Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Ob 9. 4. 2021 ob 21:23, Luka66 pravi:

Strokovnjaki za športne kamere, prosim za praktično primerjavo teh dveh..... pregledal sem kup primerjav na YT ...... in še vedno bi rabil kak nasvet .......pustimo trgovca in ceno

https://www.bigbang.si/insta360-one-r-1-inch-edition-akcijska-kamera-124101-izdelek-678428/

https://www.bigbang.si/gopro-hero-9-black-akcijska-kamera-151661-izdelek-680301/

 

Bolje pozno kot nikoli. Imel GoPro 9 v roki in moram reči, da je proti 7ki veliko težja. Je pa res, da odvisno kam jo boš montiral, če jo boš montiral na čelado te zna boleti vrat čez čas. Jaz jo imam na bradi ali pa ob ušesu in začne vrat kar trpeti. Zna biti za 9ko še večji problem.

Raj poglej po 7ki ali pa 8ki mislim, da o kvaliteti ni neki razlike sploh za nas amaterje... je pa razlika o ceni.

Sam imam 7 Hero black in sem zelo zadovoljen z njo. Imam še dodatno 2 baterije in pa polnilec.

Bi pa za montiranje na čelado raje imel Hero sessions ali kaj je že bila. Upam, da v prihodnosti naredijo eno tako in 4k snemanje :)

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Se opravičujem, če kje že piše, pa vendar: Jaz bi samo fotografiral med vožnjo in ne snemal filmov. Kakšen predlog ali ideja? Ali obstaja samo fotoaparat, ki posledično dela boljše fotografije in slabe filme?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gopro 7 black je cenovno ugoden in dela dobre fotografije. Uporabiš lahko tudi za snemaje. Odvisno od limita na kartici (plačilni) ter montaže kamere-aparata dobiš tudi kaj drugega. V primeru montaže na motor zna biti problem z vklopom in proženjem naprave saj se samodejno izklopi po določenem času. V primeru montaže na motor je po mojem mnenju najboljša opcija 7 black in daljinec. Če pa slikaš iz roke pa ima Sony en zanimiv model. Takrat ti pride prav kak kvaliteten kompakt žepne verzije, da ga lahko pospraviš v trenutku v žep in je aktiviran z eno roko. Daj več podatkov, kak namen uporabe imaš!!!

Za primerjavo-slikano z Gopro 7 black

015B5958-F30E-4B17-BC78-BED891F728B5.jpeg

F60B69EB-F98A-4933-A9C9-E9DEA289431C.jpeg

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, SAR-Solo Adventure rider said:

Gopro 7 black je cenovno ugoden in dela dobre fotografije. Uporabiš lahko tudi za snemaje. Odvisno od limita na kartici (plačilni) ter montaže kamere-aparata dobiš tudi kaj drugega. V primeru montaže na motor zna biti problem z vklopom in proženjem naprave saj se samodejno izklopi po določenem času. V primeru montaže na motor je po mojem mnenju najboljša opcija 7 black in daljinec. Če pa slikaš iz roke pa ima Sony en zanimiv model. Takrat ti pride prav kak kvaliteten kompakt žepne verzije, da ga lahko pospraviš v trenutku v žep in je aktiviran z eno roko. Daj več podatkov, kak namen uporabe imaš!!!

Za primerjavo-slikano z Gopro 7 black

015B5958-F30E-4B17-BC78-BED891F728B5.jpeg

F60B69EB-F98A-4933-A9C9-E9DEA289431C.jpeg

LP

Aparat bi imel nekje v višini prsi, da se na fotografiji vidijo tudi roke med vožnjo. Še najbolje bi bilo, da bi lahko prožil kar na balanci s palcem recimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotoaparati za to odpadejo. Zakaj? Po določenem času se izklopijo. Športne kamere ostanjo aktivne dokler drži baterija.

Jaz imam rešeno z nekaj nosilci na različnih mestih, da kamero prestavljam. Baterijo rešujem tako, da imam pripravljen polnilni kabel na krmilu. Na čeladi sem na bateriji na zadku pa v torbi powerbank. Tako mi nikoli ne zmanjka baterije. Daljinca imam na levi strani krmila. Malo improvizacije z nosilci in stvar deluje. Daljinec je skoz na stalnem napajanju in ga sploh ne snemam iz krmila. Z njim tudi preklaplaš med videom ali fotografijo ter prožiš posnetke. 
Na sliki se vidi kako deluje. Sedaj na novem motorju je daljinec še bolj optimalno postavljen.

Če ima kdo drug boljšo rešitev pa naj pove.

 

4A00F90C-E846-4948-96BC-08B8CCF32693.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 4. 2021 ob 19:59, Vito23 pravi:

Bolje pozno kot nikoli. Imel GoPro 9 v roki in moram reči, da je proti 7ki veliko težja. Je pa res, da odvisno kam jo boš montiral, če jo boš montiral na čelado te zna boleti vrat čez čas. Jaz jo imam na bradi ali pa ob ušesu in začne vrat kar trpeti. Zna biti za 9ko še večji problem.

Raj poglej po 7ki ali pa 8ki mislim, da o kvaliteti ni neki razlike sploh za nas amaterje... je pa razlika o ceni.

Sam imam 7 Hero black in sem zelo zadovoljen z njo. Imam še dodatno 2 baterije in pa polnilec.

Bi pa za montiranje na čelado raje imel Hero sessions ali kaj je že bila. Upam, da v prihodnosti naredijo eno tako in 4k snemanje :)

V kratkem bo na voljo Dji kamera podobna Goprojevi. Verjamem, da bo top.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/15/2021 at 9:43 PM, gaberkosir said:

LP

Aparat bi imel nekje v višini prsi, da se na fotografiji vidijo tudi roke med vožnjo. Še najbolje bi bilo, da bi lahko prožil kar na balanci s palcem recimo...

Tudi t.i. action-cami (ok, višjega cenovnega ranga) delajo zadovoljivo dobre slike, brez skrbi.

Recimo nekaj takega:G0018727-Edit-2.thumb.jpg.41bc2cfe659a087789eca71a2ec1e7da.jpg

ali takega:

GOPR8466-Edit.thumb.jpg.673bd0009613eebcdc3e2aee2b5f9207.jpg

bi težko naredil s SLRom ali mirrorlessom (zaradi motion-blura), so enostavno pretežki/prevelki/pre-okorni. Jasno, v sami kvaliteti je razlika, tudi manualne kontrole nad kamero so čist drugačne, ampak nekje enostavno ne bo šlo z "velikimi" ohišji/kamerami ..

Gopro recimo ima kar dober raw format, nastaviš da ti vsakih X sekund nardi sliko in potem samo kruzaš in doma izbiraš med slikami. Ali pa pač uporabiš daljinca, odvisno kaj pač iščeš (pri dinamični :whistle: vožnji sredi ovinka jaz ne bi ravno iskal in tapkal po daljincu) ..

Je pa res, da ne razumem odločitve, da so session model umaknili, je zelo dobra kamera v zelo majhnem ohišju, konkrurenca je bolj boga, 4k verzija bi zmagala! Saj, zato pa se jih niti rabljenih ne dobi, noben ne bi prodal ..

Rabljene Hero7 pa bi sedaj že mogle imet dobre cene ..

Drugače, če prav hočeš fotoaparat, je definitivno brezzrcalni za na moped, kar se velikosti tiče. Ampak ja, med vožnjo bo težko slikati z njim ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/17/2021 at 6:01 PM, Tex said:

Tudi t.i. action-cami (ok, višjega cenovnega ranga) delajo zadovoljivo dobre slike, brez skrbi.

Recimo nekaj takega:G0018727-Edit-2.thumb.jpg.41bc2cfe659a087789eca71a2ec1e7da.jpg

ali takega:

GOPR8466-Edit.thumb.jpg.673bd0009613eebcdc3e2aee2b5f9207.jpg

bi težko naredil s SLRom ali mirrorlessom (zaradi motion-blura), so enostavno pretežki/prevelki/pre-okorni. Jasno, v sami kvaliteti je razlika, tudi manualne kontrole nad kamero so čist drugačne, ampak nekje enostavno ne bo šlo z "velikimi" ohišji/kamerami ..

Gopro recimo ima kar dober raw format, nastaviš da ti vsakih X sekund nardi sliko in potem samo kruzaš in doma izbiraš med slikami. Ali pa pač uporabiš daljinca, odvisno kaj pač iščeš (pri dinamični :whistle: vožnji sredi ovinka jaz ne bi ravno iskal in tapkal po daljincu) ..

Je pa res, da ne razumem odločitve, da so session model umaknili, je zelo dobra kamera v zelo majhnem ohišju, konkrurenca je bolj boga, 4k verzija bi zmagala! Saj, zato pa se jih niti rabljenih ne dobi, noben ne bi prodal ..

Rabljene Hero7 pa bi sedaj že mogle imet dobre cene ..

Drugače, če prav hočeš fotoaparat, je definitivno brezzrcalni za na moped, kar se velikosti tiče. Ampak ja, med vožnjo bo težko slikati z njim ..

Hvala, bom malo pogooglal od katere generacije naprej ima Gopro RAW format...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem pri takem fotkanju je, ker mora biti aparat nonstop v standby in porablja energijo.

Za snemanje ni problema, imajo nekatere naprave vklop z enim gumbom iz ugasnjenega sistema, za fotkanje pa mislim da tega ni.

Kot so omenili, najbolje nakup action kamere in daljinec na krmilu.

Po moji oceni pa boš naredil 100 fotk in zadevo dal počasi v omari. Da bi mesece ali leta fotkal iz pozicije nad prsmi, naveličal se boš teh kadrov :)

To je podobna zgodba kot droni, ki kaj hitro po nakupu pristanejo v omari.

--------

Jaz osebno uporabljam action kamero in snemam kratke clipe, nato iz posnetka zajamem frame pa je slika tudi solidna.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Spasku pravi:

Škoda da nima še GPS

Ima pa bojler za toplo vodo!

Mater smo postali zahtevni!!!! ???

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Ima pa bojler za toplo vodo!

Mater smo postali zahtevni!!!! ???

za tako ceno bi pa gps res lahko imela...

sicer pa zanimiv kos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, SAR-Solo Adventure rider said:

Ima pa bojler za toplo vodo!

Mater smo postali zahtevni!!!! ???

 

1 hour ago, Snečer said:

za tako ceno bi pa gps res lahko imela...

sicer pa zanimiv kos

Sem hotu reč v vezi GPS zakaj škoda da ga nima.Kdaj se voziš kje in vidiš kaj zanimivega poslikaš in točno veš kje je to bilo kasneje.Tako kdaj  poslikam z telofonom.Za tako ceno bi blo razumljivo saj ima GPS vsak tel low cost.

Popravljeno . Popravil Spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, a vendar z vsakim dodatkom se veča tudi velikost aparata.
Ti bi GPS, drug bi večji ekran, tretji bi dodatno tipko za vklop… 

Bom poizkusil dobiti eno testno, pa da vidimo?
In, ja! Vem! Pol bo pa počasi omara premajhna?

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GPS majo danes vsi... zato je ta manjko kar nenavadna poteza.

Verjetno pa res povezano z velikostjo oz porabo baterije.

Sicer sveža ideja z modularnimi dodatnimi enotami, magnet ipd.

Pa malo prostora vzame v omari :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 10. 2021 ob 16:06, SAR-Solo Adventure rider pravi:

No tole smo čakal... tole je pa zanimivo in tudi dobra konkurenca Goproju. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Spet je prišel čas... ko razmišljam kaj bi si kupil za darilo.. :D  

Torej do 200€ max... je najbolje najt rabljeno gopro 7, al je kateri od kitajcev (akaso, SJ) , v tem cenovnem rangu že na nivoju go proja7?

 

ps: al kupim kar uno na petrolu "4k" za 50eur :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od tvojih limitov o kvaliteti. Če se misliš le malo bolj amatersko ukvarjati z snemanjem ti bo kitajc hitro premalo. Torej sedemka. Če pa boš hito obupal pa da nato kamera obleži v predalu pa je tudi 50 preveč. Res pa, da te lahko tudi slaba kvaliteta posnetkov odvrne od nadaljne uporabe kamere.

Sam sebe najbolje poznaš???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, SAR-Solo Adventure rider said:

Odvisno od tvojih limitov o kvaliteti. Če se misliš le malo bolj amatersko ukvarjati z snemanjem ti bo kitajc hitro premalo. Torej sedemka. Če pa boš hito obupal pa da nato kamera obleži v predalu pa je tudi 50 preveč. Res pa, da te lahko tudi slaba kvaliteta posnetkov odvrne od nadaljne uporabe kamere.

Sam sebe najbolje poznaš???

Sej zato sem uprašal, sem pred leti kupil kitajca in je bila kvaliteta taka da ni ravno za kazat in sem čakal da pridejo kamere za 100€ na sprejemljivo kvaliteto ampak se to ne bo zgodilo očitno. Za 4x letno nebi ravno nekaj investiral ampak ze mi zdi da gopro7 black, zadostuje mojim zahtevam, ampak glede na je to, da je že 4 leta star model sem se spraševal če ga je kateri kitajc dohitel. Včasih so bili SJCam precej blizu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso ravno blizu. Na YT imaš kar nekaj neodvisnih primerjav. Najbolj odpovejo pri stabilizaciji slike, kvaliteti slike, nastavitev. Edini kitajc, kateri je res konkurenčen je DJI. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, smasher said:

Sej zato sem uprašal, sem pred leti kupil kitajca in je bila kvaliteta taka da ni ravno za kazat in sem čakal da pridejo kamere za 100€ na sprejemljivo kvaliteto ampak se to ne bo zgodilo očitno. Za 4x letno nebi ravno nekaj investiral ampak ze mi zdi da gopro7 black, zadostuje mojim zahtevam, ampak glede na je to, da je že 4 leta star model sem se spraševal če ga je kateri kitajc dohitel. Včasih so bili SJCam precej blizu.

Niti blizu, žal. Četudi je isti procesor, isti senzor, isti whatever ... ni primerjave z recimo gopro končnim izdelkom .. hero7 black dobiš za manj kot 200€ na bolhi, super zadeva s super stabilizacijo, nimaš kaj študirat o sjcamu ali kakšnem kitajcu .. verjemi, sem jih dal nekaj skoz ..

Ps: Sjcam5000 sem pred mislim da 7 leti kupil za enak dnar od kitajca, kot ga danes prodajajo v slo .. wtf?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel SJ4000 in je povsem zadovoljiva kamera. Če boš posnetke uporabljal zase in da pokažeš kakšnemu kolegu, so tudi cenovno ugodne čisto super. Če pa imaš namen biti influencer bo pa verjetno premalo. Resnično se rekreativci - amaterji gremo profesionalce za snemanje, vse zato, ker je v bistvu vse že cenovno dostopno.

Jaz bi se bolj kot kvaliteti slike (kar ni vprašljivo tudi pri cenejših - razen morda stabilizator slike, ki pa prav tako ni tako zelo moteč) raje vprašal po času snemanja, ki ga kamera omogoča. Meni je SJ4000 omogočal cca 45 min do ene ure snemanja s polno ločljivostjo. Ne vem pa kako dolgo držijo ostale ala GOPRO, DJI, SONY, GARMIN ipd.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!