Skoči na vsebino

Scorpion Exo + Vemar čelade


Vojč

Priporočene objave

no sej lih to me zanima - kje se jih dobit

Louis. Lahko tudi v SLO narocis! ( nevem tocne trgovine, ki uvaza za Louis ( pozabil ))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado je pametno prej probat, če je ni nikol prej meu. Vsaka školjka ne paše na isto števliko od druge firme ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Lep pozdrav

Tudi sam sem lastnik čelade ScorpionEXO 1000 speed model, in sem z njo zelo zadovoljen ima lep oprijem na obraz še posebej ko se napihne ličnice. Tudi pri veliki hitrosti ni glasna. Skratka dobra čelada.

Te čelade pa uvaža Kopersko podjetje PVG d.o.o. Čelade si lahko ogledate na Dolinski Cesti 1i. Tel.: 05 625 01 52

http://www.facebook.com/pages/Scorpion-EXO-celade-Slovenija/117044618337611

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

Rezultati neodvisnega crash-testov pri katerih so sodelovali glavne avtoriteta na svetu za čelade in varnost motoristov na sploh. Testirali so tudi EXO 700 in še 13 drugih čelad različnih proizvajalcev (med drugim tudi EXO 400):

http://www.motorcyclistonline.com/gearbox/motorcycle_helmet_review/

Povzetek:

med 14 testiranimi čeladami se je EXO 700 najslabše odnesla po varnosti. Je EXO 400 bolj varna, pa še cenejša je. Jaz sem imel 400-ko, kar zadovoljne, velik zorni kot, na žalost pa ni imela dvojnih D ringov za zapiranje ampak plastiko, ki se mi je vsakič, ko sem hotel obrniti glavo, zataknila za ovratnik in mi glavo zablokirala ob najbolj neprimernem trenutku.

Samo si ziher da je EXO 700 in ne 750? Ker 700-ko so nehali delati, nadomestila jo je pa 750-ka.

Popravljeno . Popravil VisualID
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej lih to me zanima - kje se jih dobit

Scorpion exo čelade se dobijo v trgovinah PVG v Lj in Kp 05/6250152

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Če še koga zanimajo Scorpion Exo 1000 čelade. Da se jih kupit v Luisu. Trenutno po zelo ugodni ceni 199 EUR. Meni je neprimerno boljša kot prej Nolanova. Je tišja, bolj zračna in bolj udobna. Upam, da tudi bolj varna (ne bi rad sprobal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

evo nabavil EXO 1000, s Pinlockom, blendo za sonce in DD obročki za zapiranje, kako deluje prezračevanje in kako hrupna je pa po nekaj kilometrih

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

verdict, urteil: EMPAR, škoda denarja! Ne priporočam nakupa!

utemeljitve zgolj na željo

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo po vrsti:

- školjka, za moj kurbus primerne oblike, povsod lepo nalega nikjer ne tišči, vendar POZOR odprtina za nataknit čelado nesramno ozka, če vzamem večjo je luknja primerna, školjka pa iber prevelika, v glavnem neudobno

- vizir, Pinlock ni kaj pametovat, dela preizkušeno milijon krat, kritika 3 stopenjsko zaklepanje odprtega vizirja praktično neuporabno iz dveh razlogov, premajhen vzvod, ki ga z golo roko komaj najdem in uporabim, kamoli rokavice, na prvi stopnji v kombinaciji s sončnim vizirjem in Pinlockom zaradi višine odpiranja tvori vsaj 3 robe-črte z učinkom dioptrije oz. lomljenja slike taman v vidnem polju

- sončni vizir, deluje, meni ne nalega na nos, zatemnjenost nekoliko manjša kot običajno pri sončnih očalih, kritika, občasno zavibrira vendar ni moteče, resna kritika, mehanizem za odpiranje in zapiranje sončnega vizirja zgolj na levi strani in odločno premajhen (stojim v križišču, vidim znanca, z levo držim sklopko, hočem dvignit sončni vizir - ne može!, šaltaj v ler, spusti sklopko, dvigni sončno blendo ZELENA!!! jeba, pusti vizir, stisni sklopko, šaltaj v prvo, spelji, išči premali vzvod za sončno blendo, jeba, treba prestavit v drugo, išči premali vzvod za sončno blendo....itd.)

- dvojni D zapiranje, racing klasika obožujem, kritika - trak za zapenjanje tako kratek, da ne omogoča natikanja čelade brez prisilnega pilinga nosa in brade s trakom za zapenjanje v pripravljenem položaju, ker bi jih 1cm traka koštalo ziljon € in bi to seveda plačali kupci....

- oblazinjenje, udobno in prijetno, žal na spodnjem delu brade zaradi majhne odprtine tišči, tisto pumpanje zgolj marketinška poteza, čelada kjer bi ga rabil in dejansko nekaj dosegel, mi je vsaj 2 številki prevelika, torej useles crap

- zračenje - deluje, česar za svoje prejšnje čelade ne morem trditi, pozitivno, nikjer ne piha direkt v glavo, kritika, ko so lopute za zrak odprte se hrup poveča za 5x (po občutku.. .), če so odprte še male lopute ala rožički na vrhu se ustvarja orkanski hrup in zvok, čelada je sama po sebi zelo hrupna, nekje kot x-lite, torej bom spet uporabljal štople....

E pa sad ko voli nek izvoli, ker sem sirotinja jo bom, če bo vse po sreči, lahko drajsal naslednjih 5-10 let kolikor ponavadi uporabljam čelado

LP Bajsi

P.S.: na kakšna bolj detajlna vprašanja bom še bolj natančno odgovoril :smoke:

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajsi, mIslim, da je bolj stvar v tem, da tebi ta model čelade "ne sede". Nimamo namreč vsi enakih betic in zato se ne počutimo enako dobro (ali slabo) v enakih čeladah. Meni na primer nikakor ni sedla AGV, pa sem sprobal vsaj ene 3 ali 4 različne modele (modele, ne samo različne grafike). Na koncu je obupal tudi prodajalec in z žalostjo ugotovil, da pač moja betica ni za AGV piskre...

Namreč tudi jaz imam Exo 1000, pa razen tega, da bi si želel, da bi sončni vizir segal nižje, nimam nobene od tvojih težav. Pa če grem kar po vrsti:

- na glavo mi paše kot ulita in tudi odprtina je ravno prava.Odprtina pa - pri vseh čeladah, ki sem jih sprobal in so mi bile prav, je bila približno enako velika (razen AGV - tam je bila za moj okus odprtina kar moteče velika).

- pinlock: dela bp. in vzvod brez težav najdem tudi v rokavicah; edino, kar še nisem probal, je sočasna uporaba pinlocka + sončnega vizirja; bom prvič, ko sedem na motor (danes žal zaradi dela ni šlo)

- sončni vizir: kot rečeno, lahko bi bil malo nižji...ali pa bi bil OK, če bi jaz imel eno SS raketo, kjer bi bil bolj sklonjen..recimo. Se pa strinjam, da bi kdaj pa kdaj prišlo prav (npr. v primeru, ki si ga opisal), če bi bila ročica za spuščanje vizirja tudi na desni. PO moje so izhajali iz prepostavke, da sončni vizir uporabljaš med vožnjo in takrat je desna roka...no ja, nekako že zasedena. Sicer pa mi sončni vizir ne vibrira sploh in tudi zatemnjenost meni osebno zelo ustreza. Poudarjam - meni, ker okusi so pač različni.

- trak za zapenjanje: več kot dovolj dolg in osebno bi mi bilo tudi čisto vseeno, če bi bil par cm krajši - bi ga bilo še vedno več kot dovolj.

- notranjost: za mojo betico je 1A z zvezdico :OK: ; če pa jo napumpam, je pa sploh, kot da bi imel po celi glavi čelado prilimano na glavo. Vedeti pa je treba, da obstajata 2 različni notranjosti pri istem modelu čelade. Jaz sem to odkril čisto slučajno, ob pomerjanju čelade in tega ni vedel niti prodajalec. Sva ugotovila šele, ko mi enak model z drugačno grafiko kljub popolnoma enaki velikosti (mislim tako samo velikost notranjosti kot velikost školjke) nekako ni sedel na betico, potem pa sva slučajno ugotovila, da je notranjost drugačna. Po tej ugotovitvi čelade nisem izbral le po grafiki zunanjosti ampak tudi glede na notranjost.

- ko odprem čisto vse zračnike - torej tudi oba "rožička" na vrhu čelade, postane sicer čelada malenkost glasnejša, ampak daleč od tega, da bi bilo moteče. res pa je, da teh dveh zračnikov nimam nikoli odprtih na AC...bom sprobal ob prvi priliki

Če zakljčim na kratko - ko bo čez ene 4-5 let čas, da se zadeva zamenja (postaranje materiala skozi čas je pač neizogibno dejstvo), definitivno ostajam na isti znamki :hooray: i.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da imajo dve različni velikosti školjk

LP Bajsi

Jap, imajo dve velikosti školjke - manjša za velikosti XS-M in večja za velikosti L - XXL. Ampak kot sem rekel, sem pri kupovanju svoje čelade slučajno opazil, da imajo (oz. so imeli takrat, pred enim letom - kako je sedaj ne vem) dve različni izvedbi notranjosti pri enaki velikosti školjke in enaki sicer deklarirani velokosti čelade.

Obe, ki sem jih pomerjal, sta bili sicer enako veliki (školjka in velikost sama), ampak mi ni šlo skupaj, zakaj mi ena nikakor ne "sede" (in to prav tista, ki mi je bila bolj všeč!).

No, in potem sem opazil, da je sama tkanina imela drugačen vzorec. Ko sem to preveril še pri ostalih čeladah (isti model in velikost, samo druga grafika), sem ugotovil, da mi "sedejo" le tiste, ki imajo tak vzorec tkanine, kot tista, ki mi je bila prav in kakršno imam danes.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej še dve debelosti oblazinjenja....

se ti da naredit fotko notranjosti in mi jo poslat po PM ali pa tu prilepit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej še dve debelosti oblazinjenja....

se ti da naredit fotko notranjosti in mi jo poslat po PM ali pa tu prilepit?

Ja, ni problema. Bom zvečer ko pridem domov.

Ni pa bila toliko razlika v sami debelini ampak se mi je zdelo da bolj v trdoti ali pa prožnosti oblazinjenja. Ne znam čist točno opisat občutka, ampak skratka "ono drugo" oblazinjenje zame ni bilo OK. In da zadeva res ni iz trte zvita naj še povem, da je moral potem prodajalec "mojo" čelado naročit ker jo v grafiki, za katero sem se odločil, v kombinaciji, ki mi je ustrezala, ni imel v LJ. In ko je prišla, je bilo res tako - izbrana notranjost (najprej sem namreč to pogledal, ker mi je bila potem grafika že itak manj pomembna) in čelada mi paše 1A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

imam čelado scorpion exo 9000 , preklopno belo čelado zelo kvalitetno. Uporabljam jo na cestaku in pri 160km prihaja do rahlega zvizganja dokler ne napumpam na zadnjem gumbu zrak, ki služi za stabilizacijo čelade ob vratu. Velikost je M če koga zanima jo zamenjam za čelado xs številko.

051 357 593

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry nekaj sem zamočil. Evo tukaj fotka

hvala bom primerjal z mojo

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič kaj dosti, to da mi je glava v desetih letih zrasla za vsaj 3 cm?!?!? prejšnja čelada je bila velikost M (56-57cm) po oznaki na čeladi, sedajšnja pa je L 60 cm po oznaki na čeladi, in a razumem da nista ista znamka pa da L ni M itd. ampak 60 cm je 60 cm pri enem ali pri drugem proizvajalcu.

in oblazinjenje zgleda takole, čakam če bo Louis kaj odgovoril na mojo oceno

LP Bajsi

post-905-0-76711700-1335257420_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, to je drugi tip oblazinjenja. Ker se spomnim, da je bila razlika v vzorcu na tkanini očitna. Mi je pa prišla pri tem, ko omenjaš velikost čelade na misel še ena zadeva. Enkrat sem nekje zasledil (pa žal nimam pojma več kje), da so čelade istega proizvajalca lahko za posamezne trge različne - torej odvisno od tega, ali so namenjene Evropi, Aziji ali Ameriki - ker imamo bojda različne betice.

A bi bilo možno. da je Luis (če sem prav razumel, si jo kupil pri njem) prodajal čelade, ki sicer niso bile namenjene Evropi? Pri Scorpionu se to sicer vidi tudi po grafikah, ker imajo npr. v ZDA drugačne kot jih imamo v Evropi (ne vem pa, kakšne imajo za Azijske trge).

Po tej logiki bi se namreč lahko zgodilo, da je procent tistih Evropejcev, ki jim čelada ne bi "sedla", večji kot sicer. Itak je to vedno prisotno (npr. jaz in AGV), samo procent "neujemanja" se spreminja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Zdravo,

 

eutrade.si ima Vemar čelade na zalogi, po zmernih cenah in jih lahko dostavijo takoj.

 

Tam lahko še najdeš še kakšen model, ki ga ne najdeš v celi Evropi.

 

http://www.eutrade.si/celade-si/vemar/ 

 

http://www.eutrade.si/vemar-celade-vdj-metro-metal-velikost-xl-koda-dw.html

vem_MME05DWXL.jpg

Popravljeno . Popravil Rok600bandit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!