Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Hmm, vprašanje je predvsem kaj moraš imeti ti --- :idea: :idea: :idea: zelo dober selotejp :shock: :shock: :shock: :shock: :twisted:

Resno -- kaj mora imeti? Nič posebnega, odvisno no od tega, kaj želiš s filmom narediti... če hočeš dati film potem na računalnik, potrebuješ nek način povezave z računalnikom, firewire (IEEE.1394) izhod, na računalniku pa ustrezno kartico (firewire)...

Posnameš pa lahko tudi na kakšno staro VHS, če je treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam kaj ko mi oča ;) nočjo posodit eno staro videokamero (brez stabilizatorja slike itd.), ker bi se baje od tresljajev neki zjebalo... Izolir trak pa pod tankom ovit. Hočem met clip na disku pol, ja :D razkazovat, kako gre moj moped 2x več kot sme it :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vsi vemo, da boš pospeške do 100 meril... :wink:

Zakaj raje ne probaš na moj način? Tako bi vsaj že vedeli, za koliko sec. si pretiraval...

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa ponavlas za enim idiotskim francozom k se je snemu po pariški obvoznici in ga ni spustu pod 200, max je bil pa 260 se mi zdi. :shock: :shock:

Vidu na Bikepics.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti pa oča nocejo posoditi kamere pa si jo sposodi v šoli z izgovorom da si zeliš posneti raziskovalno nalogo o (ka pa vem- gozdnem zivljenju) pol pa kamero se mal ponucas za osebne aktivnosti. V šoli pa pol rec da ti je kaseta padla v lijak poln vrele vode in prila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da na motor težko namontiraš kakšno večjo kamero, je pomoje najboljš to izvest z kakšnim digitalnim fotoaparatom, ki zna posnet tud video. Prpopaš ga pa gor s kakšnim dobrim selotejpom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A maš uro na levi roki??? Glej na uro, dokler ne pridejo sekunde na 00, spelji in ko bo cagar na stotki spet nahitro poglej na uro. In boš videl da bodo sekunde na 20 ali 25. :lol:

Ne, saj ne, jest ti povsem zaupam, ampak rezultat me pa tudi zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej verjetno bo med 10-15 :D

ker do 80 gre res hitr, pol pa nabira in nabira. Mi bo en kolega prinesu štoparico, katero je njegov oče uporablja na Grobniku :wink:

zdej grem pa ketno mazat, ker mi jo bo raztrgalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
A maš uro na levi roki??? Glej na uro, dokler ne pridejo sekunde na 00, spelji in ko bo cagar na stotki spet nahitro poglej na uro. In boš videl da bodo sekunde na 20 ali 25.  :lol:  

Ja pol se pa zbudiš u bolnici, al pa naslednje jutro sploh ne vidš nič več spljoh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah no..vzami eno navadno uro (po možnosti digitalno), mej nekej salotejpa in si uro lepo zalimaj na tank zraven odprtine za bencin, da boš lepo videl kuk kaže..in k prlezeš do 100km/h lepo pogledaš pa je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni panike.

Glede tega, da se znajdeš v škarpi ali pa v sosednjem avtomobilu...

Recimo da ti hiter pogled na uro vzame 1/3 sekunde (več ti res ne, bodimo pošteni). 100km/h = slabih 28 metrov na sekundo.

Torej na slepo prevoziš 9 metrov... za 4 motorje dolžine. Če pred sabo nimaš toliko prostora pred kakršnokoli nevarnostjo, potem si vsekakor izbral napačno cesto za testiranje... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se mi zdi, da je Melandri imel nekoč načrte o snemanju vožnje... da bi pač prilimal s selotejpom navadno kamero na tank ali nekaj takega. Vprašaj ga, kako se mu je izšlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamera more met obvezno antishock. Poj jo pa nalimas na tank pa je. Po moznosti jo vstavis v tist zep na tank torbi kamor pase zemljevid/oz. kej podobnega..

Pomojem bi mogl neki ratat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamera more met obvezno antishock. Poj jo pa nalimas na tank pa je. Po moznosti jo vstavis v tist zep na tank torbi kamor pase zemljevid/oz. kej podobnega..

Pomojem bi mogl neki ratat :)

AntiShock... Ka te to je????? Kaj je to pr CD komponentah vem... kaj pa pri kamerah?

Sam sem hotel pritrditi kamero (službeno namreč) na eden izmed krakov vilic.... Seveda s prilagojenim (homemade) stojalom.... No ideja je ostala na papirju in še čaka junaka, da jo izpelje do konca.. Ko bo, bomo pa kej pokaza če bo kej lepga za vidt... 8)

Krokar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamera more met obvezno antishock. Poj jo pa nalimas na tank pa je. Po moznosti jo vstavis v tist zep na tank torbi kamor pase zemljevid/oz. kej podobnega..

Pomojem bi mogl neki ratat :)

AntiShock... Ka te to je????? Kaj je to pr CD komponentah vem... kaj pa pri kamerah?

Sam sem hotel pritrditi kamero (službeno namreč) na eden izmed krakov vilic.... Seveda s prilagojenim (homemade) stojalom.... No ideja je ostala na papirju in še čaka junaka, da jo izpelje do konca.. Ko bo, bomo pa kej pokaza če bo kej lepga za vidt... 8)

Krokar

Hja, to drži če imaš digitalno kamero. Ker pri velikih tresljajih pol ne more zapisovat (laser namreč) in vrjetno ne bi delal če pa bi pa bil slab posnetek..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič, ko sva snemala mojo vožnjo, je Leon izvedel še en poskus s snemanjem med vožnjo. In sicer kar tako, da je kamero v eni roki držal, ko pa je rabil obe roki, je kamero odložil na tanktorbo. To seveda pride v poštev samo pri počasni vožnji na prazni cesti. Sam je reku, da bo zadevo še mal poštudiru. Saj mogoče bo pa še sam kaj dodal k tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem snemal in imam posneto vožnjo od Opatije do Pule (01.08.02)....

Vse skupaj cirka 45 minut, kamera je tekla non-stop. Vmes je nekaj motenj zaradi tresljajev pri visokih obratih (nad 10k), drugače pa je stvar zakon...

Kamera je bila v tank torbi, v prostoru za zemljevid...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že ravno pri snemanju vožnje... na spodnjem linku sta dva ta prava posnetka (sicer dolga ko satan, pa vendarle).. R1 proti Porscheju in R1, ki preganja drugega motorista... Zanimivo, vredno ogleda...

http://www.coolrides.cc/index.asp?content=...s&header=videos

Je pa teh videov ogromno še na www.bikemovies.com..

:shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

onboard video se jest trudim nardit že pol leta :) samo mi noben noče posodit videokamere, da bi jo prilepil okoli tanka s pol tone izolir-traka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nekoč je na MS bil link na povezavo kjer je navadno kamero (ne digitalno) nekako prilepil-privezal na tank ter nato s 305 km po števcu se podil nekje po severnih AC s CBR XX- PA je bila slika kar sprejemljiva kljub hitrosti pa pogled je bil skoraj čisto kot pogled voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!