Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Ena od možnih rešitev (ki ni za doktorat): vzporedno dodan (na primerno mesto-pozor segrevanje! :huh: ) keramični upor 8W/10 ohm oznaka npr. YAGEO421; cena celih 100 Sit(0,42€); v vsaki trgovini z elektroniko (v Lj. npr IC elektronika) in 4xLED utripajo kot se spodobi :D :D

Glede na to, da sem strojnik, prosim, če mi nekdo razloži kam se ta upor vstavi, če je možno skica še toliko bolje.Bom peljal do električarja, samo nebi rad, da ''toplo vodo'' odkrije.

Kot mnogi imam tudi jaz žmigavce LED iz Louisa in zanimivo hitro utripajo.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem strojnik, prosim, če mi nekdo razloži kam se ta upor vstavi, če je možno skica še toliko bolje.Bom peljal do električarja, samo nebi rad, da ''toplo vodo'' odkrije.

Kot mnogi imam tudi jaz žmigavce LED iz Louisa in zanimivo hitro utripajo.

Hvala

Hallo!

Nekaj original uporov za Led žmigavce imam doma, ker so mi ostali zaradi nemontaže. Lahko jih pošljem če jih kdo potrebuje. Je pa to najbolj normalna reč za pravilno delovanje. Eden mora iti na enega, torej potrebuješ štiri.

Lp :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni tople vode pa tud upori so zlo pocen zadeva...ti samo prloti gor tist uporcek med zico nekje pa ne pozab dat prej gor termoskrcljivo cevko ker izolirni trak je bl sranje za take stvari izolirat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni tople vode pa tud upori so zlo pocen zadeva...ti samo prloti gor tist uporcek med zico nekje pa ne pozab dat prej gor termoskrcljivo cevko ker izolirni trak je bl sranje za take stvari izolirat...

Vem, da to ni neki znastveni projekt, sem pa šel do nekaj avto električarjev in do elektro trgovine v BTCju in so povsod začeli zavijati z očmi, kot, da to pa ni tako enostavno, da je treba preračunati in stestirati, kljub temu da sem jim povedal moč žarnice in moč led žmigavca, se noben ni upal povedati, kaj in kako je za naredit.

P.S. Zdaj sem vse nabavil, tudi ''požirko'' tako, da bo do vikenda motor pripravljen. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kolega si je iz nemčije uvozil hondo CB500, na homologaciji pa se je zataknilo zaradi neoriginalnih žmigavcev. Zato naprošam nekoga ki jih ima da jih proda/posodi.

Prosim tudi za nasvet kakšni aftermarket žmigavci bi bili ustrezni za homologacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je imel kakšne male, vpadljive žmigavce, ni čudno, da so se upiknili vanje... Lahko montira večje, ki izgledajo ''normalno'', neoriginalne. Če pa so na papir zapisali, da ne ustrezajo, pa bo s tem istim papirjem še enkrat poskusil, pa znajo gledati na to, da bodo original...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti jaz moje originalne posodim vendar niso iz istega motorja, tako da če pašejo gor ti posodim da greš čez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko montira tiste iz louisa v velikosti 20 cent kovanca in mu ne smejo recti nic.

zadeva ima EU-homologacijo (e-cifra vtisnjena na celonu) in kot taka se lahko namesti na vsak motor kot after market del.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je klical v Koper in so mu rekli da veljajo le ORIGINAL smerniki.

Tisti žmigavci, ki imajo vtisnjeno EU homologacijo morajo veljat, kot že rečeno po celi Evropi. Razen če hoče kak status starodobnika...Drugače so v Louisu naprodaj replike originalnih smernikov (tudi z e-znaki) po neoriginalni ceni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je klical v Koper in so mu rekli da veljajo le ORIGINAL smerniki.

potem naj natisne doticno EU-zakonodajo in jim to lepo prijazno polozi na mizo. ker velja VSE kar ima E-stevilko vtisnjeno na celonu.

pazi naj samo, ce razlikuje spredaj/vzadaj (so razlicne stevilke !).

kot receno, drugo je ce hoce kaj starodobnega (oldtimer).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pri vespi sem na novo delal elektriko kej nima svoje baterije sem priklopu na zice baterijo,delovalo je ok. baterijo sem odstranili in priklopil na zice ki pridejo in motorja in in uzgal motor. use je delovalo ok razen smirokazev ali mi lahko kdo pove kaj je narobe.hvala za odgovore ze u naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da ne odpiram nove teme, bom tukaj vprašal:

Ima kdo kako pokvarjeno naglavno svetilko na LED diode? Če se najde kaka, prosim PM :blush:

Še slikca, kako bi rabil, lahko tut več .)

post-2606-1191841603.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem iskal in končno našel ......zadevci se reče TurnSafe, ki te opozori če pozabiš ugasnit žmigavce.

Stvar angleškega porekla razvita direktno za motoriste ....

Cena cca 80€, sem že kontaktiral uvoznika. Stvarca naj bi se kmalu dobila v vseh bolje založenih motoshopih.... :worship:

:naughty: naročeno in upam da čez vikend ugrajeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem iskal in končno našel ......zadevci se reče TurnSafe, ki te opozori če pozabiš ugasnit žmigavce.

Stvar angleškega porekla razvita direktno za motoriste ....

Cena cca 80€, sem že kontaktiral uvoznika. Stvarca naj bi se kmalu dobila v vseh bolje založenih motoshopih.... :worship:

:naughty: naročeno in upam da čez vikend ugrajeno

No za 80€ ti pa še jaz čestitam. Te še kaj rit peče?

P.S. To je popolnoma simpl zadeva in je lahko z malo znanja na motorju za kakšnih 5 do 10€...če jo rabiš seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

80 orlov se mi zdi mal velik za eno frulico. V avto šolah za ta namen uporabljajo piskače za kombije/tovorjake, ki piskajo pri vzvratni vožnji.

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=50121

ja samo za to moraš imeti luč/žarnico za rikverc!!?? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno štromar, pa me naj kdo popravi če se motim. Pa saj po neki kurji logiki je res čisto vseeno kam vtakneš piskača. Žmigavec ima žarnico ravno tako kot vzvratna luč, če zadeva preverjeno deluje (vsaj v avto šoli je), potem ne vidim razloga zakaj ne. Kolikor se spomnem rabiš dva. Lahka pa vprašam prjatla štromarja, ki ravno sedaj dela izpit za motor, kako je vse skupaj vezano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

direktno preko žmigavcev sigurno ne boš mogel vezat, ker ta piskač požre nekaj toka in potem bi ti žmigavci hitreje utripali ali pa sploh ne bi

ena rešitev je da vežeš preko releja, in napetost/tok za žmigavec da releju samo signal za vklop/izklop, potem pa za piskač narediš poseben tokokrog

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vgradil piskač, kakršnega imajo avtomobili za opozorilo pozabljenih prižganih luči. To je v bistvu en piezzo zvočnik z dajalnikom visoke frekvence, ki za delovanje rabi zelo malo toka in ne vpliva na delovanje žmigavcev (preko dveh žarnic za žmigavce teče nekaj več kot 3A, preko piskača nekaj mA).

Kupiš ga kot rezervni del ali na avtoodpadu, za vgradnjo potrebuješ nekaj žic, orodja, voltmeter in človeka z razumevanjem osnov elektrotehnike, z znajem uporabe orodja in domišljijo za primerno mesto vgradnje piskača. Pomaga elektroshema instalacije motocikla, ni pa nujna. Medtem ko :? tako opremljen človek vidne žmigavce naredi tudi slišne.

Če ni orodja in piskača, pomaga Macgyver :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tega piskača zrihtal sosed ki je štromar v delavnicah kjer popravljajo vlake v mostah, to je bila okrogla siva škatlica premera 3cm z dvemi kontakti, zvezal sem jo takoj za avtomatom za utripanje in mi ni nič štroma jemalo .)

P.S. A se hecaš, pa ne boš dal za to stvarco 80€ :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!