Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

pred 13 urami, Snečer pravi:

in Imam celo 2 komada + samolepilni 3M

za "shenzen" GOPRO kamere :) 

ukrivljena? mi zaupaš kontakt pa se ta teden oglasim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav, 

lepo bi vas prosil za en majhen nasvet: dobil sem GoPro Hero 8 black in zadevo bi montiral na cevno zascito motorja. To pomeni, da moram nabaviti se nastavek in me zanima, ce je tale pravi: https://gosport.si/trgovina/dodatki/drzalo-za-kolo-z-dvema-vijakoma/

Kaj je po vasem mnenju se "must have"? 

- SD kartica (katero velikost za optimum priporocate?) 

- zascitno ohisje (da/ne) 

- dodatna baterija (kolikor vidim, da) 

- drugo? 

Hvala za vsak nasvet vnaprej! Ce ima kdo kaj od tega viska, se lahko zmenimo za biznis ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, boki brm said:

Pozdrav, 

lepo bi vas prosil za en majhen nasvet: dobil sem GoPro Hero 8 black in zadevo bi montiral na cevno zascito motorja. To pomeni, da moram nabaviti se nastavek in me zanima, ce je tale pravi: https://gosport.si/trgovina/dodatki/drzalo-za-kolo-z-dvema-vijakoma/

Kaj je po vasem mnenju se "must have"? 

- SD kartica (katero velikost za optimum priporocate?) 

- zascitno ohisje (da/ne) 

- dodatna baterija (kolikor vidim, da) 

- drugo? 

Hvala za vsak nasvet vnaprej! Ce ima kdo kaj od tega viska, se lahko zmenimo za biznis ??

Da, nosilec je pravi. 

https://www.mimovrste.com/microsd-kartice/sandisk-kartica-extreme-micro-sdxc-uhs-i-64-gb-adapter

64 max, 2x al 3x, da te prisili in moraš pregledat, shranit uporabno in brisat.. 

Baterije, itak. 

Vratca, ki imajo "luknjo" za kabel, da polniš med vožnjo z powerbanka ali 12v vtičnice.. 

Penica za dušenje šuma zvoka.. 

Ohišje? Ne.. 

Gora nosilcev, kasneje filtrov,.... 

Aja, pri teh nisilcih, nabavi se kaksno vrvico in kamero "priveži", poceni zadeve/plastike znajo odpovedat mimogrede med vožnjo.. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za azurnost in prijaznost! Na "strike" nisem niti pomislil - vsekakor ceneje kot nadomestne dele po cesti pobirat ? Teh vratc pa se nisem zasledil - verjetno avtomatsko dam na seznam se podaljsan kabel.. Predvidevam, da se te nastavke splaca v kompletu vzet, da iz vec delov npr. naredis odmik od plastik/ nastavis zeljeni kot? Tole je uporaben paket za moto-foto? https://gosport.si/trgovina/kompleti/31-delni-extreme-sports-komplet/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, boki brm said:

Hvala za azurnost in prijaznost! Na "strike" nisem niti pomislil - vsekakor ceneje kot nadomestne dele po cesti pobirat ? Teh vratc pa se nisem zasledil - verjetno avtomatsko dam na seznam se podaljsan kabel.. Predvidevam, da se te nastavke splaca v kompletu vzet, da iz vec delov npr. naredis odmik od plastik/ nastavis zeljeni kot? Tole je uporaben paket za moto-foto? https://gosport.si/trgovina/kompleti/31-delni-extreme-sports-komplet/

Za prvič vsekakor kakšen komplet, ker je cenovno precej ugodneje, kot da posamezno kupuješ. Pol boš pa videl, kaj bi še rabil.

Vratca, primer: https://www.ebay.co.uk/itm/Removable-Battery-Lid-Door-Cover-For-GoPro-Hero8-Black-Camera/283943624695?hash=item421c5bdff7:g:21MAAOSweWdfCGpS

Sicer se mi še ni zgodilo, da bi mi kera kamera zaradi zlomljenega nosilca (od)padla, se mi je pa nosilec enkrat dobesedno zdrobil, ravno ko sem kamero z čelade jemal. Če jo daš kam na izpostavljeno mesto, na močen veter ali če obstaja možnost, da jo rukneš, udariš med vožnjo, pol priveži.

Nekdo je sicer prodajal 8co par strani nazaj, pa se mi zdi da je blo govora o vratcih tudi nekaj, mogoče ma viška/naprodaj .. edit: @solorider

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, hvala za moto(na)svet ??

sem bil nekako fokusiran na original opremo pa zdaj vidim, da so vratca aftermarket zadeva. 

hvala, Tex! ce se srecamo kje na cesti, bom spustil gas, da me bos lahko prehitel in da te posnamem s ta novi gadgetom ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Teh dodatkov in "must have" zadev je ogromno, kot ti je napisal že @Tex . Eni se dejansko rabijo, drugi ne toliko.
Jaz sem 8 Hero kupil z kompletom in sem dobil nekaj uporabnih stvari zraven.
Dokupil sem original GoPro polnilec z dodatno baterijo, ter 128GB microSD / 4K recording.

Puna kapa bi rekel. Nosilce in dodatke pa imam še od prejšnje, tako, da ni potrebe zaenkrat za nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred tremi tedni sem se v bližnjem kraju malo "špilal" z nastavitvami kamere.
Na hitro sem naredil video ....
 

 

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kričač pravi:

Pred tremi tedni sem se v bližnjem kraju malo "špilal" z nastavitvami kamere.
Na hitro sem naredil video ....
 

 

Za moj okus malo pretemno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, motozajebant pravi:

Za moj okus malo pretemno. 

Načeloma se delno strinjam, da je tu in tam malo pretemno.
Lahko bi se malo še poigral z iso-tom, čeprav mi je glede na snemanje objektov, kot so pragovi, posušena trava ob pragovih, tirih in kamni, ravno to všeč, da so barve bolj temne, posledično bolj tople, glede na vreme .

Pri obdelavi videa se pa barvnih tonov in svetlosti nisem niti pipnil. 

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Kričač pravi:

Pred tremi tedni sem se v bližnjem kraju malo "špilal" z nastavitvami kamere.
Na hitro sem naredil video ....
 

 

Sicer moram pohvaliti posnetke, ker imajo smisel, so mi zelo všeč.  Strinjam se z zgornjim avtorjem, da so določeni kadri pretemni. Kar pa me najbolj moti, stabilizacija je res zelo slaba... Iz enega zgornjih postov sem sklepal, da je to Hero 8, po ogledu videa pa tega skoraj ne verjamem...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stabilizacijo nimam nastavljeno na full, kar se seveda vidi in sem vesel, da si opazil. Pri kadru, kjer se posnetek prične pod lokomotivo, je kamera na meterski palici in težko je bit zelo miren. Dejstvo pa je, da extremno zatiranje tresljajev (boost), pokvari tudi sliko. Drugače pa hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kričač pravi:

Stabilizacijo nimam nastavljeno na full, kar se seveda vidi in sem vesel, da si opazil. Pri kadru, kjer se posnetek prične pod lokomotivo, je kamera na meterski palici in težko je bit zelo miren. Dejstvo pa je, da extremno zatiranje tresljajev (boost), pokvari tudi sliko. Drugače pa hvala. 

Strinjam se, da stabilizacija vpliva na kakovost slike ampak menim, da manjko stabilizacije prinese slabši rezultat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nabavil Sony HDR-AZ1...

Zdaj je pa problem šumenje vetra, čeprav je kamera za šipo, zaradi svinjarije in ker je stalno priklopljena na napajanje ( baterija zmore le pol ure snemanja). Vibracije se mi zdijo kar lepo zadušene.

Kaj storiti glede šuma? Zunanji mikrofon ni možen.

Kaj pa prikaz hitrosti preko GPS, verjetno obstaja kakšna finta?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdi odprtinico kjer je mikrofon vgrajen v ohišju in preko na obojestranski selotejp nalepi gobico, ki je namenjena za mikrofone. Sigurmo maš kako strgano gobico od interkoma, če ne pridi ti jo dam, tudi obojestranski selotejp dobiš. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, motom pravi:

Kaj pa prikaz hitrosti preko GPS

Gps vklopis v nastavitvah preko daljinca. Kaze ti potem prevozeno pot in hitrost pri vkomponiranju v videu. Ampak baterija potem zdrzi se manj. Kamero lahko priklopis na direktno napajanje na 12v, ce jo imas, drugace pa na power bank. Pri trm moras biti pozoren, da iz kamere odstranis baterijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 9. 2020 ob 22:00, raza pravi:

Najdi odprtinico kjer je mikrofon vgrajen v ohišju in preko na obojestranski selotejp nalepi gobico, ki je namenjena za mikrofone. Sigurmo maš kako strgano gobico od interkoma, če ne pridi ti jo dam, tudi obojestranski selotejp dobiš. 

 

Sem celo kamero ovil v izolacijo 4mm, sprednji del z luknjicama mikrofona (ima stereo šum) pa 2x po 4mm, učinek pa nikakav.

Problem je, da ima Africa polno enih lukenj v vizirju in nič ne pomaga kamerco imet za šipo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ratalo

 

sony2.png.eae74b15cd590ead785e8da97beb8352.png

Ob 20. 9. 2020 ob 9:05, maxxa pravi:

Gps vklopis v nastavitvah preko daljinca. Kaze ti potem prevozeno pot in hitrost pri vkomponiranju v videu. Ampak baterija potem zdrzi se manj. Kamero lahko priklopis na direktno napajanje na 12v, ce jo imas, drugace pa na power bank. Pri trm moras biti pozoren, da iz kamere odstranis baterijo.

Zakaj baterijo dat ven?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam gobico na Goproju in je razlika očitna in pa tudi sem jo sedaj nastavil na brado in tam je tudi manj vetra. Spodaj video posnetek.

Še ena neumestna... ima kdo že Gopro 9? :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motom pravi:

Ratalo

 

sony2.png.eae74b15cd590ead785e8da97beb8352.png

Zakaj baterijo dat ven?

Pojma nimam zakaj imajo tako narejeno. Ce imas baterijo v kameri in priklopljeno na zunanje napajane, zadeva ne deluje. Ko vzames baterijo ven in direktno napajas, pa deluje. Totalno mimo. Sem ta podatek zasledila na nekem forumu, pa je blo treba takoj testirat ?

Baterije: nekaj casa sem se matrala z nekimi drugimi nemskimi firmami, pa ne dosegajo istih ali boljsih casov. Potem sem dokupila originale. 

Sem se pa kmalu navelicala snemat vec kot par minutne podnetke. Raje vec krajsih posnetkov. Je potem manj solate za pregledat, urejat, rezat, lepit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, kaizer pravi:

če prav razumem, moraš imeti in kamero in navigacijo in to potem skupaj spariti, da pride slika z podatki na zaslon???

Kamere imajo tudi svoj GPS in zapisujejo podatke poleg videa v ločeno datoteko (ne vse firme).

Lahko pa GPS podatke vzameš tudi iz navigacije in oboje spariš z enim klikom :) (spet odvisno od firme in programa). Ne bi rad delal reklame, ampak ena firma je tudi zelo spredaj.

Če kamera nima GPS in uporabljaš navi za podatke, je lahko problem pri natančnosti, ker moraš na kameri uro nastavit v nulo, če ima svoj gps ali kakšno drugo možnost (wifi itd.), da je ura točna, potem težav ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!