Skoči na vsebino

Orožje


Priporočene objave

Hm, brez zamere ampak se mi zdi da je od tebe odvisno kok časa mu njegovo orožje za brezveze stoji.... :whistle: :whistle: :whistle:

Tisti orožje uporabljamo zelo pogost tko da nč bat :naughty:

Sam vseen bi pa rada šla čimprej kej strelat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega ne morem prevert,ker mi ga je kolega prinesel,ko so kopali krompir in ga je trektor vrgel ven.Je pa precej načet.

Malce sem preverjal po raznih knjigicah.......in našel sledeče...

Nekaj podobnega se je uporabljalo v WW2.......in sicer na Ameriški strani, ki je bila edina, ki je razpolagala z aluminijem.......ni pa bilo to mišljeno kot bajonet.....pač pa bolj mačeta. Uporabljali so ga padalci in predvidevam, da je prav zaradi tega imel na zgornji strani neke vrste žagico.

Morda se pa motim........pač nisem videl originala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hmm 12 let sem se ukvarjal z streljanjem, od tega 6 let profesionalno. Sicer z zračnim orožjem, nekaj je bilo tudi težjega kalibra. Ni ga lepšega kot vonj po smodniku, ko vžgeš prvi naboj :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm doma imam zračno puško in zračno pištolo. Sem 2-3 leta tudi treniral streljanje z zračno puško (mam nekaj pokalov pa medalj :P ) drugače sem streljal tudi z malokalibersko puško, več plinskimi pištolami, lovsko puško šibrovko, karabinom, smith & wesson magnum 357 (revolver, ki pošteno sune nazaj)... Želja, ki si jo bom pomoje izpolnil v roku par let pa je Beretta 92 (9mm)...

aja Dex ko si omenil walther p99 to je tudi prava igračka :yea1: pa strelja tut pod vodo pa take fore pa še lepa je :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

dobro leto treniram praktično streljanje IPSC z pištolo, CZ 75 SP - 01 SHADOW

Popravljeno . Popravil radoracer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kera pištola vam je najbolša? Meni vsekakor Desert Eagle. :worship: :naughty: .) :):D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za gledat, al pa imet v vitrino doma kot del zbirke..

Drugače pa v realnem življenju bolj kot ne neuporabna.. Prevelika, pretežka, da bi jih uporabljali policisti/vojska, pa tudi za hobi ni najbolj primerna, ker je strelivo ene 10x ali več dražje kot za navadno 9mm :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Že dolgo nič v tej temi...

Ampak mene pa vseeno zanima vaše mnenje. Odločam se za nakup pištole in sicer se odločam med G17 gen4 ali pa G34 gen4?!?

Če ima kdo kakšen nasvet bi mu bil hvaležen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo nič v tej temi...

Ampak mene pa vseeno zanima vaše mnenje. Odločam se za nakup pištole in sicer se odločam med G17 gen4 ali pa G34 gen4?!?

Če ima kdo kakšen nasvet bi mu bil hvaležen....

Kaj naj ti rečem. Glock je dejansko zelo kvalitetna znamka. Ampak ali ga boš imel za športno streljanje, za streljanje kar tako, za osebno varnost ali pa od bifeja do bifeja ?

Drugače pa to ni pravi forum za takšna vprašanja. Pojdi na : forum.orozje.net .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo nič v tej temi...

Ampak mene pa vseeno zanima vaše mnenje. Odločam se za nakup pištole in sicer se odločam med G17 gen4 ali pa G34 gen4?!?

Če ima kdo kakšen nasvet bi mu bil hvaležen....

Mam kolega, ki se z temi rečmi ukvarja. Ga bom mal povprašal ob priliki. Drugač pa vedno pohvali Glocka-za športno streljenje seveda, za strašit po vasi je bolš TT hehe :)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi si pamet, pa orožja ne boš potreboval

Ne razumem, kaj je narobe s športnim streljanjem....po moje je med motoristi vseeno kar nekaj športnih strelcev.

Prav za to, sem postavil vprašanje saj bo moja naslednja pištola Glock ternutno pa imam v lasti CZ 75 B.

P.S. Če nimaš kakšnega konstruktivnega odgovora lahko spregledaš moj post.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem, kaj je narobe s športnim streljanjem....po moje je med motoristi vseeno kar nekaj športnih strelcev.

Prav za to, sem postavil vprašanje saj bo moja naslednja pištola Glock ternutno pa imam v lasti CZ 75 B.

P.S. Če nimaš kakšnega konstruktivnega odgovora lahko spregledaš moj post.

če bi jaz izbiral ..ja nekaj v kalibru 9x23 winchester ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivi komentarji tole...

Nekoč v davnih časih, ko so se ljudje pobijali, tako kot danes, so nasprotniki režima iskali malega kraljiča.

Da bi ga starši zaščitili pred hudo roko, so ga pomešali med sama dekletca in ga tudi oblekli v enaka oblačila.

Ko hudobci niso vedeli kako bi ga razkrili, so med deklice razdelili same igrače (punčke)... in en lok.

Vsa dekletca so pograbila punčke s katerimi bi se igrale, le v punčko preoblečen fant je posegel po orožju, in pograbil lok!!

Zanimivo tole, ne!

Iste sorte ptice skupaj letajo!

To je dokazala zgodovina - In sedanjost.

(Motoristi tudi.)

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema je pa še vedno ista kot pri motorjih. Za Walther P99 sem mislil da je najboljša - Janez Blond jo sedaj ima, specialci jo hvalijo. In sem nabavil. Hja na strelski tekmi mi je odpadla muha. še sedaj zardevam ko se spomnim "kolegialnih" pripomb. Pa ne da je slaba. Super pištola, dober "handling" in sploh. Ampak je pa precej velika in malce štorasta. H&K je recimo dosti bolj enostavna. In sedaj tisto glavno. Ali imeti nekaj kot uporabno ali kot lepo ali pa najti neko vmesno pot.

Meni osebno je najljubša Beretta 6.35. Majhna, veteranska a zelo uporabna in po svoje lepa.

še enkrat pred nabavo ugotovi kaj zares iščeš. Tako kot pri motorjih in puncah.

Je pa fino iskati.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ta tema pa je čist zamrla .....no a se kdo ukvarja z športnim ali tekmovalnim strelanjem z polavtomatsko pištolo ? 

 

Ta tema pa je čist zamrla .....no a se kdo ukvarja z športnim ali tekmovalnim strelanjem z polavtomatsko pištolo ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Ta tema pa je čist zamrla .....no a se kdo ukvarja z športnim ali tekmovalnim strelanjem z polavtomatsko pištolo ? 

 

Ta tema pa je čist zamrla .....no a se kdo ukvarja z športnim ali tekmovalnim strelanjem z polavtomatsko pištolo ? 

 

Streljanje lopovov tudi šteje ? To bo verjetno kategorija "iz veselja". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Streljanje lopovov tudi šteje ? To bo verjetno kategorija "iz veselja". 

K je štrajk, še tega veselja ni več :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami strelci :OK:...pa manevrska municija :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

Ta tema pa je čist zamrla .....no a se kdo ukvarja z športnim ali tekmovalnim strelanjem z polavtomatsko pištolo ? 

 

Ta tema pa je čist zamrla .....no a se kdo ukvarja z športnim ali tekmovalnim strelanjem z polavtomatsko pištolo ? 

 

Prestavi na polavtomatsko. Rafalno boš preveč stavkov porabil.

Zame je glock34 gen4 zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smith & Wesson ;  ,357 Magnum .... tale mi je zakon .... lahko iz žepa strelaš, kar je praktično ... revolverji so mi bolj pri srcu kot pištole ....  

Revolver_SW_66-2.jpg.9caca917297f32ba2a9

:blush: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest k mam globok žep.. si tolele lahk prvoščim...  :jezik:

.44 double action 8"

..pa še fajn u levo roko paše...

 

Magnum Anaconda.jpg

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, maus pravi:

za kupalke pa ne morš zataknt :jezik: 

js pa lahko :P

 

... ne ... v kopalke pa ne morem vtaknit... k je tam not že en mičkn pihaunik... na slepe naboje...   :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest se pod 12 kaliber sploh pogovarjam ne. :fyou:

No, ko ste glih navalili s temi ta kratkimi, pa naj mi eden pove, kje je tole delano!?
Da vidimo zdej!

lama.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!