Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

znaš, v pravo temo znaš pisat, vidim. Sem ti samo zapisal odgovor, da ne boš iskala kam je izginila tvoja tema in vprašanje.

Aha, poštekala zdajle tnx?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj mo se mal zmigat ... kdo bo punčki pomagal zamenjat, da ji nau treba z rokam kazat smeri ...

kdo me prehiti .. kdo bo đek đekov :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Gonca pravi:

Servisi ponavadi opravljajo podobne stvari,  pa ni nobenga tam okol !? 

Servis @marincspeedshop

k ni fora plačevat, fora je spoznavat dobre ljudi ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a niste še zamenal?

+ gre na +

- gre na -

če fališ je kurcšlus :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

a niste še zamenal?

+ gre na +

- gre na -

če fališ je kurcšlus :P

 

Noben si ne upa, da ne bi imel doma kurcšlus :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

En lep korona pozdrav!? ?

Imam vprašanje glede priklopa žmigavcev. Nabavil sem žmigavce s prozornim steklom (plastiko ?), ki bi jih rad priklopil. Teli novi nimajo istega konektorja, kot jih imajo originali. Sedaj bi rabil vmesni konektor, da vse skup lahko priklopim. Prilagam slike. A bi to šlo skup, če nabavim tisti vmesni konektor iz ebaya (zadnja slika)? Beli žmigavci imajo tri žice, original žmigavci pa samo 2. Mogoče zato, ker imajo beli s to tretjo žico funkcijo delovanja dnevne luči ali se motim? Kako to sploh potem skupaj priklopiti (na 2 sliki je oranžni in modri konektorska škatlica (ne vem, kako se točno temu reče ?) za zadnje žmigavce - verjetno mora levi smernik bit priklopljen prav v oranžno škatlico (2 slika), desni pa prav v modro, drugače ne funkcionira? Katere žice iz belih žmigavcev pa potem sploh priklopim na tale ebay vmesnik? Kot vidite, sem za elektriko čisti laik... Hvala za nasvete!blinker1.thumb.jpg.5904eb47c00fa2c07d56e9e6e47fb9c0.jpg

connector1.jpg

connector2.jpg

connector3.jpg

ebay connector.jpg

Popravljeno . Popravil RSV Mille
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni motoristi ?

Vem da je bil verjetno podoben primer že obravnavan v tej temi, ampak jaz ga nisem našel oz. Sem spregledal.

In sicer, mi lahko kdo pove kakšnen upor potrebujem za montažo teh smernikov na yamaho fz8?

 

https://m.aliexpress.com/item/32880546232.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32880546232&aff_trace_key=5e196d06eb924331a28059cc3570d14d-1614264292908-08300-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=2653amp-uKwnkWEFPp1iGcy0Jgcm3w1614264783330&browser_id=311eb80f0f8b4b7cb4dc23c897a73800&is_c=N

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, ena _žlica_župe said:

Pozdravljeni motoristi ?

Vem da je bil verjetno podoben primer že obravnavan v tej temi, ampak jaz ga nisem našel oz. Sem spregledal.

In sicer, mi lahko kdo pove kakšnen upor potrebujem za montažo teh smernikov na yamaho fz8?

 

https://m.aliexpress.com/item/32880546232.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32880546232&aff_trace_key=5e196d06eb924331a28059cc3570d14d-1614264292908-08300-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=2653amp-uKwnkWEFPp1iGcy0Jgcm3w1614264783330&browser_id=311eb80f0f8b4b7cb4dc23c897a73800&is_c=N

Načeloma 10W. Ampak rajši zamenjaj za rele, ki deluje z led smerniki.

Sicer za zgornje smerokaze v opisu piše, da imajo led relay vgrajen (kar koli to že pomeni). Tako da bi moralo bit plug'n'play ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Tex pravi:

Načeloma 10W. Ampak rajši zamenjaj za rele, ki deluje z led smerniki.

Sicer za zgornje smerokaze v opisu piše, da imajo led relay vgrajen (kar koli to že pomeni). Tako da bi moralo bit plug'n'play ..

Hvala za odgovor.

Res je da piše plug'n'play, zato sem jih tudi nabavil, ampak še vedno utripajo prehitro.

Se pravi kupim nekaj takega in bi moralo delati:

https://www.yogi.si/rele-za-led-smernike-yamaha

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, ena _žlica_župe said:

Hvala za odgovor.

Res je da piše plug'n'play, zato sem jih tudi nabavil, ampak še vedno utripajo prehitro.

Se pravi kupim nekaj takega in bi moralo delati:

https://www.yogi.si/rele-za-led-smernike-yamaha

 

 

V bistvu ja .. sicer ne piše nič kako in kaj, ampak ja, po opisu sodeč bo ok.

A si priklopil vse 4? Če deluje z rezistorji in si probal samo spredaj (ali zadaj) ne bo delovalo OK, dokler ne priklopiš oba para (oba desna/oba leva).

Navadni (bimetalani) "rele" za smernike je termo, prižiga in ugača ob "pregrevanju", ko teče tok se greje in ko prekorači preddefinirano temperatuo se izklopi .. led smerokazi imajo veliko manjšo porabo, zato imajo ti releji elektroniko ("uro"), ki preklaplja po določenih sekundah ..

Edit: na ebayu dobiš za 10€ .. ampak ja, vem, pomlad/sezona trka na vrata .. :D

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Tex pravi:

V bistvu ja .. sicer ne piše nič kako in kaj, ampak ja, po opisu sodeč bo ok.

A si priklopil vse 4? Če deluje z rezistorji in si probal samo spredaj (ali zadaj) ne bo delovalo OK, dokler ne priklopiš oba para (oba desna/oba leva).

Navadni (bimetalani) "rele" za smernike je termo, prižiga in ugača ob "pregrevanju", ko teče tok se greje in ko prekorači preddefinirano temperatuo se izklopi .. led smerokazi imajo veliko manjšo porabo, zato imajo ti releji elektroniko ("uro"), ki preklaplja po določenih sekundah ..

Edit: na ebayu dobiš za 10€ .. ampak ja, vem, pomlad/sezona trka na vrata .. :D

Ja, probal sem priklopili vse 4 ampak še vedno utripa tako hitro, da smerokaz nima časa niti do konca zasvetit. ?

Hvala za vse informacije. Bom pa  nabavil kar tega iz yogi, ker sezona je res pred vrati ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni 

Evo letos sem si kupil motor, seveda zadeva je cela originalna in kot ponavadi, vsaj meni original smerokazi ne odgovarjajo zato sem se odločil za nakup 4ih LED smernikov, katere bi potem tudi homologiral, tako da bi bila zadeva legalna in da nebi bilo problemov z našimi plavimi angeli :). Sedaj zadevo sem pregledal, se pozanimal, da smerniki morajo vsebovati E-mark oznako ter homolagaciski TUV papir, za uspešno homolomo v naši državici, sedaj pa se pojavi problem kontaktiral sem par proizvajalcev za tale TUV certifikat in odgovor je bil, da se tega preprosto ne da dobiti pri njih. Slišal sem da rizoma ponuja papirje ampak za enkrat bi rad dobil vsaj še kakšno firmo katera ponuja certifikat za njihove smerokaze. Mi lahko mogoče kdo tukaj pomaga z znamkami katere imate vgrajene in homologiranje na vaših motorčkih ali pa poznate znamke katere ponujajo vso potrebno dokumentacijo za homologacijo v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, boyka pravi:

vsaj meni original smerokazi ne odgovarjajo

Smerokazi na tvojem motorju niso zaradi tebe ali "šminke" ampak so zaradi ostalih udeležencev v prometu.

Če so ti všeč LED, se pozanimaj, če slučajno za tvoj model motorja nima proizvajalec opcije LED smerokazov. (Yamaha, BMW... imajo led kot opcijo)

Ja šminka se posebej plača. Je pa tudi res, da zaradi trenda in tehnološkega napredka čedalje več proizvajalcev na novih modelih LED svetila vgrajuje že serijsko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem prideš z original BMW LED "žmiguci" na tehnični pregled in te preglednik prepričuje, da to ni original. In ne pomagajo niti slike z interneta (katalog BMW)... Izkušnja soseda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa nekako poizkušam najti neke LED smernike katere lahko brez problema homologiram ampak trenutno ne najdem nobenih kateri bi ponujali še TUV cetifikat. Mogoče kateri ve če led smerniki v sloveniji imajo certifikat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za LED smernike boš težko našel TUV certifikat, ker so glede na nemške predpise ponavadi premali.  Na Louisovi strani boš pri blinkerjih našel priloženo TUV zahtevo o velikostih....

Micro in črni ne gredo skozi, takšni nimajo E oznake in ne morejo dobiti TUVa

E spredaj: 1, 1a, 1b ali 11

E zadaj:   2, 2a, 2b ali 12

ni vseeno levi in desni, predpisana je tudi minimalna širina in višina namestitve.

 

Če boš namestil dovolj velike z Ejem, ne preveč zatemnjene, ti ne bo nihče kompliciral.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

supr, hvala ti za pojasnilo bom malo pogledal se na louisovi strani  

Popravljeno . Popravil boyka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaw vsem motoristom!

Par postov nazaj (3. februar) sem opisal mojo ''težavo'' s priklopom drugih žmigovcev. Torej, treba je blo nabavit tisti ebay vmesni konektor z belo glavo. Najprej sem zamenjal original (grde oranžne) žmigovce z novimi (prozorna stekla, klasični in ne LED žmigovci!) na repu motorja, na sprednjem delu pa so bli še montirani originalni oranžni. Vse je delalo in utripalo kot more. Nato sem zamenjal še sprednja žmigovca. Sedaj, ko so na motorju vsi 4 žmigovci s prozornimi stekli, pa je težava naslednja - leva stran žmigovcev utripa z normalno frekvenco, desna stran pa s ''hiperaktivno'' frekvenco, kot da bi imel montirane LED brez rezistorjev. Wtf, v čem je fora?! Hvala za nasvete...

Popravljeno . Popravil RSV Mille
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 2 urami, Toni pravi:

Kje bi lahko dobil pokrovček ( steklo ) smernika za Suzuki GSF 1250?

Najbrž samo v "specializirani" trgovini z motodeli. Pa še to tam kjer Suzukije prodajajo. Stekla so prva stvar, ki nastradajo pri nebodigatreba.

Lahko pa še kak "Luis" ...

pobrskaj malo glede na letnik motorja, Včasih tudi na "Bayu" kaj najdeš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Žmigavce na starejši Hondi sem zamenjal z manjšimi. Sedaj so notri male žarnice 10 W prej so bile 21 W, ki pa zaradi velikosti ne pridejo v novi žmigac. Problem seveda je, da prehitro utripajo. Kaj je najboljša ali enostavnejša rešitev.

 

TALE RELE https://www.louis.eu/artikel/electronic-flasher-unit-2-poles/10032271

Ali obstajajo manjše 21 W žarnice pa samo zamenjam ?
ne vem ali je tole -> https://www.louis.eu/artikel/small-globe-bulb-12v-21w-ba15s/10031079?list=4ea77993d0469d4adb674291cb2beb20&filter_article_number=10031079



Nisem štromar tako, da nimam pojma kam bi upore pripopal.

Za morebitne odgovore hvala lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Kölm pravi:

ne vem ali je tole

Po slikah bi sodil, da ima omenjena 21W žarnca iz Louisa "steklen balonček" enake velikosti kot 10W, ki jih imaš trenutno v smerokazih.

Najmanj komplikacij in najceneje (10€), če vstaviš te zarnice eno pa vzameš za rezervo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Moja tezava. Zadaj sem imel led smernike, desni je svetil samo na tricetrt. Kupil sem nove, podobne led smernike iz ebaya in danes prikljucil zadevo. Desni smernik spet dela na tricetrt in vidi se, da so ledice pregorele (verjetno takoj, ko sem vkljucil smernik). Je problem v rezistorju? Sicer je hitrost utripanja ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!