Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

pred 13 minutami, Snečer pravi:

brezveze, ker yt uniči kvaliteto

Ja vem. Nisem vedel, da imam nastavljeno tako. Sej zdej sem že spremenil na manj. 

Na začetku res nisem videl 3ga motorja, ker fantje niso šli glih po predpisih. A potem ne smem gasa dajat pa bremze? ??

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

za hobi snemanjem nima smisla odkašljat takšnih novcev, ker bo posnetek "enak", kot s tistimi cenejšimi

 

Še dobro, da smo si različni. Hvala bogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Vito23 pravi:

Ja vem. Nisem vedel, da imam nastavljeno tako. Sej zdej sem že spremenil na manj. 

Na začetku res nisem videl 3ga motorja, ker fantje niso šli glih po predpisih. A potem ne smem gasa dajat pa bremze? ??

jezersko je motogp steza, to bi moral vedeti, zato so take priključitve iz boksa smrtne, sploh v ovinku iz drugega pasa

helikopter tam rad prileti

lokalci si videl kaj delajo oz kaj so ti delali

pač pazit na takih stezah

pred 3 minutami, Vito23 pravi:

Še dobro, da smo si različni. Hvala bogu.

res je, razumel pa nisi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem nisem prvič. Pač tretjega sem spregledal mogoče na posnetku zgleda hujše, kot je bilo v resnici. So pa norci in se mi zdi, da tut asfalt ni več tako lep kot je bil včasih.

@Snečere

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Vito23 pravi:

Vem nisem prvič. Pač tretjega sem spregledal mogoče na posnetku zgleda hujše, kot je bilo v resnici. So pa norci in se mi zdi, da tut asfalt ni več tako lep kot je bil včasih.

@Snečere

drugič si projektil tak obrni, da samo špuro narediš, ko spelješ :) ne pravi kot, da moraš potem krmilit... saj razumeš :)

kaj pa gps podatki, overlay in ostalo na kameri? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

drugič si projektil tak obrni, da samo špuro narediš, ko spelješ :) ne pravi kot, da moraš potem krmilit... saj razumeš :)

kaj pa gps podatki, overlay in ostalo na kameri? 

A jebiga tako sem zapeljal tako je bilo.

Gpsa nimam vključenega imaš pa kokr vidim tudi dodatke, da ti kaže hitrost, smer...ampak še nisem pprišel do tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko kdo pove kater program je ok za urejanje videou?  virb edit je ok kadar iz drona uvozim... vendar mi zdej ne pusti uvozit od sjcam kamere... bi rad naredu mali video da pokažem kako izgleda :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testiral novo kamerco. Zdaj pa ugotovil, da potrebujem še kakšno dodatno baterijo, filtre... pa še se bo nekaj našlo za prihodnjo investicijo. Ni nujno, fajn pa je ;)  :) 

AC794276-7F53-4F4A-AD37-40FD12B06A4C.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Rey pravi:

Obstaja kaksen spodoben program tudi za telefone?

za urejanje na founu? Al PCju?

Za foun uporabim kar Vidtrim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, The Lakl pravi:

Testiral novo kamerco. Zdaj pa ugotovil, da potrebujem še kakšno dodatno baterijo, filtre... pa še se bo nekaj našlo za prihodnjo investicijo. Ni nujno, fajn pa je ;)  :) 

AC794276-7F53-4F4A-AD37-40FD12B06A4C.jpeg

Ja baterija pa se kaksna kartica spominska ?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

za urejanje na founu? Al PCju?

Za foun uporabim kar Vidtrim.

Direkt na telefonu, da ne exportam na PC. Nekaj, da lahko režeš, dodaš glasbo, prehode.

Bom poizkusil Vidtrim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Rey pravi:

Direkt na telefonu, da ne exportam na PC. Nekaj, da lahko režeš, dodaš glasbo, prehode.

Bom poizkusil Vidtrim.

Dela ok, pa frejme lahko rezeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ewo naredu neki za probo, snemu z kamero za 50 evrou z vsemi dodatki....  men se ne zdi tok slabo, sm primerju vito23  video   in mojga in  če gledamo da je una 500€ vredna  in ta bogih  50€ ... ta niti ni tok slabo posnela

 

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za začetek, ? da se ukvarjaš s snemanjem, ne vzami spodaj napisanega kot odvračanja od tega:

- močna sončna svetloba je zelo težavna za snemanje/fotografiranje, to je vidno tudi iz tvojega posnetka, taka svetloba ponavadi ubije tudi najboljši senzor ali pa klasični film

- če kameri na račun cene lahko odpustim slabo resolucijo, majhen kontrastni razpon in artefakte iz kompresiranja ji katastrofalnih barv ne morem. Nebo je na nivoju kartic ki smo jih v osemdesetih pošiljali z morja domov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem še nikamor objavil nobenega videa ker vedno kaj zajebem pri snemanju in sm len za urejat, firefly hawkeye mini se mi zdi kar tak zabaven kompromis med vkvaliteto in ceno, 20€ navadna 15€ oskubljena (brez baterije notri) namenjena za snemanje z droni zato nima ekrana ampak video kabl vn. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Rogerg pravi:

ewo naredu neki za probo, snemu z kamero za 50 evrou z vsemi dodatki....  men se ne zdi tok slabo, sm primerju vito23  video   in mojga in  če gledamo da je una 500€ vredna  in ta bogih  50€ ... ta niti ni tok slabo posnela

 

Ni slabo.

Kvaliteta dražje kamere se vidi, kadar snemaš v pogojih slabše svetlobe, torej v neidealnih pogojih in kadar si posnetek predvajaš na UHD tv. Pod prvo se moraš razjasnit pojme za kaj jo boš uporabljal, koliko jo boš uporabljal, kje boš pregledoval, predvajal posnetke in potem na podlagi dejstev izbereš kamero. Nekaterim je že telefon dovolj, da naredijo par fotk, nekaterim je osnovna nizkocenovna kamera že top, nekateri kupijo top-najdražjo, ker se hočejo z njo izkazovat, nekateri pa ogromno posnamejo, si arhivirajo in uživajo (beri, da se tolažijo) v zimskih mesecih ob predvajanju posnetkov. Sam sem med njimi in brez opreme praktično ne grem nikamor. Brezzrcalni Canon eos M10 in Gopro sta vedno z mano. Če prav štejem je to moja sedma športna kamera. Hotel sem, da imam čim bolj optimizirano delovanje in sem si vso zadevo priredil tako, da mi najbolj ustreza. Spreminjam zorne kote, postavitve kamere in z daljincem preklapljam med fotograijami ter posnetki. Da dosežem željeno mi omogoča le Gopro. Mali session 4 bo še vedno dopolnjeval modernejšega brata. 

Upam, da me razumete. Fotografija mi je vedno bila fetiš in ne me napačno razumet. Tudi z nizkocenovnimi kamerami se da naredit lepe posnetke, če so pogoji optimalni.

25898905-CF33-47E3-93AE-BD55569006F2.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Rogerg pravi:

ewo naredu neki za probo, snemu z kamero za 50 evrou z vsemi dodatki....  men se ne zdi tok slabo, sm primerju vito23  video   in mojga in  če gledamo da je una 500€ vredna  in ta bogih  50€ ... ta niti ni tok slabo posnela

 

Tut jaz sem tako najprej mislil sam se potem vidi razlika. Moram še skupaj spravit posnetek, k sem snemal spet z GOpro ampak zdej sem snemal na 1080/60. 

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje, kako imate kamere na motorju?

Kater način uporabljate na kameri - foto, video, kvaliteta?

Lahko tudi slike...

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri program za obdelavo videotov priporočate za Android? Lahko je plačljiv, za neke normalne denarje. Pomembno mi je le to, da poslabša kvalitete.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, rookie007 pravi:

Kje, kako imate kamere na motorju?

Kater način uporabljate na kameri - foto, video, kvaliteta?

Lahko tudi slike...

Več nosilcev boš imel bolj bo dinamičen posnetek. Snemanje celotnega posnetka z enega mesta je malo dolgočasno.  Najbolj mirno sliko doboš iz vrha čelade, kjer se najbolj amortizirajo vibracije, naprstni trak, rokavica, nastavek za nogo na motorju pa pod prednjo lučjo, na krmilu, na bočni zaščiti zadaj, na stranskem kufru, na zadnjem blatniku. Prvi nastavek imam vedno vrtljiv, da lahko kamero samo obrnem nazaj in snemam v drugo smer. Tako snemanje zahteva tudi veliko postankov. V grupi te imajo hitro pol k...c!  Posnetke bi pa radi imeli. 

Z daljincem Gopro lahko preklapljaš med filmi in fotoaparatom. Uporabljam oboje in, kar je največja prednost, da si že kar na terenu snemam kratke kadre in pri postprodukciji imam precej manj dela

84AD4C7A-6833-4DB1-B8E9-5083CAC887E6.jpeg

Popravljeno . Popravil The Lakl
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, vuk76 said:

Katere SD/micro SD kartice uporabljate za snemanje?

sandisk extreeme 64gb u3 v30 a2 .. za drone in za kamere .. za 4k posnetke mora bit kartica dovolj hitra in nič manj oziroma počasnejšega ne pride v poštev (a1 ali a2 nima veze, je ok oboje) .. če ne sfolga posat na kartico hitro zmanjka bufferja in je posnetek zgubljen ..

rajši več kartic po manj kapacitete kot ena ogromna .. če jo zgubiš/crkne/errore meče, zgubiš samo del posnetkov (32gb/64gb) in ne vsega (256gb/512gb) .. don't learn it the hard way ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!