Skoči na vsebino

Jezersko - Železna Kapla - Pavličevo sedlo + tam okrog...


ZOX

Priporočene objave

Tudi moja malenkost jo je danes osvojila iz smeri Volkermarkta :grupni:

res lepa cesta ne ? In razgled seveda! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepa cesta (velja samo za ta hujse ovinke) skozi dolino je cesta slaba. Drugače se pa ze vidi da je jesen k je blo na avstrijski strani dost ovinkov mokrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Za letošnjo obnovo teme: tudi na A-strani še polno soli-pranje mopeda obvezno na povratku-, drugače pa še vedno dober asfalt. Priporočam pa malo kasnejši obisk! Vsem veliko in varne ovinke v 08! O kvaliteti SLO-ceste kakšno leto ali dve kasneje, trenutno se ne splača izgubljati besed :naughty:

Popravljeno . Popravil brankom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:topic:

Kako je sedaj s Pavličevim sedlom. Je že odprt prehod oz. še vedno velja datum, ki se začne v aprilu maju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da ni več mejne kontrole, bi pomojm Pavličevo sedlo moglo bit odprto. Sicer pa ne vem če bodo cesto še zapirali če ni več meje, razen zaradi vzdrževanja ceste pozimi

edit: je odprt http://www.amzs.si/?podrocje=332&drzav...&prelaz=148

Popravljeno . Popravil _LuX_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pavličevo sedlo je zaprto le, če ga zapre sneg, hlod, plaz pa sigurno bi se še kaj našlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem zopet osvojil Jezersko iz smeri Železne kaplje, prečudovito, pri srcu so mi tisti zaprti ovinki, kolegu ki je bil z mano pa ne najbolj, so me pa presenetili na novo asfaltirani deli proti Predvoru, samo še malo jim manjka za piko na i, najbolj mi je zanimivo da zdaj ko imam Z-ja ne pridem do roba gume zadaj, manjka še pol centimetra, prej sem pa z Tdm redno svaljkal gumo po robu :unsure: , no pa saj je vseeno, bilo je odlično in skoraj brez gužve, še največ ga je bilo v nasprotni smeri !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol se splača it čez savinjsko dolino gor, baje da je fejn cesta

pa pol čez pavličevo sedlo pa kranj pa lj pa polj nazaj. Al ma kdo drug kak predlog boljši. To planiram za v sredo če bo šlo skos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda da se splača, sicer čez pavličevo je cesta malo ožja, čez jezersko je pa ql

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta od Eisenkappel proti Jezerskem je huda...

No pa previdno, danes sem naletel na radar v Železni Kaplji.

95 na 50 omejitve, ufff

Prvo kar je reku policaj, če vem zakaj ima srečo...

Sem kr izstrelil... zato ker nismo v Sloveniji.

Tko sem pa plačal samo 35 €. Da niti ne govorimo kaj to pomeni pri nas...

Mi je moralka šopala še skoz do Lj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta od Eisenkappel proti Jezerskem je huda...

No pa previdno, danes sem naletel na radar v Železni Kaplji.

95 na 50 omejitve, ufff

Prvo kar je reku policaj, če vem zakaj ima srečo...

Sem kr izstrelil... zato ker nismo v Sloveniji.

Tko sem pa plačal samo 35 €. Da niti ne govorimo kaj to pomeni pri nas...

Mi je moralka šopala še skoz do Lj.

ah jest grem itak sam do odcepa za pavličevo sedlo pa tm obrnem pa nazaj gor in to ene 3x ponovim, tm je itak 90 omejitev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že, ampak js sem pa pač mogu čez pridet, tam na koncu naselja, proti prelazu, k ni več bajt, sem mislu, da ni več naselje in je 90, pa sem se uštel, me je ustavu 10 m pred tablo prečrtana 50. jeba. Sam mi je pa čudno, sicer na števc nism gledal ampak js sem ga navil in hotu v tetjo prestavt k me ustav in sem prepričan da sem imel precej preko že 120 not. Pomoje me sploh ni uspel zmerit, k je čist nepripravljen se prkazal na cesti, brez kapce, k si jo je šele pol hitel natikat. No vglavnem pomoje sem se peljal več, kot pa je prjavu(95), ampak, ni da bi mu js težil, kaj pa naj bi reku, da nism šel tolk, ampak da sam tolk motor rohni, pa da se mi zapiči v "street ilegal" rore?, pa bog ne daj da bi kej začel gledat prednjo gumo, k ni več za policaje. Tko da sem rajši plačal tistih za naše razmere simboličnih 35€ in šel dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol se splača it čez savinjsko dolino gor, baje da je fejn cesta

pa pol čez pavličevo sedlo pa kranj pa lj pa polj nazaj. Al ma kdo drug kak predlog boljši. To planiram za v sredo če bo šlo skos.

Najboljša varianta je Ljubljana- Ljubelj- Verlach- Eisenkapel- Jezersko-Ljubljana.

Zavoji na Ljubelj in tudi ali posebej na Avstrijski strani so super. Še precej boljši so med Eissenkapel in Jezerskim. Sem že prefural naokoli skoraj vse, razen Koroške, pa ni nič podobnega.

Pri Verlach-u(Žal napisa Borovlje zaradi njihovega pedrovskega Hitlerja ne boš videl ) boš malo iskal, vendar so dosedaj že vsi našli. Od Verlacha do Eissenkapel vozi mimo naselij mirno in ga ne seri s kakimi eksibicijami, ker je copsov veliko in niti ne odpuščajo niti ne popuščajo. Pa tudi domačini imajo navado zapeljat na cesto brez kaj dosti gledanja naokol. Na naši stani je pa vožnja od Jezerskega do doline čista travna. Luknje in grbine.

Ravno včeraj sem naredil to relacijo in na vrhu Jezerskega sem šel še enkrat nazaj pa gor . Seeekaaaa !!! :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša varianta je Ljubljana- Ljubelj- Verlach- Eisenkapel- Jezersko-Ljubljana.

Zavoji na Ljubelj in tudi ali posebej na Avstrijski strani so super. Še precej boljši so med Eissenkapel in Jezerskim. Sem že prefural naokoli skoraj vse, razen Koroške, pa ni nič podobnega.

Pri Verlach-u(Žal napisa Borovlje zaradi njihovega pedrovskega Hitlerja ne boš videl ) boš malo iskal, vendar so dosedaj že vsi našli. Od Verlacha do Eissenkapel vozi mimo naselij mirno in ga ne seri s kakimi eksibicijami, ker je copsov veliko in niti ne odpuščajo niti ne popuščajo. Pa tudi domačini imajo navado zapeljat na cesto brez kaj dosti gledanja naokol. Na naši stani je pa vožnja od Jezerskega do doline čista travna. Luknje in grbine.

Ravno včeraj sem naredil to relacijo in na vrhu Jezerskega sem šel še enkrat nazaj pa gor . Seeekaaaa !!! :OK: :OK: :OK:

Meni ne sede ta cesta, pol preveč vasi in omejitev za moj okus.

Kaka se ti zdi cesta od Villacha do Gmunda? (v soboto grem prvič pa me mal zanima kaj me čaka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ne sede ta cesta, pol preveč vasi in omejitev za moj okus.

Kaka se ti zdi cesta od Villacha do Gmunda? (v soboto grem prvič pa me mal zanima kaj me čaka)

Boš moral bit malo bolj natančen, ker je od Villacha do Gmunda kar nekaj variant. Kar sem vozil jaz je bilo Waissenstein - Ferndorf- Seeboden- Gmund(neke lokalke ,še sam ne vem kak in kje) pa se mi je zdela bolj vožnja za une ate ki majo jeseni u FakerSee-ju zbor pa grejo na paradne vožnje. Da bi ga kaj teral po tistih cestah ne znese. Je polno naselij in copsov.Sej si vidu komentarje od Ni3ous-a. Mogoče čez hribe. Jaz bom probal čez vikend proti BKK in Turacherhohe(vedno ko grem smučat me matra kako je to poleti na motorju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdej bodo baje prepovedal vožnjo tovornjakom po tej cesti :worship: . Ko so mejo skenslal je ratal noro, vsak dan pelje najmanj 50 šleparjev in pa polno tovornjakov z lesom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bodo baje prepovedal vožnjo tovornjakom po tej cesti :worship: . Ko so mejo skenslal je ratal noro, vsak dan pelje najmanj 50 šleparjev in pa polno tovornjakov z lesom.

to maš prav ja sem velikokrat tam na avstrijski strani in je sedaj ogromno tovornjakov če jih skanslajo bo odlično. Edino kar je potrebno pozorno pazit so kolesarji drugace pa super cesta sicer bolj zaprti ovinki ampak vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to maš prav ja sem velikokrat tam na avstrijski strani in je sedaj ogromno tovornjakov če jih skanslajo bo odlično. Edino kar je potrebno pozorno pazit so kolesarji drugace pa super cesta sicer bolj zaprti ovinki ampak vseeno.

če se ne osredotočiš samo na nekaj ovinkov.... pazite se pravokotnih stranskih cest.... ker preden vas bo traktorist videl, bo traktor čez pol ceste. in takih dovozov je na omenjeni relaciji veliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sem šel kr dvakrat to traso,cesta super brez peska,umazanije,štukanj,grob asvalt,u glavnem super,skor nič prometa,zdivjaš se k pri norcih.Jutri če bo vreme grem po 14h še enkrat gor.Gre še kdo.?

Aja,ponavad naredim z tankom okol 240 km,dons samo 130 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil gor (Kotlje - Holmec - Železna kaplja - Jezersko - Cerklje - Kamnik - Vransko - SG - Kotlje) in sem moral 2 šleparja prehitet na poti na vrh. Na srečo ni bilo nbenga šleperja nasproti. Peljal sem se pa od železne kaple naprej v skupinici z tremi nemškimi tablicami. Ovinki so bli super, mi odgovarja takšna cesta, ker tako ali tako ne vozim preveč hitro tut na bolj odprtih cestah. Po naši strani nazaj dol pa katastrofica. Je marsikateri makedam bolj urejen od tiste ceste. Ma bi skoraj bolš blo če bi bil makedam ... tam vsaj veš po čem voziš.

No kot že rečeno ... po avstrijski strani je luksuz. Bom še šel kdaj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bodo baje prepovedal vožnjo tovornjakom po tej cesti :worship: in pa polno tovornjakov z lesom.

in potem boste z motorji sfurali les v dolino :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!