Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

GoPro HD, pa brez tresenja:

kako se znebiti tele neumnosti:

ko sem hotel pogledati video mi je izpisalo:

This video contains content from Sony Music Entertainment, who has blocked it in your country on copyright grounds.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wat?

Meni to javi, ko kliknem nanjo... :unsure:

lp

P.S. Me je že nejc prehitel...

post-10572-0-15519900-1295531195_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fora je v avtorskih pravicah za komad ki sem ga zraven zapeku, sem že zamenjal za krneki in mislim da bi mogu zdej špilat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......kot ljubiteljskega fotografa in snemalca ......

Ker so na voljo zastonj editing tools ni opravičljivo.......

daj povej kateri editing tools bi bil primeren za zamenjavo zvoka.

Imam video posnetek narejen s fotoaparatom ter audio posnetek (isti dogodek) posnet

z ločenim snemalnikom zvoka. Zdaj bi pa to rad združil, ker je zvok na ločenem

snemalniku boljši kot tisti ki je posnet s fotoaparatom. Kateri free program

bi to združil (seveda mora omogočiti da sam določim začetek predvajanja zvoka in slike)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je zelo podobno tejle kameri, s tem da drift hd170 stane cca 300$.

Sporoči kako se tvoja obnese (jaz imam trenutno drift x170).

Ali se pri tvoji kameri leča tudi vrti?

Ja tale kitajska zadeva je neka kopija kamere drift HD 170, tudi objektiv se obrača. Nima pa daljinca.

Če bi delala podobne posnetke, kot je pokazal musaschi64 .... :OK:

musaschi64, kje imaš pa montirano? Res zelo lepo posneto, brez vsakih tresljajev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

micro hd md 80, na ebayu 20 evričkov, ni ne vem kaj, snema pa in zanimivo, tudi zvok dokaj dobro zajema, moti me predvsem njena občutljivost na vibracije-slika valovi.

tu je posnetek s to kamero:

Kje pa imaš namontirano? Na jakni? Mogoče vibrira zaradi zračnega toka...

Pa če sem prav videl, si snemal skozi šipo. Drugače bi utegnil bit posnetek verjetno še boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa imaš namontirano? Na jakni? Mogoče vibrira zaradi zračnega toka...

Pa če sem prav videl, si snemal skozi šipo. Drugače bi utegnil bit posnetek verjetno še boljši.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj povej kateri editing tools bi bil primeren za zamenjavo zvoka.

Imam video posnetek narejen s fotoaparatom ter audio posnetek (isti dogodek) posnet

z ločenim snemalnikom zvoka. Zdaj bi pa to rad združil, ker je zvok na ločenem

snemalniku boljši kot tisti ki je posnet s fotoaparatom. Kateri free program

bi to združil (seveda mora omogočiti da sam določim začetek predvajanja zvoka in slike)

Windows live movie maker. Zelo enostavno dodaš zvok in določiš mešanje z obstoječim na posnetku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sredini nosilca maske in lampe je ravno dovolj velika ravna površina da sem lahko prilimal nosilno ploščico ki jo dobiš zraven.

Uno na Marofu mam pa na tanku pripopan z zaugerjem, ki je tud zraven.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sredini nosilca maske in lampe je ravno dovolj velika ravna površina da sem lahko prilimal nosilno ploščico ki jo dobiš zraven.

Uno na Marofu mam pa na tanku pripopan za zaugerjem, ki je tud zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa imaš namontirano? Na jakni? Mogoče vibrira zaradi zračnega toka...

Pa če sem prav videl, si snemal skozi šipo. Drugače bi utegnil bit posnetek verjetno še boljši.

Ne, na krmilu (mogoče malo slabo pritrjena), sicer jo lahko pritrdiš kamor hočeš, ker ima kar nekaj različnih nosilčkov. Sem malo pogledal po yutubu, dejansko vibrirajo vse-za 20 € itak ne moreš čudežev pričakovati. Sem jo poiskusno tudi privijačil na nosilec kufra in je isto.

Skozi šipo sem snemal, da ni toliko šuma vetra in ja imaš prav, če bi snemal direktno ne bi bilo toliko odbleska sonca.

Tudi jz imam mojo za circa 20eu namontirano na balanco in sicer skozi luknjo na križu in pritrjeno z tisto gumo,ki jo dobiš v Louis poleg uteži za balanco in prav nič ne trese,posnetki lepi,pa tudi meni snema skozi vizir motorja...

Mam pa tisto kamero,ki nas jo je več kupilo tle z motosveta.

Svojih posnetkov pa ne nalagam kam na net tko,da linka ne morem dati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jz imam mojo za circa 20eu namontirano na balanco in sicer skozi luknjo na križu in pritrjeno z tisto gumo,ki jo dobiš v Louis poleg uteži za balanco in prav nič ne trese,posnetki lepi,pa tudi meni snema skozi vizir motorja...

Mam pa tisto kamero,ki nas jo je več kupilo tle z motosveta.

Svojih posnetkov pa ne nalagam kam na net tko,da linka ne morem dati...

potem imamo verjetno isto: link. sam ta je občutljiva, al pa od artikla do artikla niha kvaliteta, kajti to valovanje se pojavlja tudi če jo držim v roki pa prehitro premikam. No sicer se bom še malo poigral z nosilcem, pa bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem imamo verjetno isto: link. sam ta je občutljiva, al pa od artikla do artikla niha kvaliteta, kajti to valovanje se pojavlja tudi če jo držim v roki pa prehitro premikam. No sicer se bom še malo poigral z nosilcem, pa bomo videli.

Moja dela super!Sem zelo zadovoljen.@Dolenc še enkrat hvala! :worship:

Če boš kaj v Brežicah pa se oglasi in ti pokažem posnetke...Ko sem se max peljal je bila nažalost spominska polna in ni snemalo.Ampak imam posnetke pri circa 250km/h in so zato ceno super.Motor se lepo sliši,posnetek nič ne zaostaja...Bom takoj,ko bo prilika posnel max hitrost,ker me prav zanima kakovost posnetka...

Jz sem uporabil nosilec 14 z tvojega linka.En vijak skozi nosilec,spodaj pa uno gumico in zategnil vijak in je super.Pa izolir trak en krog za vsak slučaj.Ko pa sem jo imel v čeladi pri nosu pa so posnetki dost slabši in tresejo,vendar še vedno zelo solidni.Za lastno uporabo več kot dovolj-vsaj zame.

Posnetki,ki jih narediš z roko so res tudi moji bolj bogi oziroma slabši kot z digitalcem-med vožnjo pa dost boljši kot z digitalcem!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja dela super!Sem zelo zadovoljen.@Dolenc še enkrat hvala! :worship:

Če boš kaj v Brežicah pa se oglasi in ti pokažem posnetke...Ko sem se max peljal je bila nažalost spominska polna in ni snemalo.Ampak imam posnetke pri circa 250km/h in so zato ceno super.Motor se lepo sliši,posnetek nič ne zaostaja...Bom takoj,ko bo prilika posnel max hitrost,ker me prav zanima kakovost posnetka...

Jz sem uporabil nosilec 14 z tvojega linka.En vijak skozi nosilec,spodaj pa uno gumico in zategnil vijak in je super.Pa izolir trak en krog za vsak slučaj.Ko pa sem jo imel v čeladi pri nosu pa so posnetki dost slabši in tresejo,vendar še vedno zelo solidni.Za lastno uporabo več kot dovolj-vsaj zame.

Posnetki,ki jih narediš z roko so res tudi moji bolj bogi oziroma slabši kot z digitalcem-med vožnjo pa dost boljši kot z digitalcem!

Kaj pa vem, meni naredi digitalec odlične posnetke na motorju, samo ga pa ne mislim na balanci furat. Drugače pa pri md80 uporabljam nosilec za luč za kolo, ki z gumijastim jermenom objame krmilo (mogoče bo potrebno samo tesneje stisniti) gor pa tudi potem z vijakom pritrdim uni nosilec ki ima tečaj kot omara (na slikah skrajno levo zgoraj). Drugi problem so pa verjetno vibracije motorja tam okrog 5000 obratov. Nič bom naredil še en test s pritrditvijo na tank posodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pol pa svizec... koliko pa je posnetkov s piste?

Ogromno... Evo http://www.youtube.com/watch?v=EQgmaDL8baQ. ;)

Namenjeno je točno postavljanju in dokazovanju ega. Je pa res, da moramo biti strpni tudi do postavljačev. Enkrat vsakega sreča pamet.

To je itak jasno - v bistvu so kamere in podobne zadeve zato izumili. :slap:

V bistvu imaš prav. Res me nihče ne sili. Ampak kot ljubiteljskega fotografa in snemalca me pa vseeno daje firbec. :blush:

Ker so na voljo zastonj editing tools ni opravičljivo, da poslušamo piš vetra, namesto da bi dal gor kakšno glasbo ali pa druge zvoke. Prav tako bi lahko izrezali nezanimive dele, dodali zanimivosti (pred problematičnim ovinkom npr. ustaviš sliko, opišeš problem, potegneš črto in potem spustiš sliko naprej).

Večina posnetkov žal sploh ni primerna za objavo, drkanje ovinkov, pa še to ne prav hitro. :wacko:

Glasba je problematična, ker lahko dobiš račun od Sazasa... Da bi pa dal kr ene 'druge zvoke', bi pa znalo bit rahlo čudno.

Kakšen moj posnetek lahko nejdeš med MTB posnetki. Tam so stvari precej bolj zanimive. :yea1:

Tam seveda ne gre za postavljanje in dokazovanje ega - to je čista 'umetnost'... :lol1:

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu imaš prav. Res me nihče ne sili. Ampak kot ljubiteljskega fotografa in snemalca me pa vseeno daje firbec. :blush:

Ker so na voljo zastonj editing tools ni opravičljivo, da poslušamo piš vetra, namesto da bi dal gor kakšno glasbo ali pa druge zvoke. Prav tako bi lahko izrezali nezanimive dele, dodali zanimivosti (pred problematičnim ovinkom npr. ustaviš sliko, opišeš problem, potegneš črto in potem spustiš sliko naprej).

Večina posnetkov žal sploh ni primerna za objavo, drkanje ovinkov, pa še to ne prav hitro. :wacko:

Kakšen moj posnetek lahko nejdeš med MTB posnetki. Tam so stvari precej bolj zanimive. :yea1:

glasbo? kaj pa naj bi dal, bacha, da te pomiri, medtem ko ti gledanje posnetka dvigne pulz??? ali pa mogoče trop šimpanzov kako se derejo, ko prideta dve hijeni obrati rebra 14 dni stare antilope...nezanimive dele, kaj je nezanimivega ko se snema vožnja po pisti, mogoče edino to, da voziš po neskončni cesti in se vse skupaj na čas ponavlja? ...ja, pred problematičnim ovinkom ustaviš sliko in kaj? poveš da je ovinek problem ker je preveč zavit in se ga ne da hitro speljat, ali to da si ravno takrat spustil plin iz zadnjične odprtine ker te je napel včerajšnji prebranac, pa je potem neprijetno dišalo v čelado in ti zbijalo koncentracijo, da si zasral ovinek in s tem opravičiš slabše čase na krog v nadaljevanju dneva....lepo te prosim, če tebi njihovi posnetki niso všeč..., kje pa piše da so drugim tvoji zanimivi, lahko so samo toliko vljudni do tebe in drugih forumašev da so tiho in ne smetijo vsepovprek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri realističnih posnetkih, torej posnetkih iz narave in tudi motorističnih posnetkih me najbolj moti ravno kakšna pofukana muzka in ostale afnarije. Tako dogajanje v naravi kot vožnja z motorjem imata svoje značilne nepogrešljive zvoke. najsi bo tišina narave ali grmenje motorja.

Razne predelave takih posnetkov z izjemo izločanja kakšnih dolgočasnih sekvenc jemljejo posnetku realnost in so primerne za kakšne wannabije ne pa tiste, ki jim po krvi teče bencin in smodnik.

Je pa res, da je pametno na mikrofon namestiti gobico in sam piš vetra ublažiti, da se bolje sliši cesta in agregat.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti poznaš samo Bacha in potem nič bi znal biti res problem z izbiro primerne glasbe. Pa nehajte s avtorskimi pravicami. Vsi se poslužujemo raznorazne glasbe in če je stvar uporabljena samo v kratkem posnetku, še nikoli ni bil problem.

Če je vožnja tako nezanimiva, da nimaš kaj zraven povedat oz. sporočiti verjetno tudi drugim ne bo ravno kratkočasno, kaj meniš. :naughty:

Programi za obdelavo: Nero, Pinnacle, Premiere, .... vsi narejeni po istem kopitu in lahki za uporabo.

Mogoče bo pa smetenje malo pripomoglo, da bodo posnetki bolj kvalitetni in izdelani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obdelave, obdelave, obdelave. Ma ste ko pičke ki hočejo imet čim večje silikonske joške!

Fotka in video posnetek imata sliko in zvok kot sta ga zajela v trenutku snemanja. To je tista realnost, lahko pa zaradi magičnosti trenutka tudi lepota. Vse obdelave, ki presežejo tehnične napake so zame afnarija. In ta afnarija se je v času računal presneto razpasla. Rezultati pa kot bi ga virtualno drkal namesto fukal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti poznaš samo Bacha in potem nič bi znal biti res problem z izbiro primerne glasbe. Pa nehajte s avtorskimi pravicami. Vsi se poslužujemo raznorazne glasbe in če je stvar uporabljena samo v kratkem posnetku, še nikoli ni bil problem.

Razen, da ga Youtube 'skine'...

Če je vožnja tako nezanimiva, da nimaš kaj zraven povedat oz. sporočiti verjetno tudi drugim ne bo ravno kratkočasno, kaj meniš. :naughty:

Saj imajo možnost gledat kaj drugega.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!