Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Jaz sem si pa kupil dodatek za moj GoPro Hero4 Session, in sicer podvodno ohišje, ki naj bi ornk zmanjšalo šum vetra pri moto videih. Sprobam v nedeljo. Če še to ne bo dovolj, potem pa aktivna pena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Dr_Jakob pravi:

Jaz sem si pa kupil dodatek za moj GoPro Hero4 Session, in sicer podvodno ohišje, ki naj bi ornk zmanjšalo šum vetra pri moto videih. Sprobam v nedeljo. Če še to ne bo dovolj, potem pa aktivna pena.

kupi si zunanji mic pa ga montiraj nekam izven vetra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo so kitajci poslali in sem včer cel popolne montiral ? Za vikend bo pa test da vidmo če kej preveč trese in bo treba drugam zmontirat.

IMG_20200528_160441a.thumb.jpg.236249168d46579a3bbaccaf78f1db93.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ALEŠ M pravi:

Evo so kitajci poslali in sem včer cel popolne montiral ? Za vikend bo pa test da vidmo če kej preveč trese in bo treba drugam zmontirat.

IMG_20200528_160441a.thumb.jpg.236249168d46579a3bbaccaf78f1db93.jpg

Malo še pokaži montirano, da vidimo izvedbo in idejo in seveda kasneje video :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šum vetra se da skoraj povsem izničit s peno za 1$. GoPro 7

 

 

 

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, HyperJack pravi:

Šum vetra se da skoraj povsem izničit s peno za 1$. GoPro 7

 

 

 

maš kak video s to peno, ko naprej snemaš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mal slik od montaže. Upravljalno konzolo in GPS sprejemnik sem dal pod sedež. Ročni upravljalnik z mikrofonom ne na balanci ena kamera spredaj in druga zadaj. Ob vklopu kontakta samo začne snemati in ob izklopu se ugasne. Ko ja kartica polna presnemava stare posnetke. Če zazna kakšne sunke posnetek shrani v posebno mapo. IMG_20200530_075107.thumb.jpg.9fd6e4bfc93768ffdd163fe566eb0563.jpgIMG_20200530_075113.thumb.jpg.5476b65446fabd6ee4d2caaeb8d19030.jpgIMG_20200530_075147.thumb.jpg.7da9ac67245c989185ab60e414b96ef2.jpgIMG_20200530_075135.thumb.jpg.ba7ad23b1cf8f0cd0fea836cb676d058.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, ALEŠ M pravi:

Evo mal slik od montaže. Upravljalno konzolo in GPS sprejemnik sem dal pod sedež. Ročni upravljalnik z mikrofonom ne na balanci ena kamera spredaj in druga zadaj. Ob vklopu kontakta samo začne snemati in ob izklopu se ugasne. Ko ja kartica polna presnemava stare posnetke. Če zazna kakšne sunke posnetek shrani v posebno mapo. 

Kakšna je kvaliteta posnetkov, koliko stane tak hec in kje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavom kakšen posnetek po temle testnem vikendu. Mi pa zadeva ni prednostno za snemanje vožnje ampak bolk kot safty cam za razjasnitev okoliščin če do česa pride.

Kupil sem tule: https://www.banggood.com/3-Inch-WiFi-1080P1080P-FHD-Motorcycle-DVR-Dual-Dash-Camera-Front-Rear-View-Waterproof-GPS-Driving-Video-Recorder-p-1553782.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

lp

Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 5. 2020 ob 9:42, motozajebant pravi:

maš kak video s to peno, ko naprej snemaš? 

Sicer ima podlago...

Niso nevem kakšne hitrosti, ampak piha vseeno :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sem še en posnetek skup dal in kvaliteta je za moje potrebe zadovoljiva itak nimam časa, da bi se igral doma z obdelavo.

lp

Aleš

 

Popravljeno . Popravil ALEŠ M
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja kamera ne dela dobro (motoristi zadaj so videti vedno manjši in na koncu se jih ne vidi več :) )

Resno pa: precejkrat postane slika kockasta - je to sprememba svetlobe ali globinske ostrine?

Kako je to pri drugih kamerah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Darko3g pravi:

Zadnja kamera ne dela dobro (motoristi zadaj so videti vedno manjši in na koncu se jih ne vidi več :) )

Resno pa: precejkrat postane slika kockasta - je to sprememba svetlobe ali globinske ostrine?

Kako je to pri drugih kamerah?

kocka=youtube

sicer kar spodoben posnetek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/1/2020 at 9:23 PM, ALEŠ M said:

Evo sem še en posnetek skup dal in kvaliteta je za moje potrebe zadovoljiva itak nimam časa, da bi se igral doma z obdelavo.

lp

Aleš

 

Čist ql za morebitno kasnejše razjasnjevanje morebitnih neprijetnih situacij. Montiraš 1x in pozabiš .. :OK:

So te na carini opalili ali pa je uspelo prit čez brez kontrole?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbereš pošiljaje EU Priority Line in gre brez carine. Res pa da malo dlje traja ker pošljejo (čese ne motim) najprej na Nizozemsko in iz tam v Slo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki se nekoliko bolj ukvarjate z gopro 8ko in ki imate voljo/željo/znanje za flashanje FWja: gopro je objavil nov "neuraden" firmware (gopro labs), ki doda kar nekaj bonbončkov .. predvsem je zanimiva QR konfiguracija: v QR kodo sprogramiraš načine snemanja/slikanja kar potem enostavno prikličeš: vklopiš kamero in obrneš v QR kodo, kamera spremeni nastavitve in začne snemat. Praktično za na čelado, rokavice, ...

Maš možnost avtomatskega time-lapsa, recimo definiraš vsak dan od 8:00 do 20:00 naredi 20 slik ali kaj podobnega. Vmes se kamera izklopi in na tak način dejansko na eni bateriji zdrži tudi teden, dva time-lapsa (če se ne motim, 1 baterija zdrži nekje 300 fotk). Dodana je tudi izboljšana stabilizacija rolling-shuttera (jello effect). Imaš tudi možnost speed-triggerja, torej definiraš da naj začne snemat samo nad 20kmh recimo itd ..

Edit: ok, zgleda da zdrži cca 400 fotk .. in z eno baterijo zdrži predprogramiran time lapse tudi več kot mesec dni - to bi sicer bilo zanimivo testirat, ampak ga pol ne morem uporabljat za nič drugega .. :hmm:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/27/2020 at 6:39 PM, Dr_Jakob said:

Jaz sem si pa kupil dodatek za moj GoPro Hero4 Session, in sicer podvodno ohišje, ki naj bi ornk zmanjšalo šum vetra pri moto videih. Sprobam v nedeljo. Če še to ne bo dovolj, potem pa aktivna pena.

Brez veze. Tako zelo bo pobralo ves zunanji zvok, da ne bo za nikamor. Le foam noise reduction naredi razliko in da je uporaben. Stestiral vse in uporablja le s peno. Pa naroci 2-3, ker so itak prepoceni.....se rade trgajo in nujno obrezati okoli lece.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moto videe, edino kar priporočam (če se bo video kasneje editiral v programu), zunanji snemalnik. To je lahko kakšni odslužen fon, poceni usb-voice recorder, .... pod sedež in tam bo zajel samo zvok izpuha in motorja .. preden spelješ pohupaš, da lahko potem enostavno sinhroniziraš zvok in video in gaaaasa ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam peno in je občutna razlika.

En posnetek od našega malega popotovanja pri južnih sosedih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ker v temi stop policija vsi ignorirajo moj odgovor ga bom še tle prilepil morda je rilevantno, glede snemanja prekrškov..

Vprašanje:

subject: snemanje prometa
body: Pozdravljeni, zanima me kako je z snemanjem vozil med vožnjo. Trenutno je na trgu precej video kamer, ki se jih lahko nastavi v vozilo in snemajo dogajanje pred vozilom. Nekateri vozniki pravijo, da so taki posnetki uporabni v primeru nesreče. Drugi pa, da je teko snemanje nelegalno in je voznik vozila s kamero lajko oglobljen, ker bi moral vsakega na posnetku obvestiti o tem da snema.
Zanima me ali se torej lahko ima snemalno napravo ki spremlja promet pred vozilom, ali če so kakšne omejitve?
Za odgovor se Vam zahvaljujem.

 

Odgovor:

Sporočamo vam, da je v cestnem prometu lahko le vozilo, ki je tehnično brezhibno in izpolnjuje vse pogoje v skladu z zakonom o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1).

Namestitev kamere v vozilo bi pomenila vgradnjo delov, naprav ali opreme, ki ni tipsko ali posamično odobrena za to vozilo in bi morali opraviti ustrezno homologacijo. V nasprotnem primeru bi bili podvrženi sankcijam, ker če policist ugotovi, da je v cestnem prometu vozilo, ki je predelano tako, da ne ustreza tehničnim normativom, ki jih je določil proizvajalec, in ta predelava ni vpisana v dokumentu o skladnosti vozila, tako vozilo izloči iz prometa in odvzame registrske tablice.
 Poleg navedenih omejitev so tu seveda lahko še omejitve iz Zakona o varstvu osebnih podatkov (vprašanje za informacijsko pooblaščenko), za dokazovanje v različnih postopkih se lahko uporabljajo tipizirana tehnična sredstva policije. Posnetek bi lahko služil le za razjasnitev okoliščin, če je pridobljen nezakonito, pa ne služi kot dokaz.

Lep pozdrav!
Sektor za odnose z javnostmi

Generalna policijska uprava
Ministrstvo za notranje zadeve - Policija
Štefanova 2
1501 Ljubljana

 

Če ima kdo novejše uradne izjave iz policije naj pove, to je bilo nekaj let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O snemanju in kamerah smo že večkrat pisali.

Citiraj

- “Pri snemanju vožnje s kamerami, ki jih imajo vozniki nameščene v svojih osebnih vozilih, gre za obdelavo osebnih podatkov, kot jo opredeljuje Zakon o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-1), saj posnetki, ki pri takem snemanju nastanejo, predstavljajo zbirko osebnih podatkov. Posameznik torej posnetke, ki jih napravi s kamero v svojem avtomobilu lahko uporablja sam in v okviru svoje družine, vsaka druga uporaba oziroma razpolaganje s posnetki pa je mogoče samo, če to določa zakon ali če to dovoli posameznik, katerega osebni podatki se nahajajo na posnetku. Kakršnakoli javna objava posnetkov nedvomno presega zasebno uporabo in je dovoljena zgolj v primeru, če bi se z njo strinjali vsi, ki se na takem posnetku nahajajo oziroma se na njem nahajajo njihovi podatki.”

Enako je tudi v Avstriji, kjer so še pred časom "gostilničarji" grozili, da je globa 10.000 eur, če snemaš...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

O snemanju in kamerah smo že večkrat pisali.

Enako je tudi v Avstriji, kjer so še pred časom "gostilničarji" grozili, da je globa 10.000 eur, če snemaš...

 

vsekakor moram dodati, Ne glede, kaj je sklobasano v raznih zakonih in aktih, sodniki živijo v svojem svetu in lahko ali ne priznajo/ne priznajo marsikaj.

ps. četudi ni priznano nekaj, kar se vrti po yutubi in FB ima lahko precej močan vpliv na javno mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Vito23 pravi:

Po domače povedano nič ti ne morejo? V primeru nesreče je pa samo za razjasnitev zadev to je to.

Smo si oddahnili? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!