Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

GoPro je super zadeva, ampak moja ni bila FULL HD 1080p , pa sem si zato naročil še eno, ki pa je res prava stvar (že testiral)in sicer Full HD.

Vredna je tega denarja, saj je stvar resnično prva liga! Priporočam!

To sem dobil danes .... :naughty:

19008118.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pa ne morem odločit. Ali bi nabavil GoPro ali pa contourGPS. Ali ima kdo kakšen nasvet?

Popravljeno . Popravil sergini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki imate GoPro HD Hero zadeve ... eno vprašanje.

Na kateri resoluciji snemate ter koliko slik na sek. 30 ali 60, da je slika res vrhunska ??

@Robertjur: z kakšno kamero si ti snemal tisti video na Golico? Kakšna je resolucija, ter koliko slik/sek. ?

Hvala za odgovore in namige. :beer1:

HD HERO!! Mislim??Naštelej na max framerate (60) na mode SECAM ker PAL podpira le 50. kar za slowmo ni lih najbolj. Če posnetek ni hudo dinamičen pa lahko daš kar na 30 in bo baterija in kartica trajala precej dlje.Če je pa res dolgcajt pa lahko delaš fotke na 1-X sekund.

Mode 3 je meni najbolj simpatičen ker mode 5 naredi sliko višjo in mi format ni všeč. Vedno čisti lečko ker packe hudo kvarijo sliko in je vse skup bolj malo vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pa ne morem odločit. Ali bi nabavil GoPro ali pa contourGPS. Ali ima kdo kakšen nasvet?

Če bi zbiral med goPro in Countour GPS bi zbral GoPro lahko pogledaš primerjave posnetkou na youtubu in boš vidu da ma gopro lepšo sliko bolj polno...

ma pa contour GPS možnost če maš androida aplikacijo kjer na telefonu vidš kaj snemaš in spreminjaš nastavitve tako d odvisno kaj ti bol ustreza...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkurenca ima mogoiče kakšen trik in igračko več ampak ko pridemo do kvalitete slike (kar je tisto najbolj pomembno) je GoPro še vedno zakon :notworthy: Na youtubu je kup primerjav in GoPro dela odlično v res vseh pogojih. Ko vidiš kako kamerco trese med vožnjo misliš da bo vse skup sam en zmazek. Filmček pa še vedno popolnoma spodobno gledljiv :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi video ne dela "avtorske".

Nisi odgovoril ... z katero kamero si pa snemal. To je verjetno z ročno kamero posneto verjetno ali se motim?

Z GoPro HD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahk rečm d glede kvalitete slike je konkurenca sam Countour + pa VIO POV HD je pa res da sta obe kamerce dražji ampak če dodaš 100€ kolkr je ekranček d vidš kaj snemaš pr GoPro si skor na istem tako, da je vse odvisno od tega kaj nucaš in kolk si prpravlen dat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tako, pa sem z morja, kjer sem včerajšnji dan posvetil predvsem testiranju GoPro HD Hero kamere, katero sem v petek kupil.

Bom kar kratek in jedernat: FENOMENALNO FANTASTIČNO, tako slike pod vodo, kot video.

Je pa res Andrej777, kot si omenil: sem dal na PAL in piše 50slik/sek. in razlika sploh ni vidna. Je pa res, da je PAL kvalitetnejši od NTSC.

LINK NA TO TEMO: PAL vs NTSC

Mene so predvsem v nakup GoPro prepričali testi, kjer je vedno bila ocenjena za najkvalitetnejšo v vseh pogojih delovanja.

Tisti, ki se odloča za nakup in se ne more odločit kaj kupiti mu predlagam, da si prebere neodvisne teste, ter ogleda več videov, katere so posneli uporabniki.

Razlika je očitna in tako sem se tudi sam odločil za GoPro. Vredna je tega denarja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z GoPro HD.

Ko sem gledal tvoj posnetek nisem mogel verjet, da je zadeva res tako kvalitetna, zato sem predvideval, da si si morda kakšno ročno kamero HD namestil na motor.

No, zdaj pa sem v kvaliteto tudi sam prepričan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem gledal tvoj posnetek nisem mogel verjet, da je zadeva res tako kvalitetna, zato sem predvideval, da si si morda kakšno ročno kamero HD namestil na motor.

No, zdaj pa sem v kvaliteto tudi sam prepričan.

Zadnjič sem nalimal polokrogel nosilček na vrh čelade zadaj pa namestil navadna vratca in je izpadlo fenomenalno tudi zvok odličen z vodotesnimi je pa ful šumel, probaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za vaše predloge. Nabavu sem GoPro in zraven še ekranček, naročal sem preko spleta in dobil oboje za ceno kamere pri nas. Sprobano je bilo v soboto, ko smo šli na Faaker See. Sem ful vesel nove igračke in komaj čakam, da grem še na morje, da sprobam pod vodo in potem še kako zgleda na belih strminah... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za vaše predloge. Nabavu sem GoPro in zraven še ekranček, naročal sem preko spleta in dobil oboje za ceno kamere pri nas. Sprobano je bilo v soboto, ko smo šli na Faaker See. Sem ful vesel nove igračke in komaj čakam, da grem še na morje, da sprobam pod vodo in potem še kako zgleda na belih strminah... :yea1:

kje si naročil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa daj objavi še to za nas :) Torej, kje si naročil ?

naročil je preko amazona, ker je izbral opcijo z lcd ekranom, jaz pa bom verjetno kar iz uradne strani LINK , ker je še najceneje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naročil je preko amazona, ker je izbral opcijo z lcd ekranom, jaz pa bom verjetno kar iz uradne strani LINK , ker je še najceneje.

lp

ja no tale je cenejši za 40$ ker ma dost manj mountov zravn, zdej če ne nucaš pol ok drgač pa dodatni mounti prou pridejo npr pr gopro hero motosports oz helment

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poiščeš v amazonu omenjeno kamero, ti vrže na njihovem market placeu eno spletno trgovino, ki ima kamero + LCD + poštnina za skoraj 350eur. V torek zvečer sem naročil, v petek dopoldan je pozvonil mojster fedex. Točnega imena trgovinice se zdaj ne spomnim, ker nisem sam naročeval (bi mogu počekirat, ko pridem domov zvečer).

Meni se ponavadi ne da tako brskat po spletnih trgovinicah, naša pa to naredi z največjim veseljem. In ko sem ji reku, da sem naročil pri naši spletni trgovini kamero za 350eur in so mi poslali sms, da jo dobim od 5. - 10.10. je znorela in zlo hitro najdla boljšo rešitev :worship:. Seveda sem pri naših takoj preklical in že uživam z novo igračo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste, ki ste že vešči tega urejanja videa bi vprašal sledeče:

A kdo uporablja Pinnacla 15?

Snemam na R3 (3: 1280x720 / 60frames/s) in me zanima, z kakšnimi parametri potem shranite video, da je dejansko slika še vedno vrhunska? Upam, da se razumemo, kaj sprašujem. Ko daš "ustvari film" imaš možnost da sam nastavljaš parametre kvalitete, pa me zanima, kako ponavadi VI to nastavite.

Kamera snema 50slik/s (pal) ampak ko naredim v pinnaclu je samo 25slik/s.

Hvala in lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poiščeš v amazonu omenjeno kamero, ti vrže na njihovem market placeu eno spletno trgovino, ki ima kamero + LCD + poštnina za skoraj 350eur. V torek zvečer sem naročil, v petek dopoldan je pozvonil mojster fedex. Točnega imena trgovinice se zdaj ne spomnim, ker nisem sam naročeval (bi mogu počekirat, ko pridem domov zvečer).

Meni se ponavadi ne da tako brskat po spletnih trgovinicah, naša pa to naredi z največjim veseljem. In ko sem ji reku, da sem naročil pri naši spletni trgovini kamero za 350eur in so mi poslali sms, da jo dobim od 5. - 10.10. je znorela in zlo hitro najdla boljšo rešitev :worship:. Seveda sem pri naših takoj preklical in že uživam z novo igračo...

Mogoče veš iz kje (katera država) so ti poslali kamero?

Če je bilo iz ZDA, kako si prišel "skoz" brez carine oz. davka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste, ki ste že vešči tega urejanja videa bi vprašal sledeče:

A kdo uporablja Pinnacla 15?

Snemam na R3 (3: 1280x720 / 60frames/s) in me zanima, z kakšnimi parametri potem shranite video, da je dejansko slika še vedno vrhunska? Upam, da se razumemo, kaj sprašujem. Ko daš "ustvari film" imaš možnost da sam nastavljaš parametre kvalitete, pa me zanima, kako ponavadi VI to nastavite.

Kamera snema 50slik/s (pal) ampak ko naredim v pinnaclu je samo 25slik/s.

Hvala in lp.

Tam kjer piše tip datoteke daš itak "MPEG-4" spodaj pa piše prednastavitev tam daš pa "po meri" in potem lahko v nastavitvah pod "hitrost sličic" spreminjaš število.

Meni kamera posname z 59 slik/sec torej je logično da naj bi tam spemenil na 59 vendar kar pustim na 29.97 kot je prednastavljeno saj je za gledanje normalnega posnetka to čisto dovolj in ni posnetek nič slabši, več slik na sekundo se uporablja bolj če ustvarjaš počasne posnetke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče veš iz kje (katera država) so ti poslali kamero?

Če je bilo iz ZDA, kako si prišel "skoz" brez carine oz. davka?

Pa kaj komplicirate, greš na njihovo stran:

http://gopro.com/products/

in naročiš ter plačaš, ko pride pač plačaš tisti davek in si še vedno dober čez prišel, tako sem jaz naredu ko so še prednaročila pobiral.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam kjer piše tip datoteke daš itak "MPEG-4" spodaj pa piše prednastavitev tam daš pa "po meri" in potem lahko v nastavitvah pod "hitrost sličic" spreminjaš število.

Meni kamera posname z 59 slik/sec torej je logično da naj bi tam spemenil na 59 vendar kar pustim na 29.97 kot je prednastavljeno saj je za gledanje normalnega posnetka to čisto dovolj in ni posnetek nič slabši, več slik na sekundo se uporablja bolj če ustvarjaš počasne posnetke.

Jaz snemam pod 3, torej 1280x720 60f/s 19:6 (PAL) .... torej mi, ker je v PAL naredi 50 slik/sek. kar je normalno za PAL, moral bi prestavit na NTSC, ampak se mi zdi nesmiselno. Zdaj sem v Pinnaclu nastavil MPEG-4 in pustil število slik/sek na 25, kot je program sam nastavil. Tebi je dal na 29 in nekaj, kar je pol od 60, meni je pa dal na pol od 50 in mislim, da na koncu bo zadeva vrhunska, ampak 1uro in 20 minut filma dela že ohohooo časa.

V vsakem primeru so posnetki vrhunski, gre se zgolj zato, da bi pri obdelavi, čim manj zgubil na kvaliteti ... samo to je point vsega skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!