Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

a ma kdo kej za prodat rabljenih led žmigačev 2 bi rabu

Lojz (louis) ima te robe čuda. Imaš tudi štecuno v Ljubljani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme, bom tukaj vprašal:

Ima kdo kako pokvarjeno naglavno svetilko na LED diode? Če se najde kaka, prosim PM :blush:

Še slikca, kako bi rabil, lahko tut več .)

post-2606-1191841603.jpg

Jaz ti lahko tole dam, ker je nimam kaj rabiti, je bila pa kolesarska. Samo baterije so zanič. Če ti kaj pomaga??

11022008.jpg

11022008002.jpg

11022008003.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo zmontiral LED žmigovce, sedaj imam pa en problem...imam tele upore pa ne vem kam bi jih fiksiral (baje se dokaj grejejo). Gre se pa za zadnji par, se pravi, da morajo biti upori fiksirani pod sedežem, pa me malo skrbi, da bi mi začelo kurit plastiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zmontiral LED žmigovce, sedaj imam pa en problem...imam tele upore pa ne vem kam bi jih fiksiral (baje se dokaj grejejo). Gre se pa za zadnji par, se pravi, da morajo biti upori fiksirani pod sedežem, pa me malo skrbi, da bi mi začelo kurit plastiko.

Če skuri 18W, pol ti nebi smelo stopit plastike, dej ga pa tko da se vsaj malo hladi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če skuri 18W, pol ti nebi smelo stopit plastike, dej ga pa tko da se vsaj malo hladi...

Tako je... po mojem se ne segreje na 100stC. Tko kot je Burek reku: nekam, kjer se vsaj mal hladi (da mal piha). Jest bi ga s 300st silikonom pripopal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se malo poglobil v navodila in piše, da naj bi jih namontiral na subframe (jest pa lih včeraj vse zvezal pa izoliral, zdej bo pa treba narazen dajat :headbang: ). Mal gruntam da bi vzel sekunderja pa enostavno napopal tja k zadnji luči (pod zicom), samo tam ni nobene "ventilacije". Bom jest tole mal na faxu poštudiral pa bomo videl kaj bo ratal :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na frame pa piše zato, ker aluminij dobro prevaja toploto .) Na zadni konc gištela bi ga jest dal :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gebre, se vidi da si strojnik. Vse zakomplicirate da bolj ne morte :D

kable oblepi s izolirjem, da ne bo kake švasancije, in ga s silikonom ali izolirjem zalepi pod rito, alpa v plastiko na riti. Navsezadnje upali žmigovce in počakaj 5min, da vidiš kolk se segreje. Roko na srce, žmigovce maš užgane max 1min na kakem semaforju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na frame pa piše zato, ker aluminij dobro prevaja toploto

Sej zato se pa zdej po glavi tepem, k sem šel šele po montaži brat navodila :headbang:

Gebre, se vidi da si strojnik. Vse zakomplicirate da bolj ne morte :D

Kurc, če se že dela naj se ornk dela, polovičarstvo je brez veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurc, če se že dela naj se ornk dela, polovičarstvo je brez veze.

To vseeno ni glih neka višja znanost, tko da... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vseeno ni glih neka višja znanost, tko da... :D

Kaj ne... če hočeš stvar po strojniško zakomplicirat, morš bit štaderan :lol1: Najbolš, če se kališ na Aškerčevi 4 :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato se pa zdej po glavi tepem, k sem šel šele po montaži brat navodila :headbang:

Kurc, če se že dela naj se ornk dela, polovičarstvo je brez veze.

Potem pa ne montiraj 'polovičarskih' uporov, ampak zamenjaj rele za žmigavce za elektronskega, ki ima stalno frekvenco ne glede na obremenitev.

Zakaj sploh montiraš LED žmigavce, če ne zato, da bo žrlo manj elektrike? To pa z upori itak izničiš...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa ne montiraj 'polovičarskih' uporov, ampak zamenjaj rele za žmigavce za elektronskega, ki ima stalno frekvenco ne glede na obremenitev.

Zakaj sploh montiraš LED žmigavce, če ne zato, da bo žrlo manj elektrike? To pa z upori itak izničiš...

D.

Montiral zato, ker sem kupil moped že s temi žmigovci pa je blo bl tko-tko zvezan vse skupaj.

Glede uporov in releja...uganeš zakaj sem kupil upore namesto releja? Nasvet motomarsovcev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlažje in NAJCENEJŠE je dodat uporčke.

Kompliciraš pa samo toliko kolikor si šolan. Bolj kot si bolj zakompliciraš, strojniki tipa gebreman sploh :D

Šala mala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede uporov in releja...uganeš zakaj sem kupil upore namesto releja? Nasvet motomarsovcev....

Si napačne poslušal.

Najglasnejši niso vedno tudi najpametnejši.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Nevem kaj toliko komplicirate vsak piskač se da montirat in to čisto enostavno.Piskač sam rabi zelo malo toka in vsakam piskaču daš minus nato pa priključiš levi in desni žmigavec na PLUS seveda preko majhne dijode a kom in jih prilotaš in daš v termo požirko OK

post-18702-1205424360.jpg

prvo sem hotel dati 2 piskača za vsako stran svojega (sem že kupil 2 kom) potem sem naletel na tvoj simpatičen načrt z diodami in dela, ko šus, :OK:

samo upam da mi ne bo to piskanje prehitro dojadilo, ker pol bom ta načrt malo spremenil in dodal stikalo(on/off) na maso :whistle:

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!