Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Ko želim obdeluati posnetke v video editorju (Filmora, probal tudi drugi program, enako..računalnik pa ni slab, da bi bil to problem), mi šteka slika pri previewu...kamera je gopro session 5, naj bi bil to razlog...ima še kdo tak problem in ga je odpravil?'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler ne boš vgradil SSD disk boš imel probleme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm!  Iz kartice naložim na comp, odprem Filmora in naložim v program. Počakam, da se naloži in šele nato editiram. Editiram, dodam uvod, glazbo, pregledam in shranim kot film na comp. Ne delam v 4K ker so preveliki faili in se comp samo davi in potrebuje veliko časa da obdela. Drugače mi lepo deluje brez štekanja in zmrzovanja programa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, vse enako...predvidevam da gre za kaksne posebne gopro nastavitve, ala superview, resolucija al kaj podobnega... steka samo pri pregledu v programu, ce odpres file z bs al kaj podobnega tece brez problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, ofc said:

Probal tudi to, ne pomaga..

Filmore sicer nisem pretirano uporabljal, ampak z proxy fajli bi zadeva naceloma morala spilat..

Sorry, ampak to se bere enako kot da bi kdo napisal: "Motor mi ne vžge, pa ni slab. Gre pa za BMWja. Ima se kdo podobne probleme?" Povej za kaksni file gre (resolucija, format, bpm), konfiguracijo PCja,... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gopro nastavljen 'tovarnisko' le superview je vkljucen, 30ps...racunalnik je ok, bmw glih ni, tracer pa zagotovo? salo na stran, IntelCore i3, 4gb ram, Radeon hd4500, ssd disk... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav ozaveščen je za editiranje malo preslaboten! Imam doma dva stacjonarca in na enem ne morem narediti posnetka, da ne pojem pol škatle Apaurina in je na nivoju Kawasakija SX 1000, ta drug pa je primerljiv z Goldvingom in ta dela brez problema. O tem ti bi morali pa več razložit fantje, kateri so poznavalci tehnologije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, ofc said:

Gopro nastavljen 'tovarnisko' le superview je vkljucen, 30ps...racunalnik je ok, bmw glih ni, tracer pa zagotovo? salo na stran, IntelCore i3, 4gb ram, Radeon hd4500, ssd disk

Preslaba konfiguracija kompa to kar imaš je ravno na meji za obdelavo v Filmori teoretično bi moralo lafat u praksi je pa drugače.Jaz sem v Filmori naredu 35 minut filma z približno enako konfiguracijo (4gb rama I5 procesor grafa DDR3 Invidia )ampak ko sem zacel rezat dodajat efekte muziko itd... je začelo štekat potem sem pa dodal 8 gb rama in ssd je stvar delala BP.Drugi programi so še bolj požrešni kot Adobe,Pinnacle,Corel...

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obdelava videa zahteva svojevrsten hardware, ki mora iti v korak z razvojem kamer oziroma snemalno opremo ter seveda softwerom. Med drugim se splača vedeti kakšno strojno pospeševanje podrpira tvoj program.

Na netu imaš morje vodičev, ne pričakuj instant enoznačne rešitve ampak vloži malo več truda kot: "program mi šteka".

npr:

https://turbofuture.com/computers/Build-Photo-Editing-PC

btw. v kategoriji MS-ja bi tvoj računalnik padel pod "skuter", konfiguracija je primerna za osnovno domačo pisarniško rabo, tam nekje 2-3 razrede pod nečim primernim za video obdelavo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa lahko ti programi izkoristijo toliko jeder? Vem da par let nazaj smo dajali za risanje raje hiter i5 kot i7 za enako ceno ker preprosto program ni znal uporabiti več kot 1 ali morda 2 jedri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper

... ekola... takole sem si zmontiral leči spredaj - zadaj kamerce C6, ko si me spraševal....

Spredaj malo kvalitete "požre" šipa... je pa verjetno še vedno bolje, kot da ti lečo zapaca kaka nesramna debela muha, če jo imaš na kakem drugem mestu na motorju...

Je pa prijatelj kupil tako kamerco

https://www.ebay.com/itm/Motorcycle-DVR-Wifi-Camera-Dash-Cam-Video-Driving-Recorder-Dual-Lens-FULL-HD-GPS/192714163702?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=492856303313&_trksid=p2057872.m2749.l2649

, ki stalno kaže GPS pozivijo na zemljevidu...in hitrost...

Nima LCD, ampak lahko kadarkoli preko WiFi pogledaš posnetke na telefonu... 

image.thumb.png.47ca22945cfa957dd2cf2114826ff6e3.png

image.thumb.png.1d871e7ac6fa94abf896f7bd0d9e9892.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Zivnorc pravi:

@thumper

... ekola... takole sem si zmontiral leči spredaj - zadaj kamerce C6, ko si me spraševal....

Spredaj malo kvalitete "požre" šipa... je pa verjetno še vedno bolje, kot da ti lečo zapaca kaka nesramna debela muha, če jo imaš na kakem drugem mestu na motorju...

imava enako ... vse dela BP ... s posebnim programčkom se vidi tudi lokacija in hitrost ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

imava enako ... vse dela BP ... s posebnim programčkom se vidi tudi lokacija in hitrost ;)

... ja.. .itak...  tako dela tudi ta kamerca, ko sem dal link....

... sam povem, da ima ta kamerca še boljšo sprednjo lečo, ki je tudi fizično večja od zadnje...in je kvaliteta (resolucija) kar precej boljša od zadnje.... in pa osnovna enota nima nepotrebnega LCD, ker je itak nekje pod zicem ....in filmček lahko kadarkoli pogledaš ali shraniš na pomnilnik telefona preko WiFi.... da ni treba kartice ven dajat...pa prenašat v comp...itd..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/9/2019 at 5:02 PM, ofc said:

Gopro nastavljen 'tovarnisko' le superview je vkljucen, 30ps...racunalnik je ok, bmw glih ni, tracer pa zagotovo? salo na stran, IntelCore i3, 4gb ram, Radeon hd4500, ssd disk... 

4k posnetek (session 5) na 30fps je kar zahteven, definitivno je prešvoh PC .. sicer pomaga, da imaš ssd, ampak ostalo je slabo .. 4gb rama je malo, že samo za win10 .. za 4k posnetke je recimo 16gb nekako minimum .. testiraj z 1080 posnetkom ..

Že pogled na performance v task managerju ti lahko pokaže, kje PC najbolj šepa. Ctrl+Shift+ESC in na "performance" tab, pol pa malo opazuj grafke, kje ti zabije na 100%.

 

On 3/10/2019 at 8:57 PM, smasher said:

Pa lahko ti programi izkoristijo toliko jeder? Vem da par let nazaj smo dajali za risanje raje hiter i5 kot i7 za enako ceno ker preprosto program ni znal uporabiti več kot 1 ali morda 2 jedri.

Odvisno keri program in pri katerem delu. Nasplošno gledano recimo adobe programi nekoliko slabše izkoriščajo več jeder, davinci resolve je recimo že bolj optimiziran. Tudi vedno več efektov davinci procesira na grafični kartici in ne več na procesorju. Za Davinci rajši več jeder kot pa hitrost procesorja. Prav tako pri grafiki, rajši več CUDA jeder kot pa žnj GB rama .. kompresija/dekompresija kodekov se pa dogaja v CPUju, zato pa pridejo prav proxy datoteke, za kar pa spet rabiš hiter ssd disk velike velikosti ..

V glavnem, je malo zakomplicirano sestaviti dober PC za video obdelavo, če se ne spoznaš v komponente. In daleč od tega, da bi več € pomenilo boljši PC za obdelavo .. in dovolj je, da imaš neko ne-optimalno komponento in ti že celota deluje slabše oziroma ostale komponente niso izkoriščene ..

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprasanje... mal me mika tale gopro 7 pa me zanima do koliko je  GB je microsd kartica kompitabilna.... Povsod kjer jo ponujajo v paketu je 32GB SanDisk 32GB microSDHC Extreme C10 V30 A1 100MB/s. Ne najdem pa nikjer napisano do koliko GB je  zadeva.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze najdu neki tako da vseeno hvale  vsem k ste prepozn prebral  in k veste ;):D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekej zanima ...... z kakšnim oz. katerim u izi programom bi blo najlaže posnetek porezat, z drugim združit z kakim simpl prelivom ter zameglit tablco? Sicer za prave videe imam pinnacle studio, sm za take u izi zadeve bi mel kaj u izi :D. Torej kaj predlagate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wondershare Fimora je dokaj izi varianta vsi drugi so bolj komplicirani.Mogoče kakšen free program za rezanje in enostavno sestavljanje ampak ti so bolj tako tako sem jih poizkusu vse ki sem dubu na netu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z omare potegnil SJ2000 kamero...S kerim app pol gledam preko wifi to sjcam...potegnu dol ze 10 programov a ne morem povezat,da bi na gsm vidu kva zuni kamera "snema"...ne spomnim ker app takrat mel...al mogoce mora biti sim v gsm kjer bi rad gledu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Spasku pravi:

Si poizkusu:  SJCAMZONE ali  SJ5000 PLUS WiFi

Prvega potegnu pa ne poveze...verjetno mora biti sim v gsm prvo da povezes(seveda se mi ne da hecat-me pa firbec)....hvala...a ker me zanima le kera muca hodi spati v se eden izmed "bunkerjev"ki jih jim nastavil imam cas vsaj celi dan....

P.s

Dve hisi mali bivsi racji,tri bunkerje,macjo hiso...to imajo nastavljeno okoli hise...in v en bunker za hiso mi ni jasno katera muca hodi spati in me firbec...moje zivalce...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, sesir said:

Prvega potegnu pa ne poveze...verjetno mora biti sim v gsm prvo da povezes(seveda se mi ne da hecat-me pa firbec)....hvala...a ker me zanima le kera muca hodi spati v se eden izmed "bunkerjev"ki jih jim nastavil imam cas vsaj celi dan....

P.s

Dve hisi mali bivsi racji,tri bunkerje,macjo hiso...to imajo nastavljeno okoli hise...in v en bunker za hiso mi ni jasno katera muca hodi spati in me firbec...moje zivalce...

za wi-fi povezavo med kamerco in gsm ne potrebuješ sim kartice...

Za app poglej pri njih: SJ CAM

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo kupuje športno kamero naj pohiti :  GoPro HERO6 Black 4K60 HD Action Camera Camcorder - Certified Refurbished to kamero lahko sedaj kupite iz UK za neverjetnih 31 eu z 1letno grancijo in novo baterijo in nekaj opreme.Jaz ko sem vidu ceno sem jo takoj kupu ni mi blo jasno kako taka cena ampak izgleda ves ok.Sedanj ne vem če je še možno kupit ali je bila samo ena ali imajo več kamer tukaj je link če vam prikaže da je na voljo je to to .

https://www.ebay.com/itm/GoPro-HERO6-Black-4K60-HD-Action-Camera-Camcorder-Certified-Refurbished/303113606638

Free shipping

 

Popravljeno . Popravil Spasku
  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!