Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

nisem expert od kamer, od zvoka pa kr malo in hud problem je tuba, ki ti sfuka par ur dela.

Namreč narediš 5 minut videa, ubaciš pravu muziku, pa te zradirajo. Edina opcija uplouda na tubo je dodajanje njihove muzike, ki jo imaš v editorju, kar je pa polovičen izdelek.

Za privat izdelavo videa, pa ni problem. (brez uplouda na tubo, fb in ostale medije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

muska je najboljša, ko motor kruli nad 9000 obrati :P 

muska, ki je starejša od 70 let, mislim da ni več avtorsko zaščitena .. 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

muska je najboljša, ko motor kruli nad 9000 obrati :P 

muska, ki je starejša od 70 let, mislim da ni več avtorsko zaščitena .. 

 

se pravi muska tvoje (in moje mladosti) :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, maus said:

muska je najboljša, ko motor kruli nad 9000 obrati :P 

Se definitivno strinjam. V ta namen imam pod sedežem montiran mikrofon in snemam zvok motorja posebej, to potem vmixam v posnetek pri obdelavi .. na kameri je itak samo šum vetra .. samo prdnit ne smeš .. :huh:

42 minutes ago, maus said:

muska, ki je starejša od 70 let, mislim da ni več avtorsko zaščitena .. 

jeeeej, pol nam lahko ti prepevaš v posnetkih? jeeeej .. :yea2: .... :chase::friend2:

ps: 70 let od smrti zadnjega od zavedenih avtorjev .. ;)

 

44 minutes ago, DAMI34 said:

nisem expert od kamer, od zvoka pa kr malo in hud problem je tuba, ki ti sfuka par ur dela.

Namreč narediš 5 minut videa, ubaciš pravu muziku, pa te zradirajo. Edina opcija uplouda na tubo je dodajanje njihove muzike, ki jo imaš v editorju, kar je pa polovičen izdelek.

Za privat izdelavo videa, pa ni problem. (brez uplouda na tubo, fb in ostale medije

Se popolnoma strinjam .. ko enkrat nardiš posnetek na muzko, je jebeno težko samo muzko menjat .. jovo na novo ..

Zato pa ne nalagam več na yutup ..

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

nisem expert od kamer, od zvoka pa kr malo in hud problem je tuba, ki ti sfuka par ur dela.

Namreč narediš 5 minut videa, ubaciš pravu muziku, pa te zradirajo. Edina opcija uplouda na tubo je dodajanje njihove muzike, ki jo imaš v editorju, kar je pa polovičen izdelek.

Za privat izdelavo videa, pa ni problem. (brez uplouda na tubo, fb in ostale medije

Jaz uporabljam instrumentalno ali kak fake komada. Recimo, kakšni ulični izvajalci včasih bolje interpretirajo, kot je originalna izvedba. Teh mi še nikoli niso blokirali. ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo!  Našel sem en star primerek. Da uporabim originalno pesem je zdavnaj ne bi bilo več na YT. Instrumentalna pa... še je vedno gor.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 20 minutami, Snečer pravi:

tu je bila montirana na koncu krmila, se ne da nič narediti, enako kot če jo montiram na zaščito motorja, treba pa je vedet, da to ni več premium kamera, predstavljena je bila poleti 2012 (garmin virb elite), vendar je za tovrstno snemanje še vedno zadovoljiva. kako si pa rešil problem?

Kamera ti ne smije biti direktno spojena sa motorom. Moraš pronaći neku vrstu gume koja će upijati mikro vibracije i time zaštiti kameru od nepozeljnih utjecaja. 

Moje rješenje tog problema vidiš na slikama. 

Bez toga niti jedan jedini video uradak nam nije uspio! Sada svaki!! 

E3B12C88-EA44-4924-8396-3903D4175881.jpeg

D92031A7-5DE7-4E85-A7D5-46D73EDF80CF.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 36 minutami, solorider pravi:

GoPro hero7 white je to za kupiti? Skoraj nova 200€. Se ne spoznam na zadevo.

Skoraj???

Nova pa...

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/gopro-kamera-hero7-white-p-26664.html?gclid=EAIaIQobChMIitPRy_mE5AIVy7HtCh3W9ABFEAAYAiAAEgI_3PD_BwE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimovrste/beseničar/bigbang/enaa...vsi jo imajo po 199€. Če ima še kakšne dodatke zraven (baterija ali kaj podobnega) vzami, če ne raje novo.

pred 48 minutami, solorider pravi:

GoPro hero7 white je to za kupiti? Skoraj nova 200€. Se ne spoznam na zadevo.

 

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

torej treba čakat razprodaje ko bojo bližje 100€ ?? :D 

 

amazon UK 160€

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, The Lakl pravi:

 

pred 2 urami, Rey pravi:

mimovrste/beseničar/bigbang/enaa...vsi jo imajo po 199€. Če ima še kakšne dodatke zraven (baterija ali kaj podobnega) vzami, če ne raje novo.

 

Dva meseca je stara, 32gb kartica in 4 letna garancija.

Ni problema za to, bol me zanima tehnične zadeve. Baterja, zunanje napajanje? Kvaliteta, ker do black je kar velika razlika v €€€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zunanje napajanje je seveda mogoče. Ali z Power bank-zunanjo baterijo ali z USB kablom. Brez skrbi, dela čisto solidne posnetke! ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kater (free) program za editiranje posnetkov priporočate?

Iz par deset posnetkov bi izrezal nekaj sekundne kadre in jih združil v en video. Posnetki so narejeni s telefonom in ne rabim nobenih efektov, zgolj izreži prilepi.

Hvala

p.s. prebral sem zadnjih nekaj strani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, twom said:

Kater (free) program za editiranje posnetkov priporočate?

Iz par deset posnetkov bi izrezal nekaj sekundne kadre in jih združil v en video. Posnetki so narejeni s telefonom in ne rabim nobenih efektov, zgolj izreži prilepi.

Hvala

p.s. prebral sem zadnjih nekaj strani...

Pogosto se da to editirat ze v telefonu samem. 
Drugace pa: Windows video maker, Splice, Filmora, iMovie.....! Vpisi v Google (free video editing)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na znanem slovenskem "piratskem" portalu imaš Adobe Premiere pro. Jaz ga uporabljam samo imam tako slab računalnik, da vmes ene trikrat zbijem tisto kanto. Je v planu nakup novega.

Če se mi pa ne, da pa uporabljam kar od Gopro aplikacijo katera ti sama izdela posnetek. 

Primer spodaj. Malo sem zafrknil z izbiro muske in tudi posnetkov. Ampak je to samo hobi :)

Za te dva posnetka sem probal snemati z 4K/60fps ampak vidim, da je slika slabša kot, da bi slikal z 1080/60. Jebemti pa ta YT! :D

 

 

Popravljeno . Popravil Vito23
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Vito23 said:

Za te dva posnetka sem probal snemati z 4K/60fps ampak vidim, da je slika slabša kot, da bi slikal z 1080/60. Jebemti pa ta YT! :D

Zakaj bi 4k bil slabši od 1080?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vito23, zelo dobro si "skupaj" zmetal te videe, nič jim ne manjka. Kot si sam napisal, to je zgolj hobi. A so te GoPro kamere še vedno aktualne?

Ma se mi zdi, da si je že dve leti nisem obesil na motor (GoProja uporabljam že 10-to leto) s časom se človek naveliča teh posnetkov.  Zmeraj eno in isto. Jo pa včasih uporabim na kolesu in si jo dam na prsa .... mi je tisto potem bolj všeč, ko se z bajkom vozim po starih mestnih jedrih ...

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Tex said:

Zakaj bi 4k bil slabši od 1080?

Mislim, da je 1080/60 max. kar YT predvaja....! Nikakor pa 4K ni slabsi od 1080....le YT “stisne” posnetke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Roger G. Jagger said:

Mislim, da je 1080/60 max. kar YT predvaja....! Nikakor pa 4K ni slabsi od 1080....le YT “stisne” posnetke....

YT predvaja 4k, brez skrbi, tudi 8k.

Mogoče si mel timeline nastavljen na 1080 ali pa si pri exportu narobe nastavil format .. dodajo svojo kompresijo, da, ampak še vedno je konkretna razlika med 4k in 1080 ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce delam posnetke v Adobe pridejo na Yt lepši posnetki. Opažam, če pa delam preko Gopro aplikacije pa sliko pokvari. Mogoče je to odvisni od programa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Vito23 pravi:

Ce delam posnetke v Adobe pridejo na Yt lepši posnetki. Opažam, če pa delam preko Gopro aplikacije pa sliko pokvari. Mogoče je to odvisni od programa. 

@Snečer bi ti znal povedati, zakaj se slika pokvari .. pri moji kameri čunga lunga, so posnetki, ki jih je dal snečer na youtube lepši, kot tisti, ki sem mu jih jaz dal na ključku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

@Snečer bi ti znal povedati, zakaj se slika pokvari .. pri moji kameri čunga lunga, so posnetki, ki jih je dal snečer na youtube lepši, kot tisti, ki sem mu jih jaz dal na ključku

tuba mal popravi posnetke, zgladi, odpravi vibracije, nekoliko seveda, čudežev pa ne naredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je za kupit dandanes? 

Da dam v budget za naslednjo sezono. 

Vsec mi je gopro sessions, ampak so nehali delat, rabljene so pa skoraj drazje kot nove.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!