Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

"Problem" snemanja so lastniki kamer. Večina nima osnovnega občutka za kadriranje in potem dobimo iz potovanj uspavanke z belo črto na sivi podlagi...za tovrstno "filmsko imdustrijo" je dobra tudi kamera za 30 eur. 
Ko je jasno kaj želiš snemat in kaj imeti od teh posnetkov, potem je izbira kamere bolj smiselna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 1. 2020 ob 17:10, gasperX pravi:

GoPro 8 vs DJI osmo action... je razlika o ceni opravicena in se splaca raje gopro vzet??? Sicer razmislam o DJI ampak, ce je Gopro tolk hudicevo bolsi pol raj se mal dinarckov dam na stran pa kupim gopro .

Gopro. Sam sem naredil napako in najprej kupil kamero za 50€. Je razlika. Imaš pa itak zdej velik rabljenih že na netu. Razlike med 7 ali pa 8 za nas amaterje sigurno ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DJI Osmo primerjaš z kamero za 50eur?....

Klasičen diletantski pristop k stvari. Najprej kupit šrot, potem pa najdražje.... O tem sem pisal post višje....malo kdo pred nakupom sploh ve, kaj bo s kamero počel oz. kaj želi doseči s posnetki. Z nakupom najdražje kamere, še ne dobiš dobrih posnetkov...mogoče lepše barve, kak ostrejši detalj....pri enoličnem in dolgočasnem kadru čez čas ugotoviš, da je še najboljša kamera preplačana....

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, BIF pravi:

DJI Osmo primerjaš z kamero za 50eur?....

Klasičen diletantski pristop k stvari. Najprej kupit šrot, potem pa najdražje.... O tem sem pisal post višje....malo kdo pred nakupom sploh ve, kaj bo s kamero počel oz. kaj želi doseči s posnetki. Z nakupom najdražje kamere, še ne dobiš dobrih posnetkov...mogoče lepše barve, kak ostrejši detalj....pri enoličnem in dolgočasnem kadru čez čas ugotoviš, da je še najboljša kamera preplačana....

Danes je tudi že vse prenasičeno in videno, težko že ponudiš kaj novega.

Tudi če je kaj nagega in dobrega v kadru, bo ogled nad minuto že uspeh :) oziroma se bodo hitro našli posnemovalci in ideja bo zvodenela. Ponavadi pristne zadeve najbolj pritegnejo (kot npr. pitje koale iz bidona...)

Je pa tak, enolični in dolgočasni kadri so posnetek dejanskega dogajanja, stanja za razliko od umetniške stvaritve.

Podobno kot neobdelana fotka, ki pokaže kako res izgleda, za razliko od fake barvno obdelane umetnine.

Sicer pa se strinjam s tvojimi ugotovitvami, ampak za to je kriva reklama, propagandna mašinerija, vsi lepi, pametni, uspešni, najjaći... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi kupoval kamero ali kaj podobnega za 50€ ( za drobiz) zasluzim premalo.... Tako da ce ze bom kupil potem bom kupil nekaj bolsega dal vec denarja in se ucil sproti kako in kaj. Naucen se nisem rodil.

LAhko si provoscim Gopro kot DJI kamero samo ce razmetaval se nebi z dnarjem samo zato ker je  GoPro pa le gopro. Zanimalo me je ce je Gopro res opraviceno tolk drazja kot DJI. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se dobi tudi kaj rabljenega kvalitetnega. Kot je že nekdo omenil, to si folk kupuje zaradi trenda, misli da bo vrhunski snemalec itd., nato pa ko usahne začetno navdušenje, stvar obleži v predalu.

Za stotaka+lahko dobiš že izjemno kvalitetno kamero, sploh ti @gasperX na kakšnem willhaben... :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je večina že ugotovila, ta stvar ni več tako aktualna, kot je bila pred leti. Vse je v marketingu.

Posnetki se večinoma ponavljajo in res, čez čas postanejo nezanimivi, dobrih, ampak res dobrih kadrov je zelo malo, tisti kadri, ki so pa dobri, so pa toliko "dražji". Moja 11let stara GP2-jka, še danes dela in mi zadostuje, čeprav jo uporabim par x na leto.

Kot je nekdo že napisal .... če ni smisla za dober kader,  potem ne pomaga niti vrhunska tehnologija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje smo v potrošniški ihti in silni ponudbi dejansko izgubili vse občutke za nakupe. Pripeljali so nas tako daleč, da kupujemo kar dejansko ne potrebujemo oz. več kot v resnici potrebujemo. Vse je "nahajpano"...večje kubature, večje moči, večji navori, več prostora, večji kufri, najhitrejše in najostrejše kamere, najdaljši objektivi....zelo redko kateri izdelek pa v celoti izkoristimo....v povprečju tam okrog 50%....PLAČAMO pa seveda vedno 100% ...ker...kaj pa če....ki dejansko "kaj pa če" nikoli ali izjemno redko pride. Ampak takšna je potrošniška miselnost. 
Dejansko se je pametno malo ustavit...zajet zrak....predvsem pa dobro razmislit, kaj boš z kupljeno (in vedno preplačano) robo dejansko počel.

Pred približno enim letom sem si delal grobo kalkulacijo zadev, ki sem jih v življenju nabavil in jih primerjal s podobnimi zadevami, ki bi jih lahko enako kupil glede na to koliko sem kupljeno izkoristil oz. preplačal.....pri 100.000eur sem odnehal.....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, mato295 pravi:

 

https://beebom.com/best-gopro-hero-8-black-alternatives/

Podatkov na netu je ogromno. Razlike med kamerami definitivno so. Kaj je pa tebi pomembno, je pa v zvezdah. MAlo si vzemi časa in preglej par testov, pa bo odločitev zelo enostavna.

Testov vem da je ogromno, tudi ogromno sem jih pogledal, ena je bolsa tam druga je bolsa tam, generalno sta pomoje obe top. Zanimalo me je sa enostavno vase mnenje, mnenje forumasov. Kaj bom rabil kaj rabim kolk bo zapravil, to je ze moj problem. Zanimalo me je enostavno mnenje in ali je gopro opraviceno toliko drazje od DJI..... Sicer pa zelja po kameri se mi je pojavla odkar sm bil v maroku in od takrat gledam teste in si mislim ja ne ja, kaj koliko denarja, katero in bla bla bla... 

No pred dobrimi dvemi urami je padla odlocitev..... Pa da vidmo to cudo DJI

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, gasperX pravi:

 

No pred dobrimi dvemi urami je padla odlocitev..... Pa da vidmo to cudo DJI

Pravilno si se odločil, da izbereš DJI. 

Pa še to bi dodal, da ljudje pri teh "akcijskih" kamerah zmotno razmišljajo, da se te kamere samo, oziroma  izključno obešajo na motor ali montirajo na čelado. Takšno kamero je dejansko fajn imet, sploh kot motorist, kjer je vedno problem s prostorom, pa tudi žepi so vedno polni, ko zapustimo motor in stvar je priročna za snemanje tudi mestih zanimivosti in ne samo ceste. Pač, uporabnik le te, mora stopit malo ven iz okvirjev dejanske uporabnosti. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, gasperX pravi:

No pred dobrimi dvemi urami je padla odlocitev..... Pa da vidmo to cudo DJI

DJI ni nobeno čudo...kot to ni GoPro, Countour, Sony itd....vse so po svoje dobre in vse imajo svoje pomanjkljivosti....podobno kot pri motorjih...vse pač ni v enem paketu.

Kakorkoli si se odločil (po moje sicer v redu)...iz izkušenj ti svetujem, da na vse drugo pozabiš. Ne delaj post-nakupnih primerjav itd.

Svetujem pa ti, da se v kupljeno poglobiš in izvlečeš iz zadeve pač najbolje kar je možno. VELIKO je dandanes v post-snemalni obdelavi posnetka. Ko gledaš "profi" posnetke različnih kamer vedi, da so vse obdelane kasneje s kakšnim programom. "Surovcev" je malo...oz. so tisti na amaterski ravni in so ne glede na kamero bolj ali manj vsi bogi. Torej se poskusi zverzirat in izobrazit v tej smeri. Kdor to obvlada bo iz tudi iz zanič kamere znal naredit DOBER posnetek...če imaš pa dobro že samo osnovo pa toliko bolje.

In pa še namig....ko boš delal filmčke v post produkciji....izogibaj se dolgim enoličnim kadrom, ker jih ne bo nihče gledal....25min. snemanja vožnje po cesti je en kurac kader....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz sem pred 7imi leti kupil gopro 3... imel do včeraj, včeraj pa kupil gopro 8 black...zakaj? Ker sem jo dobil "ugodno" in sicer, 300EUR.... najcenejša se mi zdi da je okoli 440 EUR.

Go pro zaradi tega, ker sem na njo navajen in drugih sploh gledal nisem :) 

Je pa BIF zelo dobro napisal...postprodukcija... ravno študiram DaVinci Resolve 15.... aaaaaa..... veselica :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če uporabljaš Apple naprave je zelo enostavno, ker novi iOs že vsebuje vse kar potrebuješ.....v bistvu lahko konkreten film obdelaš in pripraviš za nalaganje na YT na tablici....sicer pa je free programov ogromno....so pa eni kar komplicirani....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, motozajebant pravi:

no, jaz sem pred 7imi leti kupil gopro 3... imel do včeraj, včeraj pa kupil gopro 8 black...zakaj? Ker sem jo dobil "ugodno" in sicer, 300EUR.... najcenejša se mi zdi da je okoli 440 EUR.

Go pro zaradi tega, ker sem na njo navajen in drugih sploh gledal nisem :) 

Je pa BIF zelo dobro napisal...postprodukcija... ravno študiram DaVinci Resolve 15.... aaaaaa..... veselica :) 

In koliko si snemal s staro gopro3? :) 

Kaj pa je narobe z goprojevim programjem? 

https://gopro.com/en/si/shop/softwareandapp/

za neko "domačo" rabo je po moje polna kapa, ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

In koliko si snemal s staro gopro3? :) 

Kaj pa je narobe z goprojevim programjem? 

https://gopro.com/en/si/shop/softwareandapp/

za neko "domačo" rabo je po moje polna kapa, ali?

Pa, kolko sem nucal... nekaj pa je bilo posenetega... samo so pksnetki vecinoma doma.... 

Pa tudi posodil sem jo dostikrat, tako da, se je kar uporabljala :)

ja, goprojev program, ali pa movie maker je za navadnega uporabnika za video skupaj dati, več ko dovolj.... jaz sem pač rekel, da bom probal ta program malo naštudirati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo že pri GoPro programu.. a še pri komu isto, da dejansko ne moreš konkretnega posnetka skup zložit in naredit, ne da se nebi sesul program? i7 proc... svašta... jaz sem že davno obupal z quick/go pro studio programom.

Še vedno pa nimam prave alternative. Adobe Premiere Pro se mi zdi prezahteven za to, da ga nekaj krat na mesec uporabljaš; kaj uporabljate ostali? pa upam, da je to tudi del te teme, da ne iztirimo preveč. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, solorider pravi:

Te niso imeli na zalogi in sem vzel mislim, da je ista samo kapaciteta večja.

To boš ti @Snecer povedal. Meni je čist podobna :)

20200118_155838.jpg

absolutno, da bo :) razvidno tudi iz uradne tabele goproja...sicer pa se najbrž ne bo snemalo v max kvaliteti a ne...

https://gopro.com/help/articles/block/microSD-Card-Considerations

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 10. 1. 2020 ob 13:17, motozajebant pravi:

no, jaz sem pred 7imi leti kupil gopro 3... imel do včeraj, včeraj pa kupil gopro 8 black...zakaj? Ker sem jo dobil "ugodno" in sicer, 300EUR.... najcenejša se mi zdi da je okoli 440 EUR.

Go pro zaradi tega, ker sem na njo navajen in drugih sploh gledal nisem :) 

Je pa BIF zelo dobro napisal...postprodukcija... ravno študiram DaVinci Resolve 15.... aaaaaa..... veselica :) 

Če si jo imel na motorju s čim si jo ščitil? So različne škatle za vodo, gume, zaščitna stekla...

Mislim zaščita za kamenčke, prah, ščurke... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, solorider pravi:

Če si jo imel na motorju s čim si jo ščitil? So različne škatle za vodo, gume, zaščitna stekla...

Mislim zaščita za kamenčke, prah, ščurke... ?

Ubistvu dobiš zraven waterproof okvir... tako je bilo pri 3jki... pri 8ici ne dobiš poleg nič :) 

 

https://www.ebay.com/itm/40M-Gopro-Hero-3-4-Camera-Diving-Underwater-Housing-Cover-Case-Waterproof/193261823789?hash=item2cff4d672d:g:MaAAAOSwE91d219b

 

lp

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!