Skoči na vsebino

Scorpion Exo + Vemar čelade


Vojč

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Prosim, če mi lahko kdo pove, kje v slo. prodajajo čelade VEMAR oziroma vizir za to znamko čelade. Kje bi lahko nabavil vizir?

Najlepša hvala!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Živjo :D

Fantje, mene pa zanima, kako je kej z čeladami VEMAR!? Gledam eno rabljeno... pa je dost ugodna :OK: ! Če gdo kej pozna firmo, a so kvalitetne čelade, se lah primerjajo z recimo Nolan, Shark, HJC...??

Pa še ena fotka:

_29_4_2004_vemarp.jpg

Hvala in LP, Fox

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O sami znamki čelade ti ne znam nič povedati, lahko pa ti le svetujem da raje kupi novo čelado.......nove glave ne boš dobil :ph34r:

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, mene pa zanima, kako je kej z čeladami VEMAR!? Gledam eno rabljeno... pa je dost ugodna :OK: ! Če gdo kej pozna firmo, a so kvalitetne čelade, se lah primerjajo z recimo Nolan, Shark, HJC...?

Sam uporabljam čelado VEMAR. Z čelado sem zadovoljen, edini problem je vizir, ki se rad polomi (kapče) in še večji problem je vizir dobiti saj v sloveniji ni prodajalca teh omenjenih čelad in moraš čez mejo.

Tko da rajši izberi drugo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Zdravo,

zanima me če kdo ve kaj o Vemar čeladah. V Avstriji v Hein Gericke je namreč akcija čelad iz "tricompound material (carbon, aramidic fibre, fibreglass)". Cena je znižana iz 290 na 80 EUR, vendar pa nimajo rezervnih delov in vizirjev, kar se mi zdi malce sumljivo. A se jih da dobit kje drugje. Čelada mi drugače odlično sede na glavo in jo nameravam kupiti, z vašo pomočjo pa bo odločitev lažja.

Hvala in LP

Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me če kdo ve kaj o Vemar čeladah. V Avstriji v Hein Gericke je namreč akcija čelad iz "tricompound material (carbon, aramidic fibre, fibreglass)". Cena je znižana iz 290 na 80 EUR, vendar pa nimajo rezervnih delov in vizirjev, kar se mi zdi malce sumljivo. A se jih da dobit kje drugje. Čelada mi drugače odlično sede na glavo in jo nameravam kupiti, z vašo pomočjo pa bo odločitev lažja.

Hvala in LP

Uroš

prvo se pozanimaj o ceni in dobavljivosti vizirjev in dodatne opreme. pred leti sem v HG kupil v akciji caberg čelado, ki je imela totalno zaendrek vizir (zaradi odpiranja je po eni sezoni počil :blink: ), novega pa je bilo težko dobit in je stal skoraj toliko kot čelada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo se pozanimaj o ceni in dobavljivosti vizirjev in dodatne opreme. pred leti sem v HG kupil v akciji caberg čelado, ki je imela totalno zaendrek vizir (zaradi odpiranja je po eni sezoni počil :blink: ), novega pa je bilo težko dobit in je stal skoraj toliko kot čelada.

točno tako, vizir zaendrek :BUA: težko dobit, pa še poceni ni :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

zanima me če kdo ve kaj o Vemar čeladah. V Avstriji v Hein Gericke je namreč akcija čelad iz "tricompound material (carbon, aramidic fibre, fibreglass)". Cena je znižana iz 290 na 80 EUR, vendar pa nimajo rezervnih delov in vizirjev, kar se mi zdi malce sumljivo. A se jih da dobit kje drugje. Čelada mi drugače odlično sede na glavo in jo nameravam kupiti, z vašo pomočjo pa bo odločitev lažja.

Hvala in LP

Uroš

Danes sem kupil čelado v Hein Gericke,zatemnjen vizir sem pa dobil v Grazu v Daines trgovini za 36€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Prosim, če mi lahko kdo pove, kje v slo. prodajajo čelade VEMAR oziroma vizir za to znamko čelade. Kje bi lahko nabavil vizir?

Najlepša hvala!!!

V Slo. ne vem, jih pa dobiš blizu Slo. - zraven Gorice. Tule: http://www.moto.it/frmoto/

lp lenči

ups... tole je pa že malo staro, a? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo!

Ob pregledu novega kataloga Louisa sem naletel na čelade Scorpion Exo. V oči mi je še posebej padel model 700. Čelada bi naj bila narejena iz kompozitov, natančneje mešanice kevlarja in fiberglasa, kar se mi za ta cenovni razred (cca 200€) zdi kr malo čudno. Največji problem pri tej firmi je to, da je to čisto nova in še neuveljavljena zadeva, kljub temu pa sem uspel izbrskati nekaj road-testov, ki pa moram rečt da so za ta cenovni razred presunljivi :eek:

uradna stran Scorpion Exo:

http://www.scorpionusa.com/home.html

road testi:

http://www.sportrider.com/gear/146_0502_test/

http://www.canyonchasers.net/reviews/clothing/scorpion.php

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/scorpion/

http://www.twowheelforum.com/showthread.php?t=1109

pa še nekaj mnenj ljudi, ki čelado že uporabljajo:

http://www.sportbikes.net/forums/showthread.php?t=355909

http://www.totalmotorcycle.com/BBS/archive...on-helmets.html

Kakšno pa je vaše mnenje o tej firmi in o tem modelu 700? A je že kdo slučajno testiral te čelade? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam Scorpion exo-700 cirka 2 meseca, čelada je zelo udobna, zelo dobro zračena, vizir se ne rosi, pri hitrostih do 110km/h ne žvižga, več mi motor ne gre. Crash testa zaenkrat na srečo še ni.

Popravljeno . Popravil poisoned
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

:alien1: Ka Kdo ve ki se kupijo Scorpion čelade v Sloveniji? :naughty: ? Še posebej me zanima EXO 1000 če kdo ve ki bi jo lahko kupil osebno ne prek neta ????? Javšo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kot kaže še ni nobenih izkušenj s temi čeladami. Sem bil v Beljaku in je žena kupila EXO 1000 jo stestirala do doma in prvi vtisi so pozitivni sva pa doma ugotavljala zakaj ima v podbradnem delu rdeči takoimenovani meh polek pa nekakšen ventilček za izpust zraka ??? Sicer pa je čelada mirna tudi pri večji hitrosti se pravi da spojlerček dobro služi svojemu namenu ima tudi notranji temnejši vizir pa tudi videz čelade je všečen če pa ima slučajno kdo kaj več izkušenj pa na dan z njimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže še ni nobenih izkušenj s temi čeladami. Sem bil v Beljaku in je žena kupila EXO 1000 jo stestirala do doma in prvi vtisi so pozitivni sva pa doma ugotavljala zakaj ima v podbradnem delu rdeči takoimenovani meh polek pa nekakšen ventilček za izpust zraka ??? Sicer pa je čelada mirna tudi pri večji hitrosti se pravi da spojlerček dobro služi svojemu namenu ima tudi notranji temnejši vizir pa tudi videz čelade je všečen če pa ima slučajno kdo kaj več izkušenj pa na dan z njimi

Pri nas nimaš podpore in vizirjev. Morš v Avstrijo hodt. Drugač nč kej pretresljivga. Isto k maš pr Probiker-ju čelade iz fiberglasa pa jih folk glih ne rad kupuje! Ime pač. Sam sem se odločil za Ameriško znamko HJC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem se odločil za Ameriško znamko HJC.

Pravzaprav si se odločil za korejsko znamko, ki je pač dosti popularna v ZDA. V tujini velja za precej cenjeno znamko, čelade za pošteno ceno. Tudi jaz imam že 5 let CL-14 (poleg Sharka, ki je kvečjemu slabše kvalitete po mojih izkušnjah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem v trgovini na hitro preizkusil exo-1000. Glede na težo se zdi precej lahka in udobna, še posebej ko jo utesniš s pumpico. Je precej dobro uravnotežena, vendar ne vem kakšen je občutek po daljši vožnji, še vedno je rahlo pretežka za integralko. Notranji vizir ima rahlo kratek hod zato ostaja špranja v vidnem polju - not good - pa tudi dovolj temen se mi ne zdi. Nesmiselen je tudi izrez za nos na zatemnjeni šipci, ker dvomim da ima kdo tako veliko kumaro. Zračniki so povsod in klimacija naj bi bila dobra vendar sodeč po opisih se ne obnese najbolje, odprti zračniki bolj povzročajo šumenje v čeladi.

Izgled je za desetko, lepša mi je samo še nova Bell Star, ki pa je itak ne dobiš pri nas zaradi razlike med evropskimi in ameriškimi standardi.

Jaz iščem čelado, ki bo lahka in obenem imela notranji vizir, dobro zračenje in bo manj hrupna. Oči so mi padle na exo-1000, ker naj bi imela vse to po sprejemljivi ceni. Cene od Schuberthk se mi res ne dopadejo pa čeprav sem prepričan da so odlične čelade. Kakšni vtisi z daljših vročih voženj s to čelado bi torej tudi meni prav prišli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Foter in mami imasta tele 2 celade. Obe sta CrackHead verzija ena siva, ena rdeca-siva.

Sem imel priloznost sprobat obe. Fotrova mi je pac bolj udobna zaradi velikosti in moram rect da je super celada. Za to ceno boljse nebos po mojem dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam exo-1000,dobil sem jo v louis-u za 280€ in moram rečt,da je super,pa sem sprobal že kr nekaj čelad,če gledamo seveda ceno in ime ,ki ni tolko znana,pri nas seveda,zračnost je odlična,temen vizir prav tako,zarosila se mi pa še ni nikoli,tako da lahko brez slabe vesti nakup samo priporočam

post-21224-1220523046_thumb.jpg

tukaj je pa še ena fotka,te čelade.. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

A ni zdaj neki popust na tele celade ?

Vsekakor priporocam nakup! V US pa je ta znamka malo bolj znana, vsaj po njihovi spletni strani sodec!

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!