Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Kakšne smernikenimaš to? Kakonkisliš do 3/4 ima notri recimo 12ledic pa jih samo 9 sveti? Kaj imaš drugačno obliko za levega pa desnega? 

Po napisanem se mi zdi skoraj neverjetno da si kupil nov smernik z enako napako kot jo ima stari. Ker ali dela ali ne dela, če delno dela je napaka v njem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Spoštovani!

Kupujem Led smernike za motorno kolo Yamaha r6...

Ker sem Lajk v tem, se obračam na vas. 

Na kaj moram biti pozoren pri nakupu, da bo stvar funkcionirala? Zasledil sem, da led smerniki potrebujejo releje in me zanima ali rabim za vsak smernik svoj rele, ali je en rele mišljen za vse 4 smernike? Rele, dejansko montiram med novim smerokazom in obtoječim priklopom na motornem kolesu?

Ali so morda kakšni predpisi moči W, ali rele vse usmerja oz. pretvarja? Kateri rele je primeren za model novih smernikov, po čem to vidiš?

 

Vnaprej vam hvala za odgovore.. Lp, Aleš

Popravljeno . Popravil grof49
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@grof49 tule malo prečekiraj...

Ker si v zapisu napisal, da si "Lajk", ti svetijem, da odpelješ motor nekomu, ki ve kaj dela.

Sicer pa, ustrezati morajo predpisom in tudi nekaterim tehničnim zahtevam.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiti LED smernike s homologacijskim papirjem z vsemi "E" oznakami...

... verjetno tudi rabiš potrdilo o strokovni vgradnji, kot recimo za izpuh...

..nato vse skup vpisati v homolomo papir od motorja..... če ne ne bo šlo skozi, ker so na tehničnih čedalje bolj pedantni.

 

Za vgradnjo obstajata dva načina:

...ali zamenjaš "avtomat", ki je primeren za LED, ki deluje po principu časovnika...in ne na "bimetal", kjer hitrost utripanja določi moč porabnika...

 

...ali pa na LED dodaš upore in pustiš stari "avtomat", kjer ti upori nadomestijo razliko v moči porabnika (žarnice). Upor si lahko izračunaš in kupiš v trgovini (HTE...Conrad....) ...ali pa kupiš že "narejene" ... recimo tole:

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=LED+turn+resistor&_sacat=0&rt=nc&LH_PrefLoc=5

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to samo v Sloveniji.... kako čudno da v Nemčiji tega ne rabijo, v Italiji tudi ne.. če je žmigavec "ekvivalenten" in paše na original konektorje, torej ni nobenega posega ne v konstrukcijo ne v električno napeljavo... čemu potem tehnično potrdilo o vgradnji?? Čiste neumnosti. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...če slučajno montira kdo, ki zna samo Lajkat....  :D

sej tut zakone pišejo taki, ki v glavnem lajkajo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

V zadnji luči bi imel za zamenjati LED trak (v bistvu vseh 6, 1 slabo sveti ostali ok)! Predvidevam, da se luc enostavno razstavi z vijaki. Ampak potem kable zvezat pravilno in pripravit za uporabo. 
Imamo koga? Pozna kdo koga?

 

Hvala za vsak nasvet, kontakt….

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!