Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

... zelo malo ljudi to potrebuje.... ampak ima, ker hoče imet.

...in potem večinoma te igrače pristanejo v predalu, ker če samo snemaš, nimaš kaj uporabit zadeve. Vse veselje s snemanjem se po navadi konča, ko hočeš narediti en lep posnetek, da izluščiš nekajminutni posnetek iz juhuhu ur šare... ti vzame ure in ure... časa......     99% ljudi obupa že po prvem, drugem  poskusu urejanja posnetkov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si pred ene pol leta nazaj potegnil davinci, ma za take nesposobne ni to.. ? Ima več kot 10 gumbov za pritisnit... ? 

Ker sem si pobral "dslr" aplikacijo za pamernitelefon, ker sony ima opcijo snemat 4k, samo original aplikacija je.. Bolj kakec, ne ostri pravilno, izbira mode snemanja kar nekaj po svoje. 

Sej sem že gledal če se da kako "shekat" smartfon da se cel operacijsk zbriše in naloži specifičen softwer ki ga spremeni v kamero. 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš lepe tutoriale na YT za začetnike in ti zelo lepo razloži, kako se dela z tem programom. Je malo težji za začetnike ampak ko ga pogruntaš je TOP.

Poznam ljudi, ki se profesionalno ukvarjajao z video posnetki, Adobe Premier, After effects in DaVinci Resolve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Filmanje in  fotgrafija je hobby. 
To, pa je enako, kot v vsakem konjičku. Štartaš lahko z dobrim telefonom, kamero ali fotoaparatom. Za začetek je dovolj plus free program za obdelavo pa lahko vsak sestavi nek osnoven posnetek. Potem se pa začne…?

Ugotoviš, da je kamera preslaba, fotoaparat tudi in nabaviš nekaj boljšega. Nato se začne zgodba ponavljati.

Za dober-ne najboljši osnovni set snemalnih naprav si takoj zapravil jurčka. Pol pa ugotoviš, da je fajn imeti še nekaj dodatne opreme kot so stojala, dron, stabilizator….  Čez čas ugotoviš, da je v omari precej velika vrednost opreme in če ta obleži….?je res škoda.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No 5 let razmišljanja o kameri se je zakljuzčilo... in dilema je šla tako...

rabljena hero 7 black cca 200€

rabljena hero 8 black cca 250€

NOVA HERO BLACK na uradni strani 300€

.....

...

Nova hero 10 black 380 €... 

sicer ne vem kdaj bom sploh zalaufal motor ampak ker so časi obdarovanja in občasno imam tudi sam sebe rad....

DSC_1787.JPG

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Ali se kdo uporablja prastaro kamero sony hdr-az1? Zanima me, s katerim programom se po novem potegne iz kamere slike? Sony-jev program memory-neki-neki ne obstaja vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Razmišljam da bi si omislil akcijsko kamero DJI osmo action 3 ali GoPro 11 (glede na podobnost pa vendar precejšnjo cenovno razliko se nagibam k prvi), ki bi bila pritrjena na čelado (če je sploh možno na flip-up čelado), nisem pa opazil če obstaja daljinski upravljalnik, ki bi bil pritrjen na krmilu, da se sproži zajem slike ali videa.

Če ima kdo izkušnje z daljincem bi prosil za pomoč in nasvet.

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ftp pravi:

Razmišljam da bi si omislil akcijsko kamero DJI osmo action 3 ali GoPro 11 (glede na podobnost pa vendar precejšnjo cenovno razliko se nagibam k prvi), ki bi bila pritrjena na čelado (če je sploh možno na flip-up čelado), nisem pa opazil če obstaja daljinski upravljalnik, ki bi bil pritrjen na krmilu, da se sproži zajem slike ali videa.

Če ima kdo izkušnje z daljincem bi prosil za pomoč in nasvet.

 

Hvala.

mislim da ti cjenovni razred tih dviju kamera itekako govori o kvaliteti krajnjeg rezultata. 

cjenovno je dji3 itekako interesantniji. kod direktne usporedbe dji3 vs. hero 10 je nazalost sve bilo na strani hero10. 
Jako je GoPro na kvaliteti dosta izgubio od Hero 8 black na ovamo. 

Od Hero verzija imali smo u grupi od Hero 3 Black pa do sadasnje Hero 11 mislim sve modele. 

 

Daljinski da ekranom mislim da jos ne postoji. 
Ali ima verzija koje su vrlo jednostavne za koristenje. Naravno ukoliko Hero 9-11 ( svejedno koja ) zeli u datom trenutku komunicirati sa daljinskim ... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na GoSport imaš daljince za GoPro, če se zanj odločiš. DJI nima daljinca. Po mojem je Gopro za na motor top izbira. Jaz imam še 7 black z daljincem na krmilu pod stalnim napajanjem saj je baterija slaba. Tako imam cel dan polno. Tudi kamero priklopim na kabel, saj je avtonomija baterij v kameri cca2 uri. Tako je pa kamera cel dan lahko operativna. Z daljincem med potjo preklapljam med snemanjem ter fotografiranjem. Prednost aktivacije je v tem, da kadriraš med potjo. Potem je manj postprodukcije na compu, ali z vmesnikom na terenu kar na telefonu, saj si iz kartice posnetke prenesem na telefon in tam z programom obdelam. 
Na zadku imam montirano tudi Usb vtičniico, da kadar dam kamero na zadek lahko tudi priklopim napajanje na njo. Na flip čelado je malce težje montirat kamero, da ni napoti odpiranju. Se pa da. Odvisno od čelade. Pri montaži na čelado (oziroma povsod na motorju) priporočam še varnostno vrvico za kamero, saj zaradi pritiska vetra, turbulenc, temperatur, vibracij rada odpade. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo razmišlja o goproju, za letos nisem preveril, lani je bil na EU strani 100€ ceneje kot kjerkoli v Sloveniji. 

Tudi sedaj je gopro 11 za 400 eur. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo tudi za na motor. Žični daljinec. To pomeni en kabel na krmilu in en problem manj z baterijo na daljincu ter zanesljiv vklop ter izklop.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02HVRYy19oX2CSD6eGs42LZsM6ab5knn8gLGPa7dApjiAm1aYGvhC1cN6Jm5tF2sEql&id=100063733843855

Ampak cena pa zmaga 😳😳😳

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 12. 2021 ob 8:39, Zivnorc pravi:

... zelo malo ljudi to potrebuje.... ampak ima, ker hoče imet.

...in potem večinoma te igrače pristanejo v predalu, ker če samo snemaš, nimaš kaj uporabit zadeve. Vse veselje s snemanjem se po navadi konča, ko hočeš narediti en lep posnetek, da izluščiš nekajminutni posnetek iz juhuhu ur šare... ti vzame ure in ure... časa......     99% ljudi obupa že po prvem, drugem  poskusu urejanja posnetkov..

Zato prodam Gopro 8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Čisto nov na tem področju. Rad bi zajel kakšno fotografijo med vožnjo (kot je na tej fotografiji). Kakšno opremo mi predlagate?

Hvala.

g.

istockphoto-1145262097-170667a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gopro ali Dji + oprsni trak za montažo kamere. Če nimaš daljinca nastaviš časovni sprožilec pred vožnjo na 5 sekund. Aktiviraš sprožilec, primeš krmilo 1,2,3,4,5 šklojc. Pol pa doma malo post produjcije z ustreznim programom😎

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za učinek motion blur-a ti namesto postprodukcije priporočam ND filtre. Daš ISO fix na 100 in ND16 ali ND32, odvisno od količine naravne svetlobe.

Fotografija pride ven kot tvoj primer, je pa tudi posnetek občutno lepši, če je posnet z nekaj motionblura, bolj "naravno" oziroma "gladko" teče, ko ga gledaš.

Edit: ena primerjava na hitro iz youtuba, o čem govorim: 

 

Smo pa seveda spet tam, kolko truda/časa/volje ti je za vložit za rezultat.. priporočam polarpro filtre, bodo pa tudi kakšni cenejši opravili svojo nalogo.

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tukaj je ljudi z več izkušenj, kaj se "imate raje" gopro na čeladi ali oprsnici? 

Razmišljam o oprsnici tudi zato da bi dal powerbank v žep samo ne vem kako se to obnese.

(ker trajanje baterije se mi zdi res bedno pri goproju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, smasher pravi:

Tukaj je ljudi z več izkušenj, kaj se "imate raje" gopro na čeladi ali oprsnici? 

Razmišljam o oprsnici tudi zato da bi dal powerbank v žep samo ne vem kako se to obnese.

(ker trajanje baterije se mi zdi res bedno pri goproju)

Ko sem uporabljal, sem imel na bradi čelade, zgoraj ali na strani ne, ker mi je ob višji hitrosti čelado vleklo nazaj/vstran. Na oprsnici pa nisem mogel imeti, ker se ni videlo drugega kot rezervoar in malenkost števca (športna drža).

Sicer mi je pa tudi montaža na sam motor okej (če jo imaš kam pritrdit, da te ne moti, ko preskakuješ v sedežu levo in desno - na rezervoarju ne funkcionira), razen če imaš touring motor ali kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nekaterih državah je tudi snemanje "kao" prepovedano....a ne? (tam kjer Google nima streetviewa ?)

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!