Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Če imaš možnost vgraditi drugi rele je to najbolj enostavno! 
Pri meni za utripanje skrbi ECU - elektronika. Ostane mi samo varianta z upori, da simuliraš žarnico.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če kaj spremeni ampak naj povem da mi med vožnjo smerniki normalno delujejo. Samo ko je motor na mestu v minimumu ne utripajo vse lučke. Če dodam malo gasa spet dela vse normalno. :)

 

A kdo ve če je dovolj tale rele zamenjat na Yamahi FZ6 in da bo delalo kot mora ali bo treba upore vezat? :) Da vem za ziher kaj naj kupim.

Popravljeno . Popravil bojevnik88
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če kaj spremeni ampak naj povem da mi med vožnjo smerniki normalno delujejo. Samo ko je motor na mestu v minimumu ne utripajo vse lučke. Če dodam malo gasa spet dela vse normalno. :)

 

A kdo ve če je dovolj tale rele zamenjat na Yamahi FZ6 in da bo delalo kot mora ali bo treba upore vezat? :) Da vem za ziher kaj naj kupim.

 

 

Da razjasnimo in dešifriramo tvojo težavo, predvidevam, da tebi na mestu med delovanjem smernika v samem smerniku pač ne dela določeno število LED sijalk, kar pomeni, da tiste, ki ne gorijo imajo slab kontakt, ob povečanju obratov, se povečajo tresljaji, ki verjetno nehote naredijo kontakt, da ti ponovno svetijo vse sijalke. Upam, da sem prav razumel tvojo težavo...rešiš jo z menjavo smernika, ali z samim posegom v smernik. Kar ponavadi ni glih racionalno početje, sploh če je lepljen spoj med difuzorjem in ohišjem smernika.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno je tudi, da LED ne svetijo zaradi premajhnega toka/voltaže ob prostem teku in jih posveti samo prvih nekaj v zaporedni vezavi - na to so bistveno bolj občutljive kakor navadne žarnice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da razjasnimo in dešifriramo tvojo težavo, predvidevam, da tebi na mestu med delovanjem smernika v samem smerniku pač ne dela določeno število LED sijalk, kar pomeni, da tiste, ki ne gorijo imajo slab kontakt, ob povečanju obratov, se povečajo tresljaji, ki verjetno nehote naredijo kontakt, da ti ponovno svetijo vse sijalke. Upam, da sem prav razumel tvojo težavo...rešiš jo z menjavo smernika, ali z samim posegom v smernik. Kar ponavadi ni glih racionalno početje, sploh če je lepljen spoj med difuzorjem in ohišjem smernika.

 

lp

V vseh smernikih gorijo samo nekatere lučke in ne samo v enem. Tako da mislim da je težava v premajhni voltazi ob minimumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno je tudi, da LED ne svetijo zaradi premajhnega toka/voltaže ob prostem teku in jih posveti samo prvih nekaj v zaporedni vezavi - na to so bistveno bolj občutljive kakor navadne žarnice. 

Mislim da je točno to vzrok. A misliš da bo rele popravil to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rele skrbi le za preklaplanje - torej utripanje. Bo treba kar voltmeter v roke in malce poštokat po motorju. Sicer pa pelješ do avtoelektričarja. Enosmerni tok je namreč precej zaguljen za diagnosticirat napake ... poglej, če ti slučajno kje prebija inštalacija na spojih, ko si montiral nove smernike. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je točno to vzrok. A misliš da bo rele popravil to?

Žijo!

A ma tvoj rele dve žici oz. kontakta? A si ga že dol vzel?

Od kje si, ker Kras je veeeeelik? Lahko ti pogledam če čš in in še nisi rešu.

Dosti vprašanj a?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da napišem kaj je bilo narobe. Smeh :D Smerniki zdaj delajo kot morajo. Masa na bateriji ni bila dobro zašraufana in je to delalo stik, da je včasih utripalo ok včasih pa ne. Hvala Mateju oz. uporabniku KNNMS, ki se je spomnil tega. Hvala še enkrat. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo

 

počil mi je zadnji levi smernik (plastika, ki ga drži), nov orginalni pa je 40€ (fakof :) ) in gledam mal po ebayu LED smernike...

 

Da bi mi normalno delali potebujem rele. Laično vprašanje, na en rele lahko zvežem vse štiri smernike?

 

Druga stvar pa, kako je na tehničnem, težijo? Teli iz ebaya lih nimajo certifikata...

 

gledam pa te

http://www.ebay.com/itm/221458845769?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.com/itm/350980946485?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

 

počil mi je zadnji levi smernik (plastika, ki ga drži), nov orginalni pa je 40€ (fakof :) ) in gledam mal po ebayu LED smernike...

 

Da bi mi normalno delali potebujem rele. Laično vprašanje, na en rele lahko zvežem vse štiri smernike?

 

Druga stvar pa, kako je na tehničnem, težijo? Teli iz ebaya lih nimajo certifikata...

 

gledam pa te

http://www.ebay.com/itm/221458845769?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.com/itm/350980946485?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Namesto starega releja(za žmigavce) vgradiš drug (elektronski-avtomobilski) reley cena ca 8-10€ brez nekih prevezav ! !

Nove led žmigavce prikolopiš normalno kot so zdaj priključeni  1 kabel + in en kabel na maso,kupi led žmigavce podobne oblike kakršne imaš zdaj na motorju in ne bo noben kompliciral na tehničnem pregledu !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Help :-D. Torej nabavil sem nove led zmigavce in sedaj ko jih priklopim mi oba hkrati bliskneta in potem zelo slabo zarita tej zmigavci imajo pod steklom nek upor stari ga pa niso imeli imam rele ki je deloval s starimi zmigavci in original rele ki ga ne znam priklopit saj ne vem kam gre katera zica ima kdo kak nasvet

post-24414-0-80981400-1405445606_thumb.jpg

post-24414-0-35098600-1405445631_thumb.jpg

post-24414-0-45975300-1405445651_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako se ti neda pomagat moral bi relej slikat z vrha tam kjer so številke ! 1 Verjetno imaš številke ; 31,49 in 49a

31 = Masa

 49 in 49a eden dobi + tok (kontakt +15)  drugi je izhod za na stikalo žmigavcev, enostavno probaj avtomata neboš skuril samo žmigavci nebodo delali nebo delali,če ju med seboj zamenjaš !

Ps spet sem se pregrešil,ker te imam na ignore samo vem,da ti tu malo kdo lahko kaj pomaga čeprav sem o tem že večkrat pisal vsi samo preberete moje poste  popravite in takoj pozabite imate srečo dokler bom še jaz vztrajal na forumu čeprav imam že kufer poln  !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha no super sem se bal da se da kej skrit. torej če prav sklepam morem dat nazaj tastar rele saj zgleda da imajo tej žmigovci že svoj upor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in stvar se vedno ne dela z nobenim relejem samo vsi štirje žmigovci enkrat blisknejo in potem žarijo je možno da rabim kak drug rele?  in kako veš katerega kupiti??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa še to na embalaži od žmigavcev mi piše da je lahko treba dodati upor oziroma zamenjati rele z https://www.google.com/search?q=lampa+90126&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=QpnGU_upNqmE4gSAvIGACA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#facrc=_&imgdii=_&imgrc=QzNapSWhtxOKJM%253A%3Bbub38Purnm_90M%3Bhttp%253A%252F%252Fi248.photobucket.com%252Falbums%252Fgg167%252Froscefoto%252Flampa%252Ffrecce%252520lampa%252F90126g.jpg%253Ft%253D1246550323%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ebay.it%252Fitm%252Fcentralina-intermittenza-frecce-normali-Led-resistenza-%252F370223710332%3B417%3B237  

 

Ampak ga je potrebno naročiti prek neta in še priklop mi ni všeč tako da če bi mi kdo znal svetovati kak rele s katerimi vrednostimi bi mogel kupiti ima pijačo v dobrem

 

Bremzer upam da si na volji malo pomagati ker eni nismo glih od področja elektronike ampak smo bolj od šraufanja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa še to na embalaži od žmigavcev mi piše da je lahko treba dodati upor oziroma zamenjati rele z https://www.google.com/search?q=lampa+90126&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=QpnGU_upNqmE4gSAvIGACA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#facrc=_&imgdii=_&imgrc=QzNapSWhtxOKJM%253A%3Bbub38Purnm_90M%3Bhttp%253A%252F%252Fi248.photobucket.com%252Falbums%252Fgg167%252Froscefoto%252Flampa%252Ffrecce%252520lampa%252F90126g.jpg%253Ft%253D1246550323%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ebay.it%252Fitm%252Fcentralina-intermittenza-frecce-normali-Led-resistenza-%252F370223710332%3B417%3B237

 

Ampak ga je potrebno naročiti prek neta in še priklop mi ni všeč tako da če bi mi kdo znal svetovati kak rele s katerimi vrednostimi bi mogel kupiti ima pijačo v dobrem

 

Bremzer upam da si na volji malo pomagati ker eni nismo glih od področja elektronike ampak smo bolj od šraufanja :D

 

Pa še vprašanje za tiste ki ste menjali rele ali slučajno veste kaj vam piše na njemu oz če lahko kdo pogleda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še vprašanje za tiste ki ste menjali rele ali slučajno veste kaj vam piše na njemu oz če lahko kdo pogleda

Greš v avto trgovino in kupiš avtomat za žmigavce saj danes so vsi elektronski lahko rečeš za Golfa in dobil boš pravega ! Mora pa imeti 3 pine

31 = Masa

49 = +15 (kontakt tok)

49a = izhod na stikalo žmigavcev

Sem šel zdajle sprobat en tak avtomobilski avtomat in mi je delal šele z 10W porabe z 5 W porabe je žarnica samo brlela avtomat je znamke

WEHRLE 

54 201 101  

2/4 X 21W

Ps po vsej verjetnosti bo vmes potreben kak upor,ki ga lahko daš kar na izhod št 49a in nato gre kabel na stikalo s katerim preklapljaš levo desno,če se tebi nažgejo vsi 4-je žmigavci ali nimaš na avtomatu mase ali pa je stikalo v spoju problem je lahko tudi na stikalu za vse 4-ri žmigavce seveda če jih sploh imaš. To je delo za avtoelektrikarja ! !

Mene ne sprašuj več jutri zjutraj gremo MK Nm v Dolomite do ponedeljka pa dobr uštimaj !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še vprašanje za tiste ki ste menjali rele ali slučajno veste kaj vam piše na njemu oz če lahko kdo pogleda

Jaz sem menjal rele vendar ti zdej z dopusta lahko povem le to, da je kitajski, elektronski, ima 2 pina in piskač katerega lahko izklopiš da ne piska. Sam nimam led vendar sem ga sprobal z njimi in je delal ok. Če hočeš ti še link z ebay-a prilepim če ti kaj nuca zadeva.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravek :D z novim relejem mi vsi 4 zmigovci utripajo hkrati motor pa nima stikala za vse 4 žmigavce je to simtom releja ali imam kje kaj v kontaktu?. Rad bi vedel ali lahko izključim krivdo releja da ne bom po nepotrebnem celega motorja raztavljal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravek :D z novim relejem mi vsi 4 zmigovci utripajo hkrati motor pa nima stikala za vse 4 žmigavce je to simtom releja ali imam kje kaj v kontaktu?. Rad bi vedel ali lahko izključim krivdo releja da ne bom po nepotrebnem celega motorja raztavljal

Kateri drot ti pa prekinja stikalo za žmigavce? Kot vidim iz številk za ta rele ki si ga slikal je takole kot je napisam Bremzer: 31-Masa, 49-plus, 49a-žmigavci. Kako si pa priklopil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko sem resil problem s pomocjo googla in sicer ima ta problem vec motorjev uglavnem ko das led zmigavce se elektronika ne more odlocit v na kateri strani morejo vtripati zmigavci in vklopi vse stiri. Resitev je ta da odklopis zarnico na armaturni plosci ki ti nakazuje da imas vzgane zmigovce

Zdej je pa problem da nimas indikacije kdaj imas vzgane zmigavce resitev je baje da zamenjas original zarnico z ledico vendar si niso vsi enotni v tej resitvi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!