Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Smo si oddahnili? :) 

Sem vedel to drugače.  :) Si ti kej drugače zadihal? Moraš pazit prihaja 3 val corone :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Vito23 pravi:

Sem vedel to drugače.  :) Si ti kej drugače zadihal? Moraš pazit prihaja 3 val corone :)

Saj razumeš šalo a ne :) imaš pa prav glede korone...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 4. 6. 2020 ob 10:59, Tex pravi:

Za tiste, ki se nekoliko bolj ukvarjate z gopro 8ko in ki imate voljo/željo/znanje za flashanje FWja: gopro je objavil nov "neuraden" firmware (gopro labs), ki doda kar nekaj bonbončkov .. predvsem je zanimiva QR konfiguracija: v QR kodo sprogramiraš načine snemanja/slikanja kar potem enostavno prikličeš: vklopiš kamero in obrneš v QR kodo, kamera spremeni nastavitve in začne snemat. Praktično za na čelado, rokavice, ...

Maš možnost avtomatskega time-lapsa, recimo definiraš vsak dan od 8:00 do 20:00 naredi 20 slik ali kaj podobnega. Vmes se kamera izklopi in na tak način dejansko na eni bateriji zdrži tudi teden, dva time-lapsa (če se ne motim, 1 baterija zdrži nekje 300 fotk). Dodana je tudi izboljšana stabilizacija rolling-shuttera (jello effect). Imaš tudi možnost speed-triggerja, torej definiraš da naj začne snemat samo nad 20kmh recimo itd ..

Zanimiva možnost je ta z nastavitvijo time-lapsa .... posadiš travo, potem pa lahko skozi video opazuješ njen razvoj.

To o QR kodi je zanimivo, ampak tudi sedaj je zadeva elegantno rešena.
Jaz ko jo imam na glavi in nisem prepričan ali lepo zajema sliko kar želim, vklopim telefon, par krat kliknem in vidim postavitev.
Tudi ko želim preklapljat med profili, se ustavim, ter na telefonu izberem drug profil in šibam dalje.

Ti si poiskusil z neuradnim FW ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako nalepiš raven nosilec za kamero na čelado, ki nima ravnih ploskev... hvala za vsak odgovor :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi namestil nosilec na čelado in izmeril oddaljenost robov od čelade.

Po mojem je to najlažje.

Seveda pa ni rečeno, da bo v 1vem poizkusu prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 7. 2020 ob 10:03, ligenjček pravi:

Kako nalepiš raven nosilec za kamero na čelado, ki nima ravnih ploskev... hvala za vsak odgovor :) 

Jaz, ko mi je na koncu, ko sem porabil vse nosilce, ostal samo tisti, ki je raven, sem ga nalepil na čelado ob strani. Saj ni nujno, da ga imaš na vrhu čelade. Dober posnetek je tudi na levi strani čelado, kjer si "bližje" mimovozečim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kričač pravi:

Jaz, ko mi je na koncu, ko sem porabil vse nosilce, ostal samo tisti, ki je raven, sem ga nalepil na čelado ob strani. Saj ni nujno, da ga imaš na vrhu čelade. Dober posnetek je tudi na levi strani čelado, kjer si "bližje" mimovozečim.

saj rad bi ga nalepil na stran, (levi del spodnje čeljusti) ampak nosilec je čisto raven, čelada pa je tudi tam malo ukrivljena, če jo nalepim tako, se na robovih ne bo dotikala, kar pomeni da jo bo odlepilo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ligenjček pravi:

saj rad bi ga nalepil na stran, (levi del spodnje čeljusti) ampak nosilec je čisto raven, čelada pa je tudi tam malo ukrivljena, če jo nalepim tako, se na robovih ne bo dotikala, kar pomeni da jo bo odlepilo... 

mogoče pa kupiš nov nosilec na aliju, stane drobiž, a je dolgo na avionu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

mogoče pa kupiš nov nosilec na aliju, stane drobiž, a je dolgo na avionu

je tudi ena od opcij, ampak, glede na to, da ima že vsak drug kamero na čeladi, pa da zraven kamere dobiš samo ravne, sem predvideval, da je kdo že rešil ta problem... če ne gre pač kamera na avto, dokler ne dobim nosilca ki bo ok :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ligenjček pravi:

je tudi ena od opcij, ampak, glede na to, da ima že vsak drug kamero na čeladi, pa da zraven kamere dobiš samo ravne, sem predvideval, da je kdo že rešil ta problem... če ne gre pač kamera na avto, dokler ne dobim nosilca ki bo ok :) 

o kakšni kameri je govora, gopro?

pa to dobiš dodatne nosilce za džabe, ponaredke, ampak nema veze, tudi pri nas

https://gosport.si/trgovina/dodatki/set-nalepk-z-nastavki/

za slabih 5 evričef v slo trgovini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

o kakšni kameri je govora, gopro?

pa to dobiš dodatne nosilce za džabe, ponaredke, ampak nema veze, tudi pri nas

https://gosport.si/trgovina/dodatki/set-nalepk-z-nastavki/

za slabih 5 evričef v slo trgovini...

ni gopro, za darilo sem dobil kamero manta sport 4k nekaj... zdaj pa če jo že mam pa bi jo še uporabil :D

nebi pa dal zdaj za nastavke več kot je stala kamera :hmm: hvala za link, za tak denar se ne bom preveč sekiral, tudi če ne bodo pasali :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ligenjček pravi:

ni gopro, za darilo sem dobil kamero manta sport 4k nekaj... zdaj pa če jo že mam pa bi jo še uporabil :D

nebi pa dal zdaj za nastavke več kot je stala kamera :hmm: hvala za link, za tak denar se ne bom preveč sekiral, tudi če ne bodo pasali :D 

to je "gopro", shenzen like :) vse isto, vse ukradeno

GoXtreme® Manta 4K | GoXtreme® Action Cams

brez sramu :) 

@ligenjček če pogledam v omaro, morda imam še kaj viška iz Shenzena :) prevzem MB

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

to je "gopro", shenzen like :) vse isto, vse ukradeno

vem :) sem naletel že na drug problem..ne prepozna spominske kartice... :BUA:  začenjam dvomit o tem da je original precenjen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ligenjček pravi:

vem :) sem naletel že na drug problem..ne prepozna spominske kartice... :BUA:  začenjam dvomit o tem da je original precenjen...

Malo po kontaktih kartice s prstom potegni in lepo jo vstavi pa pravo kartico vstavi, morda s prepočasno sploh ne deluje kot npr. moj Garmin XE, javi da je prepočasna in srečno novo leto. Sem namreč dal za hec not eno 8Gb, najbrž class 4 nekje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ligenjček ..

Neglede na @Snečer -jev predlog zgoraj, ti toplo priporočam tolele:

https://www.mimovrste.com/microsd-kartice/sandisk-kartica-extreme-micro-sdxc-uhs-i-64-gb-adapter

Bo požrl gopro, DJI dron, vse kar mu vržeš ...

Z ukrivljen nosilec pa kontaktiraj, za plato pira ( :kva2: ) ti ga častim v MB .. ;)

Edit: se strinjam, vse kar je "aftermake" je v primerjavi z originalom (dražjimi zadevami)  ...... naaaah, žvečilna ...

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/10/2020 at 9:48 AM, Kričač said:

Zanimiva možnost je ta z nastavitvijo time-lapsa .... posadiš travo, potem pa lahko skozi video opazuješ njen razvoj.

To o QR kodi je zanimivo, ampak tudi sedaj je zadeva elegantno rešena.
Jaz ko jo imam na glavi in nisem prepričan ali lepo zajema sliko kar želim, vklopim telefon, par krat kliknem in vidim postavitev.
Tudi ko želim preklapljat med profili, se ustavim, ter na telefonu izberem drug profil in šibam dalje.

Ti si poiskusil z neuradnim FW ?

Ne še .. ma bolj uporabna zadeva se mi zdi za kakšno skijanje ali kaj takega (debele rokavice, ...) ..

Bom pa zdaj sredi poletja imel čas za to (upam), pa bom testiral.

Trenutno se bolj zajebavam z tem, da mi je 7ca iz max iso100 preklopla na  iso800. Pa ne vem zakaj, se mogoče pri izpraznitvi baterije resetirajo profili? Sem imel ND16 gor pa imam vse raw fotke spet na iso cca600/700 .. neuporabno, v glavnem .. se bo treba poglobit, zakaj je resetal nastavitve .... pa pri max soncu bo ND16 očitno premalo za dovolj motion blur-a ... :(

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo jpeg pobran z iso 600 (pustimo raw zaenkrat)..

Šuma too much, m blura premalo, pa točno vem, da sem zjutraj settal max iso na 100 (ND16 je gor) ....

GOPR6710.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tex, upam, da bodo to funkcijo za čitanje QR kode za spreminjanje profila nastavitev vklopili v nov apgrejt (uporabljam GoPro8 Black), saj zdaj skozi uporabo ugotavljam, da bi bila stvar res v določenih trenutkih uporabna, (čeprav se da delat tudi brez tega).

So pa ti dodatki, kot si že omenil bolj "bombončki", vprašanje je, kolk ljudi bi to dejansko uporabljalo. Preden bi si kartice z QR kodami potegnil iz torbe in prečital nastavitve ... itd.

P.S.
Glede tega kar opisuješ, menim, da je napaka v nadgradnji, če se ti to večkrat zgodi, da se stvar sama "nastavlja". Dvomim, da ima to vezo z izgubo energije, ker potem ne bi bilo smiselno, da si narediš svoje profile, ki ti držijo samo do izpraznitve akuta.
Bi rekel, da je v softveru problem. Lahko, pa da si kaj "šlatal" v nastavitvah, pa se ne spomniš. :)

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Tex pravi:

@ligenjček ..

Neglede na @Snečer -jev predlog zgoraj, ti toplo priporočam tolele:

https://www.mimovrste.com/microsd-kartice/sandisk-kartica-extreme-micro-sdxc-uhs-i-64-gb-adapter

Bo požrl gopro, DJI dron, vse kar mu vržeš ...

Z ukrivljen nosilec pa kontaktiraj, za plato pira ( :kva2: ) ti ga častim v MB .. ;)

Edit: se strinjam, vse kar je "aftermake" je v primerjavi z originalom (dražjimi zadevami)  ...... naaaah, žvečilna ...

če mi boš často plato pira kak bom pa pol trofo lukno za kartico :huh: :P 

velja, sem skoraj vsak teden spodaj, daj mi nek kontakt pa se slišiva...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kričač said:

Lahko, pa da si kaj "šlatal" v nastavitvah, pa se ne spomniš. :)

:twak: :hmm:;)

V uradni FW verjetno nebodo vključili, že sedaj je nekaterim "preveč vsega" v tistih malih menijih .. sicer zadeve od GoproLabs so "skoraj uradne", oziroma to razvijajo goprojevi ljudje, tako da so zadeve kar stabilne. Sam QR je bolj priročen za customizacijo parametrov snemanja. Nadležno bi bilo recimo v meniju nastavljat, da naj vsak dan od naslednjega tedna naprej od 8h zjutraj do 18h zvečer 2 tedna dela fotke na vsakih 10minut .. z QR builderjem to enostavno sprogramiraš, skeniraš kodo in gremo ..

Ja, bom na novo naložil FW na 7co, pa pol testiral ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!