Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Hočem to povedat. Mislim da je fora tudi u v programu saj kokr pri mojih posnetkih opažam. 

 

@krucymucy edini Gopro ali pa kaksen Dji osmo. 

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je odvisno od programa oziroma od nastavitev izvoza.. Ne samo resolucija (1080,4k), tudi format (h.264, h.265,..), bitrate (4k60 rabis nad 50Mbps, 1080p30 pa recimo 10Mbps) vpliva na kvaliteto in seveda velikost fajla.. V naprednejsih programih kot recimo Davinci in Premiere/Aftereffect lahko to sam parametriras, v nekaterih ostakih programih imas preddefinirane profile.. 

Hero7Black in mavic Air recimo snemata pri 4k60 na 100Mbps. Ce ti to potem obdelas in izvozis na recimo 30Mbps, je kvaliteta normalno slabsa.. 

Za predstavo, pri 100Mbps bo 1minuta posnetka 750MB.. 

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tex, kako pa je s tem, glede predvajanja 4K posnetka na FHD zadevi?
Če recimo snemam 4K, nimam pa medija za gledanje le tega (TV), potem nima smisla, da snemam v 4K, ali se motim?
Torej si prav tolmačim, da 4K posnetek ne bo nič boljši od FHD posnetka na FHD televizorju?

OK, lahko si rečem ... bom snemal 4K kvaliteto, za v bodoče, ko bom kupil TV, ki prikazuje 4K. Razumljivo, da potrebujem tudi ustrezen BluRay predvajalnik, ni pa mus, saj lahko preko usb vhoda predvajaš iz ključka .... ampak lažje pa je vse arhivirat na BlueRay diske.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, če ti tv ne omogoča 4k, posnetek ne bo delal.

Timeline v premieru al programu ki uporabljas in to omogoca, še vedno nastavi na 4k, in na koncu izvozi v dva fajla, 4k in 1080.. Dodatnega dela je zelo malo, imas 4k kvaliteto za 'kasneje', ko bos imel 4k, 1080 pa lahko das na kljucek in v tv.. Lahko pa recimo pc povezes na tv in tako predvajas na 1080.. 

Najvecja 'skoda' pri urejanju 4k posnetkov je pocasnost PCja, oziroma zahteva po dobrem procesorju in ramih (€€€), ssd cache in hdd za shranjevanje je itak poceni.. 

Po moje je skoda snemati na 1080, ce ti kamera omogoca 4k pri 100Mbps.. Cez leto (2, 3, 4) bos imel pc in tv ki bodo z lahkoto prebavili 4k in lahko gres za nazaj se uredit te posnetke.. Iz 1080p pa v 4k ne bos vec mogel spremenit.. 

Seveda, odvisno od tega, kolko komu pomeni dodatni trud za nekaj vec kvalitete.. Marsikomu bo 1080 cist dovolj, in prav je tako.. 

Edit: no, odvisno z cem predvajas na tv.. Doloceni predvajalniki (morda tudi tvji?) omogocajo on the fly downsample/pretvorbo iz 4k na 1080, ostali pa enostavno sploh ne predvajajo 4k.. 

Popravljeno . Popravil Tex
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa, če se ti da in želiš ohranit 4k60 originale, pa ti preslab PC trenutno ne omogoča obdelave take kvalitete, še vedno snemaš v 4k60, originale shraniš za kasneje in z recimo handbrake programom pretvoriš posnetke v 1080p60 ali 1080p30 in potem te fajle urejaš .. dodatno delo, dodatni zasedeni prostor na disku, ampak če boš kdaj hotel (ko bo PC dovolj zmogljiv), boš še vedno imel 4k60 originale nedotaknjene za ponovno obdelavo v 4k ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Tex pravi:

Lahko pa, če se ti da in želiš ohranit 4k60 originale, pa ti preslab PC trenutno ne omogoča obdelave take kvalitete, še vedno snemaš v 4k60, originale shraniš za kasneje in z recimo handbrake programom pretvoriš posnetke v 1080p60 ali 1080p30 in potem te fajle urejaš .. dodatno delo, dodatni zasedeni prostor na disku, ampak če boš kdaj hotel (ko bo PC dovolj zmogljiv), boš še vedno imel 4k60 originale nedotaknjene za ponovno obdelavo v 4k ..

Hmm, ja, tudi to je dobra ideja ... načeloma ni problem s shranjevanjem, imam BlueRay zapisovalnik, tako, da je res to najbolje, da zadevo začasno deponiram in potem 1x v zimskem času se spravim k urejanju. Veš kaj je, trenutna SmartTv, ki jo imam že skoraj 5 let, deluje BP in ni potrebe po menjavi. Bi se mi zdelo nesmiselno, če deluje v nulo.

Če se vrnem na tvoj prejšnji post .... če prav razumem, če TV ni 4K, potem posnetek preko USB vhoda v 4K kvaliteti sploh ne bo šlo predvajat? To mi je jasno, da ne bo v 4K, ampak sploh ne bo šel predvajat niti v slabši kvaliteti?

Hmm, če je to tako, potem je bolje vse uredit v 1920x1080, originale 4K, pa deponirat za "boljše" čase.
Potem pa se tukaj poraja tudi vprašanje, kako bo to zadevo prebavil prenosnik. Ufff ....

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Kričač said:

Hmm, ja, tudi to je dobra ideja ... načeloma ni problem s shranjevanjem, imam BlueRay zapisovalnik, tako, da je res to najbolje, da zadevo začasno deponiram in potem 1x v zimskem času se spravim k urejanju. Veš kaj je, trenutna SmartTv, ki jo imam že skoraj 5 let, deluje BP in ni potrebe po menjavi. Bi se mi zdelo nesmiselno, če deluje v nulo.

Če se vrnem na tvoj prejšnji post .... če prav razumem, če TV ni 4K, potem posnetek preko USB vhoda v 4K kvaliteti sploh ne bo šlo predvajat? To mi je jasno, da ne bo v 4K, ampak sploh ne bo šel predvajat niti v slabši kvaliteti?

Hmm, če je to tako, potem je bolje vse uredit v 1920x1080, originale 4K, pa deponirat za "boljše" čase.
Potem pa se tukaj poraja tudi vprašanje, kako bo to zadevo prebavil prenosnik. Ufff ....

Probaj, daj iz kamere 4k direkt na usb in v tv. Meni je na enem TVju (fhd) predvajalo samo zvok, slike ni blo. Jaz sem to sicer rešil z PLEX media serverjem, ki on the fly downsempla posnetke na optimalno kar predvajalnik še prebavi in potem preko RPI3 predvajal na 1080. Če maš smart mogoče lahko naložiš plex media player app na smart tv, server pa daš na pc ..

Prve 4k posnetke sem urejal na i5 prenosniku, pa mi je samo živce paralo .. :angryrant2: .. pri renderiranju sem lahko jajca na oko pekel na njem od pregrevanja ..

Pri Hero7Black je dodatni problem še v kodeku, uporablja samo hvec (h.265) ki je pa še tolko bolj zahteven ..

Edit: handbrake omogoča batch pretvarjanje, tak da označiš celo mapo, greš vmes spiješ pir ali 6 in je zrihtano ..

Popravljeno . Popravil Tex
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Vito23 said:

Hočem to povedat. Mislim da je fora tudi u v programu saj kokr pri mojih posnetkih opažam. 

 

@krucymucy edini Gopro ali pa kaksen Dji osmo. 

To je preveliko, nimam kam namestit. Kaj takega kot je gopro session.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, krucymucy said:

To je preveliko, nimam kam namestit. Kaj takega kot je gopro session.

Alternativo maš foxeer box 2, nekje okoli 100€, 4k30 .. malo preveri teste .. ni pa to gopro ..

Edit: aja, pa recimo runcam 5 .. se kar uporablja na RC dronih .. prednost obeh je majhnost, ne pa preveč pričakovati ..

Za session pa je res škoda, da so prenehali izdelovat ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Tex said:

Alternativo maš foxeer box 2, nekje okoli 100€, 4k30 .. malo preveri teste .. ni pa to gopro ..

Evo to, mogoce ves ali lahko polni in snema iz glave? Ce ne bom pac poguglal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, krucymucy said:

Evo to, mogoce ves ali lahko polni in snema iz glave? Ce ne bom pac poguglal.

Če se prav spomnim foxeer da, sem nekje bral, da so moddali in odstranjevali baterije, zaradi manjše teže, za runcam pa ne vem .. Ampak preveri za foxeer tudi, no ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, krucymucy pravi:

To je preveliko, nimam kam namestit. Kaj takega kot je gopro session.

Ja res je malo velika ampak vseeno posnetki so pa lepi. Imam pa tako čelado, da ima nastavke za kamerce. Jest razmišljam da bi se session kupil rabljeno se za kakšen drugi zorni kot. 

 

Moj zaključni video ? na računalniku imam pa še za 100gb posnetkov. 

 

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, BIF pravi:

Izjemno zanimivo branje. Hvala da nesebično delite svoje znanje.

Se pridružujem. 

Pa še vprašanje, gkede na to, da sem popoln analfabet na tem področju. 

Za koliko minut/ur posnetkov spravite na recimo 32gb kartico pri določenem načinu snemanja (4k,1080 itd)? ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od bitrate. 4K kvaliteten posnetek iz nekitajske kamere lahko racunas 80Mb/s, ze recimo zgoraj omenjena foxxer ima bitrate za 4k cez 60Mb/s.

se pravi gre v prvem primeru priblizno 51 minut gor na 32GB kartico. Ne bas nesto.

1080p bi pa slo dobri dve uri in pol. Odvisno od bitrate seveda, lahko tudi 5 ampak zgubis na kvaliteti. 

80Mb/s = 10MB/s

Kartice za zares itak niso 32GB tako kot pise, ker racunajo kar z jurja velikostne razrede, morali bi pa s 1024.

Tako je 32GB v bistvu slabih 30GB. (29,8GB - sem zdej izracunal bolj tocno)

Pri 4TB diskih ali karticah te opizdijo ze za 370GB :D

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot je @krucymucy napisal, izhajaš iz bitrate.

Naj samo še dodam,  da je veliko odvisno tudi od ostalih nastavitev. Če gremo v detajle, gopro h7b pri 4k60 lahko snema pri 60Mbps, če pa samo vklopiš protune pa si že na 78Mbps. Prav tako snema 1080p240 na istih bitrateih. Tudi kodek, 1080p30 pri h.264 ima recimo 45Mbps, če nastaviš na h.265 pa prideš na 36Mpbs. V glavnem ni samo tak, da pri 4k bo šlo XYminut, pri 1080 pa ZY..

Pri kompresiji v h.264 ali h.265 se uporablja vbr, tako da lahko sam bitrate nekoliko niha gor dol, od tega tudi velikost posnetka. Če v nevihti ponoči loviš blisk in pustiš kamero da teče, bo na kartico spravila več, kot neke žive dinamične scene, saj pri kompresiji shranjuje na kartico pixle, ki se dejansko spreminjajo. In če je celotna scena več al manj stalno črna, nima ravno kaj dosti sprememb za zapisat. Lahko, da na začetku na kameri piše za 1h25 prostega placa, pol pa snemaš pol ure in je recimo še vedno 1h05 ..

Pa še to, če je že govora o karticah, sam uporabljam 64gb kartice in jih pač menjavam. Če katera odpove, imam ostale posnetke še vedno na varnem, če pa bi imel vse na eni kartici in bi ta odpovedala, ... nah, celotni dopust/dogodivščino bi trebalo ponovit in znova posnet, komu pa se to da .... ;)

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, LunaticFringe pravi:

Se pridružujem. 

Pa še vprašanje, gkede na to, da sem popoln analfabet na tem področju. 

Za koliko minut/ur posnetkov spravite na recimo 32gb kartico pri določenem načinu snemanja (4k,1080 itd)? ? 

 

32Gb kartica

1080p/16:9/30fps = 3 ure in 28min

720p/16:9/60fps = 3 ure in 54min

(opomba: velja za mojo staro kamero garmin virb elite iz 2013)

Osebno je nikoli ne napolnim, ker snemam par minutne clipe, imam pa poleg še rezervo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, krucymucy pravi:

Also nisem nasel ali je Foxeer box 2 zmozna snemat in polnit hkrati.

Najdi Session 5. Meni so sedaj dali novo z letnico 2016. Stara je zatrokirala. 
128 giga kartica snema več, kot osem ur pri 1080 in 30 slikicah. Laufa loop, ker je bolj zaradi pokazati ali dokazati nekaj. V lupu pa 4K ne deluje. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Borutt said:

Najdi Session 5. Meni so sedaj dali novo z letnico 2016. Stara je zatrokirala. 
128 giga kartica snema več, kot osem ur pri 1080 in 30 slikicah. Laufa loop, ker je bolj zaradi pokazati ali dokazati nekaj. V lupu pa 4K ne deluje. 

Predrago, cel mesec zivim kot gospod s tem denarjem. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Brat kupil gopro 8 pri Telemachu in pravi, da se mu greje, da jo ne more držati v roki. Je to normalno ali bi bilo bolje, da je vzel 7.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GoPro 8 vs DJI osmo action... je razlika o ceni opravicena in se splaca raje gopro vzet??? Sicer razmislam o DJI ampak, ce je Gopro tolk hudicevo bolsi pol raj se mal dinarckov dam na stran pa kupim gopro .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ne vem, kako je z "8-ko", sem pa sam na splošno razočaran nad GoPro... tu mislim predvsem njihovega programa za obdelavo, kateri deluje porazno.

Glede same kvalitete snemanja pa mislim, da so še vedno eni izmed najboljših.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!