Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

pred 1 uro, The Lakl pravi:

Več nosilcev boš imel bolj bo dinamičen posnetek. Snemanje celotnega posnetka z enega mesta je malo dolgočasno.  Najbolj mirno sliko doboš iz vrha čelade, kjer se najbolj amortizirajo vibracije, naprstni trak, rokavica, nastavek za nogo na motorju pa pod prednjo lučjo, na krmilu, na bočni zaščiti zadaj, na stranskem kufru, na zadnjem blatniku. Prvi nastavek imam vedno vrtljiv, da lahko kamero samo obrnem nazaj in snemam v drugo smer. Tako snemanje zahteva tudi veliko postankov. V grupi te imajo hitro pol k...c!  Posnetke bi pa radi imeli. 

Z daljincem Gopro lahko preklapljaš med filmi in fotoaparatom. Uporabljam oboje in, kar je največja prednost, da si že kar na terenu snemam kratke kadre in pri postprodukciji imam precej manj dela

84AD4C7A-6833-4DB1-B8E9-5083CAC887E6.jpeg

skoraj vse si povedal :) kot si že svetoval, najbolje je delat kratke clipe, po par minut, tako da dejansko že med vožnjo editiraš, doma pa samo opremiš z muziko itd., če sploh

al uporabiš daljinec (ko je kamera z roko nedosegljiva), ali jo vklopiš kar med vožnjo z roko, kamere imajo različne različne gumbe, pri moji (prastari) mi je najbolj všeč prav drsnik, ko jo vklopiš s potegom iz ugasnjenega položaja, edina hiba je, da rabi par sekund da začne snemat, obratno jo tudi ugasneš. tudi baterija mi drži odlično, slabe 3 ure, kar več kot dovolj za par dni snemanja. poleg tega ne rabi nobenega dodatnega ohišja ima pa tudi ekran.

kamera na čeladi ima zračni upor, na moji razen teže to ni tako opazno in moteče, lani pa sem za test nabavil gopro stil kamere in me je kar motilo oz nisem bil navajen

tu imam cel kup dolgočasnih posnetkov s kamero :)

https://www.youtube.com/channel/UCOsVH8ceQDP1zNJLGNFI5Aw

tudi na mopedu sem jo imel :)

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, Tex said:

sandisk extreeme 64gb u3 v30 a2 .. za drone in za kamere .. za 4k posnetke mora bit kartica dovolj hitra in nič manj oziroma počasnejšega ne pride v poštev (a1 ali a2 nima veze, je ok oboje) .. če ne sfolga posat na kartico hitro zmanjka bufferja in je posnetek zgubljen ..

rajši več kartic po manj kapacitete kot ena ogromna .. če jo zgubiš/crkne/errore meče, zgubiš samo del posnetkov (32gb/64gb) in ne vsega (256gb/512gb) .. don't learn it the hard way ..

Hvala.

Mam A2 drgac doma, gledam pa tole ker je glih se prime day: https://www.amazon.de/SanDisk-Extreme-microSDHC-Speicherkarte-SD-Adapter/dp/B06XWMQ81P/ref=sr_1_1_sspa?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&keywords=sandisk+extreme&qid=1563293462&s=gateway&sr=8-1-spons&psc=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, rookie007 said:

Kje, kako imate kamere na motorju?

Kater način uporabljate na kameri - foto, video, kvaliteta?

Lahko tudi slike...

Najveckrat takole (Hero 7 Black):

Obcasno pa tudi tako (Hero 4 Silver):

Ter takole (Hero 4 Silver):

 

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, vuk76 said:

Poglej na mimovrste. Je bla 64 za 19eur, mislim da 32 tudi za 9,99.. Gres na osebni prevzem (mb trzaska pri comtronu) in mas brez postnine.. Je lazje kaksno reklamacijo al kaj resevat.. 

Razlike med A1 in A2 pri karticah za video/photo niso pomembne. Gre za IOPS hitrost, pisanje/branje manjsih datotek, cache, torej za aplikacije - recimo v telefonih ce das programe na spominsko kartico, je bolje dat A2.. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priročnost daljinskega upravljalca... priklopljen na usb vtičnico, da se vedno polni. Kameri sem odstranil vratca, da je lahko tudi na napajanju, kadar je montirana pod lučjo, na krmilu ali stranski zaščiti.  V primeru dežja jo pač odstranim ali nataknem vratca. Potem mi ne pade napetost in je skoz polna v primeru, da jo premaknem na čelado, naprstni trak ali nogo. Tudi power bank, če je dovolj močan je vedno v napolnjen v kovčku, da ni neljubih presenečenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, The Lakl said:

Priročnost daljinskega upravljalca... priklopljen na usb vtičnico, da se vedno polni. Kameri sem odstranil vratca, da je lahko tudi na napajanju, kadar je montirana pod lučjo, na krmilu ali stranski zaščiti.  V primeru dežja jo pač odstranim ali nataknem vratca. Potem mi ne pade napetost in je skoz polna v primeru, da jo premaknem na čelado, naprstni trak ali nogo. Tudi power bank, če je dovolj močan je vedno v napolnjen v kovčku, da ni neljubih presenečenj.

Ena od prednosti daljica je tudi hi-light tag. Med snemanjem z pritiskom na tipko dodaš zaznamek na posnetek. Meni je ql oziroma koristno, ker mam lahko kamero skoz zagnano (tako kot ti, jo mam jaz tudi skoz na kablu) in potem samo označujem zanimive dele. Na pcju potem takoj najdem te dele in jih enostavno izrezem. HiLight tagi delajo tudi direktno na kameri, med snemanjem pritisneš na 'mode' tipko - je pa to težje z rokavico kot na daljincu kjer je tipka večja oziroma dostopnejša .. Pomanjkljivost daljinca je glupi specificni ne-usb polnilec in nekoliko preslaba baterija.. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daljinc je res super stvar;sicer nimam original GoPro, temvec nekega kitajskega, ampak dela super. Jaz predvsem uporabljam za vklop in izklop kamere, kar dela super z Hero 7. Sam nimam narejenega externega napajanja, zraven pac vozim 6 baterij,ki jih po potrebi zamenjam ter tudi obcasno preko power banka polnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Tex pravi:

Pomanjkljivost daljinca je glupi specificni ne-usb polnilec in nekoliko preslaba baterija.. 

Sam imam kratek USb kabel kot podaljšek. Daljinec je montiran na en Sonyev nastavek od kamere in ga hitro snamem iz krmila, da lahko grem z njim od motorja. Takrat je tisti glupi kabel obešen na daljinca z mano kot obesek. ;)

image.jpg

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, vuk76 pravi:

Daljinc je res super stvar;sicer nimam original GoPro, temvec nekega kitajskega, ampak dela super. Jaz predvsem uporabljam za vklop in izklop kamere, kar dela super z Hero 7. Sam nimam narejenega externega napajanja, zraven pac vozim 6 baterij,ki jih po potrebi zamenjam ter tudi obcasno preko power banka polnim.

6 baterij? kaj snemaš gospodarja prstanov? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Snečer said:

6 baterij? kaj snemaš gospodarja prstanov? :)

Celovecerc ?

Pa saj ves, ziher je ziher. Kaksno urco drzi baterija pa kaksna daljsa fura in jih hitro porabis.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, The Lakl pravi:

Sam imam kratek USb kabel kot podaljšek. Daljinec je montiran na en Sonyev nastavek od kamere in ga hitro snamem iz krmila, da lahko grem z njim od motorja. Takrat je tisti glupi kabel obešen na daljinca z mano kot obesek. ;)

image.jpg

To bo moj naslednji nakup. Je pa fajn, ker ma gopro quickcapture ali kako se imenuje. Da samo pritisnes za snemat in ti snema.

In še nekaj od nedelje :) Lahko tudi kakšen like spustite, da ne boste samo kurcal :)

Vidim pa, da youtube res pokvari kvaliteto... :(

 

 

 

Popravljeno . Popravil Vito23
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteto imaš 720p. To si spremeni na več v nastavitvah. Ne vem ali imaš tako resolucijo nastavljeno na YT ali pa že shranjuješ, procesiraš v majhni resoluciji. Zastonj snemaš v 2,7K, če potem predvajaš v 720p. Kupil si BMW pa se 20 po pločniku z njim voziš. :)

 

DFB1E0C7-0D88-4E13-83C0-5D5F659182AF.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je kvaliteta 1080p kokr vidim. ?

Snemam pa kar na 1080/60.

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj si bi lahko že kakšne drončke omislili (tam..jurčka..jurčka in pol vsaj, ne neke poceni helikopterčke)...bela črta na sivi podlagi, ki občasno zavija levo ali desno aranžirana z vetrobranskim steklom in utripajočo armaturko ni več nek presežek video produkcije....:naughty:...no razen za nedeljske uspavanke, ko ni na sporedu moto gp-ja...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Zdaj si bi lahko že kakšne drončke omislili (tam..jurčka..jurčka in pol vsaj, ne neke poceni helikopterčke)...bela črta na sivi podlagi, ki občasno zavija levo ali desno aranžirana z vetrobranskim steklom in utripajočo armaturko ni več nek presežek video produkcije....:naughty:...no razen za nedeljske uspavanke, ko ni na sporedu moto gp-ja...

Res bi lahko šli s časom naprej in si tole nabavili. :D Še Boruti vas ne bodo mogli ulovit. :D 

Povezana slika

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Vito23 pravi:

Vidim pa, da youtube res pokvari kvaliteto... :(

Kvaliteto pokvari tudi romanje takega videa do kakega novinarja. Ali policaja. Daj si naredi v prihodnje uslugo in prekrij števec na motorju. Ker tale posnetek te lahko z nekaj policijskega dela stane precej denarja. Poznam ljudi, ki so jih posnetki na netu stali kazni ali treh. No prehitevanj preko polne črte se ne da skrivat... malo pomisli prej ko se naslednjič takole samoprijaviš.

Lajkal videa ne bom. Lahko ti sam povem da če bi te na onem pesku še malo bolj na počez postavilo pol tega mojega moraliziranja danes tule ne bi bral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, BIF said:

Zdaj si bi lahko že kakšne drončke omislili (tam..jurčka..jurčka in pol vsaj, ne neke poceni helikopterčke)...bela črta na sivi podlagi, ki občasno zavija levo ali desno aranžirana z vetrobranskim steklom in utripajočo armaturko ni več nek presežek video produkcije....:naughty:...no razen za nedeljske uspavanke, ko ni na sporedu moto gp-ja...

Stari, z tem si komaj zakompliciraš zadeve .. kot si prej pisal, že prestavljanje kamere na različne dele motorja, da dobiš različne zorne kote, je časovno potratno, družba itak nikoli ne razume (posnetek je pa fajn gledat, to pa ja) .. sedaj pa še dodaj drona, iskanje skrivališča da nisi v kadru, programiranje poti v aplikaciji, da posnetek "gladko teče", in to v komplet moto opremi .. priznam, še meni se marsikdaj ne da .. še dobro, da je moja tolko navdušena, da me potem nekako prepriča v te pizdarije .. obdelovali bomo pa pozimi oziroma v penziji .. :kva2::lol1:

edit: pardon, @The Lakl je o tem pisal, ne ti .. :sleep2:

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tex pravi:

Stari, z tem si komaj zakompliciraš zadeve ..

Ja vem ja...ampak saj...kolikor vidim je to nekaterim v veselje. In pa nadgradit se je treba...sicer se izgubiš v masi. Kamera na glavi, boku, ramenu, prsih, rokavih, škornjih, blatnikih, kufrih.....ampak kader je vedno isti...bela črta na sivi podlagi... neko nadgradnjo je potrebno naredit... Zato je dronček recimo primeren. Saj tistih 15min. pol ure, da ga v zrak spustiš, pa malo posnameš ni nek napor. Veš kako to lepo izgleda...pa kak novi like je zraven...:D...pa mogoče celo kdo cel posnetek pogleda...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Tex pravi:

Stari, z tem si komaj zakompliciraš zadeve .. kot si prej pisal, že prestavljanje kamere na različne dele motorja, da dobiš različne zorne kote, je časovno potratno, družba itak nikoli ne razume (posnetek je pa fajn gledat, to pa ja) .. sedaj pa še dodaj drona, iskanje skrivališča da nisi v kadru, programiranje poti v aplikaciji, da posnetek "gladko teče", in to v komplet moto opremi .. priznam, še meni se marsikdaj ne da .. še dobro, da je moja tolko navdušena, da me potem nekako prepriča v te pizdarije .. obdelovali bomo pa pozimi oziroma v penziji .. :kva2::lol1:

edit: pardon, @The Lakl je o tem pisal, ne ti .. :sleep2:

Snemanje z motorjem ti mora biti “gušt”. Potrebna je vsaj osnovna oprema kot je solidna kamera, kak majhen tripod, montažni nastavki in selfi stick. Vse ostale je dodatek k pestrejšemu spotu. Vzamimo primer, da se zapeljemo čez Kačje ride. Kamera se nastavi doma ne dostopno mesto in pred ridami samo vklopi. Na ridah je postojanka in tam se postavi na drugo pozicijo. Odpelje se do koca rid in če imaš kak vrtljiv nastavek jo samo nazaj obrneš. Ponoven postanek je na postojanki, kjer se kamera postavi v četrto pozicijo in se ride odpeljejo do konca. Dobili smo štiri pozicije in spot bo že bolj zanimiv, kot pa če imemo kamero samo na enem mestu.  Bolj smo kreativni-boljši so posnetki, katere z osnovno postprodukcijo lahko sestavimo v zelo lep spot. 

Vaja dela mojstra in doma zahteva malo časa za priprave. Meni, ko sem že precej izurjen!!! Če to delaš prvič-drugič se še loviš in porabiš veliko časa in volje. 

Po drugi strani pa tudi oprema nekaj stane, priprava opreme doma, takrat, ko drugi kofetkajo, se sproščajo... skačeš naokrog in loviš zanimive posnetke, sestavljaš opremo, pripravljaš za nov odsek fure... doma ponovno postprodukcija v trajanju nekaj ur, dober comp... medtem, ko družba polira svoje motorje, pospravlja opremo iz tura in pije mrzli pir in utruja kdaj bodo posnetki-tebe še pa vso to delo čaka. 

Fajn pa je, kadar te drugi snemajo in ti potem servirajo na pladnju sveže vtise iz avanture ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, The Lakl pravi:

kadar te drugi snemajo in ti potem servirajo na pladnju sveže vtise iz avanture

Vem, da je teh zelo veliko:cry:

  • Všeč mi je 1
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa z glasbo na youtubu? Vem, da majo svojo stran, kjer lahk dol povleces ampak kaj pa, ce bi hotu eno tako dat npr. ACDC? Kakšen je pa potem postopek?

Pa še nekaj od nedelje ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z glasbo se pa žal zakomplicira .. odvisno kako lastnik licence odloči .. lahko ti nabutajo reklame na posnetek in pol gre zaslužek njim (fine by me), lahko ti zmutajo posnetek, lahko ga pa čist blokirajo (v dolčenih državah, povsod, ...) ..

najbolj gnjilo pa je to, da lahko lastnik licence kdaj koli spremeni odločitev .. pomeni da vložiš žnj truda, da je posnetek usklajen z glasbo, daš gor, veselo gledaš, vse OK in je trenutno licence free, pol pa teden dni kasneje: OPA, your video is blocked ...

maš pa free variante, ja .. googlaj (youtubaj?) royalty free music (rfm), no copyright music, no copyright sounds (ncs), audio library, .. ponavadi se zahteva, da se v komentar vpišejo podatki o komadu .. ps: zato pa je walker v 50% posnetkih .. :D

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tex pravi:

Z glasbo se pa žal zakomplicira .. odvisno kako lastnik licence odloči .. lahko ti nabutajo reklame na posnetek in pol gre zaslužek njim (fine by me), lahko ti zmutajo posnetek, lahko ga pa čist blokirajo (v dolčenih državah, povsod, ...) ..

najbolj gnjilo pa je to, da lahko lastnik licence kdaj koli spremeni odločitev .. pomeni da vložiš žnj truda, da je posnetek usklajen z glasbo, daš gor, veselo gledaš, vse OK in je trenutno licence free, pol pa teden dni kasneje: OPA, your video is blocked ...

maš pa free variante, ja .. googlaj (youtubaj?) royalty free music (rfm), no copyright music, no copyright sounds (ncs), audio library, .. ponavadi se zahteva, da se v komentar vpišejo podatki o komadu .. ps: zato pa je walker v 50% posnetkih .. :D

lahko dodaš videu mp3 pa ga naložiš kot nenavadenega, tam potem ni težav z muziko

če sem pa dal javno pa je priletelo čez čas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snečer said:

lahko dodaš videu mp3 pa ga naložiš kot nenavadenega, tam potem ni težav z muziko

če sem pa dal javno pa je priletelo čez čas

No, ja, v javnem je problem. Dokler je private je ok. Glede na to, da Vito23 javno objavlja posnetke, sem predpostavljal, da ga to zanima .. pač, odvisno kaj rabiš, če nalagaš zaradi youtube gledalcev, se moraš prilagodit njihovemu striktnemu censorshipu. Če nalagaš samo zato, da potem to šeraš z znanci direktno z linkom, pol imaš druge manj striktne alternative/necenzurirane rešitve ..

Drugače pa itak, ja, najdeš na youtubu komad, potegneš kot mp3 in ga uvoziš v program, s katerim editiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!