Skoči na vsebino

Moldavija


mack

Priporočene objave

Ali jo je žekdo prečesal ?

Sam imam namen jit letos v Ukrajino pa bom verjetno prečkal Moldavijo, in me zanima kaksno je kaj stanje tam gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, po pripovedih je od romunske meje naprej se kar HECNO. Pa srecno.

Imas pa nek potopis na forumu okoli crnega morja.

Pocekiraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenskim državljanom

Vizum za potovanja do 90 dni ni potreben.

:worship: :worship: :naughty:

Super :)

Tako d ase lahko sproti odločiš ali ja ali ne.

Verjetno bo pri meni konec septembra Moldavija rekla JA ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Viza ni potrebna.

Sam treba pazit da se ne pade v neko samoklicano državo me Moldavijo in Ukrajino ker gulijo.

Še vsakega so,tudi nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viza ni potrebna.

Sam treba pazit da se ne pade v neko samoklicano državo me Moldavijo in Ukrajino ker gulijo.

Še vsakega so,tudi nas.

In katera mesta so v tej "državi" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In katera mesta so v tej "državi" ?

Tiraspol

Mislim pa,kolikor sem razumel carinika, da je reka Dnjeper tista, ki predstavlja povečini mejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj dogaja v tem samooklicani državi?

Sam fuk!!!!!! :krneki:

Je tolk skorupirana da bi lahko vsi evropski policaji tam zelo dobro služli!

Sva v nedeljo prisla nazaj od tam. Šla sva sva Černjevce ki so v Ukrajini in prevozila celo Moldavijo (Balti, Chisinau,Tighina, in zloglasni tiraspol, potempa do Odesse). Na poti proti Tiraspolu te najprej ustavilo ker imajo most v lasti vojaki in ga strazilo z tankom (videl), potem mi je policaj dal kazen ker sem prevozil stop znak in mi dal lekcijo kako se ne sme!

POtem sva nadaljevala okrog ppo njihovi poti in prisla spet na blokado kjer naju je spet dobil policaj in opet stop znak (te pošlje v kabino h kolegu ki ti milo izreče kazen za dva stop znaka) nadaljuješ pet metrov in se znajdeš na drugi strani rampe kjer ti vojska zaračuna tranzit čez njihov teritorij 20e (nema pogajanja)

Nadaljujev v začrtani smeri proti maji in ki prevoziš cca 30km si tam kjer te najprej majni organ temeljito pregleda in ti pobere še 50e zaradi tega ker si imel pri sebi več denarja kakor pa so napisal.

Spet na drugi strani vojska in še 50e za žig ki sga sploh ni potrebno (mi je ratalo po 30 min zni

at na 10e.(turist ni manej onli kredit kard onli 15 e :unsure: )

In tako sva midva po 2 urah pregovarjanja in čakanja prispela do Ukrajinske meje.

Zapravila na 40km 100 EVROV

Izogibajte se kraja ker je preveč korupcije in ni lepo.

Ne želim nikomu tudi največjemu sovražniku NE!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj identično.

Mi sicer pri oni kontroli nismo plačali, ker smo že prej 2x10e. Na radar naj bi usred ničega ujel oba na neko predpotopno pištolo. In ko sem hotel ugovarjat, da takšnega patenta ni, da bi oba me je če bi še kakšno zinu užgal. Na meji, za razne takse in grožnje z zaporom smo plačali 40e po glavi...

Na 35km so nas potem še ustavili 3x in ZAHTEVALI darilo tudi zato, da nas spustijo iz države. Če ne, da naj gremo kar nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj lepo piše na karti - Pridnesterska moldavska republika...

Ko bo pa kak potopis s fotkami - nas pa obvesti...

Na karti, ki smo jo imeli je bila samo MOldavija.

S fotkami je bolj bogo ker itaq nimaš pravzaprav kaj za slikat. Nepregledna polja, ravne in široke, s črtami praktično neoznačene ceste, tako da ne več "čigav" je tisti pas na sredini.

Najdražje spanje na vseh poti-in še to z nekaj sreče, ker nas je en biker-tako se je predstavil-pripeljal z mersedesom do do hotela, ko smo mislili že kje zunaj zakinkat ker nam je blo 50e po osebi absolutno preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na karti, ki smo jo imeli je bila samo MOldavija.

S fotkami je bolj bogo ker itaq nimaš pravzaprav kaj za slikat. Nepregledna polja, ravne in široke, s črtami praktično neoznačene ceste, tako da ne več "čigav" je tisti pas na sredini.

Najdražje spanje na vseh poti-in še to z nekaj sreče, ker nas je en biker-tako se je predstavil-pripeljal z mersedesom do do hotela, ko smo mislili že kje zunaj zakinkat ker nam je blo 50e po osebi absolutno preveč.

A potem ni kakšne posebne relacije skozi Moldovo, kjer bi prisel malo ceneje v UA ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem ni kakšne posebne relacije skozi Moldovo, kjer bi prisel malo ceneje v UA ?

Mi smo šli potem nazaj v RO pod Moldavijo. Sicer padeš za 1 km v Moldavijo in mal traja na meji vendar razen 2 eura ekološke takse nismo plačali. Lahko ti namislijo kaj za plačat tudi Moldavci. Bit previden in (ne vem zakaj vendar vedno so težili za tisti žig) v Kišnjevu na policijski kontrolni točki prosit za žig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo šli potem nazaj v RO pod Moldavijo. Sicer padeš za 1 km v Moldavijo in mal traja na meji vendar razen 2 eura ekološke takse nismo plačali. Lahko ti namislijo kaj za plačat tudi Moldavci. Bit previden in (ne vem zakaj vendar vedno so težili za tisti žig) v Kišnjevu na policijski kontrolni točki prosit za žig.

škoda, da ni blo zrawn Tati, ona si je v sanjskih odnosih z policaji, ali policajkami :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda, da ni blo zrawn Tati, ona si je v sanjskih odnosih z policaji, ali policajkami :evilgrin:

Če bi njo mel zraven in bi se ona šla menit bi pa verjeten še kaj zaslužili :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi njo mel zraven in bi se ona šla menit bi pa verjeten še kaj zaslužili :xx:

:grim

kakšno leto aresta :evilgrin:

de pa bejžmo, če bo tole brala, bodo glave letele :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Ima kdo dobre izkušnje s prenočišči v Moldaviji. Zanima me bolj severni del države.

Lani sva sla mojo v Ukrajino in prestopla mjo z Moldavijo na severu in zaključila malo pred Odesso.(sva šla skozi)

Nisva se prav dosti vstavljala samo kakor sva videla je zadeva bolj švoh in nimaš kje spat ker je vse toliko revno, pa tudi za videti ni ravno bogve kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sva sla mojo v Ukrajino in prestopla mjo z Moldavijo na severu in zaključila malo pred Odesso.(sva šla skozi)

Nisva se prav dosti vstavljala samo kakor sva videla je zadeva bolj švoh in nimaš kje spat ker je vse toliko revno, pa tudi za videti ni ravno bogve kaj.

Razen za glavno mesto, mi do tega trenutka ni uspelo najti na netu nekega prenčišča, ki ne bi bilo pregrešno drago.

Mogoče kdo ve za campinge v tej državi?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve za campinge v tej državi?!

Ne me za 100% jemat, toda kolikor vem jaz, urejenih kampov ni v teh krajih. Imaš pa "njiva kampinge". Sam sem bil v Moldaviji 5 ur, kar je zame bilo 4,9 ure preveč = edina država do sedaj za katero lahko rečem: "Če jo nikol več ne vidm bom čist srečen..." Tudi po pripovedovanju drugih. Čeprav sem še vedno mnenja da se povsod najde kaj zanimivega če že ne lepega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me za 100% jemat, toda kolikor vem jaz, urejenih kampov ni v teh krajih. Imaš pa "njiva kampinge". Sam sem bil v Moldaviji 5 ur, kar je zame bilo 4,9 ure preveč = edina država do sedaj za katero lahko rečem: "Če jo nikol več ne vidm bom čist srečen..." Tudi po pripovedovanju drugih. Čeprav sem še vedno mnenja da se povsod najde kaj zanimivega če že ne lepega.

Se čisto stinjam s tabo sem prevozil celo pa ni blo ene zadeve da bi jo lahko pohvalil.

Najslabše pa je na jugu in na meji z Ukrajino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!