Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Mene pa zanima kje bi lahko dobil smerokaze ki bi se jih dalo homologirat? Ali pa da vsaj izgledajo kot originalni, le da so manjši in lepši (a še vedno dovolj močni, za gsx-a)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je slovenija - baje - polnopravna clanica EU ima tako pravice kot dolznosti. ena od dolznosti je brezpogojno priznavanje e-homologiranih dodatkov za vozila.

in (skoraj) vsi smerokazi pri omenjenih trgovcih imajo e-stevilke vtisnjene na celonu. ergo jih lahko montiras brez kakrsnekoli homologacije (ABE, allgemeine betriebserlaubnis - splosno obratovalno dovoljenje - dobis zraven). ce kdo na tehnicnem teh stevilk ne priznava je ali neinformiran ali nacrtno ignorira eu-zakonodajo. oni ti lahko vpisejo spremembe v homolomo ne smejo pa ti tega zavrniti, ce je zeljena "sprememba" opremljena z e-stevilko.

ce v sloveniji poteka to drugace drzava ni ustrezno spremenila lastnih zakonov in je v kontrapunktu nadrejeni zakonodaji eu (je bilo v aut enako in so v parih tockah pogoreli).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polo? A veš konkretno za kakšen primer ki se ga da homologirat? Ker tisti certifikat ki ga imajo verjetno ni dovolj v Slo ....

Tele bi se sigurno dalo homologirat saj so narejeni iz karbona za BMW-eja komad stane 15 EU imam pa štiri kom.To je 60 EU +porto.Kupil sem jih na Inter Mototu za kolega a jih potem ni potreboval so karbonski 12V 21W z halogen žarnico in M-8 navojem,če bi ti pasali mi sporoči in ti jih pošljem po povzetju.

post-9445-1219351848_thumb.jpg

post-9445-1219351909_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele bi se sigurno dalo homologirat saj so narejeni iz karbona za BMW-eja komad stane 15 EU imam pa štiri kom.To je 60 EU +porto.Kupil sem jih na Inter Mototu za kolega a jih potem ni potreboval so karbonski 12V 21W z halogen žarnico in M-8 navojem,če bi ti pasali mi sporoči in ti jih pošljem po povzetju.

To so karbonlook, ni pravi karbon (se tudi vidi s slike). Jaz imam enake, samo črne. Svetijo kot hudič, prav tako se jih da homologirat (E oznaka).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so karbonlook, ni pravi karbon (se tudi vidi s slike). Jaz imam enake, samo črne. Svetijo kot hudič, prav tako se jih da homologirat (E oznaka).

ja E oznaka ze ja...amapk ali si dobil papirje za homo zraven...Policijo E oznaka ne zanima nič ko so mene ustavili (butl sm ustavu) mi je najedal pol ure glede smerokazov in še njegov komentar da svetijo ČRNO hm je že kdo vidle smerokaz ki sveti črno:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja E oznaka ze ja...amapk ali si dobil papirje za homo zraven...Policijo E oznaka ne zanima nič ko so mene ustavili (butl sm ustavu) mi je najedal pol ure glede smerokazov in še njegov komentar da svetijo ČRNO hm je že kdo vidle smerokaz ki sveti črno:)

Ampak jasno pa ti je bilo, kaj ga moti, kajne? . ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele bi se sigurno dalo homologirat saj so narejeni iz karbona za BMW-eja komad stane 15 EU imam pa štiri kom.To je 60 EU +porto.Kupil sem jih na Inter Mototu za kolega a jih potem ni potreboval so karbonski 12V 21W z halogen žarnico in M-8 navojem,če bi ti pasali mi sporoči in ti jih pošljem po povzetju.

Mam popolnoma iste smerokaze :rolleyes:

Imajo oznako E1 in je reku v trgovini da jih ni potrebno homologirat zaradi tega ker tisti E1 pove vse evropske standarde,zravn nism dobil nobenih papirjev za homologacijo, ki pa je pri nas V EVROPI(jst rečem kar balkanu)nujno potrebna že za vsako kur..smotarijo ki jo spremeniš na motorju :headbang:

P.S.Dobro da se nisem zredil, ker nevem če imam papirje za homologacijo :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak jasno pa ti je bilo, kaj ga moti, kajne? . ...

:headbang: brez komentarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja E oznaka ze ja...amapk ali si dobil papirje za homo zraven...Policijo E oznaka ne zanima nič ko so mene ustavili

Ne bom trdila, ampak mislim, da ti žmigavce z E oznako vpišejo v homo kartonček brez nikakršnih papirjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je slovenija - baje - polnopravna clanica EU ima tako pravice kot dolznosti. ena od dolznosti je brezpogojno priznavanje e-homologiranih dodatkov za vozila.

in (skoraj) vsi smerokazi pri omenjenih trgovcih imajo e-stevilke vtisnjene na celonu. ergo jih lahko montiras brez kakrsnekoli homologacije (ABE, allgemeine betriebserlaubnis - splosno obratovalno dovoljenje - dobis zraven). ce kdo na tehnicnem teh stevilk ne priznava je ali neinformiran ali nacrtno ignorira eu-zakonodajo. oni ti lahko vpisejo spremembe v homolomo ne smejo pa ti tega zavrniti, ce je zeljena "sprememba" opremljena z e-stevilko.

ce v sloveniji poteka to drugace drzava ni ustrezno spremenila lastnih zakonov in je v kontrapunktu nadrejeni zakonodaji eu (je bilo v aut enako in so v parih tockah pogoreli).

O tem sem že enkrat pisal in bom napisal še enkrat.

Na LPP-ju ne potrebuješ nobenih certifikatov za homologacijo luči in smernikov, ki imajo E oznake. Potrebno pa je opraviti postopek pregleda, saj se taka vgradnja šteje kot naknadna vgradnja opreme oziroma predelava. Strici na LPP-ju potem preverijo če so nove komponente vgrajene po standardih (dloločena je min. višina smernikov od roba cestišča in minimalna razdalja med smerniki ter minimalna razdalja od smernikov do svetilnih teles (to je luči), ravno tako so določeni standardi za luči ki pa jih na pamet ne poznam). In ko opraviš ta pregled, ti dajo štampiljko v homologacijski kartonček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

suuuuuuuuuper, smashing.

zakaj je sploh potreben naknadni pregled, ce so z E-oznako na celonu (tukaj) smerokaza podani vsi podatki glede obratovanja s tem dodatkom. tako visina/oddaljenost same zarnice/svetilnega telesa, kot svetilna moc in vsi ostali parametri. ce eden od zahtevanih parametrov dodatka ne odgovarja ne dobi E-oznake. v tem je cel stos.

v kolikor govorimo o zamenjavi 1:1 brez spreminjanja tocke pritrjevanja svetilnega telesa na motorcikel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, nisi edini, ki mu ta nesmisel ni razumljiv. Če ima zadeva TUV, po mnenju naših pametnjakovičev še ne pomeni, da je zadovoljiva... Ne vem, no. V nekaterih stvareh hoče naša država biti bolj papeška od papeža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kolikor govorimo o zamenjavi 1:1 brez spreminjanja tocke pritrjevanja svetilnega telesa na motorcikel.

Ampak kdo lahko ugotavlja, ali si ti spremenil točko pritrditve ali ne in če si jo ali je zadeva še vedno v skladu s standardi? Policist ali mestni redar zagotovo ne...

Da ne bo pomote; tudi sam bi raje videl da lahko na motor obesimo karkoli kar ima E certifikat brez naknadnih pregledov.

Kako pa je s tem v A?

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot povedano; kar ima E in stevilko lahko obesis. vecinoma dobis zraven tudi ABE/TÜV certifikat, ki velja po vsej EU (priporocljivo ga je imeti zraven; na zahtevo palicaja ga moras pokazati) in to je to.

ce modri kaj sumi pa te lahko poslje na izredni tehnicni pregled. in bog ti poma(h)gaj, ce ni vse ok. to staaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaane....... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me če ima kdo kakšno informacijo če se lahko pri nas dobi takšno zadevo, ker imam na zadku led-smerokaze in prehitro utripajo.

http://www.louis.de/_10b8e74fc98c507831fd0...;TITLE=10033844

http://www.louis.de/_10b8e74fc98c507831fd0...OT=detail_xsord

Probali smo z upori, ampak vseeno utripa prehitro! :headbang:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me če ima kdo kakšno informacijo če se lahko pri nas dobi takšno zadevo, ker imam na zadku led-smerokaze in prehitro utripajo.

http://www.louis.de/_10b8e74fc98c507831fd0...;TITLE=10033844

http://www.louis.de/_10b8e74fc98c507831fd0...OT=detail_xsord

Probali smo z upori, ampak vseeno utripa prehitro! :headbang:

LP

Vsak elektronski avtomobilski avtomat za žmigavce daš lahko na motor(cena =10 EU) saj avto ima ravno tako 2X21W samo za avto so ponavadi 3-je priključki,kar pa ni noben problem.Namreč za motor imaš samo priključek 49 in 49a avtomobilski avtomat ima poleg priključka 49 in 49a še priključek 31 (masa),ki jo enostavno z dodatnim kablom povežeš z maso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
torej.. ne vem al naj dam post pod zmigavce al pod zarnice... ker se tice zarnic.. v zmigavcih... kakrkol... dans sm biu v louisu v grazu pa mi je krneki... napol izropano pred sezono... nism kupu skor nic druga ko jakne pa rokavic... o zarnicah tam verjetn se slisal niso.. so mi pa na vsak nacin hotl uturit tiste po mojem skromnem mnenju neestetsko oblikovane led zmigavce... v katalogu na 844. strani sicer lepo oglasujejo mislim da ravno tako zarnico za zmigavec, ko jo rabim... trenutno mislim da imam 12V 10W zarnico s podnozjem BAU 15s, ki je sama po sebi oranzne barve... zram je pa naslikana ena prilicno podobna, kakor kaze z istim podnozjem in vsem...

GLÜHLAMPE Beru Kugellampe 12V, 21 W Typ/Sockel BA 15 S (Opticplus) . Durch eine Interferenzbeschichtung des Glaskolbens erzeugt die Opticplus ein gelbliches Licht, ohne den von orangefarbenen Blinklichtlampen bekannten "Spiegelei-Effekt", speziell bei Klarglasstreuscheiben, zu erzeugen. StVZO zugelassen (E1). Ist gegen vorhandene Blinklichtglühlampen austauschbar (immer paarweise wechseln!).

zal je moja nemscina zlo 'svoh', sicer je googlov translate nekako pomagal pa mislim da je to to... ma kdo izkusnje s temi zarnicami? bi blo mozno videt, ce je to to, kar bi js meu? oz... se bolje vprasanje... a bo kdo od vas v kratkem narocal iz nemcije al pa sou po robo gor? cena je sicer sila visoka, ampak js bi vseen to meu :whistle:

kontakt na r afna rula pika net

Kar se te žarnice tiče je ista kot tvoja, sam da ima posebno prevleko čez steklo da ko zasveti se proizvede oranžna svetloba. Zato da maš lahko žmigavc ki nima oranžno obarvano plastiko. Kar se pa naročanja tiče, lhk pa u LJ pr TRG naročiš za 1 ali 2% več kot je v katalogu.

Pa da ne bom čist off topic:

Na svojem mam sprednja LED žmigavca brez mostička (sta čist ob plastiki), zadaj mam pa samo dva manjša kot original pa zatemnjena. Do zdej še nism mel nobenih težav, ne pr ta plavih, ne na tehničnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Help please... :?

Mogoče je zgrešena tema....toda nisem našel primernejše....

Sem nabavil zadnjo luč s smerniki LED (integrirani)... celo dokupil sem nekakšne upore že zvezane (na žičkah).... in sem danes zgubil 2 uri na priklopu kompletne zadeve..... zaman.... problem je v hitrem blinkanju smernikov.....in naj bi ti upori upočasnili zadevo..... sem probal čuda priklopit pa ni haska....,če kdo imel isti primer bi bil hvaležen za nasvet....

Auction_Image3.jpg

106c_1.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Help please... :?

Mogoče je zgrešena tema....toda nisem našel primernejše....

Sem nabavil zadnjo luč s smerniki LED (integrirani)... celo dokupil sem nekakšne upore že zvezane (na žičkah).... in sem danes zgubil 2 uri na priklopu kompletne zadeve..... zaman.... problem je v hitrem blinkanju smernikov.....in naj bi ti upori upočasnili zadevo..... sem probal čuda priklopit pa ni haska....,če kdo imel isti primer bi bil hvaležen za nasvet....

Auction_Image3.jpg

106c_1.JPG

Najbolje je da si daš nov elektronski avtomat (avtomobilski)pa bo sigurno delovalo,če ne brez uporov pa z upori,cene ca 10 EU.Dobiš ga v vsaki trgovini z avtomobilskimi rezervnimi deli.Priključiš ga pa takole na 31 daš maso na 49 daš plus 15(kontakt) in na 49a izhod na stikalo za žmigavce.Če imaš posebej kontrolko,pa moraš kupit avtomat elektronski na 4-ri izhode in je 4-ti kontrolka.Najbolje bi bilo,da ti to pomaga kakšen avtoelektrikar,če bi bilo to poleti bi ti rekel pripelji se k meni v Nm in to narediva. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!