da so m84,tiste plastične s kuglicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo, ko sem bil še v osnovno šoli hodil streljat s puškami v gozd. Oče takratnega sošolca je bil lovec in ta sošolec je po naključju odkril kje ima spravljene puške in naboje pa smo večkrat na skrivaj, ponavadi takoj po pouku šli po puško in odšli streljat v gozd. Njegov oče ni nikoli ugotovil. Streljali pa smo z dvocevko in navadno lovsko puško z eno cevjo pa daljnogledom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!