Skoči na vsebino

Kje vse se vozite


lado

Priporočene objave

Mene pa zanima kje v sloveniji se da vozit z vodnimi skuterji -kje se da in kje se lahko...

Tu mislim jezera,reke....morje no ja pri nas je bolj tko..

lp

lado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Link do pravilnika o celinski plovbi - http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?u...&dhid=41152.

Plovbni režim zgleda določajo lokalne skupnosti. Ta informacija bi bila zelo zanimiva. Bom poskušal še poiskat...

Vnaprej pa apeliram na vse - Prepričajte se prej, preden se odpravite na vodo. V naši dejavnosti je namreč že preveč prepotentnih pajacov, ki kvarijo javno mnenje.

Zagotovo je ploven del Drave v MB, kjer trenirajo mariborski klubi in kjer se odvijajo dirke, verjetno pa še kje...

Na morju pa je manj omejitev, razen Luke in treh naravnih rezervatov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagotovim ti lahko, da se po Bohinjskem in Blejskem jezeru NE smeš voziti(vozijo lahko samo čolni z električnim motorjem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

A mi lahko en mal razjasn kje se da vozt, kr se tiče celinske plovbe, ker glede na informacije k jih dobivam, se mi začenja dozdevat da je to edin še v bazenu dovolen pr nas...uredu, drava v mb, to mi je jasn...sam ostalo me zanima, kakšen je režim na ptujskem jezeru, v velenju... pa kako je z zbiljskim jezerom...včasih je blo na zbiljah dovoljen, sam zdj pa najbrž ni... Pa tam okrog krškega so bajerji, če je kdo iz tistih koncev doma, da mal pove kako je z ribiči in ostalimi k majo vode za svoje... Pa zanimajo me informacije iz prve roke...ne neki naokrog...

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

A mi lahko en mal razjasn kje se da vozt, kr se tiče celinske plovbe, ker glede na informacije k jih dobivam, se mi začenja dozdevat da je to edin še v bazenu dovolen pr nas...uredu, drava v mb, to mi je jasn...sam ostalo me zanima, kakšen je režim na ptujskem jezeru, v velenju... pa kako je z zbiljskim jezerom...včasih je blo na zbiljah dovoljen, sam zdj pa najbrž ni... Pa tam okrog krškega so bajerji, če je kdo iz tistih koncev doma, da mal pove kako je z ribiči in ostalimi k majo vode za svoje... Pa zanimajo me informacije iz prve roke...ne neki naokrog...

Sorry, šele danes sem prebral tvoje vprašanje, pa ker sem ravno iz Krškega konca, pa malo poznam te vodne zadeve ti lahko odgovorim. Žal se nikjer tu okrog ne smeš vozit s plovilom na motorni pogon. Čeprav je "bajerjev" res kar nakaj, pa še več jih bo ... hidroelektrarne. Nasploh je vožnja s plovili na motorni pogon po celinskih vodah prepovedana po celi državi, razen tam, kjer je to izjemoma dovoljeno (Zakon o vodah). Te izjeme pa se nanašajo bolj na turistične ladjice in ne vem, da bi bila kje dovoljena individualna vožnja z motornimi čolni ali sukterji. Razen seveda reševanje iz vode, pa vojska pa policija ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se nikjer tu okrog ne smeš vozit s plovilom na motorni pogon. Čeprav je "bajerjev" res kar nakaj, pa še več jih bo ... hidroelektrarne. Nasploh je vožnja s plovili na motorni pogon po celinskih vodah prepovedana po celi državi, razen tam, kjer je to izjemoma dovoljeno (Zakon o vodah). Te izjeme pa se nanašajo bolj na turistične ladjice in ne vem, da bi bila kje dovoljena individualna vožnja z motornimi čolni ali sukterji

Mislim da se v Sloveniji se po sladki vodi lahko individualno vozi po Ptujskem jezeru. V prihodnosti tudi Boštanjsko jezero (HE Boštanj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!