Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

Wow, kwa use znajo windows! :)

Madonca, nekdo, ki živi izključno linux, in ga tudi nadvse hvali, windows pa kurca, bi pa to ja moral vedeti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S cim se na Windows (2000, XP):

- izpise network interface

"netstat -r" ti na vrhu izpise vse vmesnike. Podatke o njihovi konfiguraciji dobis z "ipconfig /all".

- nastavi kak pameten route ...

route add 10.0.0.0 mask 255.0.0.0 10.1.2.3 if 3

10.0.0.0 - class A network

255.0.0.0 - class A netmask

10.1.2.3 - gateway

3 - interface (netstat -r)

LP.

ja tako pa je morda še bolje ... in pazi, da boš routo naredil persistent (stikalo -p), ker sicer je po reštartu ne bo več !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej vem, routo sem dal da je persistent, pri onih interfaceih je pa hec ta, da jih imenuje kar po IPjih - navidez. Ko das pa route -h pa pise tam malo drugace (v primeru!) ... "IF 3". Nek vrstni red torej ... kaksen je pa vprasanje.

Ce bi imel opravka z dinamicnim IPjem bi si s tako definicijo "interfacea" bolj malo pomagal, sama sreca zame da dobim vedno isti IP :)

@Sym: zakaj, dovolj za hvaljenje je, da mi to v linuxu vzame pol minute, za Windows resitev sem pa kar nekaj casa prej brskal preden sem nasel ... "izkljucno linux" je pa plod tvoje domisljije, saj vendar vidis da sem potreboval Windows resitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej vem, routo sem dal da je persistent, pri onih interfaceih je pa hec ta, da jih imenuje kar po IPjih - navidez.  Ko das pa route -h pa pise tam malo drugace (v primeru!) ... "IF 3". Nek vrstni red torej ... kaksen je pa vprasanje.

Ce bi imel opravka z dinamicnim IPjem bi si s tako definicijo "interfacea" bolj malo pomagal, sama sreca zame da dobim vedno isti IP :)

Poizkusi dodati persistent route - tam se interface-i ne shranjujejo. Mogoce so pa Windows dovolj pametni, da vsakic znova najdejo pravega. Glede na to, da mora gateway lezati v isti mrezi kot tvoj (dinamicen) interface, to ne bi smelo biti pretezko.

LP.

Popravljeno . Popravil gothmorg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Route itaq je persistent, skoda pa, da je IP ki ga fasem enak in ne morem stestirati ... zaradi poenostavitve problema rec pac dela, testiral bom lahko delovanje ce bom kje imel dinamicen IP ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi rad dosegel: imam opravke pri stranki, ki dovoli samo dial-in. Jaz med tem ne bi rad bil ob internet dostop,...

hmm... kaj pa kaki admin uporabniški račun al pa kaj takega nebi šlo?... to ti je najlašja farjanta.. da geslo zvohaš pa se kot admin al pa kaki super user prijaviš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi rad dosegel: imam opravke pri stranki, ki dovoli samo dial-in. Jaz med tem ne bi rad bil ob internet dostop,...

hmm... kaj pa kaki admin uporabniški račun al pa kaj takega nebi šlo?... to ti je najlašja farjanta.. da geslo zvohaš pa se kot admin al pa kaki super user prijaviš....

Pojma nimam, kaj si s tem mislil, glede na citirani del ... saj jaz tja pridem kot admin b.p., je pa network pac popolnoma zaprt, omogocen je samo dial-in. Kako kljub dial-up povezavi do stranke obdrzat za default route tvoj pravi gateway in potem se ustrezno popraviti route tabelo je pa itak reseno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi rad dosegel: imam opravke pri stranki, ki dovoli samo dial-in. Jaz med tem ne bi rad bil ob internet dostop,...

hmm... kaj pa kaki admin uporabniški račun al pa kaj takega nebi šlo?... to ti je najlašja farjanta.. da geslo zvohaš pa se kot admin al pa kaki super user prijaviš....

Pojma nimam, kaj si s tem mislil, glede na citirani del ... saj jaz tja pridem kot admin b.p., je pa network pac popolnoma zaprt, omogocen je samo dial-in. Kako kljub dial-up povezavi do stranke obdrzat za default route tvoj pravi gateway in potem se ustrezno popraviti route tabelo je pa itak reseno :)

a ja.. jaz sem mislo da maš kao navadn račun pa maš pač na računu disejblan dostop do neta...

za oni rout pa nebi vedo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!