Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Kitajski ponaredek kamere Veho muvi. Sej se veliko ponaredkov iz kitajske(čisto solidnih) dobi po veliko nižjih cenah kot pri nas, sploh pa elektronika.

Jaz sem si naročil recimo pokrov za tank(gas kapa), cene so so bile od 80eur naprej(tud za 150eur), potem pa sem našel kitajski ponaredek, ki me je s poštnino prišel 30eur, identična zadeva, samo aluminij je navaden 60xx in ne tisti "letalski 7075", vse ostalo je isto in stvar je zelo lično narejena :)

Kvaliteta kamere je seveda slabša od dražjih konkurentov, čist odvisno zakaj rabiš, za kako furco posnet pa mal igračkat se je tale vrh glave...

Še to, če sem do sedaj kaj naročeval iz vzhoda sem dobil na dom, brez carine, je šlo pa zmeraj za vrednosti pod 40eur.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi možno, jaz sem naročal preko podjetja, dobil ceno brez davka, pa je verjetno zato šlo prek carine, da so me pri vstopu takoj upalili za davek. Sem misli da se bom zmuznil DDV, pa ni šlo, so naši dacarji pregruntal vse.

No finta tele kamere je, da ima vgrajene baterije, se pravi ni možno menjat baterij ampak le napolnit.

Baterije zdržijo max 2 uri. Res da je možno vstavit do 8GB kartico, vendar 1GB kartice posname 40 minut, kar pomeni da lahko izkoristiš do 3 GB naenkrat.

Resolucija ki jo povdarjajo ni 720x480 ampak v specifikaciji piše 640x480.

Pri naročilu večih kosov je poštnina obračunana za vsak kos posebej, tako da se pri skupinskem nakupu očitno ne da kaj prišparat.

Pošiljka iz Azije potuje nekje 30-40 dni, če se nič ne zaplete.

Ampak, da ne bo kdo misli da delam kontra reklamo, cena je res smešno nizka (£2.89), zato sem si jaz naročil kar 2 komada, ko se sprazne baterija na eni, samo vklopim drugo in bo snemalni razpon boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole nima veze s tem in omenja kaj je oproščeno DDV-ja.

"Plačila uvoznih dajatev so oproščene:" to se meni zdi uvozna obdavčitev in ne ddv, ddv je malce nižje opisan...piše, pa da so davka oproščene pošiljke blaga do skupne vrednosti 150€ (razen alkota, cigaret itd...)

"Če je vrednost pod 2000 €, potem je strošek carine 9,22€"

Jst sem do sedaj veliko kupoval prek ebaya pa še nikoli nisem plačal nobene carine. :rolleyes: Res pa nisem še kupil nekaj nad 150€, v tem primeru bi pa najbrž plačal carino...?

Glede te kamerce...jo je že kdo kupu in stestiral, kakšna slika pride ven? Pa če se pri premikajoči sliki sploh kaj vidi? Drugače pa je cena vrhunska :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor kineza:

Hi friend,

I'm sorry.

There are no discount about the postage.

Because the postaga includes part value of the unit.

sorry.

nice day

Tko da ni skupnih nakupov :)

Res je da si omejen z baterijo, lahko pa uzameš polnilc sabo :D

rdeci_vragec, testni filmček ob dobrem vremenu imaš na prejšni strani. Test iz prve roke pa vrjetno šele čez kak dober mesec :D

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče kakšen kandidat, ki bi še zame naročil, saj nimam računa na e-bayu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti jaz, itak moram pokurit denar na Pay Pal. Samo sporoči mi koliko kosov in tvoj naslov.

Kontaktiraj me na PM.

LP

Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor kineza:

Tko da ni skupnih nakupov smile.gif

Res je da si omejen z baterijo, lahko pa uzameš polnilc sabo biggrin.gif

rdeci_vragec, testni filmček ob dobrem vremenu imaš na prejšni strani. Test iz prve roke pa vrjetno šele čez kak dober mesec biggrin.gif

Sporoči, kaka kvaliteta je v resnici, pa če si moral res kaj doplačat (ddv, carina). Pa še eno vprašanje, kako pa pol tole kamerco na tank namontiraš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole nima veze s tem in omenja kaj je oproščeno DDV-ja.

Uvoz kamere izven EU ni oproščen DDV-ja, na carinski pošti se plača normalno davek glede na vrednost pošiljke 20%. Če je vrednost pod 2000 €, potem je strošek carine 9,22€ in se z ustno izjavo osebno dvigne in plača.

A je 9,22€carina za vse zadeve, tudi če človek kak laptop ali fotoaparat naroči po pošti iz USA ?

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je to strošek carine do vrednosti 2000€. Ter seveda vstopni DDV, če še ni obračunan pri nakupu.

Za bolj natančne informacije o zadevah, ki bi jih naročali prek pošte je pripisan, prosiš za carinsko pošto.

POŠTA SLOVENIJE, D.O.O. POŠTNI LOGISTIČNI CENTER LJUBLJANA 1002 LJUBLJANA Cesta v Mestni log 81, 1000 Ljubljana

tel.png080 14 00tel.png01 476 73 02fax.png01 476 73 03

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je 9,22€carina za vse zadeve, tudi če človek kak laptop ali fotoaparat naroči po pošti iz USA ?

Carina ni pavšal, ampak je v % od vrednosti. Je pa carine običajno zelo malo 1-3% tako, da ne predstavlja nekega resnega stroška (bistveno več plačaš za poštnino), DDV pa je druga stvar.

lp

Franc

ps. verjetno pa pošta zaračuna kakšne stroške (od tu verjetno teh famoznih 9,22€), ki jih potem prikažejo na računu kot carinsko posredovanje- carino

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena lahka, poceni in še kar kakovostna zadeva

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10093

Načeloma je namenjana snemanju iz modelov, ampak mislim, da je OK tudi za motor.

V tej trgovini sem zapravil že par 100€ in izdelki Turnigy znamke so načeloma kar kakovostni ta kamera pa verjetno ni izjema :naughty:

Popravljeno . Popravil Tomyboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem nekaj v rangu 100€ in se na koncu odločil za tole:

http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_5167_DERLCAT19_Akcijska_kamera_za_celado_kolo

V glavnem zato, ker se polni prek USB priključka in ni vsakič potrebno menjati baterije, kot je to pri oregonkah. Zraven sem naročil še 4GB kartico. Upam, da je micro SD prava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, danes me je doma čakal paketek s kamero iz Kitajske, ki jo je predlagal Dolenc. Zadeva deluje, tako, da mačka v žaklju nisem kupil. Posnetka še nimam saj sem jo zgolj prižgal, da sem videl, če deluje. Zraven je CD z navodili, USB kabel + adapter za polnjenje na 220V, etui oz. kondomček, vrvica za okoli vratu, nosilec z zaponko, magnetni nosilec in nekakšen stenski nosilec (za fiksno pritrditev).

Za 16€ mislim, da ni zgrešen nakup :D

Pa še nekaj slik, slikanih s telefonom:

post-20041-126590333789_thumb.jpg

post-20041-126590334559_thumb.jpg

post-20041-126590335099_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js še nisem dobil.

Daj posnemi kako gibanje, da vidimo ali bo ok.

Js se najbolj bojim da je premal frejmov in bo pri vožnji preveč popačeno.

Bomo vidli je rekel ta slep.

Kdaj si pa naročil da si že dobil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js še nisem dobil.

Daj posnemi kako gibanje, da vidimo ali bo ok.

Js se najbolj bojim da je premal frejmov in bo pri vožnji preveč popačeno.

Bomo vidli je rekel ta slep.

Kdaj si pa naročil da si že dobil?

Jutri posnamem nekaj in naložim gor. Naročeno pa je bilo menda 27. januarja, saj sem naročil preko @Leteči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri posnamem nekaj in naložim gor. Naročeno pa je bilo menda 27. januarja, saj sem naročil preko @Leteči.

Kje si pa SD kartico dobil in kolko je stala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem si dobil hitreje kot jaz, čeprav sem naročil mislim da 1 dan pred tabo.

Kje je najceneje kupit SD kartico 8 GB?

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem si dobil hitreje kot jaz, čeprav sem naročil mislim da 1 dan pred tabo.

Kje je najceneje kupit SD kartico 8 GB?

Po moje je brez veze 8gb.Ker se itak baterija prej sprazni.Pa še 4gb je več kot enkrat ceneje :) Imam 1,2,4gb pa mislim,da bo že 1gb dost :krneki: .Sem pa pozabil pogledat kolk je mb file,ki sem ga posnel.Bom zdaj pogledal :)

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se strinjam in drži pri enodnevnih potepanjih, če pa greš na pot za dalj časa v kako levo državo kjer je težko priti do računalnika/dowload, potem je praktično imeti večjo kartico, zvečer se le nafila baterija in naslednji dan polniš kartico naprej.

Je pa res da bi bila tudi nekje 4 GB blizu dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda naj bi bil 1 GB za 50 minut?

Iz cca 4-5 ur se nabere več kot dovolj materijala, da npr povzameš enotedneski dopust v 5-10 minutni youtube film.

A se da iz te kamere posebej izbrisat kak fajl na terenu? Sprašujem v primeru, da imaš polno kartico, pa bi želel izbrisat kak nezanimiv film, da bi dodal še par minut novega posnetka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16,4mb je 59sekund.Sem kar zdaj poizkusil v sobi :).Se pravi pod predpostavko,da baterija zdrži dve uri(dvomim)se 2gb kartica ne napolni.Se pravi imaš 4gb več kot dost,pa stane 12eu.

Uporabno se mi zdi to gumijasto ohišje.Ni pa fajn,ko se vsakokrat,ko hočeš dol dobit posnetek polni.Po tovarniških nastavitvah prikazuje datum in uro na posnetku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da iz te kamere posebej izbrisat kak fajl na terenu? Sprašujem v primeru, da imaš polno kartico, pa bi želel izbrisat kak nezanimiv film, da bi dodal še par minut novega posnetka?

Iz same kamere ne.Na kartici se naredi DCIM mapa.Lahko pa potem,daš kartico v gsm in izbrišeš določen file-predvidevam,ker imam gsm na servisu,nadomestni pa je :SS in ne morem poizkusit.V glavnem na kartici se naredi file DCIM in v njem po vrsti posnetki,kot si jih snemal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!