Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Kul, hvala za info.

KArtica pri 12 € je pa svinjsko draga ob predpostavki, da kamera stane 4 x manj :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kartice nisem kupil, ker nameravam uporabiti kar kartico za telefon. Imam 2gb in za test bo dobra.

Bral pa sem na tujem forumu, da naj bi SD kartica 4 klase povečala kvaliteto posnetka. Tam je tudi pisalo, da baterija zdrži približno 1 uro in da 4gb kartica zadostuje za 53 min!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od hitrosti kartice je odvisno koliko bo slika "škrtala"

Ja zgleda res, ker sem pravkar posnel kratek video in mi na vsake 7-8 sekund malce zašteka. Bi moral preizkusit še z 4 klaso kartice.

Drugače pa sem snemal 1 min in 20 sek, zasedlo pa je 40,4 MB.

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No za občutek sem posnel 2 videa, enega z novo kamero in enega z Nokio N70 (isto 2 Mpxl). Kader je isti, snemano v sobi pri dnevni svetlobi, vendar zaradi zaves malce zatemnjeno. Slika mogoče malce slabša tudi zato, ker sem snemal preblizu (pač ne vidiš kaj snemaš preden ne naložiš na računalnik).

je video posnet s kamero,
pa z N70 za primerjavo.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še posnetki zunaj.

in http://www.youtube.com/watch?v=vz1jxvYYw2k. Mogoče še kakovost ni najboljša, saj Youtube opozarja: This video is still being processed. Video quality may improve once processing is complete.

Nokiin posnetek je zavzel 3,16 MB, od kamere pa 86,9 MB.

Je pa zanimivo, kako sploh ugotoviš, da je baterija pri koncu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sem jo danes tudi dobil. Moti me da je sd kartico zelo teško dobit vn ko je enkrat noter :), pa objektiv je res zelo majhen, tako da snema "približano" in je to treba upoštevat, seveda na motorju bo to okej ker se bo lepo vidlo naprej, ko pa snemaš moreš to upoštevat, kar boste videl pri mojem testnem posnetku, sem snemal po občutku daleč, pa je bilo preblizu. Potem kdaj je baterija prazna ali polna niti ne veš :D. Mikrofon je kar močen in lepo posname zvok, ampak za na motor pa ne bo dobro, ker se bo slišala samo mašina ali veter, če bi vidu kje je mikrofon bi ga prelimal. Drugače pa za to ceno zelo zadovoljen :)

Delov sem še en filmček iz avta, sam očitno nisem prov prižgal kamere tko da ga ni :D, tale je pa zdej ponoči v dnevni sobi, svetloba je seveda slaba, pač test, zvezda je moj maček Črnc.

Ko je svetloba slaba so posnetki slabi, ko pa je dobra pa je kvaliteta slike kar zadovoljiva. Kartico sem vzel 4gb klasa 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem tut danes dobil robo :)

A ste jo ostali tut morali it dvignit na carinsko pošto?

Ker je bila dovolj nizka vrednost ni bilo nobenih dodatnih doplačil :)

Me pa skrbi, kako se bo obnesla kamera na motorju saj bo veliko več gibanja in očitno ima ta kamera bl malo frejmov in v malo hitrejšem gibanju dobiš ven le zameglene posnetke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto, da ugasnejo lucke, ko je baterija napolnjena, ne drži. To vem zato ker sem jo polnil 20 ur skupaj!

Iskat je ni bilo potrebno, saj je je poštar pustil kar v nabiralniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto, da ugasnejo lucke, ko je baterija napolnjena, ne drži. To vem zato ker sem jo polnil 20 ur skupaj!

Iskat je ni bilo potrebno, saj je je poštar pustil kar v nabiralniku.

Mene tut čaka na cariniheadbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test z avtom, kamerca na jakni. Mal je nadležno da ne veš kam snemaš, ampak se bo treba pač navadet, pa jo fiksno montirat.

Nekaj kvalitete seveda pobere youtube, drugače je še malo bolše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale kamerca se mi zdi pa vredu za svoj denar.

Če ima kdo kakšno viška, ali pa če se bo naročalo, se priporočam za nakup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima ali je kakšna kazen če se snemaš med vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

Mene pa zanima ali je kakšna kazen če se snemaš med vožnjo?

Če imaš proste roke te ne vem zakaj bi te kaznovali za samo snemanje. Tudi se zelo težko vidi če snemaš al ne. Razn če si snemal divjo vožnjo, potem če te ustavijo pa pregledajo posnetek to potem lahko uporabijo proti tebi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo moj prvi posnetek

Snemano z N95. Provano na APN6 za prvič. Ker se je obneslo pridejo tudi posnetki kaj bolj močnejšega. Kamera je stabilna, prenese tudi tresljaje, moti me ne(vid). Kaj menite?

Aja pa posnetek moram obrniti. Sam se mi neda :D

Kvaliteta je tudi bolj ne kot ja, samo na telefonu je vredu videt(čista slika). Youtube pobere kar dosti kvalitete :/

Popravljeno . Popravil znj
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si že pred leti neredu nosilec za kamero na balanci, po tem tutorialu: klik

Sicer so posnetki bolj tko-tko, predvsem zaradi fotoaparata, ki je bil star. Je pa tak nosilec bolj uporaben za naked motorje, ker se pri drugih bolj malo vidi čez plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, sem se spomnil, da je kvaliteta zvoka in slike slabša predvsem zaradi kr hudega stiskanja fajlov (ker je bil pred 3 leti internet še zlo počasen).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super posnetek, samo motorja ni skoraj nič slišat oz. je slišat samo veter. Sicer pa kvaliteta je OK ampak mislim, da pride tole bolj upoštev pri kakšnih SS kjer je fotoaparat skrit za masko =)

Evo še en plusek za posnetke :)

Popravljeno . Popravil znj
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej sem imel čez mikrofonček v nekih drugih posnetkih nalimano takšno peno, kot je na mikrofonih, pa se je majn slišalo pihanje. Pa tudi ta fotoaparat pa ni bil zmožen posneti nevem kako nizkih zvokov, niti se ni odzival na spremembo svetlobe. Še omejitev filmčka je 3 minute :)

Popravljeno . Popravil MACESN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ju3 bom sprobal še malo offroad posnetkov posnemat, da vidim, če zdrži tudi močnejše tresljaje(lažje jih). Aja, pozna kdo kakšen dober programečk za pretvorbo MP4 format v AVI format?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Action camera po tem ko gre čez moviemaker in youtube.

V osnovi je slika zelo lepa, vendar je tudi 15 min file velik 600 MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo letos na treningih in dirki v Daytoni imeli on-board kamero za 300 €, ki se je izredno izkazala s svojimi posnetki. Obračali smop jo naprek in nazaj, prestavljali na balanco in rep skratka super deluje zadeva in slika je bila odlična!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!