Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Mat'kurja, ste zakomplicirali s temi LEDami. :blink:

Še dobro, da vas nisem bral kakih 10 let nazaj, ko sem sam po lastni neelektričarskoelektronski pameti pripravil dva novoletna okraska iz diod za zunaj. Vsak ima 100 diod, vsaki sem prispajkal svoj uporček, uporabljam transformator iz 220 V na 12 V, nobenih igračkanj s frekvenco, je takšna, kot nam jo dodeljuje ELES. Zadeva dela že teh deset let od vsakega 1. decembra do Befane od 16:30 do 07:00 ure.

:)

Danes si tega ne bi upal več skupaj spraviti, ker je to znanost, ki je razumem ne. :cry:

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veš take minimini lučke, največkrat jih je sto ali 200 v seriji, 4 kanalne pa elektronika, gor je tipka potem imaš pa 10 programov da valovi, izmenično utripa itd...

No, to navadno crkne po parih dneh (to lučke,elektronika je vedno dobra). In ko sem to narazen dajal...obup!!! Če bi malo bolje lotali, bi to dosti dalj časa delalo---mislim da je ravno v mrzlih spojih problem.

V glavnem kupil sem (v HTE) 200 ledic pod akcijo okoli 14000SIT je prišlo 8000 mcd močne. Potem sem jih vse pošprical z belim lak sprejem(hitra varianta difuzorja in briljantna rešitev, ti rečem) in seveda nalotal. In ker imajo norci srečo :kva2: je original napajanje tega sistema 36 V in original žarnice so...ugani...1.5 V, v seriji jih je ravno prav. Posledica tega je da sem samo v vsako serijo - na vsak kanal sta dve - (čisto za vsak slučaj) dodal 10 ohmov upor in zadeva dela kot nooooora! (Škoda ker nimam več trotlzihr aparata da bi kak filmček posnel). Ja, je trajalo kake 3 popoldneve :cry: , ampak zdaj imam pa mir za par desetletij :OK:

Dobra fora, kam si pa to potem obesil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mat'kurja, ste zakomplicirali s temi LEDami. :blink:

Še dobro, da vas nisem bral kakih 10 let nazaj, ko sem sam po lastni neelektričarskoelektronski pameti pripravil dva novoletna okraska iz diod za zunaj. Vsak ima 100 diod, vsaki sem prispajkal svoj uporček, uporabljam transformator iz 220 V na 12 V, nobenih igračkanj s frekvenco, je takšna, kot nam jo dodeljuje ELES. Zadeva dela že teh deset let od vsakega 1. decembra do Befane od 16:30 do 07:00 ure.

:)

Danes si tega ne bi upal več skupaj spraviti, ker je to znanost, ki je razumem ne. :cry:

:P

Veš,...dandanes tudi metle niso več tisto kar so včasih bile! :P

Dobra fora, kam si pa to potem obesil?

Na balkon je postavil svoj bicikl, pa nanj svoje ročno delo in zadeva dokazuje, da je "najboljši na vasi"! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra fora, kam si pa to potem obesil?

ven na bajto...okoli balkona :OK:

drugače imam tudi jaz že preko 10 let en komplet ledic za na novoletno jelko in nimam nobenih problemov, ne skrbi da crkne...zakon, vam rečem.

drugače pa tudi na 230V ni tak problem --zaporedno vežeš 100-150 LEDic, daš eno diodo (1N4007), malo izračunaš upor (mora bit par vatov) pa gre :worship: ...no seveda je treba lotat, pa bužirke na vsako LEDico itd... :doze: malo morje dela, ampak zase ni blema :D ...drugim pa ne bi mogel računat kolikor je dela notri :eek:

Na balkon je postavil svoj bicikl, pa nanj svoje ročno delo in zadeva dokazuje, da je "najboljši na vasi"! .)

no, to seveda logično :OK: :kva2: :naughty: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni! :D

Kje naj nabavim avtomat za žmigavčke,na katerem piše:10Wx2+3.4W Ima pa dva priklopa!

Hvala za pomoč! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni! :D

Kje naj nabavim avtomat za žmigavčke,na katerem piše:10Wx2+3.4W Ima pa dva priklopa!

Hvala za pomoč! :OK:

Elektronskega daj gor in bo delovalo samo na 3-ji prikluček št.31 daš dodatno maso. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj mora človk nardit če hoče met na fazerci 04 LED smerokaze? Je treba dokupit tud kakšen rele al se je nujno igrat z upori?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k ni tako, da če ne daš upora vmes, direkt na 12V, LED-ico skur? vsaj tko je men en majstr povedu, k mi je razlagu kko je treba to skp vezat :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja sej so itq tko vezane d delajo na 12V, ampak tukaj je važen tok ki teče skozi njih, .....ker pa imajo ledice zelo majhno porabo bi toliko hitreje utripale, zato pa rabiš en predupor da skozenj teče tisti tok, ki da utripanju pravo frekvenco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali rele ali upor, tvoja izbira, jaz bi raje dal rele, je manj dela (ampak dražje)

Ampak ta rele je mišljen kot tisti glavni ki utripa ne dodatni, drugače ti vseeno ne bo delalo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k ni tako, da če ne daš upora vmes, direkt na 12V, LED-ico skur? vsaj tko je men en majstr povedu, k mi je razlagu kko je treba to skp vezat :hmm:

To velja če bi si sam delal z LED diodami, če pa kupiš že narejene LED žmigavce za 12V pa direktno priklopiš, edino paziš na že omenjeno porabo in s tem vezano hitrost utripanja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda :grim

original daš ven pa drugega not, moraš pa dat prav rele za žmigavce iz ledic (poraba toka pri tem nima veze ker je mislim da digitalno krmiljen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, potem je treba zraven smerokazov kupiti še rele. B) K ve kdo kolk to stane, recimo v lojzu? :? K so za vse motorje releji enaki, al je treba pazit da bo za moj motor (fz6)? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo sm najdu enga iz lojza, sicer je iz lanskega kataloga, pa vseeno:

Best.Nr. 10033844

dela na 12V, moč je lahko od 1-30W, pride pa 13€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

releji bi naj pasali tut s česa drugega. js sm za žmigavce uporabil kar rele iz fiata punto ker je bil ravno pri roki, pa prav lepo deluje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

K ni bolj enostavno zamenjat rele; original vn, druzga not (0,2 min dela) kot pa vezat 4 upore?? :hmm: Sej rele tud ne stane neki velik. Al je kakšn "stranski" učink pr menjavi releja? :? Po moje ne. Npr. to kar predlaga obad, k je kupu v lojzu?

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K ni bolj enostavno zamenjat rele; original vn, druzga not (0,2 min dela) kot pa vezat 4 upore?? :hmm: Sej rele tud ne stane neki velik. Al je kakšn "stranski" učink pr menjavi releja? :? Po moje ne. Npr. to kar predlaga obad, k je kupu v lojzu?

edin stranski učink k se je pri meni pojavil je to da neveš da ti je kšna žarnca pr žmigavcih vrknla (spredaj nimam LED), saj še vedno utripa v pravem ritmu. Moj italjan je itak z vsemu združljiv :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je že kdo imel problem da so se mu LED smerokazi stopili na soncu ali se tako hitro peljete da sproti zmrzujejo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!