Skoči na vsebino

Jezersko - Železna Kapla - Pavličevo sedlo + tam okrog...


ZOX

Priporočene objave

Avstrijski organi za te ovinke že dolgo vedo in ustavljanja izven naselja niso pri njih nič posebnega! Lepo postavijo zasedo polovijo skupino (skriti počakajo , da je dovolj številčna) in potem HOP in ustavijo vse po vrsti. Sledi pobiranje dokumentov in merjenje hrupnosti ispuhov. merjenje profila gum in iskanje nehomologiranih izbolšav.Zadne dejanje je seštevanje EUROV in kasiranje! Tak prizor se je zgodil približno mesec nazaj, med vikendom, par ovinkov pred državno mejo! Kakršen koli pobeg ni bil mogoč, ker je bila ena patrulja par ovinkov niže.

Zatorej previdno!

TAKO JE !!!

In ko pride do tega noben od ustavljenih ne spelje s kaznijo pod 300 EVROV ( informacija s prve roke :blush: )

Drugač je pa ta cesta v "modi" približn tok časa k Postojnska Planina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luštna cesta za pelat. Smo sprobal.

lp

Nove plastike? :? al sam predelan Majesty :)

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobal včeraj. Res dobra cesta in lepi ovinki, če seveda pozabimo na kolovoz od Predvora do črpalke na Jezerskem. Gorenjski veljaki in turistični delavci bi se lahko malo zamislili nad "cesto" na Jezersko. Če pa jim kaj ni jasno, pa naj se zapeljejo čez mejo in si ogledajo kako imajo Avstrijci urejene ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobal včeraj. Res dobra cesta in lepi ovinki, če seveda pozabimo na kolovoz od Predvora do črpalke na Jezerskem. Gorenjski veljaki in turistični delavci bi se lahko malo zamislili nad "cesto" na Jezersko. Če pa jim kaj ni jasno, pa naj se zapeljejo čez mejo in si ogledajo kako imajo Avstrijci urejene ceste.

Točno tako :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr zmankal dnarja.. in zakaj so šli poj sploh delat ta "projekt" če ni denarja? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pač država ga tolk da in konc. To je drugač pravu da jim ga je zmanjkal za ta gradbiše k zdej delajo (na začetku spodnjega jezerskerga).

Drugače pa majo to projekte za ene par let naprej, vem da majo v načrtu 1most in 1avtobusno postajo na leto. Majo pa zdej še 3 mostove za obnovit, tko da na boljso cesto bomo se cakal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pač država ga tolk da in konc. To je drugač pravu da jim ga je zmanjkal za ta gradbiše k zdej delajo (na začetku spodnjega jezerskerga).

Drugače pa majo to projekte za ene par let naprej, vem da majo v načrtu 1most in 1avtobusno postajo na leto. Majo pa zdej še 3 mostove za obnovit, tko da na boljso cesto bomo se cakal.

sj.. se gre pa čez mejo :D hehe..

do teh ovinkov mam bliži kokr pa do kačjih rid :whistle: :whistle: (s tem sm hotu povedat d porabm mn bencina) :D hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem tudi jaz se vračal iz Logarske čez Pavličevo sedlo in nato na Jezersko. To mi je že letos tretjič čez Jezersko. Sej me preveč ne moti, če nekateri puščajo gumo na austriskem asvaltu. Imel sem občutek, da se je Brno preselil na severno stran Jezerskega. No samo razmišljam, več ko bo takega in podobnega početja, bolj bodo jodlarji sitni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem tudi jaz se vračal iz Logarske čez Pavličevo sedlo in nato na Jezersko. To mi je že letos tretjič čez Jezersko. Sej me preveč ne moti, če nekateri puščajo gumo na austriskem asvaltu. Imel sem občutek, da se je Brno preselil na severno stran Jezerskega. No samo razmišljam, več ko bo takega in podobnega početja, bolj bodo jodlarji sitni.

To gumo na asfaltu ne puščajo samo Slovenci, ampak v veliki meri domačini.. Pazit je treba predvsem pri prehodu meje na pravilnosti kot so naprimer homologacija in decibelkiller v avspuhu in nasploh so zlo pedantni.. No pa sej vrjetno to že vsi poznate.. Kar se pa tiče izjave da naj bi se Brno preselil na jezersko, joj pa tukaj so hitrosti tako majhne da je že skoraj smešno v primerjavi z dirkališčem :headbang:

Popravljeno . Popravil Zorman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Pazit je treba predvsem pri prehodu meje na pravilnosti kot so naprimer homologacija in decibelkiller v avspuhu in nasploh so zlo pedantni.. No pa sej vrjetno to že vsi poznate...

zanimivo, v nedeljo popoldne carinik na avstrijski strani tudi osebih dokumentov ni pogledal, slovenskega pa sploh nikjer ni bilo

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tej cesti je treba pazit na jodla-supermoto farerje, me je eden z KTM v oviku skoraj odnesel ko sem se po AUT strani peljal dol. jaz lepo po svojem pasu nagnjen proti črti ampak ne preko, on pa z ritjo preko črte v slajdu in to v nepreglednem ovinku :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, v nedeljo popoldne carinik na avstrijski strani tudi osebih dokumentov ni pogledal, slovenskega pa sploh nikjer ni bilo

carinikov gor ni že kar nekaj cajta :lol:

@PERVY - lep avtar :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

carinikov gor ni že kar nekaj cajta :lol:

@PERVY - lep avtar :whistle:

Ja so sam zdej so skupej (naši in avstrijci) u eni bajtici pa itk se jim jebe to nikol ne gledajo dokumentov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja so sam zdej so skupej (naši in avstrijci) u eni bajtici pa itk se jim jebe to nikol ne gledajo dokumentov.

to so policaji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem stalni gost JEzerskega, zato vem, da enkrat ustavljajo nasi in enkrat avstrijci. Pa sploh ni res, da nkol ne gledajo. Mene skoraj zmeraj.

Tomaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Pavličevo v Železno kaplo in nazaj čez Jezersko,dobra cesta,še vedno sem moral pokazati osebno.Včasih,ob nedeljah dopoldne vžgem čez Pavličevo do Kaple in nazaj(hitro,zaradi kosila),vraga,vedno zahtevajo dokument.

Zadnjič iz Italije čez Predel v SLO,na meji Italijan,rekel sem dober dan ,on je vprašal "slovenci",mi smo pokimali in odpeljali brez kazanja dokumentov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yap, dokumente vedno gledajo..

tko k ti trdš de vedno gledajo, jest trdm, da mi še niso druzga naredl kot pomahal z roko, da naj grem naprej. verjetno zato, k mam zmerej ženo zravn? hvala, žena!

@zdrawc: a t je smešn, če se človk zmot, pa reče carinik? glede na to, da je debata čist nekej druzga?

en sam lub napucavanje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@zdrawc: a t je smešn, če se človk zmot, pa reče carinik? glede na to, da je debata čist nekej druzga?

če si se zmotil, ti naj bo...

drugače mi je pa butasto, da nekateri tega ne ločite/jo oz. ne veste/do, da cerinikov gor ni že dobra tri leta :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce boste kej na jezersk hodil pazte na radar. Zdej dostkrat stoji na koncu Tupalič, omejitev je 50km/h. Če ne veste je to tam ko gres po uni ravnini mem bencinskega servisa LOGO, na koncu ravnine za ovinkom pa stoji velikokrat radar. Drugač sm pa polcaje vidu ustavljat tud 500m višje pred mostam, tko da vozte po pamet.

Popravljeno . Popravil mad driver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce boste kej na jezersk hodil pazte na radar. Zdej dostkrat stoji na koncu Tupalič, omejitev je 50km/h. Če ne veste je to tam ko gres po uni ravnini mem bencinskega servisa LOGO, na koncu ravnine za ovinkom pa stoji velikokrat radar. Drugač sm pa polcaje vidu ustavljat tud 500m višje pred mostam, tko da vozte po pamet.

dobr da grem js skozi preddvor na jezersk :D hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Pavličevo v Železno kaplo in nazaj čez Jezersko,dobra cesta,še vedno sem moral pokazati osebno.Včasih,ob nedeljah dopoldne vžgem čez Pavličevo do Kaple in nazaj(hitro,zaradi kosila),vraga,vedno zahtevajo dokument.

Zadnjič iz Italije čez Predel v SLO,na meji Italijan,rekel sem dober dan ,on je vprašal "slovenci",mi smo pokimali in odpeljali brez kazanja dokumentov.

a li se pri vstopu v Slovenijo čez MP Predel ni treba ustaviti pri slovenskemu policistu :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!