Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

  • 9 mesecev pozneje...

Na mojem motorju je crknil rele zmigovcev, no, dokler ga nism dobu u roke se ga je dalo se vedno verjetno resit, ko sm pa zacel jst carat pa je slo use u k....

Rele je po tov. specifikacijah motorja 10W + 10W + 2W, in je dvo-pinski.  Kolkr googlam ga ne najdem taksnega...lahko dam kaksnega drugacnega ali univerzalnega al ne?? Npr 10 + 10 + 1.2 ali + 3.4 najdem....kako bi se to drugac poznal na delovanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdi drugega dvopinskega, najlažje če najdeš takega ki podpira LED žarnice, ker potem je vseeno koliko W mu gor obesiš bo vedno enako hitro utripal. Pri klasičnih relejih je notri recimo da bimetal in priključeni vati vplivajo na hitrost utripanja, zato ko ti ckrne žarnica drugače utripa. Če maš take ki podpirajo led imajo notri naštelano hitrost, če bi rad fliknil standardnega 3 pinskega moreš potegnit še nulo do releja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Ja sej pravim da je to bedarija... Celo zadnjič sem bral v reviji amzs da se tudi oni cudijo da zakaj če pripomorejo led zarnice k varnosti ne smemo vgrajevat le teh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez 5 let pa bodo LED diode standard na vseh motorjih, čez 10 let pa po zakonu obvezne zaradi svetilnosti, ekonomičnosti zaradi nizke porabe,...:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A si je kdo dal zmontirat STS, ki avtomatsko izklopi smernike?

Zanima me, koliko kaj razmontirajo motor in koliko se to vidi na zunaj???

Ali je kdo dal to zmontirat pa ugotovil, da dejansko ni toliko uporabna zadeva??

Eni pravijo, da je full, drugi da ni, da se ne splača montirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno tej tehnologiji premalo zaupam. Raje sem montiral piskača. Zakaj? Zvočno me opozarja in smernike izklapljam točno tam, ko je potrebno. Pri mestni vožnji pa tudi ostali udeleženci slišijo mojo namero. ( predvsem kolesarji, kateri te hočejo prehitevat po desni, ko stojiš v križišču in zasanjani pešci)  Legal ali ne legal. Boli me ku..c. Vidim pa, da ima efekt. Prav tako, kot bela čelada in fluo kocke na vizirju. Kakšna teta prav počepne  z svojim vozilom, ko me zagleda, ker ji v bučo pade, da policaju pa le ni pametno prednost vzet :cry:

Isti motor vozi kolega in je druga pesem brez nalepk :music1:

A12A82BB-2392-4B55-9BF9-54BB15C555D4.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, The Lakl pravi:

Raje sem montiral piskača

Kako, kje, za koliko? Hvala.

kaj pa narediti za vožnjo ponoči skozi gmajno - piskač? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Blisk1 said:

A si je kdo dal zmontirat STS, ki avtomatsko izklopi smernike?

Eni pravijo, da je full, drugi da ni, da se ne splača montirat. 

Če pogosto pozabljaš vklopljene smerokaze potem je nakup smiseln. Pride pa to izklapljanje z leti v podzavest. Jaz sem se letos na posnetkih zalotil, da kar naprej stiskam stikalo za izklop. Ko spremenim tempo vožnje, ko koga dohitim, pri umirjeni in "dolgočasni" vožnji v naselju, še celo na Racelandu (pri vožnji v skupini) sem preventivno tapkal stikalo..(zihr je zihr). :slap: Pa še vedno kdaj pozabim izklopiti.. :blush:

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Kdaj jih gremo prepričat, da spremenijo zakone glede homologacij in ostale kraje ? !

Al gremo na žegnjanje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mogoce kdo ve kje bi lahko dobil papirje za te smernike?

gor imajo napisan 50r-002242

11 12 e4

Ce jih je slucajno kdo ze kje videl, drugace letijo naza gor original.. :) 

 

B8ACD1F8-84FA-4E50-879C-0BC08FF3FD62.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ve kdo, kje se da dobiti led smernike, ki so v obeh ročkah na koncu same ročke v krog. Jaz najdem samo navadne smerokaze ali pa samo žice z smerokazi, ki niso taki kot bi si želel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Arzen pravi:

Ve kdo, kje se da dobiti led smernike, ki so v obeh ročkah na koncu same ročke v krog. Jaz najdem samo navadne smerokaze ali pa samo žice z smerokazi, ki niso taki kot bi si želel.

a to bi rad? 

https://www.ebay.co.uk/itm/2XMotorcycle-Turn-Signal-LED-Light-Indicator-Blinker-Handle-Bar-End-Handlebar-S/362512175483?epid=15019209430&hash=item546768d17b:g:-84AAOSwzcpbMgRY

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Arzen pravi:

Ve kdo, kje se da dobiti led smernike, ki so v obeh ročkah na koncu same ročke v krog. Jaz najdem samo navadne smerokaze ali pa samo žice z smerokazi, ki niso taki kot bi si želel.

A se bo to sploh dalo homolomo? Se  zna se zgoditi, da bos imel tezave z boruti, ali pa na tehnicnem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje boš pa kablovje napeljal, če imaš krmilo v celem in ne tako imenovane clipone? 

 Luknjo vrtal v krmilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Rogerg pravi:

Nekaj podobnega ja. Smešno poceni napram uni k stanejo po 100€.

pred 32 minutami, The Lakl pravi:

Kje boš pa kablovje napeljal, če imaš krmilo v celem in ne tako imenovane clipone? 

 Luknjo vrtal v krmilo?

Pomoje najlažje odpret škatlici kjer so stikala. Na levi tam kjer je za žmigavce, ter na desni tam kjer je rdeče stikalo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo šlo!  Na stikalu imaš direktno napetost in od stikala naprej do avtomata imaš skozi napetost. Za avtomatom moraš vezati. Bolj me moti napeljava po krmilu, ker moraš kable speljati v notranjost. Tja pa prideš le če vrtaš krmilo. Kar pa jaz ne bi počel za tisto malo lučko na koncu krmila. V malinah pa itak trajno ugasne ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, The Lakl pravi:

Ne bo šlo!  Na stikalu imaš direktno napetost in od stikala naprej do avtomata imaš skozi napetost. Za avtomatom moraš vezati. Bolj me moti napeljava po krmilu, ker moraš kable speljati v notranjost. Tja pa prideš le če vrtaš krmilo. Kar pa jaz ne bi počel za tisto malo lučko na koncu krmila. V malinah pa itak trajno ugasne ;)

Hm, pol pa kurc ja. Bom se še pozanimal, če res ne drugače. Drugače pa kurc gleda lučko, če je treba vrtat. Malin pa ne bi več nabiral tak da :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!